Sesja/Studia i t d ;)

robakt   Liczy się jutro.
02 lutego 2016 16:46
Ja mam mieszane uczucia co do dzisiejszego zaliczenia obliczeniowego z aparatury. Po pierwsze to jak zobaczyłam zadanie to zwątpiłam w życie i prawie się tam popłakałam, no ale jakoś to policzyłam, inni mieli podobne wyniki - spoko. Po drugie, babeczka dziko strasznie sprawdza  🤔

Wróciłam o 12, położyłam się, nie zasnęłam, o 13 zrobiłam obiad, po obiedzie zasnęłam i chłopak miał mnie obudzić o 15:30, obudziłam się o 16:30, a Kuba powiedział "Tak ładnie spałaś  😵 "

Jutro egzamin z inżynierii reaktorów, właśnie siadam, ale średnio to widzę, bo pewnie o 22 znów wyląduję w łóżku, no zobaczymy. Jak coś to II termin w poniedziałek, wtedy prawie 2 tygodnie wolnego by były. Czekam jeszcze na piątkowe wyniki z operacji, oby zdane...
robakt   Liczy się jutro.
02 lutego 2016 17:56
Brawo ja - operacje jednostkowe na 4!

W najgorszym wypadku mam 2 rzeczy do zdania, ciekawe jak dzisiejsze zostanie ocenione, jutro egzamin reaktorów, ale... no nie wiem, za mało czasu. To I termin, najwyżej w poniedziałek pójdę na II.
galopada_   małoPolskie ;)
03 lutego 2016 09:45
ja nadal czekam na wyniki..... echhhhhh
robakt   Liczy się jutro.
03 lutego 2016 11:00
Ja niespodziewanie rano dostałam wyniki z aparatury i zdałam 😀
Dzisiaj miałam reaktory, ale nie poszłam, jakoś nie chciałam oddać pustej kartki, więc pójdę w poniedziałek na II termin, spokojnie się na to nauczę 🙂
robakt Gratulacje!, ale za niepójście dzisiaj to  🤬 ja wychodzę z założenia, że zawsze warto iść i nie ma co tracić terminu ot tak, bo zawsze jest minimum szansy, że zdarzy się jakieś 'coś' i potem się żałuje;d Ale w poniedziałek trzymam kciuki, ja będę walczyć na anatomii i mam nadzieję, że to będzie nasz szczęśliwy dzień.

A mi dzisiaj kiedy przydałoby się zabrać za żywienie wyjatkowo dobrze siedzi się nad anatomią, bo już sporo wiem więc teraz robię sobie tą ciekawszą część czyli uporządkowuję te informacje, oglądam rysunki odkrywam coraz to nowe rzeczy 😁  Ale po południu już czas poświęcić chwilę na to żywienie, mam nadzieję, że pytania będą tegu typu jak w poprzednich latach bo mam zamiar tylko je opracować.
robakt   Liczy się jutro.
03 lutego 2016 11:46
Magdzior nie bij  😁 zdawaj wszystko, bo musimy słonia odwiedzić razem  🏇
galopada_   małoPolskie ;)
03 lutego 2016 12:20
Nie jestem pewna na 100% swojego numeru z egzaminu ale na 95% zdałam  💃 🥂


Zdałam internę, szok 🤔wirek:
robakt, ogarniasz te reaktory? Ja mam pojutrze egzamin i klapa totalna. Czytam notatki z wykładów (a nie dało się jednocześnie pisać tego, co było pisane na tablicy, tego co mówił psor i jeszcze rozumieć), czytam Szarawarę i nic do mnie nie dociera... Masz może jakieś zgrabne materiały?
robakt   Liczy się jutro.
03 lutego 2016 12:53
cavaletti u nas obowiązują wykłady, jak chcesz to mogę Ci podesłać listę zagadnień jak Ci się pokryją, to mam opracowane, też zdjęcia mogę wysłać 🙂

Ja nie poszłam na egzamin, bo mamy tam do rozwiązania zadanie, jak nie jest zrobione, to nie sprawdzają teorii, nie wyrobiłam się z tym.
galopada_   małoPolskie ;)
03 lutego 2016 13:01
To pewne! ZDAŁAM!!!
galopada Brawo, kto miałby zdać jak nie ty 😜

robakt To w poniedziałek ważny dzień-  oby był szczęśliwy dla nas i skoro obiecujesz Słonia odwiedzić to wracam do nauki, w najlepszym przypadku w przyszłą środę mogę być po sesji ale czy to się uda... 🤔wirek:
robakt, byłabym wdzięczna :kwiatek:
siedzę nad ustawami, wyrokami i czuje że (chyba) umiem i rozumiem, ale babka od wykładów jest takim katem, że z najprostszej rzeczy którą rozumiesz zrobi najgorszą której nie rozumiesz  😵  👿
Ja napisałam dzisiaj egzamin z żywiania - mam nadzieję, że będzie zdane bo po zakończeniu pisania prof podał właściwe odpowiedzi (było 5 pytań otwartych, szeregowanie składników w zależności od białka, energii, przykładowe ilości danej paszy dla róznych gatunków itd) i większosć mam jak należy więc jestem dobrej myśli. A nawet jeśli nie to przy wpisach najwyżej pójdę na dopytkę bo chodziłam na wykłady, na które mało kto chodził i jakiś plusik sam powiedział, że się za to należy🙂

Tak więc teraz znowu kolejne 3 dni z anatomiąl Aktualnie zrobiłam oko i ucho, jeszcze chciałabym dzisiaj kopyto dobrze ogarnąć bo coś mam przeczucie, ze może być🙂 Jutro powtórka z nerwów, mięśni i kości a w weekend splanchologiia once again.

Podobno bardzo dużo osób był dosłownie kilka punktów od zdania.. nie zdziwiłabym się gdyby brakło mi punkta lub coś w tym stylu...;/
Najgorzej to się nastawić. Pomyśl raczej - chociażbym miała zdać tylko jednym punktem ponad próg, to zdam  😉
pojawiam się tutaj tylko przy okazji sesji, więc przepraszam za brak wtajemniczenia, ale.....
ZDAŁAM WSZYSTKO W 1 TERMINIE  😎 😎
Mimo braku uczestnictwa w zajęciach, mimo braku notatek, mimo ogólnego braku czasu na uczelnie  🤬
I to makroekonomię, rachunkowość  🤔
im mniej robię tym więcej zdaję  😁
Zazdroszczę  😁! U mnie jutro połowa sesji, niestety od poniedziałku szykuje się ta gorsza połowa kiedy codziennie jest coś a motywacji by się tego nauczyć okrągłe zero  😂. Niech mnie ktoś kopnie  🤬.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
04 lutego 2016 19:49
Myślałam, że na zaocznych przedmioty idą w takiej kolejności, jak na dziennych. Myliłam się... I mam problem, bo jak się zacznie sezon, a zjazdy są co dwa tygodnie, to co będzie z pracą  🙄

Chyba będę musiała znaleźć instruktora na swoje zastępstwo, bo nie wyrobię  🙁
galopada_   małoPolskie ;)
05 lutego 2016 09:35
Rul, widziałam już to na forum mojego roku ;D

rozmowa kwalifikacyjna:

-dlaczego chce Pan studiować na naszej uczelni?
- weeeź się tato 😀D



a ja zaczynam naukę do egzaminu praktycznego. mam nadzieję, ze nie trafię do asystentki która odgrywa scenki młody lekarz-pacjent na sorze. bo udaje odmę, kolkę nerkową, ból przy sikaniu - nie powstrzymałabym się od smiechu 😵
5 tys. opłaty rekrutacyjnej  😂 no niezłe, ciekawe ilu bedzie kandydatów  🤣
Podstawą przyjęcia na studia na kierunek lekarski będzie:

    wynik egzaminu maturalnego z biologii i chemii (konkurs świadectw - minimum 30% na poziomie rozszerzonym 60% na poziomie podstawowym)
    rozmowa kwalifikacyjna

😂 szkoda że nie mam hajsu, w końcu spełniłoby się moje marzenie o medycynie  😁 😁 😁 a tak to maturę muszę poprawiać.

💃 a ja już w połowie sesji, weszły giełdy na zaliczeniu którego się bardzo obawiałam i dzięki temu zdam  😜.
Jestem złym studentem  😀iabeł:.
galopada_   małoPolskie ;)
05 lutego 2016 13:06
Naturalsi, na publicznych uczelniach 30% też jest warunkiem ubiegania się o przyjęcie . A wiadomo,  że nikt z takim wynikiem się nie dostanie, pewnie w regulaminie też jest to zawarte😉
Dobrze liczę że potrzebne jest 205 400zł  😁? Myślę, że to zmniejsza liczbę kandydatów  😁. I ktoś z takim wynikiem naprawdę może przejść.
A tak trochę w temacie a trochę poza tematem... złożyłam w tym roku deklarację poprawy wyniku z biologii, bo czymże jest matura z biologii w obliczu zdanych w pierwszym terminie wszystkich kół z fizjologii  😁. Chciałabym po licencjacie zamiast na mgr z fizjo iść na lekarski  😀iabeł:... no, zobaczymy. Re-voltowe kciuki się zawsze przydadzą  😁.
Aaaaaa, nie wytrzymię. W środę był egzamin, siedzę jak na szpilkach, bo nie wiem, czy do domu jechac i którym pociągiem. Dopiero dzisiaj wysłała wyniki i nie zdałam. 😵 Ja juz naprawdę nie wiem, czego ona oczekuje na marne 3. Tym sposobem siedzę tutaj i się męczę dodatkowy tydzień, no coś mnie trafi. 👿
galopada_   małoPolskie ;)
05 lutego 2016 14:28
Naturalsi, 1 rok w Warszawie (2015/2016) to teraz 36.200 zł, razy 6 daje 217tys. z kawałkiem. A różnice między stacjo a niestacjo to zazwyczaj kilka punktów na maturze. 😉 Zdecydowaie ktoś kto ma 30 czy 60 się nie dostanie 😁

Frycz wychodzi w tym momencie 240tys plus te 5 tysi wpisowego.

Co roku ceny idą w górę, nie wiem jakie będą w roku 2016/2017, ale nie zdziwi mnie wzrost do poziomu 40tys za rok np na WUMie 😉


*tak, lekarski nadal jest 6 letni mimo, że oficjalnie zajęcia ma się przez 5 lat.  😉

Celuję w studia stacjonarne  😁. A myślałam że 100tys to dużo za niestacjonarny lekarski w Bydgoszczy...  🤔
Ten dodatkowy rok więcej to staż?  🙂
galopada_   małoPolskie ;)
05 lutego 2016 14:38
Naturalsi, ten dodatkowy rok szumnie nazywany pratycznym nauczaniem zawodu będzie.... niewiadomoczym. Ani to zajęcia, ani staż. nie wiem jak planują to rozwiązać inne uczelnie, ale nasza nie wie na razie co z nami zrobić. PODOBNO mamy mieć zajęcia z interaktywnymi fantomami plus jakieś w szpitalu. Co to będzie? Nie wiem. Miałam nadzieję, na powrót do domu.

Po tym czymś idziemy normalnie do pracy, nie na staż. Chyba, że wejdzie w życie plan PiSu żeby i tak dołożyć nam staż. Staż płatny, bo to praktycznenauczanieniczego jest bezpłatne (chyba ze jestes na niestacjo i sama za nie musisz zapłacić jak za poprzednie 5 lat). Staż tak jak do tej pory ma być płatny w wysokości 1700zł, ale nie wiadomo czy to wejdzie w życie i nas obejmie ;D


edit skąd masz 100tys za studia w Bydggoszczy? 24tysiące za rok dają 144 tysiące za całość 😉 w tym roku zapewne jeszcze wiecej 😉
galopada u nas były spotkania z "ważniakiami" i oficjalnie nas powiadomili, że staż już został nam przywrócony.

FERIE 😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się