literatura końska

Bischa   TAFC Polska :)
13 stycznia 2016 20:54
Dla konskiego laika, majacego konia, wiec przystepnie i ciekawie (zeby bedac zapracowanym czlowiekiem mial ochote do niej wrocic)...
Wydawnictwo Galaktyka ponownie wyda serie 101 ćwiczeń... Kto nie zaopatrzyl sie w ksiazki z ćwiczeniami na ujezdzalni itd ma teraz okazje 😉
Dla konskiego laika, majacego konia, wiec przystepnie i ciekawie (zeby bedac zapracowanym czlowiekiem mial ochote do niej wrocic)...

Jeśli dobrze rozumiem i to jest dalej odnośnie książek o padokowaniu, to śmiało możesz brać te co polecałam. Może Jo Bird jest "łatwiejsza" niż książka Feicht więc chyba lepiej od niej zacząć, gdybyś już brała moje propozycje pod uwagę. Jeszcze "Język koni- język ludzi" jest ok, ale niekoniecznie dokładnie o padokowaniu - raczej o utrzymaniu ogółem a serio "łatwa" w odbiorze. Mnie wszystkie z wymienionych książek się podobały i uważam, że nadają się dla laika - nie jest to jakiś naukowy język w moim odbiorze 🙂
Polecilibyście jakieś książki dot. typowo odchowu źrebiąt i imprintingu (po polsku ) 🙂 ?
O imprintingu na pewno pisał R. Miller w "Sekretach końskiego umysłu".
zonglerka7 tak tę pozycję na półce mam , dzięki 🙂
w żadnej innej się z tym tematem nie spotkałam, może internet ma coś w zanadrzu po polsku?
Jeszcze raz poszukam, ale trochę ciężko po polsku właśnie  😉
A ktoś coś o odchowie źrebiąt ?
Na cały regał ksiażek znalazłam tylko kilka stron w "Hodowla i użytkowanie koni tom 1 S.Oleksiak, niestety reszta literatury milczy na ten temat
No właśnie tez mam kilka o hodowli coś tam jest, ale liczyłam, że może ktoś coś więcej kojarzy. Dzięki za pomoc 😉
Poszukuje jakiejś łatwej do czytania książki o wszystkim właściwie, trochę o hodowli, o zdrowiu, psychice itd.
Niech to nie będzie akademia jeździecka bo jej niecierpie oraz nie tylku - jak nauczyć się jeździć konno w weekend.

Ktoś coś? Pdf albo papier ;-)
Parę postów wyżej wspominałam w innym kontekście, ale fajna jest "Język koni język ludzi" Isabelle von Neumann-Cosel i Jo-Bird "Hodowla koni w zgodzie z naturą". Ta pierwsza cieńsza i "lżejsza" -  taka w sam raz na czytanie wieczorem 🙂
Która książka jest warta kupienia? "Masaż koni receptą na zdrowie" Pauliny Puchały czy "Metoda Mastersona. Terapia manualna koni"? 😉
Julko bierz Mastersona 😉
A co polecacie na temat żywienia? 😉
żywienie koni meyera 😉
pokrótce jest w kopytach doskonalych i - bez kopyt nie ma konia
julka177
Z tych dwóch - zdecydowanie Masterson.
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
A jakaś inna o podobnej tematyce?  😉
Masaż koni Palmer
Szukam książki S. Pilliner "Jak osiągnąć mistrzowską formę koni", może ktoś chce się pozbyć albo ma w pdf?
Szukam książek, a szczególnie
Savoi J. : Od półparady do zebrania. Wszechstronne szkolenie koni cz.II

Naturalne metody w leczeniu koni,
Medycyna naturalna dla koni,
Jak nauczać jeździectwa,
Jak rozmawiać z koniem,
Wszechstronne szkolenie koni cz I i II,
Jeździectwo naturalne bez tajemnic.
T. Howard „Historia koni w obrazach”
A.Knopfhart „Zasady ujeżdżenia”
L. Richardson „Ujeżdżanie dla każdego”
Neumann- Cossel- Nebe I. „Zrozumieć konia”
L. Nevzorowa „Patrz gdzie siadasz!”
Richard L. Watjen “Ujeżdżenie”
Nos do przodu – Gerd Heuschmann
Jedność z koniem, partnerstwo z koniem i sztuka ujeżdżania
W poszukiwaniu równowagi
Cavaletti Praca na Koziołkach w Ujeżdżeniu i w Skokach 
Klimke R. : Podstawowe szkolenie młodego konia wierzchowego
Rohlf K. : Ujeżdżenie, naturalnie! …Prowadzi do harmonii
Schoffmann B. : Klaus Balkenhol. Szkolenie Ujeżdżeniowe Według Zasad Klasycznej Szkoły Jazdy Konnej
Ujeżdżenie Fundament Jeździectwa
Ujeżdżenie na 21 wiek

bardzo byłabym wdzięczna za przesłanie mi pdf, jeśli któraś ma coś z wymienionych książek 🙂
moge przesłąć pare swoich 🙂
mój mail kati110@op.pl
ale najlepiej by było wrzucić kto co ma na dysk i każdy by miał to co chce w jednym miejscu bez ciągłego pytania czy ktoś ma daną książę 😉
nie ja stworzyłam ten dysk, myślę że wielu osobą by to bardzo pomogło 😀
https://drive.google.com/folderview?id=0B4qjbfI_S8c0MkdRRVlvNEtkTG8&usp=sharing
z góry dziękuje za pomoc
A ja szukam książek o tematyce kawaleryjskiej - jak działają takie drużyny, jakiś poradnik też byłby całkiem mile widziany.. Niestety gogle wypluwa mi same historyczne pozycje. Czy ktoś mógłby coś polecić/ przesłać?  👀
drużyny czego?
wiesz ciężko żeby były współczesne skoro ostatni polski regulamin wyszedł w 1938 roku  😁
vissenna   Turecki niewolnik
19 marca 2016 16:05
Matuzaalem na moje to jedynie szukając przez antykwariaty można znaleźć:  płk. Władysław Hofman "Hipologja. Podręcznik dla oficerów kawalerii i artylerii, t.I - II" (Warszawa 1931).
Sporo na ten temat było też w książce: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/115304/oficerowie-i-dzentelmeni-zycie-prywatne-i-sluzbowe-kawalerzystow-drugiej-rzeczpospolitej
szukam w pdf
RWYM Świadoma jazda konna
i Bimechanikę Karin Blignault

mam kopyta doskonałe i rząd doskonały mogę się zamienić ale mam książki, nie pdfy
szukam w pdf
RWYM Świadoma jazda konna
i Bimechanikę Karin Blignault

Szukam tego samego + ,,Ride With Your Mind Świadoma Jazda konna'' Mary Wanless
Najchętniej przygarnę pdf  🙄
Ja też dołączam do pytania o o "Świadomą jazdę konną" RWYM, może ktoś chciałby pożyczyć/ odsprzedać, mogę w zamian pożyczyć Ingrid i Albert Klimke "Podstawowe szkolenie młodego konia" (książka), lub "101 ćwiczeń z dresażu" w formie komputerowej. Gdzieś był wątek wymiankowy chyba, ale nie mogę znaleźć.  👀
http://chomikuj.pl/Arachne  Na samym froncie masz do ściągnięcia 101 ćw. z dresażu.
Szukam w formie PDF-u 101 ćwiczeń z ziemi. Ma ktoś?

lenalena sorki myślałam, że szukasz, a że masz 🙂
a możecie polecić coś "do poduszki" - coś w stylu "Dziewczyna i Carino", "Niepokonany Seabiscuit"?
moje konie moi nauczyciele podhajskiego, czysta biała rasa - bardziej o historii lipicanów, ale fajnym językiem napisana 🙂
lekcje których udzielił mi koń, między grzywą i ogonem, olimpijska szarża, z myślą o koniu 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się