Konie czystej krwi arabskiej

szamanka tak spytałam, bo ja też jestem ślepa i na co dzień w okularach, ale w stajni zdejmuję. Zwyczajnie boję się o swoje oczy - o wypadek nietrudno. Wolę średnio widzieć niż mieć kawałek szkła z okularów wbity w oko, a od razu mam taką wizję...
Niektórzy bez okularów nic nie widzą, wszystko zależy od wady. Jak je jeszcze nosiłam to nigdy w pracy z końmi nie zdejmowałam. Ba! Ja bym jeździć nie mogła, gdybym nie miała ich na nosie.

Dziekuje, przekaze brudnej adresatce z bebzonem  😁

Ale do gniadej dużo jej brakuje - czyt. to komplement!
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
25 stycznia 2016 10:15
Murat zasadniczo przy czyszczeniu czy jezdzie sciagam, ale na lonzowniku na zwyklym lonzowaniu to je mam. Oczywiscie gdy wchodze do lonzownika "porozmawiac " z koniem to bez okularow. Rowniez mialam dziwne wizje a propo okularow i koni.  Moja okulistka powiedziala, ze nie widzi problemu na lini jazda konna - okulary, tym bardziej ze ja jestem krotkowidzem i najzwyczajniej w swiecie nawet nie widze gdzie jade tak naprawde. Jednak siedzac w siodle nie mam na tyle odwagi zeby sciagnac kask a co dopiero zalozyc okulary.
szamanka, maluda no ja zasadniczo bez okularów widzę świat za mgłą 😉 Też jestem krótkowidzem, jak do czegoś przytknę nos, to jest dobrze 🙂 Na szczęście odróżniam drzewo od braku drzewa i dziurę w ziemi od braku dziury, a co do reszty, to koń ma oczy, niechaj patrzy.  😎
No ja tez krotkowidz, ale dlatego sprawilam sobie soczewki 🙂 do stajni tylko z soczewami.
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
25 stycznia 2016 10:27
Mnie soczewki nie podpadowaly - zaczerienione ozy, wiecznie uplakana i tak nic nie widzialam, a probowalam rozne przez prawie rok.
Murat ja zasadniczo nie widze co jest przede mna - wiec moze kon widzi dziure a ja nie bardzo :P Zazwyczaj to jest tak, ze nie zauwaze  psa/sarny/innego konia, ktory gdzies tak jest/stoi/biega 🙂 a jak zdejme okulary to juz totalna mgla.
Ja po prostu zafundowałam sobie korektę wady do 0. 😉
Mam jedyne sluszne soczewki, ktorych nie czuje i sa to tylko i wylacznie acuvue moist. Innych nie zniese😉
Mnie soczewki również nie pasują, czuję się i wyglądam jak podpity królik.  😵
szamanka koń i tak zauważy to, co potrzeba, o wiele szybciej niż człowiek, już nie mówiąc o szybkości reakcji na to, co zobaczył, więc co będę udawać, że jakieś moje okulary cokolwiek zmienią...  😂
maluda dobrze ci 🙂 Ja póki co z moją wadą drastycznie inną dla każdego oka jakoś sobie radzę.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 stycznia 2016 11:02
Obecne szkła są plastikowe i tak łątwo się nie tłuką 😉
Plastik też może pęknąć. Albo oprawka.
No nic nie poradzę, mam schizę na tym punkcie i już.  😎
Dzięki za miłe słowa  :kwiatek: Zdjęć będzie więcej  😎

Są okulary dla sportowców , m.in. z plastiku właśnie. A soczewki radzę dobierać u okulisty, tak żeby mieć prawidłową moc, promień, krzywiznę itp.
szamanka Bardzo ładnie Armaniemu w nachrapniku meksykańskim 🙂

faith Trochę ponuro w tej czerni przez pogodę, w słoneczny dzień pewnie zupełnie inaczej by to wyglądało. MI się podoba 😀

Epikea Ciekawe ujęcie 🙂

Murat-Gazon a co je tak na bieganie wzięło? 😉

Stępujemy 30min. Po wielu przebojach z klasycznymi siodłami, których nijak nie dało się dopasować do jego grzbietu, Lunar w swym nowym siodle i pedziowym padzie (kolor zamówiony przypadkowo) ale chyba nie jest źle? 😁




tuch siwym koniom ładnie w różu - moim zdaniem.
Ta druga klacz jest młoda, 5 lat dopiero ma, więc wiadomo, energii w zadku dużo 😉 A moja jak to arab, jest okazja do biegania, to czemu nie skorzystać  🙂
W temacie biegania  🏇
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
25 stycznia 2016 14:06
Aaa jakie ładne zdjęcie  😍
tuch dobrze wygląda w westernowym sprzęcie, siwym pasuje róż  🙂 Mój młody przypuszczam, że też skończy w westernowym siodle, bo raczej nie znajdę nic na takiego ogórka  🤣. A mnie już głowa na samą myśl o takim wydatku  😀iabeł:
zduska Janusz Lech dzierzawił Ermisa od Maćka Osinskiego i ma poglowie po nim , to był jego ostatni sezon 🙂 A my szykujemy się do sesji z Ewą i juz się doczekać nie możemy ^^ Piękne te Wasze konie dziewczyny ♡ może i nam się coś uda ładnego uchwycić ^^
tuch ławki siodła nie leżą na łopatkach?
Moje pierwsze wrażenie to siodło zbyt bardzo do przodu, ale mogę się mylić, bo to tylko zdjęcia.
dla tych bez FB
iwona9208 Wydatek no niestety spory, jak za każde dobre siodło, trzeba zapłacić.
A jeśli chodzi o przesiadkę w siodła west to nie narzekam 😉

maluda Może tak się wydawać bo to zdjęcie przed wsiadaniem, jeszcze na luźnym popręgu. Przed wsiadaniem jeszcze zawsze poprawiam siodło i dopiero dopinam popręg.

ogurek Gratulacje! 😀

derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
25 stycznia 2016 20:46
ogurek pfu pfu- słodkości!
Jako, że wątek ciut ucichł wrzucam dwa zdjęcia z pięknego zimowego dnia. Już nie mogę się doczekać, aż błotko u nas zniknie i będzie można znów coś porzeźbić.
Na zdjęciach córka Pesala i Pepeszy.




fajne pochodzenie. Rodzi coś czy tylko pod siodłem chodzi?

tuch jaki Lunar ma papier?
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
27 stycznia 2016 19:45
Piekna klacz!
tuch ale po co zakladac tak siodlo, nie mozesz od razu dobrze? masz je przynajmniej 20 cm za bardzo z przodu, a jak je zalozysz prawidlowo, to bedziesz je miala na zadzie juz... duzo za duze jest to siodlo na niego  :kwiatek:
Obecnie chodzi tylko pod siodłem, a w większości po pastwiskach. Kupiliśmy ją źrebną z Janowa i u nas urodziła ogiera. Jest jej to pierwszy i póki co ostatni źrebak.
Przy okazji dorzucę zdjęcia Malucha (po ogierze Salar)




Obibok po prawidłowym osiodłaniu Lunara , siodło nie lezy mu na zadzie. To siodło pomagała nam dobierac Karolina Rusak, i na 100% siodło jest na niego dobre. Nikt nie robi  (no chyba ,że na zamówienie) ze znanych (uznanych) firm jeszcze krótszych siodeł. Wazne rózwniez jest to ,że siodło nie uciska i dobrze lezy na koniu.
tuch ale po co zakladac tak siodlo, nie mozesz od razu dobrze? masz je przynajmniej 20 cm za bardzo z przodu, a jak je zalozysz prawidlowo, to bedziesz je miala na zadzie juz... duzo za duze jest to siodlo na niego  :kwiatek:


Ten koń ma 144cm w kłębie i uwierz mi ze miejsca na siodło ma jak kucyk feliński. Krótszych siodeł westernowych to ja nie widziałam, chyba że w wersji pony. Zdaje sobie sprawę, że wiele siodeł jest na niego za dużych. Dlatego wybieramy opcję "mniejsze zło". Już lepiej jeśli siodło rozłoży ciężar na większej powierzchni niż ma uciskać punktowo.

Zakładam najpierw bardziej do przodu ze względu na to że nigdy nie dopinam na chama popręgu, a już zwłaszcza jeśli najpierw mam zamiar chodzić z koniem po śniegu na łące,  więc biorę pod uwagę fakt że siodło samo ułoży się poprawnie w miejscu w którym powinno być, na luźnym popręgu. Wolę żeby przsesunelo się od przodu do tyłu a nie odwrotnie, mierzwiąc w ten sposób sierść. U niego  tak jak zauważyłaś jest mało miejsca i z przodu i z tyłu. Terlica siodła west jest lekko rozwarta z przodu przy łopatkach, więc daje trochę swobody. Już lepiej tak niż jak leży na guzach biodrowych, a to zdarzało mu się w wielu siodlach.

Jak tak bardzo "męczy" Cie to zdjęcie to zrobię w weekend takie po 2min spaceru w siodle, przed wsiadaniem. Zobaczysz, że nie jezdze ani nie praktykuję "siodła na głowie".

Edit

Lunar w 16" malutkim siodle Wintec
Dziewczyny, ja się nie znam na westernowych siodłach, ale skoro było dobierane przez kogoś, kto się w tym specjalizuje, to chyba znaczy, że warto zaufać tej osobie. Na zdjęciu wyżej moim zdaniem wygląda dobrze.
Poza tym bez przesady, siodła westernowe są długie i często przykrywają "pół konia", zwłaszcza małego.
A chyba większość z nas wie, jaki to problem dobrać siodło na araba  😉
Dokładnie... i wg takiego schematu to chyba każdy z d..ą większą niż rozmiar 34 nie mógłby dosiadać araba.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się