Kącik Rekreanta cz. IX (2016)

sivens skąd ja to znam 😂 czterolatek na którym jeżdżę bierze wszystko do pyska, a co gorsze, jak mu wypadnie i nie jest w stanie już tego podnieść- wali w to kopytem 😵 koń demolka, jak go szyszczę zabieram wszystko poza zasięg jego pyska 😁
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
20 stycznia 2016 08:56
Mój pięciolatek też sprawdza wszystko pyskiem, ale dla mnie to dobra cecha.  Nawet jak na początku czegoś się przestraszy to potem sprawdza pyskiem. Konie są ciekawskie i jakoś muszą badać rzeczy. Do ręki nie wezmą.
wątek zamknięty
No mój dziesięciolatek (ale jak wspomniałam to tylko duży źrebak) dalej lubi sobie coś podźlamać. Tylko on to bardziej z nudów, np. przy ubieraniu. Zdążę wziąć siodło ze stojaka, a ten go do pyska i upuszcza. Dobrze chociaż że sam się nie boi dźwięku przy upadku 😉
Na szczęście ciągle tak nie robi, w sumie nie pozwalam mu jak jestem w stanie, bo w tym przypadku akurat mi się to nie podoba, a dla niego - świetna zabawa.
Ewentualnie bada wszystko w poszukiwaniu jedzenia
wątek zamknięty
Na szczęście młody też nie boi się rzeczy, które sam zrzuci 😉 ostatnio zostawiłam go dosłownie na sekundę, a on w tym czasie dorwał miotłę i świetnie się bawił "zamiatając" 😂 szkoda tylko, że szczotkę miał w pysku a kijem ciągał po ziemi 😜
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
20 stycznia 2016 19:44
Mój dzieciak pozdrawia 'zimowo'. Ciężko cokolwiek robić przy takim podłożu. Śniegu jak na lekarstwo, pod spodem szklanka albo gruda  😵 Sukcesem jest możliwość poruszania się kłusem o galopie nie wspominając. Ferie zapowiadają się tak, że spędzimy je na spacerach w ręku i zwiedzaniu okolicy chyba, że w nagle spadnie 20 cm śniegu  🙂
wątek zamknięty
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
21 stycznia 2016 07:52
A mnie juz nosi...
Tak bardzo chce juz jezdzic i w pełni cieszyc sie Rudym, ale niestety walczymy z siodlem..
No ni jak typowe siodla na nim nie leza wiec szukam i kombinuje a Buń sie lonzuje.
Za nami juz poerwszy masaz na ktorym odpywal!! Mamy tez zrobione juz ząbki i przedewszystkim dumna jestem bo bezproblemowo dał dołączyć sie do innego konia mimo ze cale zycie chodzil sam!
Mam mega fun z niego, jak sie zmienia, jak otwiera na mnie, odkrywa uroki socjalizacji z konmi, bawi sie patyczkami jest przy tym jak male dziecko ktore dostalo lizaczka 💘



Sivens musze Was odwiedzic i zobaczyc jak sucharek juz urusl na zywo 😜
Kastorkowa powiem Ci szczerze ze ostatnie 2 lata spedzilam w stan i bez hali i spokojnie dawalismy rade ale... Zimy byly jak wiosna. Teraz jest ciezko jak hala zajeta i przyjezdzasz poza grafikiem to zostaje spacerek w reku lub konskie SPA 🤔
wątek zamknięty
marlin1990, Kastorkowa, devil A niech on sobie memła, lepsze to niż jakby miał się bać wszystkiego, tylko dlaczego akurat rękawiczka? :P Wyszła z tego w takim stanie, że potem cały dzień chodziłam w jednej i mi ręka zmarzła :P no ale pozwoliłam to mam 😀

Zairka Na pewno jest wyższy od Ciebie, szczególnie zadem, ale jakoś mocno nie urósł chyba :P Heh fajne są takie konie, które się lubią bawić i są ciekawskie 🙂 Pokaż więcej zdjęć! Wiem, że masz 🙂
wątek zamknięty
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
21 stycznia 2016 08:53
hehe, mój prawie 10-cio latek też lubi brać w pysk różne rzeczy. Najlepiej mu wychodzi branie w zęby wiadra i po chamsku rzucanie mi pod nogi (czyżby coś chcuiał  👀  😁 ) Taki mały  🚫
wątek zamknięty
robakt   Liczy się jutro.
21 stycznia 2016 09:07
Zairka Twój koń to koń moich marzeń, jeśli chodzi o wygląd  😡

Dostałam filmik z pierwszego wyjścia Wolwera na przywitanie z nowymi kolegami padokowymi  😜


Jutro wsiadam  🏇
wątek zamknięty
Zairka, co to właściwie jest? Kupiony? Wałek? Ile ma lat, skąd, co potrafi, skąd idea, gdzie kobyły ze źrebakami? 🙂
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 stycznia 2016 19:25
Burza to Bunio Malaaa
Melduje, że kłusujemy już całe 2 minuty 😜
Kucyk nie jest najgrzeczniejszy na świecie, ale jeszcze nie spadłam 😁.
Pozdrawiamy
wątek zamknięty
lusia722, nic mi nie powiedziałaś, dalej nie rozumiem haha 😀 kucuś jak zawsze gwiazda wszechświata <3
wątek zamknięty
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
21 stycznia 2016 19:29
Burza wyjasnialam wszystko na 1 stronie tego watku 🙂
Kupiony wałek lat 11, chodzil do N skoki, byly kon malaa.
Zair na emeryturze a kobyly w nowych domach, ze wzgledow zdrowotnych musialam zamknac stajnie a trzymanie takiej gromadki w rzeczywistosci pensjonatowej ponad moje mozliwosci, hodowla w pensjonacie to tez raczej nie bylby dobry pomysl. Postanowilam wrocic w siodlo gdy lekarze pozwolili i znalezc konisko ktore mi w tym pomoze, i oto jest Equador 🏇
wątek zamknięty
Zairka, a ja jakoś tu nie bardzo czytam, sorry 🙂 no to niezły galimatias 🙂 a Zairek jak się czuje, pewnie zachwycony obijaniem się?
wątek zamknięty
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
21 stycznia 2016 19:52
Zajus czuje sie swietnie! Ma kolezanke, duzo jedzonka i cale dnie na pastwisku. Obijal sie juz spory czas i pewnie dalej obijal by sie u mnie w stajni bo tu mial
Padoki od rana do zmroku albo i 24h, a w pensjonatach wyszedl by na 4 h co dla jego nozek nie jest wskazane.
Tak wiec zmiany duze ale mysle ze choc ciezkie to przemyslane i sluszne.
Buniu (Equador lub Rudy) tez jest bardzo zadowolony mysle 🙂
wątek zamknięty
Zairka miałam ostatnio przyjemność jeździć twoją blondynę, super kobyłka! Niesamowite wrażenie w kłusie, koń jakby pędził i nigdy nie miałby się zatrzymać, a na nagraniu okazuje się, że ledwo idzie  😁

Mój kucyk ostatnio jest diabłem wcielonym, urządza sobie rodeo za każdym dotknięciem łydki, co zabawne te jego starania w pozbyciu się jeźdźca są zupełnie nieskuteczne, ponieważ robi to w tak aksamitny sposób, że no nie da się zlecieć. Oczywiście nie obyło się bez przykrości,  jego brak koordynacji ruchu doprowadził do tego iż chłopak poleciał na pysk i zaliczył kąpiel w kwarcu...  😤 Na szczęście nic poważnego się nie stało.
wątek zamknięty
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
22 stycznia 2016 14:12
Madziucha 😍
Ona jest mega jezdna i przyjemna! Najbardziej jej sprzedazy nie mogla przezyc sivens bo ona ja jezdzila gdy ja bylam niedysponowana 🙂
wątek zamknięty
Zairka przecudowny koń  😜 melduj co u niego jak najczęściej i powodzenia życzę  :kwiatek:
wątek zamknięty
A ja tyko powiem,że trafił  w najlepsze możliwe ręcę i za każdym nowym zdjęciem jakie dostaje utwierdzam się tylko w tym przekonaniu  😅
Zairka ucałuj go !
wątek zamknięty
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
23 stycznia 2016 10:33
Malaaa  :kwiatek: ucaluje!!!
wątek zamknięty
Zairka, cieszę się 🙂
wątek zamknięty
Zairka rany, przepiękny kasztan 😍

A ja wczoraj zaliczyłam swój pierwszy upadek po przerwie. 😀
wątek zamknięty
flygirl i nie widziałam!  🥂

Pamiętacie jeszcze Placka? 😉 Dostałam wczoraj relację, podobno są coraz bardziej zgrani 🙂



tylko młoda się chyba nigdy nie nauczy, żeby nachrapnik dobrze zapinać  🤬
wątek zamknięty
No żałuj, gleba w pięknym stylu. 😁
wątek zamknięty
robakt   Liczy się jutro.
24 stycznia 2016 11:06
Melduję co tam z młodym, bo młody mnie uświadomił, że jest młody  😵
Jest praktycznie totalnie surowy, przyjął jeźdźca, reaguje na pomoce, ale nie ogarnia jeszcze swojego ciała, równowagi, zakrętów. Zdecydowałam, że nie chcę się na to porywać sama, bo nie czuję się na siłach i będę jeździć z pomocą z ziemi, a jak tej pomocy nie będzie, to się będziemy lonżować, bawić trochę z ziemi. Wczoraj półtorej godziny stępo-kłusa, Wolwer niesamowicie się stara, chociaż nie ogarnia czasem, to nie robi tego złośliwie, chętnie szuka kontaktu z ręką, czasem jest rozkojarzony, ale nie ma się co dziwić - chyba nigdy nikt z nim tak nie pracował. Kochany z niego zwierzak i bardzo przypomina mi jego tatę, mądry i inteligentny koń się szykuje. Szacuję tak rok pracy i może uda się jakieś ujeżdżeniówki pojeździć  😎

Wrzucam fotki z grzywą, którą chyba nigdy jeszcze nikt się nie zajął, na razie nie obcinamy, najwyżej będziemy się zaplatać, bo trochę na jeździe przeszkadzają te czarne kudły - czarny koń, czarne kudły, czarne wodze - dużo tego czarnego 😀
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
24 stycznia 2016 17:23
Zairka,  nie mogę oczu oderwać !!
Moj koń znowu pokazał jaki jest cudowny. Na zawodach skakał wyśmienicie. Podyktowałam mu kilka wątpliwych odskoków a on wyratował mnie z wszystkiego  😍 😍
[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t31.0-8/fr/cp0/e15/q65/12633494_1012311312140429_5527869779561104976_o.jpg?efg=eyJpIjoidCJ9[/img]
wątek zamknięty
Zairka piekny Bunio, idealnie malowany 🙂😉))
flygirl cozes uczynila kobieto?😀
Frania oooooo, jaki fanklub ma Placek! 😀 pierwszy plan mistrzostwo  👍
Deborah gratulacjeeeee! fantasyczny entuzjazm i super efekty jak widze  :kwiatek:

A ja pozdrawiam z krainy odwilzy 🙂 stopnial lod, mozna sie poruszac stepoklusem wiec wladowalam tylek w siodlo, Siwe odpalone!  😅 chociaz brudne jak swieta ziemia i nie wiem jak wytrzymam do kapieli ;P musze ja na sucho jakos wypucowac, masakra  🏇


wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
24 stycznia 2016 18:05
faith, taką ilość  endorfin jaką daje mi ten koń aż trudno wytrzymać 🙂

Siwe jakie brzuchate od tego nieróbstwa  😁 dobrze Wam zrobi ta odwilż hihi
wątek zamknięty
faith aaa kobyłka postanowiła nie skakać krzyżaczka, tylko wysadziła mnie przed nim. 🤣 Jedyne o czym pomyślałam podczas lotu, to żeby nie uderzyć głową, bo mam nowy kask. 😜
A do ciebie się muszę wybrać w lutym!
wątek zamknięty
Deborah nie dosc ze bebzon, to jeszcze tona siersci...no ale czego tu sie spodziewac, popracowala dzis wzglednie uczciwie pierwszy raz od miesiaca 😉 nic to, jak sie pogoda znow nie skiepsci, to za 3 miesiace bedzie wzglednie fit bez wstydu  🏇

flygirl byle zima nie kontratakowala, zapraszam serdecznie jak zawsze 😉
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.