Nasza twórczość fotograficzna cz. II

smartini   fb & insta: dokłaczone
31 stycznia 2016 10:53
nie mam jak :P stronajest inicjatywą calej grupy fotografow, administrowana poki co przez Marte Woltosz i Fominike Frej - z czasem administratorow na pewno przybedzie bo planjjemy duzy ruch 🙂
a calos dziala jak EPnet, sami nadsylamy zdjecia do publikacji
Powodzenia Dziewczyny! fajna inicjatywa, mamy w Polsce takich wspaniałych artystów, niech świat o nich usłyszy!
smartini, wszystko fajnie, ale trochę mi nie pasuje nazwa Polscy fotografowie z pisaniem wszystkiego po angielsku 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 stycznia 2016 11:36
ja tylko przekazuje link, nie mam wplywu na dzialanie, nke do mnke z pretensjami 🙂
Zgadzam się z Libeerte. Inicjatywa dla mnie świetna, pomysł super, ale... No własnie, ten angielski. Do mnie w ogóle jakoś nie trafia ten wszechobecny angielski, tak samo w podpisach na zdjęciach - photography. Jesteśmy w Polsce, promujemy polskich fotografów, więc warto byłoby wrzucić polskie opisy. Angielskie jak najbardziej, ale np. pod spodem, jako tłumaczenie 😉.

edit: smartini ale to w żadnym wypadku nie są pretensje, bardziej sugestia ze strony Libeerte 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 stycznia 2016 11:48
akurat 'photography' w nazwie jest dosc zrozumiale - dzieki temu profil wyswietla sie zagranicznym uzytkownikom
na moim profilu zaraz za polskimi 'fanami' sa USA, Wlochy i UK, jezyk angielski zwyczajnie ulatwia im zycie

nazwa jest polska bo promujemy polske ale czy 'horse' zamiast kon jest takie razace?
to moze skrotu MUA tez nie uzywac?

zrozumcie nasz punkt widzenia - tworzymy cos wielkiego (za profilem beda szly wystawy, eventy itp), ciezko pracujemy a jedyne co ludzoe zauwazaja to jezyk na stronie xD
No jeżeli to jest uważane za czepianie się, no to cóż. Pozostaje nic innego, jak tylko rzucać 'ohy i ahy' 😉.
Osobiście uważam, że obok tych zachwytów warto zasugerować coś, co może wydać się pomocne. Nikt tu nie krytykuje całości, są przecież bardzo pozytywne głosy, wszyscy wiedzą, że tworzone jest coś fajnego (co też pisałam w poście wyżej, że pomysł dla mnie świetny). Tyle ode mnie w temacie, wyłączam się kulturalnie z dyskusji  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
31 stycznia 2016 12:50
smartini, ale dziewczyny mają trochę racji, skoro nazwa jest polska, to przydałoby się pisać po polsku. I to było poruszane też w grupie PFK.
Ja swojego fanpage'a prowadzę dwujęzycznie, bo mam bardzo dużo fanów spoza Polski.

Jeden z wczorajszych modeli  😍
[img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/12647321_956439507772013_8470112068733800251_n.jpg?oh=350e3124a963aa7a5d390dd31aa8c37e&oe=57719690&__gda__=1463530777_5da073468fbdf460db31ee9adfa7bfdc[/img]
Kocham ten obiektyw  💘
Właśnie o to mi chodzi, że fajnie by było zobaczyć tam oba języki 😉.

Facella przepiękny portret!
Facella   Dawna re-volto wróć!
31 stycznia 2016 21:18
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
31 stycznia 2016 21:23
Facella, ja widzę.
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 stycznia 2016 21:25
uszy są ale w szczególności lewe jest nadal w cieniu i ciutkę to psuje odbiór
Facella - piekne! Wstaw jeszcze Szerkana plis, mam sentyment do tego konia, jeszcze z czasow Edena kiedy go dzierzawilam.

smartini   fb & insta: dokłaczone
31 stycznia 2016 23:05
coś mi wiadomość ucięło - miało być jeszcze, że modele cudni, w plener z nimi!

ja w szuflandzie siedzę czekając na 90 2.8 i umówione sesje  🙄
zawsze sobie powtarzam, że będę umawiać tylko w moich 'okolicach'. No i wiosna/lato pod Pragę jadę. Brawo ja  😵

Julia i Fuerte z 2014
czemu wcześniej nie ruszyłam tego zdjęcia?
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 lutego 2016 07:49
Dzięki. Teraz zauważyłam, że lewe ucho faktycznie się gubi. Byłyśmy w plenerze, ale niestety kobyla była mocno na nie i się nie za bardzo udało cokolwiek stworzyć. Zamierzamy powtórzyć na wiosnę, żeby nie iść tak daleko od stajni w choinki 😁

Sherkana jeszcze wrzucę, spokojnie 😉
Facella, pięknie gniadosz wyszedł!
smartini,  😍 już by mogła taka piękna wiosna przyjść

Kilka ujęć z soboty, Genesis mnie oczarowała, dawno nie fotografowałam tak grzecznego i współpracującego konia, jest przemiła!



2 foto bardzo mi sie podoba, eleganckie 🙂
Co mnie uderzyło to to, że zarówno u Facelli, jak i Cocosowej (czy mogę tak odmieniać nick?) skóra modelek niepokojąco wpada w żółty odcień. Ostrożnie z taką tonacją 🙂
Cocosowo - drugie całkiem fajne.
Ja nie wiem, ale mam bardzo duże wrażenie, że te zdjęcia nie są ostre. Takie zblurowane ... ;d
monisiaxp, tak też mi się wydaje jak wrzucam, że coś nie tak z tą ostrością. A w lightroomie wydają się ok, więc albo coś źle robię przy eksportowaniu/wgrywaniu do internetu, albo muszę zrobić sobie przerwę i wrócić do lightroom jak mi oczy odpoczną 😀

edit

Lepiej? Czy nie tędy droga? 😉
Cocosowo Hm trochę lepiej ale jak dla mnie też mogłoby być ostrzej, a jak ostrzysz wszystko czy z maską? Ostatnio fajny tutorial oglądałam pokazujący, że warto używać ostatniego suwaczka (maski) wtedy wyostrzają się głownie krawędzie, a tło zostaje rozmyte tak jak było. Może to wiesz, ale dla mnie to było odkrycie bo w lightroomie dopiero od niedawna coś próbuję działać.
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 lutego 2016 23:33
faktycznie, mocno rozmydlone
A gdzie wrzucasz? Bo to też robi różnicę niestety...
na przykładzie, kolejny szufland, tym razem klacze-matki AQH w tatrach słowackich z 2013. Miały być piękne zdjęcia (100ha łąk i w ładną pogodę widać tatry) a byly 3 dni deszczu
foto z fbl

i z fb
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/12650849_894381730660886_6565000040757896447_n.jpg?oh=5a95d3bcbb3157522f54b6c0ac1ec4e6&oe=57450CC2[/img]

dokładnie ten sam plik...
Ooo tak, fb potrafi wybitnie popsuć jakość  🙄
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 lutego 2016 23:43
ba, zawsze ją psuje... ostrość i szczegóły szlag trafia nawet jak się wrzuca optymalny format  🤦
kolejne

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/12508687_889912847774441_2033740267083302625_n.jpg?oh=a07c9f3bb8d4312ee86bf3a34186d99e&oe=5771A6B9[/img]

a to, że Genesis współpracuje na zdjęciach bardzo mnie cieszy 3🙂 będzie nam modelować na warsztatach w marcu  💘
hej dziewczyny, czy jeszcze ktos drukuje zdjecia w ciemni ?🙂
Wlasnie sie ucze i jestem zachwycona, niezla zabawa jak dla nas fotografek 🙂
Poza tym prawie wszyscy na zajeciach sie poddali i zostalysmy w czworke na zajeciach 🙂 lol

Moje pierwsze zdjecie aparatem z klisza czarno biala.
Oczywiscie sprzet antykowy
nikon 2020 i obiektyw... ktorego chyba nie ma juz on line lol
smartini, wrzucam przez galerie forum, już sama nie wiem, na każdej stronie wygląda inaczej, ale najbardziej zbliżone do oryginału: [[a]]https://500px.com/photo/138479465/zuzanna-genesis-by-marcelina-d%C4%85browska?ctx_page=1&from=user&user_id=11453429 [[a]] (wersja 1, przed wyostrzeniem)
kamkaz - ja wołam jeszcze 😀
Padła mi już doszczętnie portretówka, która była moim podstawowym obiektywem. Nie ostrzy już kompletnie. 🙁
Tym sposobem, jak już znowu zaczęłam cieszyć się z robienia zdjęć i obróbki, to nie mogę, bo nie mam czym.
Zostaje grzebać w starociach, ech.
flygirl Uuu ale tak sama z siebie? A manualnie ostrzy? Zawsze można się w ten sposób pobawić🙂
Cocosowo Twoje foty są dla mnie takie... eteryczne. Trudno mi to zamknąć w tym jednym słowie, ale ich kolorystyka i same ujęcia zdecydowanie odbiegają od tych, z którymi spotykam się na co dzień. Bo zdarza mi się, że patrzę na zdjęcie i jako laik widzę świetną technikę, porywający kadr i wtedy się zachwycam. Tak jest w przypadku zdjęć zaledwie kilku osób z tego wątku i w ogóle z Internetów. Ale te zdjęcia, które Ty wstawiasz mają taką przekorną niedbałość, jak bałaganiarski kok, który układa się 1,5 godziny przed lustrem.  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się