Islamizacja Europy?

dominoxs, ale nie wszyscy musza człowieczeństwo rozumieć tak jak ty. Dla mnie byc człowiekiem to tez odpowiedzialność, ponieważ zarówno nasze działania jak i zaniechania maja konsekwencje. Skoro juz przy rodzinnych historiach jesteśmy, zaniechanie wymierzenia sprawiedliwości pewnemu hitlerowskiemu konfidentowi (zapewne szlachetne w twojej opinii) zaskutkowalo tym, ze człowiek ten wychował na konfidentów swoje dzieci na co kolejne juz pokolenie mojej rodziny sobie moze patrzeć. Dlatego ja pytam, wiem juz czego nie robić, teraz powiedz mi co robić, zeby np Niemcy i imigranci sie nawzajem nie pozabijali? Dla mnie to tez sie przecież liczy, nie tylko czyste własne raczki.
dominoxs, nie istnieje coś takiego jak "kręgosłup etyczny". Istnieje moralny.

... a moją ciotkę w zaawansowanej ciąży zastrzelono na klęczkach. Po wojnie. Mam napisać, że dlatego nienawidzę wszystkich, którzy NIE SĄ katolikami???

Gdyby "pan Kaziu" zakłócał mi mir domowy, a perswazje i działania stosownych służb były nieskuteczne - strzelałabym bez pardonu.

Co ty masz z tym "prawem do życia"? Tzn możesz sobie mieć dowolne poglądy, ale bądź łaskawa nie wymagać ich od wszystkich. Z jakichś powodów cały świat utrzymuje armie. A żołnierze uczą się strzelać. Przecież nie w niebo. Docelowo do ludzi. To jest rzeczywistość. Co ty sobie wyobrażasz? Że jeśli wszyscy będą pacyfistami to będzie raj? Nie będzie. Bo nie wszyscy będą pacyfistami. Będą tacy, co radośnie zniszczą/przywłaszczą sobie wszystko, co drogie pacyfistom. Czyli - słabym.

A co mnie do tego, dlaczego Niemcy radośnie poparli pomysły Hitlera, żeby wyniszczyć żydów i rozpętać wojnę? I dlaczego pół świata im klaskało? Jestem Polką, moi bliscy zapłacili krwią za protest przeciw tej sile (i równie, jak nie bardziej, zbrodniczemu komunizmowi). Ciotka przetrwała Ravensbruck.

Wg ciebie roszczenie sobie praw do obrony swojego życia, swoich granic, swojej własności, swoich wartości czyni z człowieka zbrodniarza??? To wg mnie zbrodniarzem jesteś TY. Bo... jesteś ewidentną Komunistką. A nie ma na Ziemi bardziej zbrodniczego systemu.

Przeczytajcie sobie:
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/taharrusz-znaczy-molestowanie/yf34pw
Pontony należy zawracać a jeżeli to nie możliwe to zatapiać. Granice wlasnie dlatego są w swojej istocie granicami, ze wpuszcza sie przez nie tych których chcemy wpuszczać, a nie każdego kto taka granice chce przekroczyć.
Ale żeś Halo kulą w płot z tą "komunistką" strzeliła w moim akurat przypadku ... guzik o moim zyciorysie i  sposobie na zycie wiesz , to i nie bij piany , bo aż mi na klawiaturę chlapnęło. Próbujesz mnie jakoś tak nieudolnie obrazić ? Idąc za Twoim ciosem , to  ja nazywam Cię ...o , Stalinistką , w aspekcie gloszonego ostatnio przez Ciebie  umiłowania do zamordyzmu i reżimu .
A moje i innych trzymanie się z uporem  poglądów  o bezwględnym prawie do zycia kazdego człowieka i Tobie się kiedyś może jeszcze przydać . Wnioskując po Twojej retoryce i ewidentym braku umiejętności zarządzania swoimi emocjami , to gdyby urządzono  świat dokładnie według Twojego przepisu , jedną  pierwszych  ofiar Prawdziwego Ładu Halo byłabyś Ty sama.
dominoxs, nie da się z tobą rozmawiać. Skoro nie wiesz nawet, że Stalin był komunistą. Nie wiem nic o twoim życiorysie, ani sposobie na życie. Ale tutaj oznajmiasz nam swoje poglądy. I to są poglądy mocno komunistyczne. Równościowe, totalne i Utopijne.

Gdzieś umieściłam jakiś przepis na świat??? Gdzie? Świat, jaki jest - każdy widzi. Kto oprócz ciebie (nie tylko na forum, w ogóle) ma poglądy o "bezwzględnym prawie do życia każdego człowieka"? Wyznawcy Islamu? Zakładający kamienowanie jako standardową karę? Przedstawiciele dowolnego rządu? A może mnisi tybetańscy, którzy swoim chłopom ucinali ręce, gdy ci nie dostarczyli daniny?

Napiszę ci jeszcze dlaczego komunizm (dzisiaj nazywany lewactwem) jest systemem zbrodniczym. I to oprócz tego, że tak wykazała historia, wszędzie na kuli ziemskiej. Otóż komunizm zakłada "powszechne dobro", "wspólną własność", "powszechne/internacjonalne wartości" itd. Tymczasem żaden człowiek taki nie jest. Każdy (oprócz ludzi znacząco zaburzonych psychicznie) odróżnia swoje dziecko od cudzego, swojego partnera od cudzego, swoją własność, swoje granice. I każdy lubi korzystać z owoców swojej pracy. Ponieważ komunizm opiera się na błędnej percepcji natury ludzkiej "wdrażanie" komunizmu nie jest możliwe bez znaczącego rozrostu aparatu przymusu i rozrostu manipulacji. A z tego (z aparatu przymusu i z manipulacji" namiętnie korzystają jednostki, które "komunistyczne idee" mają głęboko gdzieś, natomiast zmuszanie całych mas do tańczenia jak im zagrają (te jednostki) bawi je (te jednostki) niezmiernie 🙁

Nie miłuję zamordyzmu ani reżimu, nie dasz rady tego wykazać. Natomiast głęboko miłuję rygory. Szczególnie rygory, które sam sobie człowiek nakłada. Bo bez rygorów nie ma mowy o żadnej stabilnej relacji społecznej. Jeśli (jak dziś) ludzie masowo pozwalniali się z rygorów, jeśli miliony są przekonane, że wszystko IM wolno (ale reszcie to już nie), mówi się trudno - trzeba tym milionom narzucić rygory zdrowego funkcjonowania.
. Skoro nie wiesz nawet, że Stalin był komunistą.
A gdzie tam...

Nie miłuję zamordyzmu ani reżimu (...)
trzeba tym milionom narzucić rygory zdrowego funkcjonowania.

A jedno z drugim to się przypadkiem nie kłóci ? Jakie rygory proponujesz i jaki sposób ich egzekwowania ?
Wnioskując po Twojej retoryce i ewidentym braku umiejętności zarządzania swoimi emocjami , to gdyby urządzono  świat dokładnie według Twojego przepisu , jedną  pierwszych  ofiar Prawdziwego Ładu Halo byłabyś Ty sama.

No jak dla mnie to zdanie powinna była napisać halo do ciebie - realiści trzymają swiat w kupie i dzieki temu mogą na tym świecie istnieć utopisci.

W temacie imigracji, odpowiedzialności i takich tam przyziemnych pierdol, takie rzeczy znalazłam na blogu Charlesa Crawforda, byłego ambasadora UK w Polsce:
However, back in Real Life this is what is really worrying:
Swedish police warns that Stockholm’s main train station has become unsafe after being ‘taken over’ by dozens of Moroccan street children. The all-male migrant teen gangs are spreading terror in the centre of the Swedish capital, stealing, groping girls and assaulting security guards, according to Stockholm police. Members of the gangs, some as young as nine, roam central Stockholm day and night, refusing help provided by the Swedish authorities.
Leading to this:
A group of approximately 100 masked men physically attacked young immigrants in a Swedish train station Friday night, according to a report from Buzzfeed News.
In other words, in another front-rank European city following the Cologne debacle the lawful authorities seem to be unable to cope with basic law and order issues. This is how ‘illiberalism’ grows than (perhaps) spirals out of control. People see the state faltering before their very eyes, and decide that they have to look for other solutions.


(Polecam całość bo to tylko końcówka wpisu, w którym ambasador bezlitośnie targa łacha z Sierakowskiego z krytyki politycznej 😉 )

Czyli w rajskiej Szwecji juz mamy samosądy. Co potem? Wojsko na ulicach, trochę ludzi straci "prawo do życia" i na koniec prawdziwy zamordyzm?
s.heykowski, tia, Stalin nie był komunistą i nie Niemcy rozpętali holocaust tyko "faszyści"  :emot4:
Stalin to doskonały wykwit komunizmu.

Jakie rygory? Moralne. Jak egzekwować? Kijem i marchewką.

edit: Na tym właśnie polega problem, że "wolnościowcy" nie odróżniają reżimu od wymagań a przymusu od nacisków.
Coś jak Pomaska, która narzeka na polską demokrację na antenie... Al Jazeera  🙇
Chyba trzeba właśnie Islamu, żebyście zaczęli odnajdywać się w świecie.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
05 lutego 2016 05:57
Fińska policja, na fali zwiększonych napadów na tle seksualnym, stworzyła filmik instruktarzowy o tym jak kobieta może obronić się przed gwałcicielem. Trzeba:
- powiedzieć "nie" w sposób stanowczy
- odepchnąć przeciwnika
- uderzyć go torebką.

Po napadach w sylwestra, niemiecka policja twierdziła, że wystarczy zachować bezpieczną odległość (metr) od niebezpiecznego jegomościa.

Nie wiem czy się śmiać czy płakać nad takimi rozwiązaniami
Wczoraj czytałam artykuł o aferach basenowych w Niemczech.
Młodzi mężczyźni pochodzenia arabskiego molestują kobiety i dziewczynki na terenach basenów i w saunach. Wysyłane są patrole policji w takie miejsca.
Po masowych skargach miejscowej ludności kilku rajców miejskich wyszło przed szereg i przygotowano uchwały o czasowym zakazie wstępu na kąpieliska imigranów z obozów dla uchodźców.
Dokumenty poparto licznymi listami ze skargami obywateli oraz nagraniami z monitoringu, na których widac jak mężczyźni pochodzenia arabskiego onanizują sie w jacuzzi, oddają mocz do basenów, molestują kobiety w saunach i inne tego typu kwiatki. No i co? Minister ds imigranów wyraził oburzenie, jakas organizacja pro-imigrancka również wyraziła oburzenie i z zakazów sie wycofano.
Co się dzieje z tymi ludźmi? doprowadzą do tego, że kobiety będą zmuszone zniknąć z takich miejsc. niemieckie kobiety utrzymujące jako podatniczki tą muzułmańską dzicz. Świat się kończy  🙁

natomiast w Danii chyba powoli się budzą z letargu.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
05 lutego 2016 07:23
Dla mnie to jest oburzające, że poprawność polityczna broni ich prawa do życia kosztem własnych obywateli
Dzisiaj w radio mówili, że niemiecka policja zatrzymała szajkę przygotowującą zamach terrorystyczny w Berlinie. Ponoć Algierczycy, przebywający w Niemczech jako uchodźcy.
Którejś kolejnej nie uda się zatrzymać.
Mądry człowiek zwycięża rozumem , a nie pięścią . Zwycięża kapitałem , wiedzą , technologią , systemem wartości . Człowiek pozbawiony odpowiednio rozwiniętej inteligencji emocjonalnej , nabuzowany emocjami
zamiast osiągnąć cel , dostanie bana od systemu - niezaleznie od tego , kto na czele tego systemu aktualnie stoi . Dotyczy to i agresywnych imigrantów , i hejterów .
Przykład z wczoraj - Mariusz Pudzianowski . Jak to się stało , ze nowy reżim , na który sam zagłosował , pokazał mu srodkowy palec ?
dominoxs jak zwyciężysz rozumem np. bandę chuliganów, która chce cię pobić i okraść wieczorem w ciemnej uliczce?
Idee, które prezentujesz, wydają się bardzo szczytne, ale niestety są błędne i oparte na nieprawdziwych podstawach. Człowiek żyjący na Ziemi nie jest uduchowionym, transcendentnym bytem, tylko ziemską, materialną istotą, i jako taka podlega prawom rzeczywistości, które niestety mówią, że czasem trzeba użyć pięści. Choćby w obronie własnej i/lub zagrożonych wartości, w które się wierzy.

Na razie wydaje się, że "bana od systemu" dostają Europejczycy. Jak np. niemieckie kobiety, które nie mogą iść na ich własny, niemiecki basen w obawie o własne bezpieczeństwo.
Między innymi właśnie dlatego, że Europa uznała, że "nie będzie używać pięści" - ale ci po drugiej stronie będą, bo oni nie mają takich zahamowań i wątpliwości etycznych.
Hej Murat, ja się zgadzam przecież , że wiele złych rzeczy dzieje się w Europie , i nie tłumacz mi bazy , bo nie o tym piszę . Kazdy prymityw potrafi chwycić za pałkę i okładać , w zemscie czy prewencyjnie , bo go ktoś nastraszył, ze imigranici go zgwałcą. Czy naprawdę uważasz , że uważam siebie  za bezbronną ? Absolutnie nie . Uważam , że człowiek rozumny poradzi sobie z każdym fundamentalizmem , w wydaniu  czarnym z krzyżem ,  albo półksiężyca z gwiazdą .
Co innego terroryzm - ale  nigdzie nie piszę , że nie należy walczyć z terroryzmem . Uważam ,  że zadaniem  dla efektywnie  myślącego homo sapiens wydaje się być umiejętnośc oddzielnego spojrzenia na uchodźców , oddzielnego na imigrantów "koniunkturalnych" , innego zupełnie dla terrostystów i jednostki( grupy ) zachowujące się agresywnie . Jeśli potafimy szast , prast , uchwalać i obalać , rozdawać i zabierać kilkudziesięciu milionom obywateli , to  i potrafimy zarządzić systemem przyjęcia, sprawdzenia i kontroli grupy imigrantów - 200 tysięcy czy większej , zależy na ile nas stać .A stać , bo wczoraj Szydlo obiecala polskie 3mld PLN na pomoc dla Syrii.
Jasne jest , ze przyjmujac tlumy i nie kotrolujac ich , popelniono w Europie szereg błedów. Minęlo wiele miesiecy , a nadal nie ma skutecznych mechanizmów deportacyjnych , to jest prawdziwe kuriozum ...błędem jest umieszczanie sfrustrowanych ludzi w gettach , młodych nabuzowanych męzczyzn w grupach . Błedem jest rozdawanie wsparcia i zasiłków bez zakontraktowania każdej z osób objętych wsparciem . Ci ludzie mogą pracowac , są zdrowi , mogą  się uczyć . No i na koniec , kij w mrowisko - duzym problemem wydaje się byc dla wielu osób islam - oto  nasz kraj  ma unikalne w skali Europy zaplecze do ich ewangelizacji. To co napiszę , jest oczywiście też "życzeniowe", bo  z gatunku " jak powinno byc ". Niech się wreszcie wykażą duchowni , których największym zainteresowaniem do tej pory były kwestie prokreacji .Oto mają prawdziwe wyzwanie . Mamy  wyedukowanych i przygotowanych  mentorów do prowadzenia dialogu z ludźmi o innym swiatopoglądzie - niech wreszcie zrobią kawał dobrej , chrześcijańskiej roboty. Jeśli Rydzyk potrzebuje wsparcia finansowego - dostanie unijną kasę ,całe góry pieniędzy - za zajęcie się imigrantami .
dominoxs nie da się schrystianizować muzułmanina. W takim ogólnym pojęciu - w islamie za odejście od wiary grozi nawet śmierć, a na pewno wykluczenie ze społeczności.
To też jest problem, którego Europa nie pojmuje. Dla większości tych ludzi religia to ich styl życia, ona odpowiada za całokształt ich poglądów i zachowania. To są ludzie wierzący. Może niemający wiedzy o własnej religii, ale wierzący. Oni nie odrzucą swojej wiary, wręcz przeciwnie, żywo i gorąco chcą na tę wiarę jako jedyną słuszną nawrócić resztę świata.
To nie są Europejczycy, w lwiej części zlaicyzowani, ewentualnie wierzący na zasadzie "noooo tak, wierzę w Boga... chyba jakiś tam jest". "U nas" można sobie wierzyć, nie wierzyć, zmieniać wyznania jak się chce i głosić wszem i wobec dowolne poglądy religijne. Europa dawno przestała być chrześcijańska/wierząca/religijna i jako ogół nie rozumie społeczeństw naprawdę religijnych.
Nie mówię o ich chrystianizacji , tylko o ewangelizacji . Oraz o dialogu , który może pomóc przywrócić własciwe znaczenie fundamentalnym wartosciom , które u obu religii są wspólne. A jak to zrobić - zostawmy to fachowcom , ja i Ty lepiej, zebyśmy się za to nie brały 😉

Chciałam Ci jeszcze coś pokazac - jak możesz bezpiecznie poczuć się na basenie w Łodzi , idąc tam latem z rodziną .



Potem było tylko gorzej , agresywne podrostki wulgarnie  zaczepiały kapiących się , podtapiały dzieci , wdały się w bójki z ochroną

No i co , czy władze Łodzi zakazały wstępu na basen troglodytom z wygoloną głową, a rodzice zaczęli na basen przynosic kije bejsbolowe ? Nie , wzmocniono  ochronę aż osiągnięto cel.Szkoda , ze dopiero pod koniec sezonu ;(

Zasadniczo sądzę - także w odniesieniu do ewangelizacji czy ogólnie "krzewienia uniwersalnych wartości" wśród muzułmanów - że człowiek jest w stanie przyjąć za swój każdy system wierzeń i wartości, pod jednym zasadniczym warunkiem - że chce. Sam. Dobrowolnie. W innym wypadku nie będzie z tego nic. A w przypadku tych mas napływających do Europy mamy do czynienia z ludźmi, którzy w przeważającej większości zapewne nie chcą. I tu jest problem.
Poza tym obawiam się, że fundamentalne wartości dla chrześcijaństwa i islamu nie są wspólne...  🙁
Znam - osobiście albo ze słyszenia - kilka osób pochodzenia arabskiego, które żyją w Europie i odeszły od islamu. Wszystkie twierdzą, że to, co je pociągnęło w chrześcijaństwie, to właśnie totalna odmienność owych fundamentalnych założeń.
Święte księgi obu religii  same w sobie są na to świadectwem , a co z nich na swój użytek się wykorzystuje , to juz inna sprawa . Dyskuję jednak jest od czego zacząć , nie sądzisz ?
No i widzisz , jednak sama potwierdzasz , że są tacy ludzie, którzy coś w chrześcijaństwie znaleźli  - więc warto próbować . Nawet jesli nie pokolenie X , to X+1 daje sporą szansę na powodzenie . To powinna byc prawdziwa gratka dla duchownych - podstawą chrześcijaństwa od zawsze była działalność misyjna - idzcie i nauczajcie wszystkie narody , czyż nie ? Nawet jesli jest cięzko i szanse są małe  , próbować trzeba , jeśli juz się założylo odpowiednie szaty. Czas pokazac odpowiednią dla tych szat postawę.
Obawiam się, że Europa mogłaby uznać tego rodzaju działalność za naruszanie prawa do życia - bo przecież w nim się mieści swoboda wyboru wyznania religijnego i nie można nikomu sugerować, że powinien swoje zmienić  😉
Ale ja mówię o Polsce , Europa przecież zostawiła ich samych sobie w gettach i powiedziała - róbcie , co chcecie . A obowiązkiem chrześcijańkiego kapłana jest krzewienie wiary , i Europa chrześcijanom ewangelizacji zabronic nie może .
Pomysł sam w sobie jest fajny, ale zostaje pytanie, jak teoretycznie zorganizować coś takiego - nie ma sposobu, żeby tym ludziom kazać słuchać, jeśli nie będą zainteresowani. A podejrzewam, że by nie byli.
Jakby muzułmanie (czy wyznawcy dowolnej innej religii) zorganizowali spotkanie mające na celu przekonanie mnie do swojego wyznania, to nawet bym nie pomyślała o pójściu tam, bo po co - mam swoją wiarę i nie potrzebuję jej zmieniać.
Więc jak skłonić ludzi do uczestnictwa w czymś takim? Nie wiem, czy to się w ogóle da zrobić.
Murat , gdybyś była uchodźcem z Polski , którego Syria przyjęła (tak z innej beczki , Syria przyjęła całe mnóstwo uchodźców z krajów osciennych zanim u nich rozpętało się piekło ) .
Trafiasz do państwa , które zamiast zamykać Cię w bunkrze z agresywnymi kibicami Widzewa ,oferuje Ci lokum wśród lokalnej społeczności , gdzie wreszcie będziesz się czuła bezpiecznie , i w zamian zamiast wrogości i niechęci -  wsparcie , a  w zamian chce od ciebie udziału w spotkaniach i dyskusjach mających na celu przyblizenie Ci zasad , jakie w tej społeczności panują , i pokazania , ze w Koranie nie ma ani jednego zdania nawołującego , pochwalajacego albo usprawiedliwiającego  zabijanie czy gwałcenie - tez byś odmówiła ? A gdyby to byla część kontraktu z tym państwem dla Ciebie - coś za coś ? Twoje bezpieczeństwo w zamian za pełną akceptacje programu pobytu ?
EU upomina Norwegię za decyzje podjęte w sprawie uchodźców. Pani minister zajmująca się tymi sprawami nie ugina się pod presją i się nie ugnie.
W każdej religii najsłabszym ogniwem są ludzie i ich słabości.  😉 Przyczynkiem każdej dawniejszej wojny było przekonanie że nasza religia jest najlepsza i wszyscy muszą w nią wierzyć . Dzisiaj w większości wojen religię zastąpiła  ekonomia. ( choć dla niektórych to jak religia ) 😁
Przyczynkiem każdej dawniejszej wojny było przekonanie że nasza religia jest najlepsza i wszyscy muszą w nią wierzyć .
Przyczynkiem każdej większej wojny były zasoby/pieniądze. Religia to tylko środek do przekonywania prostych ludzi, że należy iść się lać, bo tamta druga strona jest ZŁA.
Przyczynkiem każdej dawniejszej wojny było przekonanie że nasza religia jest najlepsza i wszyscy muszą w nią wierzyć .
Przyczynkiem każdej większej wojny były zasoby/pieniądze. Religia to tylko środek do przekonywania prostych ludzi, że należy iść się lać, bo tamta druga strona jest ZŁA.


Bo ja wiem czy przy krucjatach ??? Chociaż do Ameryki Płd wysyłali misjonarzy a przywozili złoto  😁 😁 😁
Murat , gdybyś była uchodźcem z Polski , którego Syria przyjęła (tak z innej beczki , Syria przyjęła całe mnóstwo uchodźców z krajów osciennych zanim u nich rozpętało się piekło ) .
Trafiasz do państwa , które zamiast zamykać Cię w bunkrze z agresywnymi kibicami Widzewa ,oferuje Ci lokum wśród lokalnej społeczności , gdzie wreszcie będziesz się czuła bezpiecznie , i w zamian zamiast wrogości i niechęci -  wsparcie , a  w zamian chce od ciebie udziału w spotkaniach i dyskusjach mających na celu przyblizenie Ci zasad , jakie w tej społeczności panują , i pokazania , ze w Koranie nie ma ani jednego zdania nawołującego , pochwalajacego albo usprawiedliwiającego  zabijanie czy gwałcenie - tez byś odmówiła ? A gdyby to byla część kontraktu z tym państwem dla Ciebie - coś za coś ? Twoje bezpieczeństwo w zamian za pełną akceptacje programu pobytu ?

Owszem, poszłabym. Posłuchać o zasadach cywilizacji, w której teraz przyszło mi żyć - owszem. Ale nie po to, by zmienić swoją wiarę, ale po to, by spróbować zrozumieć jak najlepiej tę cywilizację i znaleźć takie sposoby zachowania, by pozostać w zgodzie ze swoją wiarą, a jednocześnie nie narażać się mieszkańcom mojego nowego kraju i nie łamać jego prawa. Zmiana wiary - NIE. A nie jestem muzułmanką, za zmianę wiary nie grozi mi śmierć ani wyrzucenie mnie poza nawias rodziny/znajomych/społeczeństwa.

Smok10 a z krucjat to niby co przywożono? Złoto, złoto, złoto 😉

EU upomina Norwegię za decyzje podjęte w sprawie uchodźców. Pani minister zajmująca się tymi sprawami nie ugina się pod presją i się nie ugnie.

Mozesz rozwinac i/albo cos podlinkowac?
bobek, czytam norweska prase.
Kilka tygodni temu ilus tam azylantom kazano sie cieplo ubrac i dobrze najesc i wyslano ich z powrotem do Rosji. W miejscu, dokad ich wyslano bylo -38. Nie bylo wsrod nich rodzin z dziecmi.

Partia rzadzaca opracowala nowe zasady jesli chodzi o azylantow, podpisali umowy z innymi partiami, ze beda glosowac za. W nowych przepisach jest, ze azylanci nie beda mogli opuszczac obozow i swobodnie poruszac sie po okolicy. Kazdy, kto bedzie budzil jakiekolwiek watpliwosci co do tozsamosci czy oryginalnosci dokumentow, bedzie natychmiast deportowany. Maloletni po osiagnieciu pelnoletnosci beda odsylani do swojego kraju, jesli syt. w danym kraju bedzie wystarczajaco stabilna. Azylanci nie beda dostawac pobytow stalych i trudniej bedzie sciagnac rodzine do Norwegii.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się