Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

drabcio Ja w tej podlinkowanym przed CIebie miałam obok okienka available napis buy now i po kliknięciu odsyła do strony z wyborem płatności, nie mam teraz aparatu pod ręką mogę jutro zrobić screeny jak to u mnie wygląda.
dobra tyle zachodu ze sprawdzeniem to chyba macham na to ręką :p
Nie sądziłam że to aż taka filozofia
Zamierzam kupić kompakt na wyprawy konne - długie tereny, rajdy itd.

Czy mozecie mi poradzić, jaki model aparatu kupić ?

Aparat musi spełniać warunki :

1. Jasny obiektyw od f2,8
2. Bardzo dobry stabilizator
3.Zoom optyczny minimum 10x
4.16mln pikseli
5.Szybki i celny autofocus
6.Jasny ekran
7.Zdjęcia seryjne
8.Dobra redukcja szumu

Zdjęcia będą robione przeważnie z siodła, tak więc te cechy aparatu są niezbędne, aby choć część zdjęć dobrze wyszła.

Kwota do wydania na aparat :  do 1000 zł

Bardzo proszę doświadczonych fanów fotografii konnej o pomoc w wybraniu odpowiedniego aparatu. Na rynku jest tyle modeli, że trudno mi powiedzieć, który z nich będzie najbardziej odpowiedni dla moich wymagań.
Bee., dla mnie 3200 w pełni używalne. Pytanie czym dla Ciebie jest brak szumu itp. Szum potrafi sie pojawić nawet na ISO 200 w niesprzyjających warunkach.
Własnie, niesprzyjające warunki mogą towarzyszyć przy robieniu zdjęcia na rajdzie. Nie zawsze jest ładna pogoda. Jeżeli robimy zdjęcia koni w galopie w mocno pochmurny dzień,  aparat musi wykonać zdjęcie przy 1/1000 sek. Jasne, że wtedy może wystąpić szum.
Nie mam Photoshopa, aby zlikwidować takie niedoskonałości zdjęcia...
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
08 stycznia 2016 10:29
abre, chodzi o hale najczęściej. nie super ciemną, ale też nie tak jasną jak np. w Sopocie (jestem pewna, że kojarzysz halę w Sopocie chociażby ze zdjęć tutaj na forum). problem polega na tym, że ja na aparacie nie widzę, a nagle na komputerze pojawiają się takie kwiatki, że szkoda na to patrzeć.. 🙁
Bee., czyli sportowe? Nie musisz się przejmować ISO pod warunkiem że dobrze naświetlisz zdjęcie. Tak naprawdę musisz sobie postawić jedno pytanie: ważniejsza jest jakość zdjęcia czy to, że to zdjęcie powstało?
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
08 stycznia 2016 11:37
sportowe, o ile można tak nazwać zdjęcia robione 50mm.. przymierzam się do zakupu czegoś długiego, ale skoro mając 1.8 ja nie potrafię zrobić zdjęcia, to już mi chyba nic nie pomoże.. 🙁 zdradź mi proszę na jakim przykładowym ustawieniu robisz zdjęcia sportowe w hali?  :kwiatek:
Dziewczyny bardzo przepraszam, że się wcinam, ale zawsze jak czytam takie rzeczy to się denerwuję  😡

zdradź mi proszę na jakim przykładowym ustawieniu robisz zdjęcia sportowe w hali?  :kwiatek:


Przecież każda hala jest inna, jaki sens podania ustawień  😵? Nawet jeśli zna się hale to wiele zależy także od pogody na zewnątrz (hale mają przeważnie okna i lub świetliki), tego czy zdjęcia powstają przy sztucznym oświetleniu czy takich rzeczy jak kolor podłoża, ścian itd.
Tak jak wspomniała Armara - nie da się na ślepo ustawić aparatu.

Zdjęcia robię na takich ustawieniach, jakie podpowiada aparat. Używam ISO od 800 do 12600. Zdjęcia robię na priorytecie przysłony lub manualu. Przysłona najczęściej na f/2.8 lub f/3.2, czas w zależności od potrzeb, najczęściej w okolicach 1/500 - 1/1000. Na końcu dobieram ISO.
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
08 stycznia 2016 14:26
armara, rozumiem, że się denerwujesz, ale abre potrafiła mi na to pytanie odpowiedzieć, za co bardzo dziękuję :kwiatek:
Bee., bo to niestety takie pytanie, które usłyszane po raz n-ty zaczyna wyprowadzać z równowagi 😉
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
09 stycznia 2016 06:33
przepraszam  :kwiatek: po prostu dużo czasu spędziłam fotografując wyłacznie człekowatych, a oni są zazwyczaj mniej ruchliwi i bardziej cierpliwi 😉
Czy jakaś pomocna dusza mogłaby mi poradzić jaki program do domowej obróbki zdjęć (darmowy, dostępny w internecie do użytku własnego jak np. Picasa) pomógłby mi z takim czymś jak usunięcie lustrzanego odbicia z szyby fotografowanego budynku? Mam zdjęcia swojego budynku i w oknach widać odbicia osób, których nie chcę pokazywać.
Będę wdzięczna za pomoc  :kwiatek:
Sea - photoscape, gimp... photoshopa możesz pobrać w trialu na 30 dni 😉
Dziękuję!  :kwiatek:
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
19 stycznia 2016 20:26
Czy mamy na forum kogoś z Warszawy, kto miałby chwilę aby podjechać w jedno miejsce na Mokotowie  i sprawdzić jedno szkło do nikona? Znalazłam jeden używany obiektyw,  który całkiem mi odpowiada, ale boję się nieco tak w ciemno kupić 🙂

Oczywiście odwdziecze się zwrotem kosztów poniesionych za dojazd i jakaś czekoladą czy czymś 😉  :kwiatek:
Czy jest może tutaj osoba, która posiada obiektyw sigma 70-200 f 2.8? Miałabym kilka pytań  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 stycznia 2016 19:33
Poszperaj w wątku, sporo osób się wypowiadało na temat tego obiektywu.
Trochę poszperałam, ale nic aktualnego za bardzo nie znalazłam. Ale mogę być też ślepa  🙄
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 stycznia 2016 20:40
A czego szukasz?
Osoby z tym obiektywem 😀
HafHaffek,  Ja mam :-) co byś chciała wiedzieć?
A tu przykładowe zdjecia

kamkaz Śliczne zdjęcia, a jesteś zadowolona z AF w tym oboiektywie? Ocyzwiście zdania są różne, ale rozmawiałam z osobą, która wymieniła tą sigmę na canona z gorszym światłem i dopiero teraz jest zachwycona celnością i szybkością AF mimo gorszego światla.
To samo pytanie zadałam kamkaz na priv 😀 Też jestem ciekawa odpowiedzi, bo zastanawiam się nad kupnem tego obiektywu. Ale w końcu sama nie wiem czy warto.
Haffek No właśnie zawsze jest coś za coś🙁 ja chyba wybiorę ciemniejszego canona a w gorszych warunkach będę wspomagać się jasną stałką i to mi powinno wystarczyć na jakiś czas zanim uciułam na jasnego canona.
Magdzior Ja właśnie się zastanawiam czy brać ciemnego nikkora 70-300, potem sporo później dokupić stałkę i ciułać powoli na jasnego nikona, czy brać od razu używaną sigmę. Chciałabym, żeby ktoś tą decyzję podjął za mnie  🤣
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 stycznia 2016 13:31
Miałam w łapach tego Nikkora, super szkło. Jak dla mnie całkiem szybki i dość celny, ale nie mam porównania z Sigmą.
Zostawiał ktoś w interfoto.eu sprzęt w rozliczeniu? Uczciwie wyceniają? Nie zwlekają z zapłatą?
Ja też wczoraj miałam w łapkach ten obiektyw, ale też znowu nie miałam porównania z sigmą.
Uwielbiam sigme. Uważam ze każdy obiektyw trzeba poczuć i ja wlasnie z sigme czuje to lol
Troche ciężka jest wiec i moje dłonie to czuja po paru godzinach robienia zdjec.
Tu jeszcze pare zdjec.



A jak macie ochotę pooglądać więcej zdjec to na mojej stronie na FB sa tylko zdjecia zrobione sigmą.
https://www.facebook.com/photosnapsKO/

Zwróćcie uwagę ze strona na FB nie miażdży rzeczywistej jakości zdjec😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się