Oficerki

patatajka🙂, - w życiu i za żadne skarby świata nie upakowałabym swoich nóg w syntetyki. Skórzane mam w lecie czasem mokrusieńkie od potu. Wolałabym dobre czapsy+sztyblety lub właśnie oszczędzić na skórzane oficerki - dobre skórzane buty jeździeckie przy normalnym użytkowaniu i dbaniu o nie, to inwestycja na lata. Sztyblety też w sumie warto mieć - ja w lecie często zakładam oficery tylko na jazde, żeby nóg nie gotować przy czyszczeniu i pracach stajennych.
patatajka:)   Chcemy akcji jezdzieckiej w lidlu!
03 lutego 2016 18:58
halo, dasz linka do takich? :-)
Bo szukałam, i muszę przyznać, że za 300 zł to znalazłam tylko takie syntetyki... 🤣 Może dlatego, że nieudolnie szukam?
Choć muszę przyznać, że bardzo mi się spodobały 😀

A jakie oficerki wam się lepiej sprawują: zwykłe 'matowe' czy może lakierowane/błyszczące? Robi to w ogóle jakąś różnicę po za wyglądem 🤣 ?
patatajka🙂, kiedyś kupiłam te:
http://www.gnl.pl/oficerki-skorzane-equi-theme.html za 300 PLN już z przesyłką.
A są też różnorakie promocje w zagranicznych sklepach czy na ebay. Trochę trzeba polować.
Podobno można też sprawić sobie buty na miarę za ok. 600 w Germidzie/Ratomka.
edit: tu masz trochę droższe, ale taki przykład:
buty
Nawet na allegro jest teraz trochę skórzanych poniżej 400, ze sklepów.
patatajka:)   Chcemy akcji jezdzieckiej w lidlu!
04 lutego 2016 18:58
Halo, a jak się sprawowaly te z Equi Theme? Bo widziałam je juz wcześniej i też brałam pod uwagę 🙂
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
04 lutego 2016 19:12
U mnie niestety jest coraz gorzej z moimi Petrie i szlak mnie trafia, ze buty po 7 miesiącach użytkowania tak wyglądają.. 😵

Hermes
No wygladaja słabo...
Kiedys chorowalam na buty tej firmy, ale po wielu opiniach i fotach tutaj wstawionych, totalnie sie wyleczylam.
Ciorasz je tylko na jednym koniu? 
patatajka🙂, wystarczą na rok-dwa codziennej jazdy. Lepiej w nich nie łazić po błocie. Skończyły się dlatego, że pękła skóra w zgięciu przy dużym palcu.

Hermes, masz oryginalne te Petrie? Bo wyraźnie mają to co niesławne moje - cholewę nie ze skóry licowej. Ciukawe, czy piętę/"szklankę" też mają z tektury? Naciśnij palcem od wewnątrz. Wybrzusza się?
Hermes a czy nie masz paragonu na te buty? Ja bym reklamowała, faktycznie ręce opadają.... taka jakość za tyle kasy  😵
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
04 lutego 2016 20:05
halo, jak najbardziej, orginalne. Dlatego tez aż sie gotuje we mnie, ze dałam za buty prawie dwa tysiaki i po tak krótkim okresie nadają sie do dupy..  Sprawdzę jutro jak z ta pieta 🙂
KaNie, na jednym/dwóch, ale wydaje mi sie ze za taka kasę powinny wytrzymać duuuuzo więcej 🙁
Precelek, jutro je wezmę do domu i w poniedziałek pojadę z nimi do pasika. Paragonu chyba nie mam, ale brałam na raty i mam to wiec moze sie uda
Hermes
Prawie 2tys? !  OMG na glowie bym stanela zeby taki shit zareklamowac.
Moje po ponad pol roku jezdzenia praktycznie 10 koni dziennie, 5 razy w tygodniu, nie maja nawet sladu przetarc, ani nawet odbarwien ( a sa brazowe ) i dalam za nie polowe tego co Ty za swoje... :/ wiec jak Twoje maja rok i uzywasz ich na max 2 koniach to... ekhm wstyd dla firmy ze wypuszczaja taki badziew.
zgadzam się z KaNie, taka jakość butów to obciach dla firmy.
Hermes zdaj relację z reklamacji, ciekawa jestem jaka jest polityka petrie🙂
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
04 lutego 2016 21:18
Hermes, coś jest nie halo... Moje Petrie używane od dwóch lat, najpierw jako startowe, obecnie treningowo na średnio 3-4 konie dziennie wyglądają o niebo lepiej...
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
04 lutego 2016 21:59
arivle, coś jest mocno nie halo, bo o te buty dbałam cholernie. Po każdej jeździe czyściłam i pastowałam często. No kurna noga, za taką kasę to dziwne jakbym nie dbała, a stan jaki jest to przegięcie. Nie robiłam nic, bo miałam nadzieję, że nic nie będzie już gorzej, a tu psiukus 🙁
Gdzieś w katalogu znalazłam oficerki HKM Country. Jak się domyślam, jest to nie-zimowa wersja tak chwalonych na forum Country Arctic. Jakieś opinie na ich temat?
Jak w użytkowaniu sprawdzają się Parlanti ?? Tez umierają ekspresowo czy dają radę ?
Precelek, a pamiętasz, co to był za model Petrie, które kieeedyś wystawiałaś w ogłoszeniach (Twoja trenerka miała na sprzedaż i kupiła je moja koleżanka; wyglądały wtedy na nówki sztuki)? Ona w nich od tamtej pory bardzo niewiele jeździła (z miesiąc może by łącznie wyszło wszystkiego, jednego konia dziennie), ostatnio wsiadła jeszcze z parę razy przed zawodami, żeby się przyzwyczaić do jazdy w oficerkach... Po jednych zawodach wyglądały mniej więcej tak, jak te Hermes. Po drugim wyjeździe (pomiędzy nimi jazda w innych butach) - zaczęły z nich odłazić całe płaty farby, wyglądały sto razy gorzej.
Nie pytam dlatego, że mamy jakieś "ale", że zniszczyły się oficerki kupione z Twojego ogłoszenia, broń Boże. 😉 Tylko a nuż pamiętasz, który to był model, żeby wiedzieć, które w przyszłości omijać.

Też jestem ciekawa, co Petrie na to. Bo wychodzi, że to wcale nie jest rzadkie zjawisko i pojedynczy felerny egzemplarz... Ciekawa też jestem, czy oni takie felerne partie wypuszczają, czy np. poszczególne modele z założenia są bublami (moje Petrie Olympic na razie nie mają żadnych śladów przetarć, a mam je ze trzy lata).
Poradźcie mi jak powinnam postapić w przypadku reklamacji ofecerek, a dokładnie suwaka. W jednym bucie zaczą mi się rozchodzić przy zapinaniu. To buty firmy HKM,  jeśli ma to jakieś znaczenie. Kupując je dopytywałam czy gwarancja dotyczy równiez ekspresów, powiedzieli w sklepie, że tak. I teraz czy powinnam powoływać się na gwarancję producenta (nie mam pewności czy wynosi ona dwa lata, a może zawsze jest tyle, nie wiem tego 🙂 czy na odpowiedzialność sprzedawcy za rzecz niezgodną z umową ? Reklamowałyście suwaki ? Jakie macie doświadczenia ?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
08 lutego 2016 10:31
Ja reklamowałam suwaki co prawda w czapsach. Sklep wysłał je do producenta i wymienili na nowe.
Chyba drugich petrie juz nie kupię.. Ja mam w jasnym brązie ( cognac ) może z pól roku i nadal wyglądają jak nowe. Fakt używane mało ale od wewnątrz póki co nawę trochę koloru nie zmieniły. Kupiłam je nowe na niemieckim ebay - może tam lepszej jakości mają czy jak?
jagoda1966, - gwarancja zawsze trwa 2 lata zgodnie z przepisami
Dzięki za rady 🙂 Dwa lata od zakupu stukną w lipcu tego roku. Czekam na info od nich, że mam do odbioru zamówione rzeczy i wtedy zawiozę te ofecerki, na szczęście mam paragon 🙂
Klami, moje półroczne używane jako startowe wyglądają podobnie do moich dwuletnich oficerek z Hippici używanych do codziennej jazdy. Skóra w Parlanti jest bardzo miękka i delikatna, więc szybciej się niszczy - moje są już delikatnie powycierane od wewnętrznej strony łydki, mimo, że po każdym użytkowaniu są czyszczone i pastowane. Na pewno są ładne i dobrze się prezentują, ale nie wiem czy warte są takiej kasy 😉
Czy ktoś się może orientuje jaka jest aktualnie cena zestawu sztyblety+sztylpy ze strony sztyblety.pl ? Napisałam z tydzień temu wiadomość do nich ale niestety brak odpowiedzi
Przychodzę z pytaniem o fajne, porządne buty poniżej 1000 zł. W wątku pewnie pojawiło się takie pytanie, ale nie mam czasu przekopać się przez wszystkie strony, a wyszukiwarka nie pomaga. Co jest godne polecenia i posłuży na parę lat jazdy? Zastanawiałam się nad elt grand prix, ale nie ma ich już w sklepach... chyba, że jestem ślepa. Jeśli ktoś mógłby podzielić się opinią to będę bardzo wdzięczna  :kwiatek:  :kwiatek:
koniara19 ja mam Elt Paris Grand Prix i jestem bardzo zadowolona! Buty ładne, b elegancko się prezentują na nodze. Bardzo dobra jakość (i skóra i wykonanie).

I są w GNLu (nawet parę rozmiarów dostępnych  od ręki):

https://www.gnl.pl/oficerki-elt-paris-grand-prix.html
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
24 lutego 2016 21:25
koniara19 ja polecam oficerki Tattini, dziewczyny ze stajni mają swoje 7 lat i żyją, ja mam swoje rok i noga wygląda w nich tak zgrabnie, że mogłabym w nich chodzić na co dzień  💘 One normalnie kosztują ponad 1000 zł, ale ja swoje zakupiłam w jednym ze sklepów internetowych za 800 zł 😉
Dziewierz oo, genialnie  😀 myślałam, że już nie ma, bo mnie google przekierowywało na stronę główną sklepu. Intensywnie u ciebie pracują, długo już je masz?

malinowaa  a zdradzisz, który konkretnie model masz. Faktycznie dużo ładnych butów mają  😍 i w dobrej cenie.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
25 lutego 2016 20:53
Ja mam konkretnie model Boxer 🙂
Ja się zakochałam w Terrier'ach  😍  Bardzo do mnie przemawiają jeśli chodzi o wygląd. Jeżeli mam grubość łydki 36 cm w bryczesach na styk, to powinnam wziąć 36,5, czy 34,5? Ta elastyczna wstawka dużo się rozciąga, czy przy 1,5 cm różnicy jednak nie dam rady zapiąć zamka, a jeśli, to jazda będzie katorgą, bo krew do nogi nie dopłynie...
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
26 lutego 2016 19:29
Ja się zakochałam w Terrier'ach  😍  Bardzo do mnie przemawiają jeśli chodzi o wygląd. Jeżeli mam grubość łydki 36 cm w bryczesach na styk, to powinnam wziąć 36,5, czy 34,5? Ta elastyczna wstawka dużo się rozciąga, czy przy 1,5 cm różnicy jednak nie dam rady zapiąć zamka, a jeśli, to jazda będzie katorgą, bo krew do nogi nie dopłynie...


Ja w momencie kupowania swoich wzięłam 34,5, a miałam łydkę 35,8, na początku jazda była trochę męczarnią (z resztą, w wątku możesz o tym poczytać  :hihi🙂, ale teraz nie zamieniłabym na żadne inne oficerki 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się