Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Lotnaa Pisalam juz, ze w naszym wypadku nie moglam nic opozniac. Nasza lekarka ma duze doswiadczenie z wczesniakami i pracowala na neonatologii i neuropediatrii. Dlatego wybralismy ja. Nie ma z nia jednak dyskusji o szczepieniach. Nie szczepisz lub odwlekasz-wylatujesz i finito. Paulinka dostala przy okazji U3 pierwsza dawke i potem w odpowiednich odstepach  jeszcze 2 razy 6w1. Teraz odwlekamy MMR na tyle, na ile moge. Narazie do maja mamy termin, ale wymagalo to troche sprytnego podejscia do doktorki. Ürobowalam negocjowac szczepienie rozdzielne i poleglam niestety. Dostanie to samo, co ja musialam wziac, zeby wypisali ja z neonatologii. Nie mialam zadnych objawow, wiec miejmy nadzieje, ze bedzie spoko.

Dzionka Haha! Sie wie! Moglas mi nie pokazywac tej strony :P
a co to za firma/strona? (i gdzie sie podziala emotka z panem brewka?? )

Tutaj tez relatywnie wizyty nie sa tanie (pierwsza 130zl, nastepne 100), ale kurde, na dziecku nie bede oszczedzac.

Dzią noo floryda jest mega nudna a Miami brzydkie jak nie wiem 😁 Ale na wakacje troche sie pobyczyc i pokonsumowac/zakupoholizowac akurat 🙂 No i przede wszystkim zobaczyc sie z siostra zawsze fajnie, za czesto sie niestety nie widzimy na zywo.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 lutego 2016 16:54
Pandurska, rozumiem. Mamy U3 pod koniec miesiaca i cholernie boje sie tych szczepionek. Ale oczywiscie przed systemem nie bedziemy sie wylamywac.
przed systemem, w ktorym nie ma obowiazku szczepien? Zachwyca mnie ten cichy terror. Tu przynajmniej jest wszystko jasne  😁
Jestem bardzo ciekawa, co by powiedzial prawnik na wyrzucenie pacjenta, i to w dodatku dziecka, za niewykonanie nieoobowiazkowego zabiegu, zwlaszcza ze do ktoregos tam miesiaca jest obowiazek wizyt kontrolnych... To sie kloci z etyka jak dla mnie... No ale to tak luzno rzucilam, nie rozpetujmy kolejnego szczepionkowego watku 🙂😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 lutego 2016 17:29
nerka, przecztalam trzy razy i wciaz nie wiem, co poeta mial na mysli 😁 Ale fakt, mało spałam.
tak w temacie szczepień, to ja zostałam wezwana do stawienia się na szczepienie w terminie nieprzekraczalnym. Nie wiem, co teraz. Wpadnie mi pięciu, jedne z dzidą drugi z pałą? Super jest to, że wysyłają te pogróżki zwykłym listem, na niewłaściwy adres (dwa domy obok) 😉 więc jakby co, to "ja nic nie wiem". Do tego, a to już wkurzające, sami mnie skierowali do szpitala na szczepienia i moim obowiązkiem jest teraz latać i kserować kartę szczepień i do tego, zupełnie nie przejmuje ich fakt, że ich lekarz stwierdza, że moje dziecko jest chore i wykluczone jest szczepienie. To jest zaskakujące, że w tym kraju nie można w obrębie jednej przychodni (4lekarzy na krzyż ) ogarnąć tematu pacjenta.
ash   Sukces jest koloru blond....
05 lutego 2016 17:49
Odnośnie szczepień. Zbliża się do nas MMR, a ja chce odwlekać jak najdłużej.
Która z Was tak robiła? I jak się tłumaczyć w razie potrzeby?

Edit:
Może zupełnie niepotrzebnie sie obawiam tego szczepienia?
Wybaczcie, że się Wam tak wcisnę w temat  😡 ale przychodzę się pochwalić, że połowa już za mną  💃
Odnośnie szczepień. Zbliża się do nas MMR, a ja chce odwlekać jak najdłużej.
Która z Was tak robiła? I jak się tłumaczyć w razie potrzeby?

Edit:
Może zupełnie niepotrzebnie sie obawiam tego szczepienia?


ja w sumie kłamać nie musiałam, a to Michał był chory, a to ja, a to mąż...i tak zeszło.
Ja się bałam, wiadomo urban legend-aktywator autyzmu, ale bałam się też "tylko" zwykłych powikłań opisanych w ulotce. To największa żywa dawka. Bałam się też, bo sama się szczepiłam niedawno i zniosłam to tak źle, że mnie nie chcą zaszczepić drugą dawką (za sporą kasę )
Mam zaufanego lekarza w najbliższej rodzinie, zdecydowanie pro szczepionkowy i akurat na tej wręcz mnie ochrzanił jak kilka tygodni po chciałam iść z dzieckiem do znajomych z dziećmi z kilkudniowym już zapaleniem gardła.
Michał zniósł ją dobrze, ale był zupełnie zdrowy, wychuchany i dbałam o przestrzeganie zaleceń po
Ash na początek możesz zdecydować, że zaszczepisz priorixem,  a z tego co wiem ta szczeponka ma być najszybciej dostępna w kwietniu lub w maju.My to szczepienie mieliśmy niedawno, powiedziałam uczciwie, że chce szczepić ale później, działało potem zaczęli trochę nagabywać. Nie pasowały nam terminy albo ktoś z domu był chory, potem priorix nie był dostępny w sprzedaży. Załatwiono nam darmową szczepionkę z sanepidu, w końcu zaszczepiłam na początku roku. Żadnych dziwnych reakcji  na szczęście.
nika jest na facebooku grupa "szczepienia-aspekty prawne" czy cos w tym rodzaju i cala masa pism do walki z sanepidem 🙂
O MMR warto poczytac, to ponoc jedna z najgorszych szczepionek. Moim zreszta zdaniem szczepienie przeciw swince i rozyczce tak malego dziecka jest bez sensu...

Falletta gratulacje i witamy w watku!!! 😀
My też odwlekalismy świadomie prawie 6 mcy.Za dużo kłamać nie musiałam, po skończeniu roku aż do końca maja ciągle było ząbkowanie na tapecie, związany z tym katar,potem ktoś z nas przeziębiony,niania chora i zlecialo.Jak dzwonili to mówiłam głównie o ząbkowaniu oraz,że zaszczepiony ale później.Olek przeszedł bezobjawowo. Nie wiem czy to te pół roku coś mu dało czy taki ma organizm.Grudniowy  synek koleżanki z bloku( mamy trzech grudniowych chłopców z jednego roku w bloku heh) przeszedł ja strasznie,dostał gorączki po tygodniu!  Ogólnie sąsiadka zalowala,że nie odwlokla trochę. U nas ogólnie po żadnej szczepionkę nic się nie działo...a boje się jak cholera każdej! Teraz my przy drugim dziecku na myśl o szczepionka mi słabo, tak naczytalam się artykułów za i przeciw,analizowanym to,co wklejaly dziewczyny na revolcie ( a były to burzliwe obrady heh)  i...dalej nic nie wiem.Boje się powikłań, ale nie mam aż takiej wiedzy aby nie zaszczepić. BLEDNE KOLO.! Naprawdę jak pomyślę,że znowu mnie to czeka to już się robie nerwowa...bo ja po szczepionkę wyszukuje objawów od razu,a nawet po jakimś czasie... Nie.zapominam, tak się lubie katować
ash, Gabryś miał MMR w wieku 2,5 roku. 😁
Nie wiem czy faktycznie należało aż tak odwlekać, czy to tylko histeria antyszczepienna... Mówiłam, że nie, bo nie jestem przekonana co do konieczności tego szczepienia i tyle. Nikt mnie jakoś specjalnie nie napastował.
W końcu przekonało mnie to, że dostał bezpłatnie Priorix, który kosztował wtedy gdy był termin około 90 zł.
A za to podpowiedz mi jeszcze jak z wymawianiem "sz" i "ż" mniej więcej być powinno. 🙂
Pandurska, hihi wybacz 😁

nerechta, MAILO się to zwie, przez fejsa można kupować:
https://www.facebook.com/mailoshop/?fref=ts
Strasznie mi się te ich portki podobają 🙂

falletta, no no, brzuszek już widoczny 🙂 Gratki połówki!

My też postanowiliśmy wszystko odwlekać. Będzie upierdliwie, ale co zrobić.

Mazia   wolność przede wszystkim
05 lutego 2016 20:32
Ash moja Aśka szczepiona priorixem w terminie, żadnych powikłań
Dziewczyny polecicie jakis sklep imternetowy z odzieza ciazowa?
Lub gdzie w Warszawie stacjonarnie kupie cos wiecej niz legginsy ciazowe?
aszhar, ja kupiłam dwie pary spodni ciążowych i obie są super przez całą ciążę. Jedne w C&A, a drugie w H&M mama. Tylko ten dział mama był tylko w Złotych Tarasach wtedy, musisz się upewnić czy i gdzie teraz jest, bo podobno czasem likwidują/przenoszą i takie tam. Internetowo nic nie kupiłam, ktoś mi polecił jeden sklep, ale ceny były horrendalnie wysokie, więc sobie darowałam. No i w Next mi mama kupiła super sukienkę, ale tam też drogo mocno. Tak więc C&A i H&M bardzo polecam, jeśli o normalne spodnie chodzi.
Odnośnie szczepień. Zbliża się do nas MMR, a ja chce odwlekać jak najdłużej.
Która z Was tak robiła? I jak się tłumaczyć w razie potrzeby?

Edit:
Może zupełnie niepotrzebnie sie obawiam tego szczepienia?


Wyrzucać do śmieci powiadomienia i groźby. Chyba z 1,5 roku tak robię. Znaczy teraz to obowiązek wywalania karteczek spadł na TŻ, bo mnie nie ma.
Dzionka, dzieki wielkie :-) w H&M bylam co prawda w Sadyba Best Mall,  i mi Pani mila powiedziala ze juz strefy mama nie ma u nich.
A o C&A nawet nie wiedzialam ze maja ciuchy ciazowe.
A potrzebuje jeansow.
Ja mam z C&A ogrodniczki ciążowe z poprzedniej ciąży i... chodzę w nich prawie 5 lat 😉
Mają bardzo dużo opcji regulacji i są super wygodne.
Teraz zamówiłam getry na allegro, a resztę raczej na grupach wymiankowych, bo nie mogę teraz inaczej niestety.
aszhar czyżby kolejne re-volciątko było w drodze?  😉 (chyba, że mi coś umknęło to przepraszam  :icon_redface🙂

U nas MMR też było odwleczone  😉 Krzysio miał około 2-2,5 roku (nie pamiętam dokładnie). Tyle tylko, że nikt do mnie nie dzwonił ani pismo żadne nie przyszło  😉
Chyba o nas zapomnieli w ośrodku  😁
kasiulkaa25, niee po poronieniu juz nie probujemy.
aszhar, jak jeansy to bardzo te z H&M polecam 🙂 Jeśli masz fejsa, to wejdź na grupę:
https://www.facebook.com/groups/1617716401796792/
i ogłoś, że szukasz - często dziewczyny sprzedają te jeansy za grosze 🙂 Chyba że to na prezent, bo zrozumiałam że dla Ciebie :/
aszhar, C&A.

Isabelle, Nie mam skajpaja i z telefonu najczęściej się kontaktuję. Ale może zamontuję w laptoku w sumie... Tylko teraz jak mąż w dom, to on okupuje laptopa. A Ty się tu melduj! Jak tam Nika z tatą dają radę? 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 lutego 2016 21:41
Tez mam jeansy z H&M i polecam. Fajne ciuchy ciazowe i do karmienia sa tez w Happymum.pl, nie jest tam jakos super tanio ale mają fajne promocje.
fajne rzeczy, nie ciążowe koleżanka kupiła za grosze w UNISONO. Spodnie miałam z H&M i były super wygodne
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
06 lutego 2016 06:35
Spodnie ciążowe tez miałam z H&M.

Szafirowa jak byś podpytała to byłabym wdzięczna  :kwiatek: Generalnie w poniedziałek idziemy na kolejne zajęcia z surdologoodą i mam zamiar z nią o tym wszystkim pogadać.
CzarownicaSA z tego co mi wiadomo to 10db według skali to norma słuchu. Od 20-40 db to lekki niedosłuch a od 50-60 to średni itd.
Ale są jeszcze inne problemy np z przetwarzaniem dźwięków czy z opóźnieniem dotarcia ich do ośrodka mowy. Boziu tyle tego jest, że aż głowa boli.

Kurde nic nie widzę na tym telefonie wiec z góry przepraszam jak komuś nie odpisałam.

Edit, wzięłam tablet i od razu więcej widać  🙂

Lotnaa nerechta  śliczne maluszki
Dzionka fajne spodnie,  kilka takich sztuk Bolowi uszylam jak był mały ale przyznam że u nas się nie sprawdziły dla takiego malucha.  U nas królowały wszelkiego rodzaju bodziaki. 
Ash co do listów miłosnych z przychodni to możesz je sobie kolekcjonować lub zrób z nich pożytek w postaci samolotów dla synka  😎
aszhar, H&M mama jest w Promenadzie na Ostrobramskiej a duży wybór ciążowych ciuszków znajdziesz w Reducie, niestety nie pamietam nazwy sklepu.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
06 lutego 2016 08:35
ash, my ciagle bez MMR i nie zamierzam poki co. Zadnych problemow, zadnych listow, raz uprzejmie zapytali i koniec ;-)

zduśka, poprosze mame, zeby sie skontaktowala z ktoras kolezanka.od.maluszkow (bo mama nauczanie poczatkowe, w dodatku od kilku lat dzieci ze sprzezeniami, wiec ostatnia swoja.klase.prowadzila od 8 do 18 r.z. dzueciakow ;-)  )
Podrzucę Wam piosenkę
😅  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się