Podróże

Niestety nie organizowałam, jechałam z biura TUI. Ja byłam w hotelu z 3 gwiazdkami Tropical Attitude. Hotel wygląda dokładnie tak jak na tych zdjęciach ze strony.
http://www.holidaycheck.pl/hi/df2cd9bc-8fce-3b30-9082-a5700e1c2fa9
Obsługa na najwyższym poziomie. Pokoje z widokiem i wyjściem na ocean co jest ewidentnym plusem. Jedzonko pyszne. Ludzie bardzo mili i otwarci. Nie tylko Ci w hotelu ale także Tubylcy, których spotykaliśmy po drodze w różnych miasteczkach. Pomocni i sami wychodzili z pomocą jak widzieli że mamy z czymś problem. Wyspa jest na tyle mała że wszędzie blisko. Byliśmy na 2-ch wycieczkach fakultatywnych i na dwóch które sobie sami zorganizowaliśmy. Można wynająć taksówkarza za 90 euro na cały dzień i będzie nas woził tam gdzie mu powiemy i będzie zawsze na nas czekał także można też zorganizować sobie samemu wycieczki. Mauritius w 60% jest wyznania hinduistycznego, więc polecam też pojechać do ich świątyni i poczuć ten klimat. Niestety trzeba uważać na biegające luzem małpy Makaki bo są wredne i kradną. Widziałam jak jednego gościa goniła i chciała mu wyrwać koszyk z darami dla bogów (czyt. owoce). W końcu musiał jej dać banana bo by nie dała mu spokoju. Oprócz tego park botaniczny, wielkie żółwie i krokodyle w parku la vanille, stolica Port Louice i ich targ z owocami i produktami spożywczymi, rezerwat Black River, ziemia Charmel (7 kolorów), snorking i oglądanie kolorowych rybek w oceanie. Można też jechać do parku rozrywki Casela, ale ja tam nie byłam bo był mega drogi, poza tym dodatkowo trzeba płacić za różne rozrywki więc wyszła niebotyczna kasa. Poza tym jedną z atrakcji tego parku jest chodzenie na smyczy z dzikimi dużymi kotami, co niestety nie zgadza się z moim sumieniem (wydaje mi się że te koty muszą być jakieś naćpane poza tym znając naturę kotów nie lubią one zbyt dużych tłumów a tam musiały zabawiać turystów). Plaże są cudowne ale trzeba uważać na słońce. Mimo że smarowałam się nawet filtrem 50ką to tak mnie spaliło pewnego dnia że się dotknąć nie mogłam. Hotel mimo że 3 gwiazdkowy wg mnie zasługiwał na więcej. Chociaż znaleźli się tacy którzy narzekali ("To nie jest all inclusive! Tu jest tylko jeden basen!!na dominikanie było 15!"ale wydaje mi się że to takie stare zgredy co już nie wiedzą co mają ze sobą zrobić). Jedyną s dwóch wad hotelu jest to że przypominał "Sanatorium w Ciechocinku" czyli wszyscy około lub powyżej 50ki.. My mieliśmy to szczęście że akurat była jedna para w naszym wieku z którą się zaprzyjaźniliśmy więc było fajnie. Za to brak dzieciaków bo to hotel +18. Drugą wadą jest położenie nieopodal........ cmentarza, ale w sumie był za tak wysokim murem że dopiero z autokaru widziałam że to cmentarz (mają różowe, niebieskie, zielone pomniki;D) Jak do tej pory to moje najlepsze wakacje. W tui ceny Mauritiusa zaczynają się od 6 do 15 tyś za osobę za 12 dni, w zależności jaki standard hotelu się chce mieć. Jeżeli zorganizuje się samemu być może będzie taniej. W każdym razie bardzo polecam bo jest cudownie
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/1936554_10208590548664355_1651417183574952125_n.jpg?oh=030d57e29caa0fa0ca5c26fe88ba9afd&oe=57461D36[/img]
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlf1/v/t1.0-9/993857_10208529475457563_6753212490256503605_n.jpg?oh=ad3431e057bab41d9d95c22e5c9e9080&oe=56FF3484[/img]
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/12523191_10208504250586957_8699623764198961455_n.jpg?oh=3afcf1dabfbf8f10f49d57dd261c97e1&oe=57431AAC[/img]
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/12507566_10208560711558446_8308417272224789853_n.jpg?oh=9e587eddfe8eb87e1b85a10b77850e50&oe=57077069[/img]
Ile dni przeznaczyć na Edynburg? Mamy tam dwie noce, pierwszego dnia przyjazd w zależności od tego, jak szybko wstaniemy i zbierzemy się na autobus w Glasgow  🤣, trzeciego dnia powrót po południu. Wystarczy dzień 1 i 3, tak żeby w ciągu dnia nr 2 gdzieś jeszcze pojechać, czy lepiej nie szaleć i zostać w mieście na cały ten czas?  🙂
Altiria, ja tam spędziłam 2 tygodnie, więc jest co robić 😉 Ale myślę, że spokojnie możecie sobie gdzieś skoczyć 2 dnia, np. do St Andrews albo na objazdówkę po okolicznych zamkach. Czy macie już plan na dzień poza Edim?
Nic a nic nie planowałam, szczerze mówiąc to jakoś tydzień temu klepnęłam bilety i pochłonęła mnie sesja.  🙂 Na razie stwierdziłam, że może lepiej zostać w mieście, w Budapeszcie ostatnio też mi się wydawało, że 4 dni to tyyyle czasu, a nie zobaczyłam wszystkiego, co bym chciała. Muszę wrócić do normalnego trybu podróżowania, bo po wakacyjnych szaleństwach typu Chicago w 1 dzień w drodze z Los Angeles do Nowego Jorku zaczęłam trochę inaczej postrzegać czas.  😁
Ktoś może polecić jakiś w miarę niedrogi i przyjemny hotel w Paryżu? Idealnie by było gdyby był w jakoś pobliżu lotniska De Gaulle'a, albo żeby transport tam był bezproblemowy w miarę.
Z góry dziękuję. 🙂
Bischa   TAFC Polska :)
27 stycznia 2016 17:44
Czy znajde w Londynie jakies tanie hotele (nie hostele) z pokojem dla jednej osoby, moze byc wspolna lazienka, na 1-2 noce w cenie do 220 za 2 noce? Chce pojechac latem na weekend do Londynu, najchetniej w sierpniu. Albo inaczej, w jakich miesiacach najlepiej jechac, zeby byla szansa, na w miare dobra pogode, cel to zwiedzanie miasta, duzo chodzenia. Druga polowa roku, najwczesniej od czerwca. Gdzie najlepiej tanich lotow szukac, cena w obie strony jak najnizsza.
Wybór pomiędzy Iranem a Seszelami dokonany choć nie był łatwy a większość znajomych nie mogła zrozumieć dlaczego w ogóle mamy jakikolwiek dylemat 😉

Termin klepnięty na przełom lipca/sierpnia. Gdyby ktoś z Was spotkał się z jakimiś ciekawymi ofertami lotów na Seszele to będę wdzięczna. Trzymam rękę na pulsie ale zawsze mogę coś przeoczyć 🙂

A lecimy tu  😍 😍 :

http://www.turquoisehorsetrails.com/
Ktos moze ma jakies wskazówki na Nową Zelandię? Wyjazd indywidualny. Poruszanie sie wynajetym autem. Noclegi raczej pola namiotowe, campingi albo srednie hotele. Co zwiedzac? Gdzie nocowac? (jakies polecane punkty, itp.) kazde info mile widziane 😉  :kwiatek:
Hexa, wyglada szalowo 😀

Czy ktos byl w Belize albo Kostaryce i moglby podzielic sie wrazeniami?
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
31 stycznia 2016 12:51
Czy ktoś mógłby mi to przetłumaczyć ? Nie ogarniam włoskiego, a nie wszystko chce się tłumaczyć  :kwiatek:
[url=https://www.airbnb.pl/rooms/10023738?checkin=15-02-2016&checkout=17-02-2016&guests=4&s=OMKtRTHo
0]KLIK[/url]

Jeśli osoba, która ogarnia włoski nie ma konta na airbnb i nie chce się rejestrować mogę podesłać na PW.
BTW Może ktoś jest w stanie polecić sprawdzonego hosta lub ho(s)tel w Bolonii , Florencji ?
bobek wieeeem i sama jak widzę jak wrzucają na fb zdjęcia jak te poniżej to nie wiem jak wytrzymam tych kilka miesięcy 😀




Hexinko kochana moja, ale raj na ziemi! No i Ty + ten raj, to po prostu przesada!  😁

bobek moja siostra mieszkala na Kostaryce pol roku, ale to bylo ho ho, jakies 10 lat temu... Mowila ze pieknie ale strasznie, trzeba sie pilnowac, kobieta sama, zwlaszcza europejka, nie powinna chodzic i ze zlodziejstwo duze. To tak gwoli zachety  🤣 Moze Malezja?  🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
10 lutego 2016 12:24
Mam pytanie do osób jeżdżących na cs.
Czy zabierałyście jakieś upominki dla hostów ? Strasznie nie lubię jeździć z pustymi rękoma. Chciałam zabrać kubki, ale nie przewiozę ich w podręcznym. Nocuję u facetów l. 21 i 37. Podrzucicie jakiś pomysł ? Rozważam jeszcze jakiś album ze zdj. Wrocławia po włosku, ale nie jestem przekonana.
Hexa,
ale czaad  😍 jak wrócisz to koniecznie podziel się fotorelacją  😀
Nercia, Kasska  :kwiatek:

Fotorelacja będzie bez wątpienia obszerna bo jadę z przyjaciółką fotografem 😀
Graba.   je ne sais pas
10 lutego 2016 13:05
subaru2009, album jest nienajgorszym pomysłem! (najlepsza byłaby jakas typowa wodka np. orzechowa, ale wiadomo, ze problem z podręcznym. My z kolezaką taszczyłyśmy ją stopem do paryza, przy ciezkim plecaku kazdy kilogram czujesz jak 10 😀 ). Do mnie ostatnio przyjechał chłopak, nic nie dostałam, ale zaprosił mnie i kolezanke do knajpy i zaplacil za nas. Takze nie ma reguły 🙂 Mozesz np ugotowac tam jakies "polskie" danie
subaru2009 celowałabym w coś charakterystycznego dla regionu, z którego pochodzisz. Ja do Barcelony dla gospodarzy przywiozłam grafikę z Ratuszem zakupioną w jednej z wrocławskich galerii.
subaru2009, żubrówkę weź 😉
Ooo, żubrówka dobry pomysł, Francuzi zawsze mnie prosili o Żubrówkę albo Zołądkową - we Francji obie uchodzą jako dość luksusowy i pożądany produkt. Jest szansa , że w takim razie w Hiszpanii tez 🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
10 lutego 2016 13:25
Ok, dzięki  za pomysły :kwiatek:  😀 
Ja przywiozlam 6 butelek zubrowki :P 3 typowe z zubrowka w srodku i 3 ichnie nowe smaki. Byl szal!
W ramach innych prezentow: ptasie mleczko, michalki, kremy z ziaji i kilka innych drobiazgow.

Hexa, jak znalazłas ten wyjazd?  😍
buyaka Znajomi mojej przyjaciółki przeprowadzili się tam, otworzyli biznes pt " konno po Seszelach" i zaprosili 🙂

tu po krótce historia :

http://www.seychellesnewsagency.com/articles/4518/Coming+soon+Gallop+across+Seychelles+white+sandy+beaches
O, dopiero teraz sprawdziłam lokalizację i to na wyspie , na której my byliśmy. Ależ żałuję, że o tym nie wiedziałam wcześniej.. taka przejażdżka po plaży byłaby jak wisienka na torcie  🙂
Ale  jak Ty bylas to ich chyba jeszcze i tak nie było. Z tego co pamiętam to chyba dopiero na przełomie wrzesnia/października  przywieźli konie 🙂
Planuje w lutym (17-24) objazdówke po Polsce PKP na zasadzie jeden dzień-jedno miejsce lub kilka obok siebie i dalej w trase nocnym, co drugi dzień nocleg gdzieś, żeby sie umyć i przespać po ludzku bardziej (schroniska, hostele, akademiki, gdzieś u znajomych). Tak po studencku trochę 😉 Tak na tydzień - co warto w naszym kraju zobaczyć? Lub ew. blisko granicy? Myślałam o wschodzie kraju, może zachaczeniu o Bałtyk lub góry, ale generalnie żadych ograniczeń póki co. Jedziemy z ekipą fanów ruin, zabytków, bunkrów, zniszczonych i opuszczonych miast i fabryk, takie klimaty. Nie boimy się ubrudzić i zmęczyć. Ma ktoś moze w swoich rejonach jakieś ciekawe miejca tego typu? Wiem, że wiele ciężko jest znaleźć i nie są rozreklamowane zbytnio, jak się nie wie czego szukać, to i internet nie wypluje. Ktoś coś?  👀

Hexa - zazdraszczam przeogromnie!  😜
sa strony, ktore zbieraja informacje o opuszczonych miejscach.
www.opuszczone.com/
[url=http://www.http://forgotten.pl/]www.http://forgotten.pl/[/url]

Hexa, szał!
buyaka, - wiem, wiem, ale na takich stronach są zwykle pokazane te najbardziej znane miejsca - pytam się bardziej w tą strone, czy ktoś w swojej okolicy nie ma może czegoś ciekawego, albo o czymś słyszał lub tam był 🙂 To też nie zawsze muszą być typowo opuszczone miejsca, jakieś cosie w miastach też mogą być, mogą być pałacyki, zameczki, ładne skały itd. Sama wiem ile tego jest w moim województwie, co wiocha to jakiś pałacyk/zameczek.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 lutego 2016 23:27
Melduję posłusznie, że ostatnie 10 dni spędziłam na podróżowaniu ..żaglowcem Pogorią.
Spędziłam tydzień na morzu i zwiedziłam :
Genovę, Civitavecchię, Elbę, Port Grimaud, Saint Tropez, Rzym, Watykan
To mój pierwszy rejs morski, w dodatku nie wypoczynkowy i muszę przyznać było cudownie.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
22 lutego 2016 11:09
Wróciłam z Włoch. Bergamo wygrało. W Mediolanie próbowałam szukać tych czaszek, ale jak nic ich nie było  👀 a chyba nigdy tak dobrze kościołów nie oglądałam  😁 . Ogólnie było ok, wrócić wrócę - towarzysko 😉
bobek, ja bylam na kostaryce rok temu - bardzo polecam, piekna natura, bardzo mili ludzie. jest bezpiecznie, to taka szwajcaria ameryki srodkowej. wydaje mi sie ze tez przyjazna podrozom z dziecmi, mozna pic wode z kranu bezproblemu, nie ma malarii (oprocz kawalka wybrzeza na poludniu, od strony zatoki meksykanskiej), duzo agroturystyki rozwniez eko.
jesli ktos lubi nature, treki, zwierzaki, wulkany, to idealna destynacja na aktywne wakacje. ja na pewno tam wroce kiedys.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się