Bryczesy

patatajka🙂, - jak materiał popracuje, to zwykle się troche rozciąga, szczególnie, że dużo tam bawełny. Ja bym zostawiła, jak leginsy pod spodem się mieszczą, za luźne bryczesy kończą się obtarciami często 😉 Jak kilka razy ponosisz to z pewnością się naddadzą.
patatajka:)   Chcemy akcji jezdzieckiej w lidlu!
08 stycznia 2016 21:39
Moona tak, właśnie w takim sposób siedziałam 🙂

Keirashara, Moona  - dzięki za opinię 🙂 zostawię te bryczesy 🙂
miała któraś z Was białe bryczesy Villa Horse i mogłaby się wypowiedzieć?  :kwiatek:


Ja mam, poszukaj opinii w tym wątku bo sama szukałam i wiem, że jest  😉
A jeśli o moje trzy grosze chodzi - są bardzo ładne, ale rozmiary zawyżone jak nic. Mam 38 i ledwo się mieszczę a niedawno kupiłam nowe bryczesy innej firmy i mam spokojnie 36 z luzem co jest już bardziej zbliżone do prawdy.
Mam "Dianę" i z tego co widzę ceny mocno idą w dół - pierwsze lepsze, które mi sklepowe wpadły teraz w ręce. Mi się udało kupić używane bez śladów używania za 50zł i jestem zadowolona ale to było ponad rok temu kiedy normalnie gdzie nie spojrzeć bryczesy te kosztowały 180 przynajmniej.
I wkurza mnie w nich, że ten materiał się nie rozciąga.. Jest sztywny.
Ma ktoś softshellowe Animo? Czy rozmiar wypada tak samo jak w zwykłych czy lepiej rozmiar większe?

Edit: widział ktoś gdzieś jakieś fajne zimowe białe bryczesy? :kwiatek:
Czy ktos ma Pikeury 176 i moglby je odniesc do damskiego rozmiaru? pogubilam sie, zawsze myslalam ze to gdzies miedzy 36 a 38 damskim...
faith, ja bym raczej stawiała, że rozmiar 36 to na osobę ok 164cm wzrostu, rozmiar 38 - na osobę 170cm i rozmiar 40 - na osobę 176 wzrostu. Tak standardowo.
Rozmiarów młodzieżowych nie da się dosłownie przełożyć na damskie, a już na pewno nie tak jak pisze Kenna.
164 cm obwodem pasa odpowiada rozmiarowi 36, a bioder rozmiarowi 34.
170 cm w pasie to 38, ale w biodrach 36. Itd.
Producent zakłada, że dziewczęta nie mają jeszcze damskich szerokich bioder i stąd taka młodzieżowa rozmiarówka.
Niektóre rozmiary młodzieżowe pasują mniej pupiastym paniom, ale nie ma reguły

P.S. - a im większy rozmiar młodzieżowy tym dłuższe nogawki, rozmiar 176 cm ma je nawet dłuższe niż przedłużane modele damskie
faith Niestety skuszona podobnymi wypowiedziami (były już takie dyskusje tu na forum) i chęcią zaoszczędzenia kilku groszy (młodzieżowe Pikeury były tańsze niż damskie) też jakiś rok temu zamówiłam sobie młodzieżowe Pikeury kierując się dokładnie tym, o czym pisze kenna. Uważam, że BaŚ jest bliżej prawdy, niestety 😉
Noszę rozmiar 36, należę do osób raczej szczupłych, ale w młodzieżowych to była porażka po prostu. One w ogóle nie mają miejsca na jakieś biodra czy inne kobiece kształty. O ile w pasie (mam na myśli ten guzik) byłam się w stanie jakoś dopiąć, to już po zapięciu zamka odniosłam wrażenie, że tam absolutnie nie ma miejsca na jakiekolwiek pośladki 👀 Odesłałam i zamówiłam zwykłe 36. W pasie miodzio, na pupie leży elegancko, a komfort jazdy 😍
Jakby ktoś potrzebował to Lugany r. 36 mogę zmierzyć 🙂
faith, - jako bezbiodrowy kijek podpowiadam, ze 176 to takie 34/36 z małą ilością miejsca na biodra, węższe w nogawkach i z dłuższymi nogawkami. To mój stary rozmiar i trzeba mieć naprawdę mało w bioderach, żeby pasowały - ja mam szersze uda niż biodra i młodzieżówki są na mnie zazwyczaj ok 😉 Absolutnie nie porównałabym ich jak kenna do rozmiaru 40, gdyż obecnie nosze 36/38, a w zapięcie się w 176 przestałam wierzyć z 3-4kg temu 🤣
No to bardzo przepraszam za mieszanie, ale nie wiedziałam w ogóle, że faith pisze o rozmiarówce młodzieżowej. Normalne, dorosłe rozmiary też są czasami określane w centymetrach (być może nie akurat w przypadku Pikeurów) - kurtki, bluzy.
Olkej, dzieki, znaczy ni ciula sie nie upchne :P
No, trudno, wiecej w potfelu 😉
Ja mam w pikeurach normalnych 36, a mlodziezowych 170
Jak się sprawują bryczesy Spooks w dłuższym użytkowaniu? I jak wypada rozmiarówka np w odniesieniu do Pikeura?  :kwiatek:
Mam Spooksy mniej więcej od pół roku (z pełnym lejem, model Vivia). Wyglądają nadal bez zarzutu, choć lej w dotyku w górnej części jest lekko szorstki (ale mi się większość spodni w tym miejscu szybciej wyciera). Ale na bardzo małej powierzchni i to czuć tylko pod palcami, a w praktyce nic nie widać. Poza tym po upraniu nadal wyglądają jak nowe, nie powypychały się na kolanach, nitki nie puszczają, nigdzie się nic nie mechaci. I są bardzo wygodne (choć... kurczę, Pikeury jednak bardziej, ale na zimę to średnio się nadają :icon_razz🙂.
Pikeury mam model Latina Grip i mam o rozmiar większe, niż normalnie noszę. Mierzyłam też swój zwykły rozmiar i też były dobre, ale trochę opięte w pasie - na pewno by się rozciągnęły i w sumie żałuję, że wzięłam te większe (bo były od razu wygodne, ale jak wsiadłam na konia, to się okazało, że są nieco za luźne...). Spooksy mam w swoim zwykłym rozmiarze, jak przyszły, były ciasnawe, na koniu ok, potem się trochę rozeszły i teraz w noszeniu już są fajnie dopasowane. Jedyne co, to w porównaniu do Latiny mają nieco niższy stan.
Ja bardzo lubię Spooksy są bardzo wygodne,tylko są dosyć cienkie wiec spodnie jak dla mnie na wiosnę,lato  😉
Mam trzy pary i są bez zarzutów tylko rozmiary słabe bo XS są na mnie troche luźne a XXS już są mocno napięte.
No, na lato są świetne. Ale te Pikeury, które mam, jednak sporo cieńsze. I to jest dopiero bajka na lato. 😍 A Spooksy na zimę też spoko. Tzn. tak do -5 dają radę (ewentualnie wrzucam pod spód bieliznę termiczną albo rajtki), poniżej to już odpadam i wkładam softshelle. Z tym, że w tym roku te ostatnie miałam na sobie może kilka razy, taka ta zima. 👀
sumire zależy ile czasu spędza się w stajni ja po ok.10 godzin dziennie wiec softshelle noszę nawet jak jest na plusie  😉
No, fakt. 😉 Ja w sumie też całkiem sporo w ciągu dnia, ale z przerwami na przemieszczanie się samochodem. I raczej jak już coś, to jestem w stajni (w sensie w budynku), więc mi cieplej. Do pojeżdżenia jednego konia są ok, ale jakbym miała cały dzień np. sterczeć na placu/hali, to pewnie też bym nie wyrobiła. Inna sprawa, że mi w pierwszej kolejności jest zimno po ramionach, potem mi marzną palce i dopiero na końcu (jak już jest -15 😉) kolana.
Dzięki za pomoc! Po przymiarkach zdecydowałam się w końcu na Felix Buhler bo nie do końca przypasował mi niski stan w Spooksach. Ale jeśli chodzi o rozmiar to zwykle noszę M/38 i takie Spooksy były na mnie za duże, S była idealne więc rozmiar trochę zawyżony moim zdaniem.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
01 lutego 2016 22:00
Dziewczyny wie ktoś gdzie mogę dostać bryczesy jodhpur dziecięce 98/104 najlepiej beżowe?
lusia722, - takie nieco dziwne, ale są 104 beżowe - klik
Z tego co zauważyłam, to u nas kiepsko z jodhpurami ogólnie. Może spróbuj na zagranicznych stronach poszukać? Zauważyłam, że zachodni jeźdźcy jakoś częściej z nich korzystają, u nas raczej bryczesy się nosi.
Gdzie mogłabym kupić damskie bryczesy:
- cienkie
- z pełnym lejem (może być silikonowy)
- w rozmiarze 36
- firmy Pikeur/Euro-star/Cavallo
- w cenie do 600zł
- bez żadnych napisów na udzie
- jasnoszare, coś takiego jak na zdjęciu

[img]http://www.amigo-konie.pl/media/products/f2ac0046e0746a7614680bb087792b59/images/thumbnail/big_es_laura_full_jasny_popiel_zbl.jpg?Im=1453369309[/img]


Dziewczyny, ma któraś te bryczesy ? Sprawdzają się ? http://tiny.pl/gt2cq
Ktoś wie, jak wypadają wymiarowo Pikeur r.170 w stosunku do r.36?
Rany, wystarczy spojrzeć kilka postów wyżej  😵
Ktoś wie, jak wypadają wymiarowo Pikeur r.170 w stosunku do r.36?



Nosze standardowe 36 i w pikeurowe 170 weszlam bez problemu 🙂
vissenna   Turecki niewolnik
08 lutego 2016 19:31
Ja dziś zgrzeszyłam i kupiłam Pikeury Lucinda Grip.  😎
Za tą cenę to one powinny same jeździć  😂

Jutro testy  🏇
Nie będziesz żałować. 😉
Jak z rozmiarówką Pikeurów Lucinda?? Piany mam 42, Latina grip 40....  🤔 z góry dzięki  :kwiatek:
vissenna   Turecki niewolnik
10 lutego 2016 05:32
Lucindy sa dosc kobieco skrojone, wiec blizej im do Latiny. Wez 40, powinna byc dobra.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się