DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

JA TEZ OSZALALAM  😍 Szkoda ze to nie Bob, tylko Kevin no ale moze byc!
Kiedyś robiłam czapkę z minionkiem 😁 a i nauszników trochę na koncie też mam. Ale nie wpadłam na to, żeby te 2 rzeczy połączyć i zrobić minionkowe nauszniki.
Szałowe są! 😜
Hej 🙂
Farbował już ktoś może strzemiona na jakiś inny kolor?
Ostatnio zastanawiałam się czy nie przefarbować sobie jednych ale czy już ktoś tak robił, sprawdzone, jakiej farby użyć? 🙂
Pozdrawiam
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
27 stycznia 2016 17:41
Ja odmalowuje co jakiś czas moje czarne metalowe strzemiona. Czarną farbą do metalu ewentualnie sprayem. Ale nie wiem jak z przemalowaniem, bo co innego odświeżyć kolor, a co innego przemalować.
Dziękuje za odpowiedz
No to ja się pochwale swoją derką. Musze się przyznać, że to było moje pierwsze podejście. Maszynę dostałam w grudniu i w sumie nie miałam okazji spróbowania uszycia czegoś porządnego. Jedynie jakaś poduszka i ocieplacz na okno i próby szycia prosto 🙂 W końcu się zebrałam i zamówiłam materiały. Myślałam, że z jeden dzień i derka będzie gotowa. A tu ponad 3 dni...nawet nie miałam kiedy do stajni się wybrać by przymierzyć. Ile to szpilek wbiło mi się w palce to nie zliczę 😀 największy problem miałam z lamówką. Wreszcie się udało i w sumie jestem zadowolona jak na pierwszy raz 🙂 Teraz biorę się za kolejną, ale różową! Materiał już czeka 😀

Piękna!  😜
Piękna!  😍 ja też podziwiam wzór Jarpola  😎  i jak pasuje modelowi, strzał w dziesiątkę!
Dziewczyny, szukam linka do tej zagranicznej hurtowni skąd zamawiacie m.in. neopren na ochraniacze kontaktowe. Kiedyś było tu linkowane a teraz nie mogę znaleźć, pomoże mi ktoś?
Gdzie najtaniej kupic zapiecia do derek? Potrzebne ilosci hurtowe
Tadam 😀 zrobiłam wodze pod kolor ogłowia 😀
Dzisiaj sprawdzone i jestem zachwycona 😅
Kobitki, czy jest szansa to jakoś zniwelować? Może są jakieś farby/lakiery? Czy raczej wtedy całościowo już trzeba potraktować siodło? 🙁
Było o tym tutaj 😉 są lakiery ale żeby równo wyszło to tu bym dała jedna warstwę a potem drugą na całość
Kurczę, no właśnie chodzi żeby nie malować całości 😉 a pewnie nie jestem tak zdolna żeby idealnie wymalować tylko to wytarcie hehe 🤣
no nic, chyba odpuszczę w takim razie  😵
okunka, poszukaj w takim razie korektorów do skór.
A ja pochwalę się kolejną derką  😅 tym razem dla przyjaciółki  😉
Zrobiłam jeszcze wypinacze z różowym akcentem tak jak chciała, ale zapomniałam zrobić zdjęcia, będę u niej w czwartek to pstryknę 😀
Kącik DIY coś nam przygasł, to wstawię hakamore po mojej renowacji. Elementy metalowe są wyciągnięte ze starego zniszczonego haka, natomiast skórki i futerko to moja wizja twórcza. Hakamore ma służyć do długich terenów, ma być wygodne dla konia.
MATRIX69 wow, eleganckie!  😍
A dziękuję, jak tylko będę miała jakiś przypływ gotówki to zrobię do kompletu ogłowie, na razie robię projekt i pomiary 😉
Czy ktoś z Was robił samodzielnie buty dla konia ?? Chodzi mi głównie o ochronę podeszwy do pracy w stępie. Potrzebuję pomocy (sprawdzonego patentu) jak mocujecie jakieś paski, które trzymają "buta".
Myślę, że to chyba odpowiedni wątek 🙂
Bardzo liczę na pomoc z Waszej strony.  :kwiatek:
też mam na koncie ogłowie do haka 🙂
szeroka, ekstra miękko podszywana część nosowa, profilowana potylica i pasek trzymający pod ganasze
(na foto sklepowy naczółek i zastępczy pasek podrzuchwowy(?))


Lunetka, but do pracy to jednak lepiej kupić. taki do opatrunku to dzianiny i srebrna taśma zwykle wystarczają.KaWeRa, zajefajna ta derka! obie!
ŁOŁ!!!! esktara wyszło 😅
horse_art, podszyte tak ładnie, jak ogłowie Frans? 😉
Liberte
Wyprzedzilas mnie z pytaniem. Widze ze w nieuczciwych sprzedajacych, nie ma nawet odpowiedzi wyjasniajacej cala sytuacje... 👀
micklemowi nie mam nic do zarzucenia. poprawilam w nim drobne niedociągniecia. mimo, ze to tylko sztuka próbna (pierwszy raz takie robilam) i oddana poniżej wartości (dostala jeszcze naczolki w umowionej kwocie za czekanie) ma kształty oryginału i jest na wymiar+ regulacja. po nasmarowaniu skóra jest mięciutka (ja tam np wole sztywne - wiec kto jak sobie zmiękczy to jego sprawa), a podszycia są równiutkie, czyste (do niej trafiło apreturą maźnięte -po przetarciu palcem czy smarowaniu swieci się równo, ale nie tak miękkie jak to na nos z hakowego, bo to ma w środku dodatkowe wypełnienie, tamto jest normalne ochronno-ozdobne (o innym nie wspominała). kolejne robie z delikatniejszym szyciem-ale to juz kwestia wlasnie dopracowania co wystarcza, żeby było pancerne.


jak zrobie lepsze zdjęcia wstawie
horse_art, my juz widzieliśmy zdjecia 😉
ciekawe, ze ja nie widzialam. moze dlatego, że niesłusznie uważam, ze sprawy miedzy 2 osobami zalatwia sie miedzy tymi 2 osobami, a nie żaląc na forach. nawet bez poinformowania mnie. no coz, za dobre serce chyba, ze sie przyjmuje zwrot choć się nie należy. tak samo jak przerabiam jak ktos zle pomierzy czy zmieni zdanie, popsuje...
a jak ktos uwaza, ze ponizej 200 zl (bo tak wyszlo) dostanie towar rękodzielniczy, lepszy(w jakis sposob -nie wiem) niz oryginal za 800 i do tego na podany wymiar - to ja faktycznie odpadam.
ale to nie miejsce na takie dyskusje.
Akurat ogłowie do hackamore na zdjęciu horse-art jest dla mnie, już je widziałam, tylko odesłałam do poprawek, bo rzecz jasna zmierzyć poprawnie własnego konia to ja nie umiem  🤬
Także było już u mnie, na koniu też było, do jakości wykonania nie mam zastrzeżeń.
deborah   koń by się uśmiał...
03 marca 2016 09:20
horse_art, jako usługodawca i sprzedawca musisz się liczyć z opiniami na forum. Zarówno dobrymi jak i złymi.

i dbać o to, żeby tych złych było jak najmniej, albo wcale 😉
A mi się nie podoba podejście,że jak coś jest DIY to powinno być po kosztach materiałów albo najlepiej za darmo. I  powiem szczerze, że to tylko w świecie końskiego DIY się z tym spotkałam. Wiadomo każdy rzemieślnik się uczy, i nie wszystko wyjdzie mu od razu za pierwszym razem. W świecie średniowiecznego DIY, każda nawet najmniejsza pierdółka jest droga bo robiona ręcznie i nie mam tu na myśli małych chińskich rączek 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się