FUTRO NATURALNE, owcze, medyczne

edit : temat za trudny do przegryzienia.
Również dołączam się do pytania z ogromną chęcią do edukuje się w jeżeli chodzi o Naturalne futra 🙂
vissenna   Turecki niewolnik
21 stycznia 2016 18:57
Ja też  🏇
Zawsze marzyłam, żebyście mnie doedukowali w futrach naturalnych! W sensie na ich temat, nie że będziecie nosić!  😜

To gdzie już się ferie rozpoczęły? Używacie futer naturalnych w ferie?  👀
Ircia   Olsztyn Różnowo
21 stycznia 2016 19:03
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,77.4020.html
Mi wypluło o podkładkach, ale może ja się nie znam  😵
tak, wypluwa o podkładkach, o nakładkach.. i o niczym więcej. Ale widać revolta jest chyba zbyt zacofana żeby wiedzieć, po co używa się futra na opatrunki, co dają, czego wcale nie dają, mimo znanych nam regułek itp...;]
O tak, my jesteśmy tak zacofani, że futro widzieliśmy tylko na baranach 😁
tylko czekałam na takie docinki 😀 ahh revolta, nic się nie zmieniła 😀
vissenna   Turecki niewolnik
21 stycznia 2016 19:19
O tak, my jesteśmy tak zacofani, że futro widzieliśmy tylko na baranach 😁


Czyli nie takie z nas baranice, bo ja tu węszę albo marną prowokację albo baaardzo kiepski i nieudany wstęp do PRu szeptanego 😀


To deodukujecie distario, moniaa987 nas, czy nie? Które to futra są waszym zdaniem najlepsze?  👀
prowokację? xDDDDDDDD O GASH XDDDDD  😵
padłam, po prostu padłam 😀
wstęp? Dżizas, nie wiem ile już przeglądam to forum ale zaczęłam przed pełnoletnością, więc niedługo dycha pyknie 😀 No dobra, nie tak niedługo, aż tak stara nie jestem😀 - nie, to też nie prowokacja 😀
chodzi mi o to, że często spotyka się futrzane dodatki do sprzętu jeździeckiego, mające na celu wieeeeeeele wiele wspaniałych działań, które tak naprawdę, są tylko na ozdobę; a z drugiej strony często gęsto w różnych stajniach których pracowałam [łącznie za granicą] używali futra to celów leczniczych, na które w życiu bym nie wpadła. Dlatego sądziłam, że jeśli ktoś TEŻ ma taką wiedzę na ten temat, chętnie się wypowie. Ale oczywiście, jak się o czymś nie wie, to trzeba pytać o ferie 😀 Ale dzięki, poczułam się znowu młodo 😀


edit :

ps. lepiej jednak wrócić do wątków w typie "jakie naczółeczki są śliczniejsze" 😀
O tak, my jesteśmy tak zacofani, że futro widzieliśmy tylko na baranach 😁

Czyli na sobie samych? 😂
vissenna   Turecki niewolnik
21 stycznia 2016 19:28
distario To super, że tyle wiesz bo pracowałaś za granicą...  👍  Ja też bym kiedyś tak chciała. Pracować w najlepszych stajniach Danii i Niemiec, może nawet u Onishenko...  💘
Ale cóż, zostaje mi tylko pisanie o naczółkach  😡
widzę, że masz duży problem ze sobą 😀 współczuję!
A ja bym się chętnie dowiedziała jak leczyć futrem, a Wy wstrętne pogoniłyście mi rozmówcę.  🤬 Ehhh już miałam pomysł na biznes. Leczenie futrem, zdrowo i naturalnie. I takie owieczki na szyldzie gabinetu leczenia futrem... teraz już nigdy się nie dowiem.  😕 I wciąż muszę uczyć się do sesji zamiast otworzyć biznes życia.
vissenna   Turecki niewolnik
21 stycznia 2016 19:48
widzę, że masz duży problem ze sobą 😀 współczuję!

Ale za to wiem jak posługiwać się wielkimi literami na klawiaturze!  😎

I co? Już koniec edukowania nas? Czyli jesteśmy jednak tymi niegodnymi baranami z problemami?  😕
ale się jaracie jakimś postem...;D
kalaarepa, no czymś musimy się jarać, bo jak okiem sięgnąć to tylko połoniny, barany, szałasy i ni ma co robić poza tym 🍴
a no spoko.. to wszystko wyjaśnia:P
vissenna   Turecki niewolnik
21 stycznia 2016 20:00
kalaarepa, no czymś musimy się jarać, bo jak okiem sięgnąć to tylko połoniny, barany, szałasy i ni ma co robić poza tym 🍴

I problemy! Na samym środku mojej oślej łączki jest Problem! Zaraz obok Kłapouchego!  😁
Przynajmniej jest co robić, bo siedzę z kolkującą kobyłą w stajni i za bardzo nie ma się czym zająć. 
skoro już jest taki wątek, to i ja się dołączę z pytaniem 😀 mój pad filcowy niedawno stracił swoją dość istotną właściwość, a mianowicie stał się nieco cienki. A że mam akurat ,,pod ręką" dość sporą owczą skórę rozważam możliwość umieszczenia jej pomiędzy padem a siodłem, lub padem a grzbietem (wełną do grzbietu, lub siodła w zależności od opcji). Czy ktoś obeznany w temacie może mi doradzić czy to dobry pomysł? czy nie przegrzeję tym konia? I która wersja jest lepsza? Niby jakieś tam prymitywne ludy tak jeżdżą ale to chyba nie do końca jest argument 😉 takie rozwiązanie się sprawdzi? czy lepiej nie kombinować i po prostu kupić nowy, ale z mniej naturalnych materiałów?
Owcza wełna położona bezpośrednio na grzbiet sprawdza się beznadziejnie. Grzeje toto, brudzi się, koń się poci. I powodzenia z praniem, najlepiej po jednym użyciu. Pady barefoota physio były nią wykończone i szybko nauczyłam się wkładać pod spód czaprak typu anky z siateczką odprowadzającą pot. (Sam pad świetny, tylko nie bezpośrednio na konia no i tylko pod siodło barefoot).
Futrka są fajne na kantarki służące do pozowania do zdjęć  😁. I grzeją, fajne do ochraniaczy stajennych. Pewnie gorzej z praniem... Ot i całe ich lecznicze działanie, rozgrzewające...  😂
Ja wiem wszystko o futrach, możecie pytać, jestem ekspertem 😀







Nika666, futra możesz używać, jak widać na fotkach powyżej koń daje radę to przeżyć (u nas pojawił się problem z utratą włosów na części grzbietu, sierść bardzo długo odrastała, a po miesięcznym lonżowaniu obydwoje ze Skwarem umieraliśmy z nudów, stąd pojawił się muflon).

No właśnie - magicznie lecznicze futro ma właściwości tyle, co lecznicza naturalna wełna 😉 To i tak więcej niż magnesy 😀iabeł:

vissenna   Turecki niewolnik
21 stycznia 2016 21:51
zakładając, że futro ma zdolności lecznicze, to żadne zwierze chorować nie powinno. Na przykład konie. A już takie owce to prawie nieśmiertelne powinny być  😜 😁

quanta Skwary wygląda jakby mu stylówę Lady Gaga organizowała  🤣
A już takie owce to prawie nieśmiertelne powinny być  😜 😁

Może coś w tym jest.. owca jest jedynym zwierzęciem, który nie choruje na raka.
Co ciekawe nasze futro na zdjęciach było położone włosem do konia - ten puszek, który zasłania niemal całe siodło to tylko wywinięty rancik 😉

distario, wątek by może i przeszedł na poważnie, ale bez takiej emfazy o futrach (capslocki, objawienia dotyczące futer leczniczych). Futerka do konia ma jakieś każdy, normalna sprawa. Nawet pastuch z Urugwaju 😉



Dorcysia, podobno plemię Hunza z Himalajów też nie choruje i w dodatku jeszcze dożywa 145 lat 😉
quantanamera widzę ze zaprawdę jesteś ekspertem w tej dziedzinie 😀 więc pozwól że wypytam cię jeszcze o kilka trapiących mnie spraw  🏇 taki futerkowy czapraczek dobrze amortyzował? nie było problemu z rozluźnieniem konia? bo twój zwierz co prawda wygląda na zadowolonego, ale upewnić się muszę  😉 i jak sprawa wygląda z żywotnością takiego tworu? nie przeciera się za szybko i nie ,,spłaszcza"? siodło dobrze leżało, nie ślizgało się? aaa i jeszcze jedno mnie trapi, to rozwiązanie tylko sezonowo zimowe, czy latem zwierz by się pod taką wełną nie zagotował? niby dużo padów ma od spodu owcze futro, ale rozważam pod nie podłożyć ten filc, bo jednak wzięłam sobie do serca radę Naturalsi ale to nie będzie za dużo? (musi być grubo, ale smażyć schabowego na grzbiecie nie zamierzam) 😀
No właśnie - magicznie lecznicze futro ma właściwości tyle, co lecznicza naturalna wełna 😉 To i tak więcej niż magnesy 😀iabeł:

Doskonałe! Kradnę do podpisu 🤣

Znam konia, który ma uczulenie na owcze futro. To czym go leczyć? 😕
nekti   Pająk stajenny..
21 stycznia 2016 23:30
Znam konia, który ma uczulenie na owcze futro. To czym go leczyć? 😕


Przecież to takie oczywiste.. magnesami.  😉

Znam konia, który ma uczulenie na owcze futro.

Wyeliminować z diety.. 😁
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
22 stycznia 2016 09:54
a ja futro mam takie, nieziemsko ciepło w 4 litery i bardzo wygodnie  😉  😀

quanta - bo widzisz, jak juz zaczely sie totalnie dziecinne teksty, to sobie odpuscilam 😉 jezeli jest sie tępym jak parapet (trzeba wyjaśnić jak mniemam, chodzi o osoby które uważają futro jako lek, gdzie nie napisałam nic o tym w takim sensie, bardziej w sensie tego...że fajnie grzeje, ale widze, że za trudne do interpretacji  😵 ) żeby nadal nie umieć czytać ze zrozumieniem, to po co mam pisać dalej? 🙂 Nie chodzi mi o to, że futro jest lecznicze i wystarczy położyć obok konia i koń zdrowy... ale jak już wspominałam, zaczęło się tu robić gwarno jak w piaskownicy.
Tak, właśnie, chodziło mi o poważny temat futra w stylu czy nie obciera, czy lepiej działa niż polar np na popręg. Albo po cholere robi się wkłady do ochraniaczy z futra. Tak jak już przewinęło się coś na temat [o wow!] jak jest z praniem futra i z przyleganiem bezpośrednio do konia, tak 90% to wypowiedzi tak idiotyczne i nie wiem po co, że troszkę żal mi się zrobiło, że wrzuciłam tak trudny temat do obgadania 😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się