Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

zamiast edytować posty pisałas jeden pod drugim i chyba jeszcze za reklame, ale tego nie jestem pewna 😉


Aha, to teraz będę wiedziała, żeby edytować, a co do reklamy, to już lekka przesada, ale jak człowiek pomóc chce, to zawsze w tyłek musi dostać  🤬  😉
nie za reklame, tylko za brak edycji postów 🙂
wystarczy wejść w listę swoich wiadomości i przy danym poście jest napisane za co ostrzeżenie
oj tam za reklame to nawet widziałam ostrzeżenia w wątku o zadziwiających ogłoszeniach  😁
Wiem, że pensjonaty, ale chyba nie ma wątku o samych stajniach?
Drogie Voltopiry, szukam jakieś, z dobrą atmosferą, gdzie na spokojnie mogłabym przypomnieć sobie co to jest jazda konna. Trochę nie jeździłam. Jakby jeszcze w teren można by się tam wybrać to byłoby cudnie.
Wiem, że pensjonaty, ale chyba nie ma wątku o samych stajniach?
Drogie Voltopiry, szukam jakieś, z dobrą atmosferą, gdzie na spokojnie mogłabym przypomnieć sobie co to jest jazda konna. Trochę nie jeździłam. Jakby jeszcze w teren można by się tam wybrać to byłoby cudnie.


To zależy skąd jesteś 😀
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
03 lutego 2016 13:08
Kiedyś nawet ktoś chciał założyć wątek o stajniach rekreacyjnych, ale został pogoniony przez moderatorów, a też uważam, że taki wątek by się przydał 🙁
Ula Fin, jak to skąd? z Poznania 😉
A jak u Ciebie z dojazdami?
Mobilna jesteś?
maluda, tak, chociaż najchętniej zachodnia strona.

edit: chyba, że blisko wtedy to nie ma aż takiego znaczenia 🙂
maluda, tak, chociaż najchętniej zachodnia strona.

edit: chyba, że blisko wtedy to nie ma aż takiego znaczenia 🙂


Włąśnie o to pytałam 🙂, ja bym nie chciała jeździć przez całe miasto, lepiej poszukać czegoś, gdzie będziesz mogła dostać się bez większych problemów. Niestety z zachodnią częścia u mnie trochę gorzej. Mogę tylko polecić Agnieszkę Kowalczyk w JUKS Mieczewo koło Kórnika (uczy klasyki, jest sportowcem i dobrym trenerem), a bardziej rekreacyjnie w tym klasyka, west i natural to NB Rnach w Drużynie k. Mosiny (bardzo pozytywni ludzie, kochają konie, dobrzy instruktorzy).
Kiedyś mieli bdb szkółkę w SK IWNO, ale moje doświadczenia są z przełomu lat 90/00', więc ciężko stwierdzić jak jest teraz.
Kórnik i Mosina to południe a Iwno wschód 😉
Kórnik i Mosina to południe a Iwno wschód 😉


Tak napisałam, że z zachodem mam problem, żeby coś polecić, jedyne szkółki godne polecenia znam w wymienionych miejscach. Troszkę się czepiasz ogurek... 😉
zachodnia strona Poznania to najlepiej Harmony Farm koło Buku 🙂
Szukam pensjonatu:
-wypuszczanie najlepiej na cały dzień
-boksy angielskie lub stajnia z dobrą wentylacją
-hala
-BRAK SZKÓŁKI

Dojazd max 40 min z południowej strony Poznania.

Mogę prosić o opinie o stajni FER Więckowice oraz Stajni Corcel? Jak warunki, żywienie, opieka, wypuszczanie?
rosi słyszałam tyle, że z Corcela znajoma nie była zadowolona, bo bez jej wiedzy zmieniali źrebnej kobyle towarzystwo na pastwisku. Nie umiem niestety nic więcej powiedzieć.

Może Łopuchowo? Tam masz sporo czasu na padoku od rana, szkółki brak, a stajnia jest jasna i dobrze przewietrzona. Tylko nie wiem, ile dokładnie Ci wyjdzie tych km.
xxmalinaxx do Łopuchowa wyjdzie mi godzina drogi co na dłuższą metę będzie męczące 🙁. I słyszałam też różne opinie, niektórzy chwalą inni nie... Musiałabym pojechać osobiście.

A Zamysłowo? Albo Patataj?

Albo coś innego o czym nie słyszałam 😉. Jestem otwarta na propozycje . Znalazłam tez stajnię Shadow za Obornikami, wydaje sie fajna, ale jest za daleko 🙁
Ptataj Zielątkowo polecam bardzo. Jeżeli chodzi o konie to taki mały raj na ziemi. Problemem jest mała hala i nieco błotnisty plac, za to super tereny 🙂
whisperer13 napiszesz coś więcej? Tereny terenami, ale na placu też coś porzeźbić bym chciała.  🙂
w Harmony Farm nie ma żadnej regularnej szkółki, boksy angielskie są, jest plac do jazdy, jest hala, kawałek ładnego terenu też 🙂
xxmalinaxx do Łopuchowa wyjdzie mi godzina drogi co na dłuższą metę będzie męczące 🙁. I słyszałam też różne opinie, niektórzy chwalą inni nie... Musiałabym pojechać osobiście.

A Zamysłowo? Albo Patataj?

Albo coś innego o czym nie słyszałam 😉. Jestem otwarta na propozycje . Znalazłam tez stajnię Shadow za Obornikami, wydaje sie fajna, ale jest za daleko 🙁


Czołem! Odnośnie różnych opinii, w Stajniach Łopuchowskich;  zdecydowaliśmy się uruchomić następną stajnię na 20 boksów ponieważ 42 boksy pensjonatowe są już zajęte 😎
Frekwencja mówi więc chyba sama za siebie 😉 Duża część Pensjonariuszy to osoby związane z nasza stajnią od wielu lat, nowi Pensjonariusze polecają także Łopuchowo swoim znajomym, a niektórzy dojeżdżają do nas aż z Lubonia, Rokietnicy, Swarzędza 🙂
Frekwencja - frekwencją, ale człek może mieć zdanie negatywne, prawda?  😉
Zaraz się świat nie wali.
Nam się nic nie wali, wręcz przeciwnie, nowa druga hala stoi 😅
Czy w odległości <25km od centrum  (raczej na zachód) istnieje stajnia, w której:
-konie wychodzą na pastwiska (ewentualnie padoki z dostępem do siana) na pół dnia,
-jedzenie jest dobrej jakości i bez ograniczeń w temacie siana,
-dobra opieka
-trener ujeżdżeniowy
-przyzwoite podłoże do jazdy?
Czy w odległości <25km od centrum  (raczej na zachód) istnieje stajnia, w której:
-konie wychodzą na pastwiska (ewentualnie padoki z dostępem do siana) na pół dnia,
-jedzenie jest dobrej jakości i bez ograniczeń w temacie siana,
-dobra opieka
-trener ujeżdżeniowy
-przyzwoite podłoże do jazdy?


zdaje się że u Krygiera  takie rzeczy znajdziesz w centrum, xxmalinaxx pewnie wie coś więcej (chyba że znowu pomyliłam? 😉)
na zachód to raczej lipa z tego co kojarze, może jeszcze na północny zachod bliżej - kicin? Ale tam to tylko filmik z ujeżdżalni widziałam - ale kwarcyk jest 😉
w Harmony Farm nie ma żadnej regularnej szkółki, boksy angielskie są, jest plac do jazdy, jest hala, kawałek ładnego terenu też 🙂

Nie powiedziałabym, że jest tam hala..
W Kicinlandzie jest pensjonat?
u Krygiera sama stałam 😉 Ale cena niestety dość kosmiczna - 1200 aktualnie?
Ale jak nic innego nie znajde...

Nie powiedziałabym, że jest tam hala..



jest mała, chyba 12x18m, ale ze spokojem starcza w razie niepogody (skoro nawet ja sie tam mieściłam z ciągami w galopie po przekątnej, to na prawde, da sie 😀). zwlaszcza, ze nie ma tam tłumów, szkółek itp.
A i cena dobra, 600zł/mies. Na pewno jest więcej info na fejsie
W Kicinlandzie Kulisty mieszka prawie całe życie  🙂 Mały pensjonat jest, obecnie boksów nie ma i kolejka oczekujących, ale najchętniej przyjmujemy małe konie i kuce, ze względu, że obecnie 3/4 stajni to kucyki.
Hala nowa, z kwarcem  😍
Czy ktoś może stoi u Krygiera?
Mam pilna sprawe
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się