Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

maska zakłada sie rewelacyjnie łatwo
jak dotąd nic pod nią nie wleciało
zrobię foty jak to wygląda od spodu
xxagaxx też myślałam o tej masce, bardzo fajnie wygląda, ale bałabym się że lycra plus upał to nie jest dobre rozwiązanie.
Tylko wtedy na bank nic nie wleci pod... Zastanawiam się tylko nad nakładaniem.. Stajenni mieli problem z zakładaniem ochraniaczy a co dopiero moskitiery i to takiej z lycrą jeśli tam nie ma żadnych zapięć.


A jest gdzieś moze dostępna taka do jazdy?? Tylko nei z decathlonu......
W sumie racja, na pewno nic pod nią nie wleci, nie patrzyłam na to z tej strony 🙂

A do jazdy proponuję tą:
http://sklep.horses.pl/product-pol-719-Equilibrium-moskitiera-Riding-Mask-z-nausznikami.html
xxagaxx, to ja bym kupiła tę drugą
absorbine tez jest sztywna
ja potrzebuję niestety XL
W sumie racja, na pewno nic pod nią nie wleci, nie patrzyłam na to z tej strony 🙂

A do jazdy proponuję tą:
http://sklep.horses.pl/product-pol-719-Equilibrium-moskitiera-Riding-Mask-z-nausznikami.html




dzięki  🏇 😀😀 Byłam na tej stronie ale szukałam w dziale z rzeczami na robale 🙂
kto z użytkowników tri teca powie mi gdzie mogę na opakowaniu znaleźć datę ważności
777 no własnie ja do dziś nie mogę znaleźć  😎
no i to mnie wku... w tym farnamie  😤
777 napisz do sklepu, z którego roku mają tą partię, którą sprzedają. Ja np. nie używam w tym roku Tri Teca którego kupiłam w tamtym roku, zostało mi go troszeczkę, ale nie ryzykuję.
kto z użytkowników tri teca powie mi gdzie mogę na opakowaniu znaleźć datę ważności

Na butelce którą ja nabyłam data ważności była na nalepce "pod spodem" butelki.

Dziś kupiłam Defender Veredusa, zobaczymy czy podziała tak jak na etykiecie (8-10godzin) i fajnie, że mogę używać go i na siebie 😉
asds   Life goes on...
09 maja 2009 16:32
Ja jestem bardzo zadowolona z preparatu Officianalisa na robactwo. Co prawda przeraża mnie tylko jak szybko mi sie 1 litr wykańcza po opryskiwaniu przed jazda konia i siebie. Z 3 tyg. max moze mam a juz pół butelki poszło ;/, ale cholerstwa tez jest sporo  latajacego
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
10 maja 2009 10:59
Witam🙂
szukam kogos o dobrej duszyczce kto kupilby mi to: http://www.decathlon.com.pl/PL/flyeyes-70141788/ jak najszybciej by sie dalo i przeslal poczta??
niestety u mnie w okolicy nie ma produktow tej firmy.
Z gory dziekuje za pomoc🙂 szczegoly na pw🙂
Licze ze ktos sie znajdzie by pomoc🙂
Jakiś czas temu wykończyłam resztki ubiegłorocznej zielonej Absorbiny i teraz psikam (dobrze powiedziane, psikam ręcznik i smaruję mokrym ręcznikiem Swarovskiego...) Officinalisem. Przechodzimy teraz w stajni inwazję komarów (obok jest jeziorko) i zdecydowany plus - można spokojnie iść z koniem na trawę i przeżyć. Siebie też psikam 🙂
no normalnie nie wierze! przyszła mi dzisiaj maska absorbiny i okazała się zamała  😤
jak na nią patrzyłam w domu to myślałam, że będzie za duża, zakładam na konia i zonk  🤔

przyszła też decathlonowa do jazdy, jeszcze nie przymierzałam, ale wygląda fajnie, super wykonana!  😀
ja też teraz psikam Officinalisem i nie jest źle. Przy okazji całkiem sympatycznie to pachnie.😉
a ja zamowiłam sobie taką dereczkę
http://sklep.horses.pl/projector.php?product=4702&affiliate=linka

firma jest rewelacyjna - mam padokówkę a cena jak na tę markę tez przystępna!!!!
jak sprawuje się ta moskitiera z Decathlonu? mam dylemat którą kupić......
Proste pytanie😉 tzn mam nadzieje:P czarna absorbina czy Endure?🙂
ja mam czarną absorbinę i jest genialna 🙂 doobrze chroni przed robalami i faktycznie działa, na razie jestem na etapie spryskiwania co tydzień, ale już nie długo będziemy zwiększać czas między pryskaniami 🙂
a ja się ja rozczarowałam... Myślałam że bedzie trzymać chociaż te pare dni, ale jak koń się dobrze spoci to wilekie G.
Endure 🙂
Ostatnio dopytywałam Olgę Kuleszę o preparaty typu czarna absorbina i niestety sporo racji w tym jest na pewno ze jaka musi byc tam chemia ze działa tyle czasu
cyhatrin tez nie jest w tym kontekscie bezpieczny
to w takim razie co??
Pamiętam, że ktoś jeszcze na starej v. pisał o preparatach domowej roboty. Ja chciałabym zrobić w tym roku tylko tu pytanie: alkohol, woda + olejki eteryczne tak? Ale jakie? W jakim stosunku mieszać to wszystko?
xxagaxx, moze rokale z naturalnych składnikow?
Ada   harder. better. faster. stronger.
20 maja 2009 18:17
lub Absorbina Green czy OFFICINALIS również ze składników naturalnych.
a działają?? Bo ja już się poddaję  😵 😵 Absorbina nie działa praktycznie na te muchy u nas... Ponoć Green nic nie lepsza.
Ada   harder. better. faster. stronger.
20 maja 2009 18:33
Ja mam Absorbinę Green i działa jak najbardziej.
Wiadomo cudów nie czyni, zawsze jakaś mucha się przypałęta ale mnie efekty zadowalają.
Muchy podlatują jednak nie siadają.
A ja miałam i czarną Absorbinę i Endure Farnam. I uważam, że oba działają bardzo podobnie.
Przy Absorbinie muchy siadają na konia, ale zaraz odlatują. Przy Farnamie niby mniej siadało, ale też nie było tak, żeby koń był chroniony w 100%. Moim zdaniem skuteczność jest podobna.

Ale na pewno te produkty są znacznie skuteczniejsze niż te w cenie ok. 50 zł ( bo i takie kupowałam).

Na razie spryskuję konia Absorbiną co kilka dni, bo nigdy nie jest tak, że podczas jednego pryskania koń jest cały pokryty tą substancją. Są miejsca gdzie jest spryskany i są takie gdzie jest nie ruszony.
Efekty są i ja jak na razie nie spotakałam skuteczniejszych preparatów niż te dwa.



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się