Kącik Ujeżdżenia

vissenna   Turecki niewolnik
13 stycznia 2016 16:09
No najbardziej mnie urzekła rytmiczność tego konia. Nie zapominajmy, że to czterolatek  😍
Także jeździec świetny, z wielkim wyczuciem.
Mały Totilas jest top,ale ja najbardziej czekam na Sezuana w GP  😍
vissenna   Turecki niewolnik
22 stycznia 2016 15:24
A ja stalkuję kilku moich ulubionych jeźdźców i proszę:
https://www.facebook.com/juanmanuel.munozdiaz.5/videos/1004795359594210/?theater

Czyżby następca cudnego Fuego?  😜
Beata Stremlr .......75,125%.  🙂
Na chwilę obecną ma kwalifikację olimpijską.
vissenna   Turecki niewolnik
30 stycznia 2016 14:46
szemrana tez wlasnie sie zalogowalam, by pochwalic Beate. Jesli tylko nastepne starty beda tak udane to jest ogromna szansa na Rio!  Pamietam jak na klinice mowila, ze byloby to spelnienie jej marzen.. 🏇
Można gdzies zobaczyć przejazd Beaty? :kwiatek:
Beata od 30minuty 🙂
Epikea, a to nie jest z wczorajszego konkursu? A z dzisiejszego to:
?
Rubikon(ń) bardzo ładny, cieszy  💃, a mogą być lepsi i lepsi!

O ujeżdżeniu, ku refleksji:
http://www.horsemagazine.com/thm/2016/01/jeremy-steinberg-telling-it-like-it-is/
Ma bardzo dużo racji.Ale opinię o Adelinde Cornelissen przesadził.Jest oczywiste że Valegro będzie wygrywał z Parzivalem,ale mimo napięcia tego konia ma on fantastyczny zad w kłusach,siad na tyłku w piruetach i kilka innych cech,które warto docenić.
DressageLife, nie śledziłam wyników. On sugeruje, że oceny Adeline po konfrontacji z Valegro istotnie spadły, choć w parze nic się nie zmieniło. Imo - bardzo ceni Adeline. I Parzivala. Ma żal o "magiczne" zmiany kryteriów ocen, i o to, że już nie da się porównywać różnych koni, w różnych stylach jeżdżonych. "Nowy" koń wprowadza modę - i "jechane". Tak to rozumiem. Jeszcze o parę rzeczy ma żal 🙂

Dzisiaj po prostu padłam. Na tyle, że odechciało mi się ujeżdżenia. Zwątpiłam, że to w ogóle jest sport. Po obejrzeniu Gala w PSG. Nie mogę tego pojąć - jak za woltę w kłusie okraszoną zbędnym zagalopowaniem można postawić... 10???
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
02 lutego 2016 08:37
halo, o którym przejeździe mówisz? Mogłabyś podesłać link?
arivle, nie znajdę teraz linku. Amsterdam. PSG.
Tu masz tabelę ocen:
http://results.scgvisual.com/2016/amsterdam/sheet_12_538.html

UPS. Odzyskałam nadzieję. Uff. Bo zaszło nieporozumienie, dezinformacja. Ktoś wrzucił link Gala i Zonika, opisany jako Amsterdam. Porównałam ten film z wynikami i zdębiałam. Tymczasem link do filmu musiał być błędny, teraz jest już zupełnie inny film, teraz oceny są może ciut zawyżone, ale w miarę uczciwe.
Jak trzeba uważać z internetami 🙁
To jest ten przejazd:
może też dyskusyjny, ale ten pierwotny był znacznie gorszy.
Widziałam ten przejazd kilka dni temu- mi się bardzo podoba. Fakt, że przed wjazdem na czworobok widać dziwną pracę zadu Zonika, ale ogólny obrazek podczas przejazdu mi osobiście przypadł do gustu. Nie uważam, żeby oceny z arkusza były szczególnie zawyżone- ale rozumiem, że Ty porównywałaś do jakiegoś innego filmu i stąd całe zamieszanie 🙂
Piękna sylwetka, piękny spokój, rytm i swoboda  💘 takie ujeżdżenie ogląda się z zachwytem
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
03 lutego 2016 12:02
halo, pytałam, bo oglądałam przejazd z Amsterdamu i nie było tam nic takiego o czym pisałaś. Zastanawiałam się czy chodzi o jakiś inny przejazd. I nie ukrywam, że mnie to zanuepokoiło.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
04 lutego 2016 14:05
Kto wpadnie do Michałowic na HPP? 🏇
Strucelka, ja! Juz zarezerwowałam dawno temu hotel 🙂 teraz czekam na propozycje, i jeśli do tego czasu zrobię III klasę to chciałabym startować N (a może C 😉) na ZO.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
04 lutego 2016 16:34
L i P ma być ZR a N i wyżej ZO
Strucelka, o jej, no to jeśli tak to bomba! 😀 A skąd takie informacje, i czy pewne na 100%? Bo przyznam, że z niecierpliwością czekam na propozycje, i cały czas mam nadzieję, że nie będę tylko "apaczem".
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
04 lutego 2016 19:26
Strucelka, najprawdopodobniej będziemy z całą ekipą, jeśli finansowo dam radę to na pewno startuje 🙂
Ja teoretycznie miałam w planach,ale w tej chwili już nie wiem,ponieważ decyzją trenera omijam małą rundę.Ale miejsce jest super,to może pojadę o ile nie wessie mnie praca magisterska 😉
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
18 lutego 2016 19:51
Ponieważ się już lekko pogubiłam to pytam tych co wiedzą lepiej. Czy mogę jechać czworobok na takim wędzidle?


Constantia, nie dam się zabić, czy znowu nie weszły zmiany, i jakie. Bo ostatnio "wyleciała" skóra.
Dotychczas można było na takim.
Czytam aktualne przepisy i dalej jest tylko wzmianka o tym, że kiełzno ma być z metalu bądź twardego tworzywa. Może być pokryte gumą, lateksem.
Jak dla mnie skóra jest twarda ale tworzywem jest też?
Wyginalny lekko prosty - niełamany Nathe jest dopuszczany bo sama jeździłam. Na skórzanym też kiedyś miałam zamiar i wydaje mi się, że można było.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
19 lutego 2016 07:55
Skóra to wiem, że wyleciała tak jak niełamany karbowany plastik. Wolę dopytać o tę gumę, bo jeśli wolno to spróbuję założyć, jak nie to nawet nie będę tracić czasu. W sumie to kobyłka najlepiej mi chodzi na pojedynczo łamanym wielokrążku owiniętym lateksem ale zapiętym do dużego kółka bez dźwigni. O tym lateksie nie doczytałam może owinę jej zwykłe wędzidło i zobaczę.
kochani to chyba najlepszy wątek żeby się was podpytać jakiś czas temu zaczęliśmy z koniem lotne zmiany nogi,  fajnie wychodzą mu na obie  strony, zmienia zad. Tylko cały problem w tym że zdarza mus się często pobrykiwać zadem, szczególnie jak zmieniamy z lewej na prawą ( z naszej gorszej strony na lepszą) czy da się to jakoś uspokoić. ? żeby było bardziej rytmiczne >? Nie wiem gdzie o to spytać a w sumie sama uczę się doświadczalnie 🙂
lenka1z, nie obraź się, ale powiem Ci tak - moja poprzednia trenerka (znana żeby nie było) zawsze śmiała się jak to codziennie potrafi dostawać dziesiątki pytań o lotne na facebooku od jakiś obcych ludzi i za każdym razem zastanawia się jak mogłaby wytłumaczyć im to na messengerze 😀 Moja rada - umów się na trening z kimś mądrym, pewnie kilka konsultacji pomoże Ci opanować ten problem.
dziękuje 🙂 każda rada to rada, spokojnie  trenejro jak wróci ze szkoleń to przyjedzie w marcu ja teraz na treningi z kimś z zewnątrz tez miałam mało czasu bo zaczynam na konia wsiadac o 21🙂  a ciężko o kogoś co by o tej porze przyjechał .  🏇 tak czy siak dorwałam się już do ciekawej książki na ten temat . Wiec będę rzeźbić dalej
Constantia, nie może być owinięte lateksem 🙁 Może być lateksowe, ale fabrycznie.

lenka1z, mądre książki (i nie tylko książki) mówią, że podbrykiwanie zadem przy lotnych jest dowodem jeszcze słabego zrównoważenia, i że trzeba wrócić do zwykłych zmian (przez stęp) i je udoskonalić.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się