Ból zębów, leczenie kanałowe, wybielanie i inne cuda.

Cierp1enie, Współczuję. :przytul:
A ja byłam przed chwilą na usunięciu górnej ósemki. Luzik, mogę mieć usuwane ósemki codziennie. Nic mnie nie zabolało ani przez sekundę.
Całość trwała 15 minut, z czego 5 minut znieczulania, 5 czekania aż zacznie działać, wyjęcie ósemki nie więcej niż 30 sekund i jeszcze chwila pogaduszek i żarcików z panem dentystą.  💃
Cierp1enie współczuję, obejrzyj
Julie - oby sie teraz zdrowo zagoilo. Ja jak wyrywalam wszystkie 4, to 2 super poszly, a 2 masakra :/

espana - szok, pierwszy raz to widze. To moja 2 kanalowka, z czym po pierwszej kanalowce (700zl kosztowalo chyba) po roku zab sie rozpadl i musialam wyrwac resztke.
Ta 6 to moja druga kanalowka, ktorej nie moge skonczyc.

Na 7 wizycie kolejne 300zl skasowal, ale wypelnil juz kanaly. Powiedzial jednac ze moze mnie bolec, bo ten kanal jest niepewny przez ten wyciek. Mam kolejna wizyte na piatek i bedzie pewnie poprawial, bo zab mnie dalej pobolewa, czasami przez pol dnia nic nie czuje, a czasami boli.
🙁( odechciewa mi sie wszystkiego
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 lutego 2016 14:07
Cierp kosmos jakiś 😲 U mnie kanałowe zawsze kończyło się po 2-óch wizytach- na pierwszej zatrucie, na drugiej wyciągnięcie nerwu i zaczopowanie kanałów... i chyba drogo, nie? Mi się kanałowe mieściło w 150-200zł. Może faktycznie lepiej będzie wyrwać? 🙁

Mnie czeka wyrwanie górnej 4-ki... odkładam, dopóki nie będę miała kasy na wstawienie nowej. Nie wyobrażam sobie życia bez 4-ki... :/ Ech...
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
01 lutego 2016 15:03
O zębach chyba mogę już książkę napisać.
Wszystkie moje kanałówki są do wtórnego leczenia kanałowego. Finansowo... ruina.

CzarownicaSa, dziś idę właśnie kanałówkę robić na górnej 4 - wybitej przez dziecko dziadkiem do orzechów. Podobno na resztach da się odbudować koronę, ale znając mojego farta - nie będzie ani łatwo, ani szybko, ani tanio.
Czarownica - no wlasnie kosmos, cenowo tez, zwlaszcza ze ja juz nie mam kasy 🙁 Teraz juz nie bede wyrywac jak ponad 1000 zl wpakowalam w tego zeba, a jeszcze czeka mnie odbudowa ehh
ale wiecej do tego dentysty nie pojde, boje sie ze on mnie naciaga.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 lutego 2016 20:11
U mnie pewnie też by się dało odbudować, choć mi jedna dentystka tutaj powiedziała, że do wyrwania.
Nie wiem, zobaczę... na pewno będę kombinować jak się da, żeby tylko tego zęba mieć.
Dodatkowo jeszcze z tej samej strony i też z góry ułamała mi się połowa 7-emki, z drugiej strony mam 6-tkę do wyrwania... chyba bardziej mi się opłaci od razu w sztuczną szczękę zainwestować 😵 :/

Cierp ja bym to skonsultowała jednak z jakimś innym, najlepiej poleconym, bo też mi się wydaje, że kasę z Ciebie ciągnie :/
teraz to juz za pozno, bo czeka mnie juz tylko odbudowa zeba, zab skonczony
Cierp1enie, poproś o ksero dokumentacji medycznej- masz takie prawo. Tam będzie napisane co robił lekarz na każdej wizycie. Czy miałaś robione zdjęcie po wypełnieniu kanałów?
busch   Mad god's blessing.
02 lutego 2016 00:04
espana, śmierdzi mi ten filmik na odległość naturalsową ściemą. Po to jest właśnie kanałowe leczenie, żeby zapobiec zakażeniu krwi od zepsutego zęba, a nie na odwrót. Nie wiem jakie oni tam mają procedury w USA, ale przecież usunięcie miazgi i zastąpienie jej sterylnym materiałem to norma i nie wiem - po pierwsze jakim cudem znaleźli toksyny w prawidłowo wyleczonym kanałowo zębie, po drugie - jak niby ci pacjenci nie wiedzieli o toksynach. Toż dlatego leczenie kanałowe jest takie ważne w przypadku zakażenia miazgi, że inaczej to przenika do krwi i usunięcie samych nerwów nie zapobiegłoby sepsie gdyby faktycznie po leczeniu kanałowym zostały toksyny w zębie.

Cierp1enie, ja bym też była mocno zaniepokojona, zwłaszcza tą ceną. Ja w Warszawie prywatnie leczyłam kanałowo zęba, całość wyszła 700zł już z odbudową z włókna szklanego - całkiem poważną, bo nawet jednej ściany z czterech kompletnie nie było. Włókno szklane jest dużo droższe od normalnego wypełnienia, więc kompletnie nie wiem za co by miała Cię skasować na ponad 1000zł, zwłaszcza poza Warszawą.
Poza tym u mojego dentysty nie ma tak, że Cię coś boli po kanałówce. W tej chwili są na tyle nowoczesne metody, że nie trzeba truć zęba - na jednej wizycie jest usuwana miazga i zakażenie, a na drugiej wizycie odbudowa. Mnie jedynie co bolało, to szczękę miałam na maksa obolałą bo mi się za diabła ten nieszczęsny ząb nie chciał znieczulić, a jestem straszną panikarą u dentysty i mnie na trzy razy znieczulał żebym na pewno nic nie czuła.
busch nie są to pierwsze badania, które wskazują na związek między chorobami układu krążenia a chorobami zębów.
busch   Mad god's blessing.
02 lutego 2016 18:42
espana, oczywiście, że jest związek między chorobami zębów, a chorobami układu krążenia - nieleczone zęby potrafią doprowadzić do bardzo poważnych problemów. No właśnie - NIELECZONE. Dobrze wykonane leczenie kanałowe właśnie się pozbywa patogenów, a nie je wywołuje.
Na samym końcu ten pan mówi, że niemal wszyscy ludzie z chorobami wieńcowymi mieli leczenie kanałowe - no niesamowite. Jeśli wziąć pod uwagę, że choroby wieńcowe są tym bardziej powszechne, im starsza grupa wiekowa, to nic dziwnego, że pacjenci mieli leczenie kanałowe gdzieś w ciągu swojego życia, przecież to jest dość częsty zabieg. Właściwie wszystkie wizyty u dentysty, kiedy już ząb boli, to są wizyty zakończone leczeniem kanałowym - bo sama próchnica nie boli. Teraz pomyśl sobie, ile masz znajomych, którzy pójdą do dentysty dopiero jak ich coś zaboli - ja znam bardzo dużą grupę ludzi, którzy właśnie tak robią. Zanim dotrwamy do wieku, w którym choroby wieńcowe najbardziej dadzą popalić, to leczenie kanałowe będzie pewnie równie powszechnie występujące gdzieś w życiorysie, jak wzięcie jednej tabletki z ibuprofenem czy coś takiego.
Leczenie kanałowe zdarza się tylko wtedy, kiedy już jest zainfekowana miazga, czyli te toksyny JUŻ SĄ w "żywej" części zęba. Więc trzeba by po pierwsze udowodnić, że te toksyny nie przedostały się do krwi jeszcze przed leczeniem kanałowym, które jedynie zahamowało ich dalsze rozsiewanie po całym organizmie.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 lutego 2016 11:17
Słuchajcie, mam martwa 2 po kanałowym, 3/4 przodu zęba to plomba. I mam zarąbisty problem, bo zeby mam białe i ładne, a ta dwójka jest ze 2 tony ciemniejsza od reszty 🙁 mogę iść do dentysty i poprosić o spilowanie wierzchu tej plomby i położeniu czegoś jaśniejszego?
Wyglada to tragicznie i wstyd mi sie uśmiechać 🙁 a włożyłam w tego zęba kupę kasy 🙁
Strzyga, Z tego co mi się zdaje, to najlepszym wyjściem byłaby tzw. licówka. http://sielskaklinika.pl/aktualnosci/2012/11/co-sa-licowki-i-jak-sie-je-zaklada/
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 lutego 2016 11:29
Julie, ale mi tylko o jednego zęba chodzi 🙂 reszta jest spoko, wyglada ładnie. Mogę Ci wysłać na pw zdjęcie.
No rozumiem, ale przecież licówki się zakłada na tyle zębów ile trzeba, na jednego też. 🙂
Ja najchętniej zrobiłabym sobie wszystkie. 😉
(Pokaż na pw.)
A wiesz, że wtedy jak jakiś czas temu mi wkręciłaś o tym zespole nagłego bólu (przypomnij jak to się nazywało) to teraz miałam lekką schizę przy znieczulaniu i usuwaniu tej ósemki. Na szczęście poszło super i już mogę nawet normalnie jeść.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 lutego 2016 11:39
Julie, neuralgia nerwu trójdzielnego 🙂 przepraszam i cieszę sie, ze wszystko jest ok 😉
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
05 lutego 2016 11:46
Strzyga, ale jest ciemna, bo nie dobrano właściwego koloru wypełnienia, czy jest ciemna, bo zaczęła ciemnieć zębina martwego zęba?
Jak to pierwsze, to reklamacja i wymiana wypełnienia na jaśniejsze, a jak drugie - otwarcie zęba i założenie wkładki wybielającej (ja już po dobie widziałam różnicę). Licówki sporo kosztują, a w razie W zostaje ci wtedy już tylko korona.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 lutego 2016 11:49
Alvika, zadajesz trudne pytanie na które nie umiem odpowiedzieć.
Robiłam to juz pare lat temu. Wydaje mi sie, ze wtedy miałam ogólnie ciemniejsze zeby, a od od jakiegoś roku, może dwóch, mi sie wybieliły i teraz sa naprawdę ładne... Prócz tego koszmarka. Gdyby to była 4-5 to bym przeżyła, 6-8 w ogóle bym sie nie przejęła, ale to dwójka 🙁
czy szczoteczki soniczne są lepsze dla odsłoniętych szyjek niż te elektryczne obrotowe typu oral b? Własnie zaczęły obniżać mi się dziąsła przy dolnych jedynkach i dentystka powiedziała żeby odstawiła obrotową szczoteczkę i myła zwykłą no ale nie mogę, mam fobie czystych zębów i po zwykłej szczotce czuję się jakby były niedomyte  😵
Ponoć jedyna słuszna szczoteczka to Curaprox. Takie są najnowsze trendy i widzę, że co raz więcej dentystów ją zaleca. Czy to prawda, czy mają z tego kasę... Nie wiem.
Dostałam jedną od mamy i może faktycznie coś w tym jest. Myje się inaczej, jakoś tak fajnie.
czy szczoteczki soniczne są lepsze dla odsłoniętych szyjek niż te elektryczne obrotowe typu oral b? Własnie zaczęły obniżać mi się dziąsła przy dolnych jedynkach i dentystka powiedziała żeby odstawiła obrotową szczoteczkę i myła zwykłą no ale nie mogę, mam fobie czystych zębów i po zwykłej szczotce czuję się jakby były niedomyte  😵


Mam podobny problem + nadwrażliwe zęby. Od ponad roku mam szczoteczkę soniczną i jestem bardzo zadowolona. Sporadycznie pluję krwią (kiedyś to była norma), do tego kamień mi się nie gromadzi.
Zrobiła mi sie bańka na dziąśle. Nad zębem, który mi się ułamał i został korzeń z niewielkim kawałkiem samego zęba.
Idę do dentysty go wyrwać, czy zęby potem będą mi się rozchodzić? :/
Strzyga, albo wkładka wybielająca do zęba i będziesz miała jakiś efekt na jakiś czas (nikt ci nie zagwarantuje jaki i na jak długo), albo korona porcelanowa na podbudowie cyrkonowej (tzw. estetyczna). Do założenia licówki ząb musi mieć sporo własnych tkanek (zazwyczaj zęby po leczeniu kanałowym dużo ich nie mają).

monisiaxp, najprawdopodobniej zrobiła ci się przetoka. Gdyby jej nie było, spuchłabyś. Zęby mogę się ruszyć, a nie muszą.
CuLuLa -wlasnie spuchłam 🙁
monisiaxp, no to marsz do dentysty.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
19 lutego 2016 13:50
Jak wygląda leczenie pod gazem rozweselającym? Podają do tego znieczulenie?
Czy korzysta któraś z abonamentu stomatologicznego? Sprawdza się? Mam trochę malutkich ubytków i leczenie tego pochłonie grubą kasę, a abonament chyba jednak wyjdzie trochę taniej.
Jako że utrzymuję się sama szukam w miarę najtańszej opcji
cavaletti korzystam z abonamentu stomatologicznego i jestem bardzo zadowolona. Gdyby nie abonament, to bym zapewne zbankrutowała u dentysty w ciągu ostatnich kilku miesięcy (skutek trafienia do kiepskiego lekarza i konieczność poprawy wszystkiego, co robił  😤 ). Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie mam abonament i na jakich warunkach, to pisz pw
Czym różni się leczenie kanałowe zęba od amputacji zęba? Dentysta mi tłumaczył jaka jest różnica, ale byłam tak zestresowana, że nie bardzo zrozumiałam, a jeszcze na dodatek trochę się spieszyłam więc już nie chciałam dopytywać. Pamiętam tylko że mówił, że amputacja to jak leczenie kanałowe dawniej, cena jest dużo mniejsza, ale i tak za jakiś czas będzie trzeba leczyć kanałowo bo może dojść do zapalenia chyba miazgi, ale nie jestem pewna. Na razie zatruł mi zęba i mam przyjść za dwa tygodnie i zdecydować. Jest to ząb, który 10 lat temu po upadku z konia był ukruszony w połowie, od tego czasu wypełniany 2 razy. Tydzień temu zaczął boleć i okazało się że cały nerw jest na wierzchu.
Może mi ktoś tak łopatologicznie wyjaśnić na czym polega różnica pomiędzy tymi zabiegami?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się