Styl western (dawniej kącik)

No i dla mnie jednak lezy za daleko, przesunelabym do przodu o te 5cm . Musze zrobic foty z bliska , bo mam tylko same z daleka😉
mila
wg mnie teraz jest ok
popręg akurat się wkomponowuję w "dziurę" w mostku konia, czyli to jest miejsce gdzie siodło będzie leżało stabilnie
jerśli koń je akceptuje w takim położeniu i pracuje dobrze to ja bym tak zostawiła.
chyba ze siodło spycha cię do przodu? Tzn nie masz wrażenia że zjeżdżasz na przedni łęk? Być może korekta przodu by sie przydała ale a jednego zdjęcia nie powiem na pewno
Skoro tu taka cisza to wyskoczę z pytaniem, bo szczerze mówiąc to się mocno zastanawiam :
http://www.marquisboot.com/mpgo_slider.htm
Czy ktoś mial przyjemnosc testowac sliderowe buty zamiast podków?   😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
30 stycznia 2016 18:38
jak dla mnie głupota... na logikę, taki but nie będzie się idealnie trzymał, w szczególności przy stopach
milimetrowe przesunięcia takiego buta mogą się skończyć katastrofalną kontuzją

o wiele bezpieczniejsze jest standardowe kucie
nie założyłabym koniowi
mila   głęboka rekreacja
30 stycznia 2016 18:46
Dzięki dziewczyny :kwiatek:
Idealnie jest pomiędzy.

Dzisiaj mamy wichurę. Jazdy nie było 🤔 Wywiało mi szczotkę z ręki podczas czyszczenie 😵
smartini - a jak z wypuszczaniem konia na pastwisko w sliderach?  😉
Bo Gruby to tak lubi z dupy sobie bryknac do innych koni. Wypuszczalas swojego? chodzil sam czy z innymi?
przepraszam, ze tyle pytan ale lubie sie doedukowac 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
30 stycznia 2016 19:01
oczywiście, że chodzi na zewnątrz. Ma hektar łąki (płaskiej)
i oczywiście chodzi sam jak wszystkie inne podkute na slidery, dziury po kopniaku nadają się tylko do szycia
oczywiście, że chodzi na zewnątrz. Ma hektar łąki (płaskiej)
i oczywiście chodzi sam jak wszystkie inne podkute na slidery, dziury po kopniaku nadają się tylko do szycia

Tak jak od konia podkutego na 4 normalnie. Moze byc dziura moze nie byc nic 😉
u mnie wychodziły normalnie w stadzie ale ja mam zgrane stado  i nie ma bijatyk na ogół
u mnie wychodziły normalnie w stadzie ale ja mam zgrane stado  i nie ma bijatyk na ogół


Czyli jest nadzieja że nie będę musiała konia izolować 🙂
.
Chciałam tam się zarejestrować i tez nie mogłam i nie mogę  🙁
Wie ktoś może co się stało z wwrem? Od kilku dni nie mogę wejść na ich stronę.



ja też widzę "błąd wczytywania strony"
.
Chciałabym Wam pokazać inne wiązanie wodzy na bosalu.







Bosal wykonał - znany pewnie większości - pan MR.
Zaś paski ogłowia - B. Targański. Jego jest również wiązanie.

Możecie zauważyć, że nie mam charakterystycznego zdobienia z np. końskiego włosia tylko "dziurkę" na zapęcie do uwiązu.
Mosewa fajna strona była.
Magda Pawłowicz mi to samo. Ale myślałam, że ktoś może wie dlaczego.

No, ale z dobrych wieści, to może Wasz pomysł ze stroną niedługo ruszy 😁.

Zaciekawiłaś mnie i to bardzo 👀 kiedy uchylisz rąbka tajemnicy?? 😉
maluda a co w tym wiązaniu jest innego? Bo na pierwszy rzut oka wygląda tak jak ja wiążę xD Z tym że ja zawiązuję na minimalną ilość owinięć wokół bosala dlatego że pan z MR zrobił jakiś mały ten bosal (mimo że twierdzi że to rozmiar standardowy). Na moje dwa konie z łbem COB wchodzi na wcisk (albo ja go nie umiem dopasować xD).

Mosewa rąbka tajemnicy uchylimy niebawem 🙂
Nique trzymam za słowo  😀 😉
Napalam się na ten west i napalam... Może niedługo będzie mój "pierwszy raz" 😁
Mam bardzo blisko siebie stajnię z super poziomem westu ale nie wiem, czy prowadzą w ogóle rekreacyjne jazdy czy tylko treningi na własnych koniach... I chyba pojadę osobiście ten temat dogadać, może uda się coś ugrać nawet jak nie prowadzą rekreacji 🙂

Edit: Jakieś rady? Bryczesy klasyczne brać? Co robić czego nie robić? Jak się nie zabić? 👀
.
Livia   ...z innego świata
03 lutego 2016 11:05
Muchozol, Nique, ja też czekam z wielką ciekawością, niestety za małą mam wiedzę żeby pomoc tworzyć, ale bardzo wam kibicuję!

maluda, ciekawe wiązanie, praktyczne bo możesz sobie przypiąć i odpiąć uwiąz kiedy chcesz, zamiast musieć go gdzieś zawijać, jak w tradycyjnym wiązaniu 🙂

agniecha, ja do dziś jeżdżę w klasycznych bryczesach i na nic ich chyba nie zamienię 😁 Na tym etapie ubierz cokolwiek, jak się wciągniesz to skompletujesz co ci trzeba 🙂
Otóż to! I jazda na oklep jest przyjemniejsza, ponieważ nie muszę kombinować, co zrobić z wolną liną. 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 lutego 2016 11:07
a co to za stajnia? moze znamy i rozwiejemy twoje watpliwosci 😉
ubierz jeansy i buty z obcasem (klasyczne sztyblety sie spokojnie sprawdza)
w bryczesach zupelnie inaczej sie siedzi w siodle a docelowymi spodniami sa jeasny wiec nie ma co kombinowac z bryczesami 🙂
Ranczo Stańsk, okolice Słubic, Gorzowa Wielkopolskiego 😉
Mogę zadzwonić, ale.. poznałam faceta kilka lat temu, chociaż przez telefon ni chu chu mnie nie skojarzy 😀 i jak przez telefon powie, że się nie da to już głupio przyjeżdżać i naciskać.. a tak osobiście, to wiadomo- może coś się ugra  😀iabeł:

Edit: Zawsze mnie to zastanawiało. Wy jeździcie w normalnych jeansach? Tzn. na pewno są super hiper jeansy typowo do westu, jeździeckie itd. ale czy one się jakoś szczególnie różnią od zwykłych jeansowych spodni noszonych na codzień na tyłku? 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 lutego 2016 11:58
tylko tym, ze zwykle cienkie szybciej przetra ci sie po wewn stronie uda ;D ja uwielbiam moje mustangi, zwykle outletowe (bo w regularnym sklepie nie ma dla mnie rozumiaru...)
najlepiej kupowac w sklepach typowo jeansowych bo maja duzo wiekszy wybor modeli, latwiej znalezc te z prosta nogawka i nie-biodrowki no i podwojna rozmiarowka - do jazdy powinno sie kupowac o rozmiar a nawet dwa dluzsze 😉 dlatego ja mam problem... 28/36 nie ma w regularnych sklepach a 28/38 to juz nigdzie nie ma, musialabym kupowac typowo do jazdy w usa, np cinche xD
I że one tak nie obcierają?  👀
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 lutego 2016 12:18
zadne nie obcieraja 😉 tylko te z sieciowek sa z cienszego jeansu przewaznie i szybko sie przecieraja i pekaja od wewnatrz od laczenia skor na siedzisku. wszystkie moje 'normalne' jeansy tak dlasnie szlag trafil 😉 ale na poczatek wystarcza jakiekolwiek 😉 jak sie wkrecisz to polecam kupic cos z mocnego jeansu zeby po pol roku spodni nie stracic ;D
maluda a to chodzi o to żeby nie było tej luźnej liny tylko same wodze? Faktycznie teraz jak się przyjrzałam to jej brakuje. A dlaczego Ci przeszkadza? Mnie się bardzo przydaje. A kiedy wsiadam na oklep to zaczepiam za… pasek od spodni.

smartini już kiedyś dyskusja na temat jeansów była. Ja ukochałam swoje wranglery i najczęściej w nich bywam w stajni 🙂 Niebawem pójdą do wymianki bo… właśnie się przecierają xD
Ale zawsze zastanawiało mnie czym się "namacalnie" różnią takie np. wspomniane przez Ciebie cinche od tych jeansów zwykłych? Są z grubszego materiału? Mam jedne levisy w których kiedyś jeździłam (teraz leżą na dnie szafy bo cztery litery za duże) i były z takiego grubego jeansu, też się lekko wycierały.

agniecha930 ja się z radością bryczesów pozbyłam, w jeansach o wiele wygodniej jak dla mnie 🙂 Bardzo długo jeździłam w sztybletach dopóki nie sprawiłam sobie kowbojek - całkiem spoko się sprawdzają.
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 lutego 2016 12:22
cinche sa z dobrego jakosciowo jeansu ale porownywalnego do mustangow czy levisow ale maja kroje typowo do jazdy i specyficzna rozmiarowke. Wysoki stan, na tyle szerokie zeby zakryc cholewke no i dlugie nogawki.
moje mistangi tez sie juz przecieraja ale mimo wszystko duzp wolnej niz jenasy np ze stradivariusa, one umarly blyskawicznie 😉
Ja nawet nie oglądam sieciówkowych jeansów :P Mam jedne i przecierają się wszędzie od zwykłego chodzenia a co dopiero gdybym je do stajni zabrała xD
Swoją drogą muszę się rozejrzeć za spodniami z szerszą nogawką bo te które mam nie obejmują kowbojek xD

Edit: I rozmiar dłuższa nogawka, na to też zwrócę uwagę 🙂

Prawda jest taka że właściwie wszystkie moje jeansy są obecnie wyjściowo - stajennymi xD
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się