preparaty na stawy

A ja mam pytanie odnośnie Devil's flex. Właśnie kończymy litr preparatu i się zastanawiam czy potrzebna jest przerwa czy można go używać 'ciągle'. Na stronie nie znalazłam informacji, a na kopytnego fajnie działa. Może ktoś wie?


Nie powinien być stosowany non stop bo zawiera czarci pazur (Harpagophytum procumbens).
Stosował ktoś z Was z ziół PODKOWY  "Mieszankę na stawy i aparat ruchu ziołową — przeciwzapalna i przeciwbólowa" albo te mieszanki wspomagające aparat ruchu i stawy?
Co myślicie o tym preparacie z Gold Label? Miałam odkupić od kowala jak zamówi więcej ale no nie wiem czy warto się w to pakować... Niby nie ładnie teraz odmawiać ale nie przekonuje mnie firma. Mam starego konia i chcę kupić coś na wzmocnienie stawów i ścięgien 😉
U mojego konia strzykają stawy. Koń nie kuleje, zdrowy. Zastanawiałam się co mogę mu podawać na stawy. Myślałam o jednym z tych preparatów:
https://animalia.pl/stiefel-msm-preparat-wzmacniajacy-stawy-1kg/szczegoly/33905/
https://animalia.pl/pharmacare-msm-600g/szczegoly/23424/
https://animalia.pl/green-horse-equine-flex-granulat-2kg/szczegoly/33935/
https://animalia.pl/equine-cortaflex-powder-proszek-227g/szczegoly/7021/

Czy może polecacie jeszcze coś innego?
Ja zaczęłam podawać Sizarol Complex Horse. Czy ktoś już stosował?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
13 marca 2016 18:49
espana ja stosuję i jestem zadowolona. Dostaje u mnie koń, który wcześniej mimo podawania innych preparatów miewał problemy podczas chodzenia. Jak na razie przy tym preparacie nic się nie dzieje i koń może spokojnie pracować.
Constantia to dla mnie super wiadomość. U nas nawet 3 litry HCC Mobility nie dały żadnego efektu 🙁 ale nigdy nie dawałam preparatu z MSM.
ushia   It's a kind o'magic
16 marca 2016 08:15
a jest msm w plynie?
moje konisko mega wybrzydza i w sumie jedynie syropki raczy spozywac
Glukozamina, chondroityna i MSM. Wygląda i smakuje jak sok jabłkowy  😀
ushia   It's a kind o'magic
16 marca 2016 08:23
to wiem, mialam na mysli czy samo msm ktos widzial w plynie 🙂
A, to nie zrozumiałam  😡 Kiedyś był GP Equine Su-Per MSM Liquid, ale nie wiem, czy jest jeszcze dostępny.
widzieć to widziałam 🙂 nawet miałam, 2 l baniaczek z różową zawartością, ale to było z 7 lat temu , potem podobno przestali to produkować, ale czy wogóle w płynie przestali czy tej firmy to nie wiem
Dorcysia, ale nawet pisze że usunięty z oferty.
Można go ściągać przez sklepy jeździeckie
anetakajper   Dolata i spółka
16 marca 2016 09:14
a jest msm w plynie?
moje konisko mega wybrzydza i w sumie jedynie syropki raczy spozywac


Jest w płynie: https://nutrizoo.pl/sizarol-complex-horse.html
ale ushia chciała samo MSM
tu tez nie czyste MSM, ale DROMY ma swietne preparaty, tu cena za 2x1L
http://dromy.pl/DROMY-FLEX-1000ml-1000ml-GRATIS,p,71
Dromy ma też Boswellie, która nie daje tak po żołądku jak czarci. Myślę, że dla wrzodów by się nadała  😉
espana też zastanawiam się nad produktem Sizarol Complex Horse. U nas nie było żadnej kontuzji, potrzebuję czegoś wzmacniajacego, ochronnego i wspomagającego stawy. Kobyłka potrzebuje dłuższej chwili na rozchodzenie się - nie mam z tym problemu, strzykają jej stawy, ale nie jest sztywna, nie kuleje, itp. Weterynarz jakiś czas temu polecił preparat wspomagający maź stawową, ale bez konkretów. Myślisz, że to pasowałoby ? Macie jakieś pomysły ?
Do tej pory podawałam zioła, ale na wiosnę chciałabym dodatkowo ją wspomóc.
Czy ktoś z Was jest mi w stanie pow co najlepiej dla 8 letniej kobyły po skręceniu stawu pęcinowego  🤔
Z góry dziękuje za odpowiedź
espana też zastanawiam się nad produktem Sizarol Complex Horse. U nas nie było żadnej kontuzji, potrzebuję czegoś wzmacniajacego, ochronnego i wspomagającego stawy. Kobyłka potrzebuje dłuższej chwili na rozchodzenie się - nie mam z tym problemu, strzykają jej stawy, ale nie jest sztywna, nie kuleje, itp. Weterynarz jakiś czas temu polecił preparat wspomagający maź stawową, ale bez konkretów. Myślisz, że to pasowałoby ? Macie jakieś pomysły ?
Do tej pory podawałam zioła, ale na wiosnę chciałabym dodatkowo ją wspomóc.

jagoda1966 zamierzam to podawać klaczy, której strzyka. Po 2-3 miesiącach podawania żelatyny strzykanie zmniejszyło się o ok. 50%. Klacz jest w treningu skokowych, więc chcę coś podawać wspomagająco.
[size=10pt][size=10pt]Szukam kogoś kto ma konia po artroskopii stawu kopytowego (usuniecie zlamanego wyrostka)?
Co podajecie? Jak wyglądał powrót do formy jak długo trwał ?

Podaje MSM, Kolagen, wit C, imbir oraz algi morskie. Wszystko było dobrze jednak dwa dni temu mieliśmy kucie i koń zaczął znowu utykać (noga operowana). Od operacji minęły 3.5mca, był ostrzyknięty kwasem.
Zdjęcia są czyste, noga nie grzeje.
Czekamy na przyjazd doktora Golonki (8.04) 🙁
Czy ktoś przechodził coś podobnego i może podnieść mnie na duchu?
[/size][/size]
ushia   It's a kind o'magic
15 kwietnia 2016 10:33
podniose Cie na duchu - po kazdej artroskopii czas na regeneracje stawu to pół roku - wg dr G 😉
więc kulawizny w tym okresie są w normie, zwlaszcza jezeli kon nie jest kulawy w pien
Mam pytanie do osób, które stosowały Czarci pazur z Dromy - lepiej podawać w płynie, czy w proszku? W proszku widzę niby lepszy skład, ale zazwyczaj w płynie są lepiej przyswajalne, więc co w tym przypadku będzie lepsze? No i co lepsze na zaleczenie stanu zapalnego u szpatowca - czarci czy boswelia?
Katasia ja brałam w proszku wlasnie ze względu na lepszy skład. Moj kon tez nie jest wybredny i wyjada wszystkie proszki bez problemu. Efekty były bardzo dobre.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 kwietnia 2016 19:49
Słuchajcie, bo trochę w tym temacie z obiegu wypadłam (na szczęście), czy jeśli chodzi o preparaty wspomagające nadal króluje Orling? czy może jest coś lepszego/nowego co ceną nie zabija?  👀
Potrzebuję jakiegoś wspomagacza dla dwóch młodych koni, które zaczynają jakoś konkretniej być użytkowane. Jednemu strzykają pęciny, drugiemu po 2 bardziej wymagających jazdach w miniony weekend nabrał lekko staw pęcinowy :/ Takie bąbelki się porobiły, to się chyba "wodniaki" nazywa. Generalnie w "Praktyce Klinicznej" piszą, żeby się nie przejmować, ale jednak bez przyczyny się tam nie zrobiły :/ zwłaszcza, że to już kolejny raz, na tej samej nodze :/ Tak więc szukam czegoś dla obu chłopaków, żeby ich trochę od środka wspomóc. Już miałam Orlinga Arthro zamówić, kiedy pomyślałam, że może świat poszedł do przodu 😉 Polecicie coś?? :kwiatek:
Edit. A może kupić po prostu u Podkowy glukozaminę i kolagen?
zembria, kup orlinga lub może dromy. Podkowe sobie daruj.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 kwietnia 2016 06:17
Chmm ten "dromy" wygląda ciekawie. Bogatszy skład ma, bardziej "wszechstronnie" działający. Do tego dzienna dawka kosztuje 4,5zł na konia, w przypadku Orlinga 4zł, w przypadku Podkowy (kolagen+glukozamina) 3,85zł więc ten Dromy wypada podobnie. Widzę, że opinie ma spoko... chyba się zdecyduję.
Edit. Porypało mi się w obliczeniach i poprawiłam 😁
zembria, kup orlinga lub może dromy. Podkowe sobie daruj.

a dlaczego np. kolagen od Podkowy ma być zły?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się