Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Mam pytanie - ktoś skarmiał paszą Soymax Equi Protein Musli? Jakieś opinie?
Podsyłam link do opisu - http://www.profithorseshop.pl/product.php?id_product=2140
Znalazła by się osoba, której mogłabym na pw zadać parę pytań odnośnie tego czy nie przesadzilam z tym co wymyśliłam 😀? Bo ja średnio znam się na zapotrzebowaniu w dane pierwiastki itp 🙁
Ile dziennie dajecie otrębów ryżowych? Naprawdę max. 0,5kg?
keepsmile ja daje 2x 1/3 miarki czyli ok 600 g. Na opakowaniu jest żeby rekreacja dostawała max 500, a sport 500-1000 g. 😉
Właśnie na otrębach z agroompleks jest napisane 100-500g i dlatego zaczęłam ubolewać. Dzięki  :kwiatek:
keepsmile wg Pro-Linen
Zalecane dzienne dawkowanie:

Źrebięta, kuce – 90-120 g na 100 kg masy ciała
Konie dorosłe – 500-600 kg masy ciała
Rekreacja – 400-500 g /dziennie
Sport – 500-1200 g /dziennie
Konie hodowlane -  500-600 kg masy ciała
Ciąża – 350-500 g
Klacze w laktacji i ogiery w sezonie reprodukcyjnym – 350-700 g
Zamawiał ktoś otręby ryżowe od podkowy (te w proszku)? Jak skarmiacie - na sucho czy mokro? Właśnie do mnie jadą.

Edit: I właściwie nie wiem dlaczego zamówiłam akurat te jeżeli z Agrokompleks wychodzą o wiele taniej xD
gdzie znajdę jakiś wykaz pasz z AgroKomplexu?
Czy ktoś mógłby napisać, jak wypada mesz z Agrokompleksu (szczególnie ten jabłkowy) w porównaniu z meszem Pavo albo Hartoga? Z góry dziękuję.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
22 stycznia 2016 08:14
Olivia7 ja mam mesz hoofcare. W porównaniu do Pavo: bardziej puchnie, bo ma w składzie wysłodki, jest mniej śliski, bo zawiera mniej siemienia, pewnie z tegoż powodu jest mniej kaloryczny i nadaje się dla grubasów, ma w składzie drożdże i algi czego nie ma pavo, pachnie może mniej intensywnie ale konie i tak rżą i grzebią kopytami jak czują, że go szykuję.
Generalnie ciężko porównać, bo mają zupełnie różny skład. Pavo to siemię i otręby, owies, melasa, oleje (tuczący), a agrokompleks to niskocukrowe wysłodki, sieczki, bez melasy, za to z drożdżami poprawiającymi trawienie 
Rudzik, dziękuję, bardzo mi pomogłaś  :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 stycznia 2016 22:38
[quote author=smartini link=topic=25.msg2482668#msg2482668 date=1453068390]
kurier mi psikusa zrobił i przyjechał w piątek info miałam że będzie w poniedziałek a ja całą gotówkę wydałam, brawo ja. Także jutro będę miała ale akurat wyjeżdżam do wawy i wracam w piątek także wtedy dam znać 😉


Ok, czekam 🙂 Bo znalazłam jeszcze sieczkę tą z olejem sojowym z ProLinen, a widzę że też ją zachwalasz. Tyle że młody dostaje na wieczór teraz mesz do którego chciałam mu wprowadzić olej ryżowy, no i nie chcę go "przeolejować" dodając jeszcze taką sieczkę. Ale promocja na ProLinen zachęca do kupna. 
[/quote]

Oglądnęłam nasze trawokulki - ładnie pachną, konie pałaszują z ręki. Natomiast jest sporo pokruszonych i przez to pylących. Mi to akurat ganc pomada, i tak daję wysłodki i wszystko mam na mokro ale jak ktoś by chciał na sucho dawać to bym się 2 razy zastanowiła. Olej z prolinen też przyszedł, ma śliczny kolor (wiem, istotne bardzo xD), zobaczymy po dłuższym użytkowaniu co i jak.

Tak się zastanawiam, może ktoś coś doradzi. Ochwatowiec-raowiec dostaje wysłodki, healty-hooves sieczkę, trawokulki do smaku i olej prolinen. Ale tuczenie nie idzie tak jak bym chciała... Co dorzucić nie ryzykując ochwatu? Jęczmień? Otręby ryżowe? Dostawał musli dla seniorów ale nie widziałam jakiejś szczególnej zmiany po dwóch workach więc szukam
Może do tego otręby pszenne? Ja zrezygnowałam właśnie z jęczmienia przy ochwatowcu...

Olivia7 ja mam mesz jabłkowy od nich, jest ok, konie wcinają - wprawdzie jabłka w nim nie czuje. Główna baza to otręby pszenne, siemie też tam jest.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
23 stycznia 2016 06:39
smartini a jakbyś spróbowała ten mesz z agrokompleksu? Mój grubasek na nim nie tyje. Można też dodać oleju, chyba najbezpieczniejsza forma tuczenia dla raowca-ochwatowca.
smartini jakbyś tego meszu chciała spróbować to mogę Ci trochę podesłać, mamy cały worek jabłkowego. Blondyn wcina aż się uszy trzęsą. Ja póki co zamówiłam otręby ryżowe od podkowy w proszku i sieczkę z pokrzywy - zgodnie z zaleceniami mojej pani strugacz żeby ratować pękające kopyta (chociaż panikuję bardziej ja niż ona xD). Jeszcze dołożę olej lniany, ale kupuję zawsze w eko sklepie. Jakoś mam uraz do tych "paszowych" bo spotkałam się z tym że sprzedają już stare i przechowywane w nieodpowiedniej temperaturze.
Nique, ten mesz jabłkowy chyba nie jest do podawania codziennie?
A.kajca   Immortality, victory and fame
23 stycznia 2016 19:47
ja od pewnego czasu podaję otręby ryżowe (granulki) z agrokompleksu i jakość jest bez zarzutu. Granulki zmieniają się w papkę o konsystencji budyniu w 15 min po zalaniu ciepłą wodą, w tej formie idealnie łączą się z wysłodkami, do tego porcja owsa i nawet mój wybredny synuś wcina aż mu się uszy trzęsą. Ba, nawet bez owsa i wysłodków wciąga papkę ryżową (po mocnym treningu daję porcję na rozbudowę mięśni) nosem, nie marudzi, nie wyrzuca na ziemię, żłób wylizany do czysta 😉 sama też próbowałam i przyjemnie smakuje ryżem 😀
czy u kogoś jeszcze konie kręcą nosem na HEALTY HOOVES ? znajomy dla swojego kupił  dwa worki , po dwóch tygodniach koń odmówił ,,wzięcia do pyska ,, nawet wymieszane z owsem , odkupiłam od niego jeden worek ( ten drugi, nieotworzony ) podawałam swoim dwóm , kobyła bardzo wybredna, najpierw pałaszowała aż miło, po tygodniu sie wypięła jak kon znajomego, a wałach, który żre dosłownie wszystko, po prawie dwóch tygodniach też nie chce ruszać  😤
Nique, ten mesz jabłkowy chyba nie jest do podawania codziennie?


A jakikolwiek mesz daje się codziennie? 2-3 razy w tygodniu na ciepłą kolację dostaje 🙂

A.kajca to jego się skarmia na mokro? Mnie Pan Podkowa napisał, że najlepiej skarmiać na sucho - ale to jest proszek 🙂 

A.kajca   Immortality, victory and fame
23 stycznia 2016 21:54
Nique nie 😉 skarmia się jak się chce ale ja wolę dawać treściwe na mokro. Konie u mnie w dość intensywnym treningu więc dodatkowa woda nie zaszkodzi, fajnie się łączą z wysłodkami (jeden z nie moich ogierów usiłował przebierać te maleńkie peletki z pomiędzy owsa i wysłodek jak nie namoczyłam- efekt całe żarcie rozwalone po słomie wkoło żłobu) a dodatkowo mój ogr jest łykawy (zapiera praktycznie tylko przy jedzeniu) i mokre nie wysypuje mu się z pyska tak jak suche 😉 a czemu podkowa kazał na sucho? Proszku na 100% nie dałabym na sucho- wolę jak konie jedzenie jedzą a nie się nim inhalują 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 stycznia 2016 22:07
Ja mam Healty Hooves od 2 miesięcy? Konina nadal pałaszuje z wysłodkami, nie mam jej nic do zarzucenia.

Mesze do tuczenia jakoś mnie nie przekonują. Moje konie dostają codziennie jedzenie na mokro+ciepło więc taki dodatek nie jest mi niezbędny. Właśnie zdecydowałam, dołączą do nas otręby ryżowe z Pro-linen (te z brązowego ryżu z zarodkami). Swoją drogą, wezmę też łuskę słonecznika. Mogę ją dawać ochwatowcowi, prawda?
Rodzinka mnie zaraz ukatrupi za te procesy przy przygotowywaniu koniom jedzenia. A Karemu już się wieczorna porcja ledwo mieści w jego wybiegowym gumowym wiadrze  😵

Co do rozwalania jedzenia - Budyń jak wychodzi na wybieg to śniadanie i obiad dostaje na padoku. I co robi? Łapie wiadro za uchwyt i nim rzuca, przez co żarcie jest rozwalone wszędzie i potem systematycznie wszystko wyjada. Tłuk >.<
Odebrałam dzisiaj paszę z agrokompleksu i jedyne co mogę powiedzieć negatywnego to to, że te ich worki są do d. Poszło dno przy podnoszeniu. Zbieranie paszy po ciemku to miód na moje serce. Zatem uważajcie.
A ktoś podaje pasze agro vital Control? Albo któreś musli? Jak z jakością i działaniem?
A.kajca   Immortality, victory and fame
23 stycznia 2016 22:19
smartini teraz jak jest zimno to po treningu też daję na ciepło 😀 zalewam wrzątkiem otręby z owsem przed siodłaniem konia, zanim z nim skończę mikstura zdąży przestygnąć, rozbieram delikwenta, dorzucam porcję namoczonych wysłodek i do żłoba 🙂 A tamten ogr nigdy nie wywala żarcia tylko jak dostał nierozmoczone otręby do owsa z wysłodkami to doszedł do wniosku, że nie będzie ich jadł i usiłował poodrzucać te maleńkie peletki i zjeść tylko wysłodki z owsem... no nie wyszło mu xD 
maluda też mi worek pękł 😉 albo faktycznie są do tyłka albo kurier taki ostrożny
Przyjechały ostreczowane na palecie zatem nic im się prawa stać nie miało, ale jak już zaczęto je pojedynczo nosić to "bach".
smartini jaką objętość ma wiadrokarego?
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 stycznia 2016 23:02
Ciężko określić. Ale spokojnie, to nie 20l metalowego wiadra z prawdziwego zdarzenia ;D takie padokowe karmidła, nic strasznego że się nie mieści 🙂
[s]Evson, ja podaje ta pasze Control 😉 jest ok, konie wcinaja 😉[/s]
Edit: pomyłka, ja podaje hoof complete. Też się przymierzam do kupna ich musli 😉

Pytałam o ten mesz jabłkowy, bo mam ich podstawowy mesz z sieczka i on jest do podawania codziennie.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
24 stycznia 2016 06:50
Kinia16322 ale ten podstawowy mesz z agro (hoof care) to tak naprawdę nie jest mesz, tylko wysłodki, otręby, sieczki i troszkę siemienia, więc generalnie to jest mieszanka wysokowłóknista na codzień. Ja bym nawet powiedziała, że bliżej mu do objętościówki niż treściwej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się