Konie czystej krwi arabskiej

Rzeczywiście pogoda dziś rozpieszczała!  😜
mnie pozostało tylko przegonić siwka, choć dla odmiany dziś na luźno w nagrodę za pracowity tydzień 😉


fota robiona kopystką...


zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
06 lutego 2016 19:42
Murat-Gazon Oby ten sarkoid juz nie odrósł brr,aż mi się przypomniało jak kiedyś widziałamogiera z tym swinstwem na jądrze. ..wyglądało to paskudnie. .
U nas też ostatnio fajna pogoda tylko, że ja się rozłożyłam na amen. Straciłam głos i łeb mi pęka.  Niestety moja mama juz do domu pojechała i skończyła się jeździecka sielanka  😉
Wrzucam fotki Rudzika pod moją dzielna uczennicą.
faith ojej, jak zjaśniała! Uszi już całkiem białe. Ile ona ma lat?

Wrzucam mojego karalucha jakoś z niedawna. Żałuję, że nie mogę tu wstawić filmiku z radości jaką sprawił mu pierwszy konkretny śnieg w tym roku 🙂
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
07 lutego 2016 08:51
A ja juz sie poddaje...
Siwy dostaje wiecej trocin wiec sie kladzie na wlasnych siuskach...
Efekt taki ze pod brzuchem i na nogach skorupa zlepionej siersci, ktorych zadnymi szczotkami nie moge sie pozbyc. Chyba zaryzykuje ciepla wode i szampon albo nozyczki, bo wyglada to niefajnie.
Siwego rozpiera energia - zad urosl jak u quatera, ogon w gore i bryka 🙂
Podloze do kitu - bloto, a pod nim zamarznieta ziemia..
Byle do wiosny...

zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
07 lutego 2016 09:11
Szamanka gdyby w tym boksie miał czysto to by nie był ufajdany  😉 a na sraczkowate plamy polecam suchy szampon dla siwych koni. 
ashtray wrzuć na YouTube i link tutaj  😎
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
07 lutego 2016 09:15
zduska dokladnie to wiadomo, ze lezy w nocy w boksie - no wtedy na pewno ma niezbyt czysto, biorac pod uwage ze zalatwia sie pod siebie ew. dookola a zdarza mu sie i narobic we wlasny zlob. Suchy szampon tu nie pomoze - to jest skorupa, ktora trzeba albo rozpuscic albo no coz wygolic.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
07 lutego 2016 09:25
Aaaa czyli jest fleją  🙂 mój też w plamach,  no ale siwe tak mają. 
Suchy szampon da rade  😎 sprawdzony na moim siwym
Ashtray - hyhyhyhy, ona od przodu jasnieje😉 zobaczymy jak bedzie po zmianie siersci  💘
ale skorupa na trocinach? hmmm.... jak czesto go czyscisz?
pozdrawiamy kącik z Macebą  😅
#action=share
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
07 lutego 2016 09:57
ashtray jaka sliczna heczka  🙂 Chyba jest jednym  niewielu arabow w kaciku noszacym krotka grzywe i do tego pasujaca mu.

przepraszam za brak znakow pl
Dzięki. Krótka fryzurka musi być. Do tego gagatka nie pasowałaby żadna inna (no może jeszcze irokez 😀)
Zdecydowałam się go od wiosny wydzierżawić. Na początku byłam pełna wątpliwości, w końcu to taki synuś mamusi 😉 Ale będzie miał super dzierżawczynię, więc będzie podwójnie rozpieszczany.
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
07 lutego 2016 10:58
OBIBOK czyszcze go raz/dwa razy w tygodniu - ale juz raz tej skorupy sie pozbylam i znow sie pojawila... Teraz chyba po prostu wytne siersc na brzuchu..

faith no jestem ciekawa , ktory kon bedzie jasniejszy na wiosne - moj czy Twoj 🙂
Manti będzie jaśniejsza. Z moich obserwacji wynika, że konie które brązowieją na zimę zdecydowanie później robią się siwe. Manti jest młodsza od mojej, a jest bardziej bielsza. 🙂
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
07 lutego 2016 12:39
maluda pozyjemy zobaczymy 😀 Mojego jak wykapie na lato to od razu bedzie jeasniejszy 😉 Pozatym Manti chyba jeszcze ma ciemne jabluszka jak Rigo.
Bo to zimowa szata. Zobaczysz, że wiosna/lato i jej nie poznamy. 😉
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
07 lutego 2016 13:32
Dzięki. Krótka fryzurka musi być. Do tego gagatka nie pasowałaby żadna inna (no może jeszcze irokez 😀)
Zdecydowałam się go od wiosny wydzierżawić. Na początku byłam pełna wątpliwości, w końcu to taki synuś mamusi 😉 Ale będzie miał super dzierżawczynię, więc będzie podwójnie rozpieszczany.

Pewnie większości pasowałaby krótka fryzurka, tylko tak jakoś przyjęło się, że arab to musi mieć długą grzywę. Jak kiedyś swojemu obcięłam ogon tak do połowy nadpęcia, jak kowal przyjechał to zaraz skomentował "co ty zrobiłaś, przecież to arab,musi mieć długą grzywę i ogon do ziemi" 😁
Jak znalazłaś dobrą dzierżawczynię to nie ma co martwić się o synusia ;-)
A to jakis wyscig na predkosc wysiwienia, o ktorym nie wiem?  👀
Ja dzis z konia zrobilam cukierka, ku uciesze wlasnej 😜
Nagroda główna - bardziej brudny koń.  😁
Mój siwy baardzo wyczuwa moje nastroje. Pojechałam wczoraj do niego, dzień po zabiegu. Ogólnie źle się czułam, konik stał grzeczniutko nie kręcił się przy czyszczeniu ani nic z tych rzeczy i się przytulał do mnie co chwilę. Strasznie mnie tym rozczulił, bo bardzo przeżywam minimum 4 tygodniowy zakaz wsiadania i przeciążania się 🙁
A zdjęcie, zrobione jakoś we wrześniu, obróbka efektem mojej nudy.
Iwona jestem dobrej myśli. Dziewczynka nie jest obcą osobą i jest w nim bardzo zakochana. 🙂 Dobrze mu będzie.

Roksarih jakie ma pochodzenie?
ashtray sliczny kropek 💘 Zazdroszcze fajnej dzierzawczyni, tez szukam ale brak chetnych  🤣
szamanka cos chyba musi byc nie tak jednak z ta czystoscia w boksie, bo jeszcze nie widzialam zeby koniowi sie taka skorupa nie do zdarcia zrobila.
faith super mloda wyglada w tym kompleciku, pasuje panience 😉
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
07 lutego 2016 16:43
faith zaden wyscig - zartuje tylko 😉
larabarson no jesli nie moge jej odczyscic od dwoch tygodni to wiadomo ze robi sie coraz wieksza, ale chyba zaryzykuje i jakos w tygodniu pojade go doczyscic, bez zadneych innych wymogow. Niech wyschnie i lazi juz czysty.
oficjalny trzeci test Megi pod siodłem🙂 Roboty duuuużooo... Dziołcha pojętna więc raczej szybko pójdzie🙂
larabarson dziękuję! Mam nadzieję, że i ty szybko kogoś fajnego znajdziesz. Z arabami chyba trochę ciężko- dla dziecka bywają za trudne, dla większości dorosłych za małe. Ja w sumie nie szukałam, padła taka propozycja i się zgodziłam. Mam nadzieję, że się dogadają ze sobą, ale raczej mam dobre przeczucia 🙂
Miałam zamiar tylko poczytać, ale muszę...
Szamanka - jaką on ma grzywę! Genetycznie tak, czy jakoś wybitnie dbasz? Mój aktualnie jest obcięty na krótko (na irokeza), staram mu się zapuścić. W lecie złapało nas coś paskudnego i wypadała mu grzywa garściami. Potem zaczęła odrastać, ale zdecydowałam nie zostawiać się tych smętnych kosmyków gęstych tylko u nasady, grzywa wyglądała, jak po egzemie lub grzybie... Zazdroszczę więc grzywy 😀. Ogon też taki piękny?
Znam jedną "skorupkę" zimową. rozkopywała sobie w boksie i się kładła, żeby jej ciepło w brzuszek było. Gdybyś chciała na nim jeździć (skoro czyścisz raz/dwa w tygodniu, to rozumiem, że nie chodzi pod siodłem), to warto pomyśleć nad jakąś derką. Lub przemyśleć ja i bez jeżdżenia, jeśli jestem perfekcjonistką - konie raczej z brudziejstwa nie wyrastają, mój tego przykładem :P.

Larabarson - ludzie nie chcą dzierżawić arabów. Może trochę jest to wina ich temperamentu, ale myślę, że głównym powodem są legendy krążące o nich w rekreacji - że szalone, złośliwe, cuda na kiju robią i trzeba się ich bać. Ja na szczęście znalazłam współdzierżawczynię dość szybko, ale spodziewałam się właśnie długiego szukania.

Co do brązowienia na zimę - śmieję się z mojego, że cofa się w rozwoju i wraca do gniadości. Na wyścigach nie nabierał zimowej sierści, więc nie było tego tak widać, ale w tym sezonie połowa zadu mu zczerwieniała. I boki nosa, wygląda komicznie.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
07 lutego 2016 18:22
czesio Jezus Maria jakie Ty masz długie włosy!! 😜 Po kobyle już w ogóle nie widać, że była w takiej marnej kondycji  🙂
To nie czesio tylko czesia siostra🙂A te włosy to jedna z pomocy 🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
07 lutego 2016 19:03
ale nikt nie napisał, że to Czesio 😀
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
07 lutego 2016 19:11
Sivrite dbamy 😉 Siwemu tez wlosie wypadalo z grzywy - nie kazdy kosmetyk czy pasza jest dobry na odbudowe wlosia.
Zaczynalismy ze slaba grzywa, wypadajaca, a teraz odpukac przycinam dwa razy do roku koncowki i jest lepiej. Ogon rowniez mamy dosc bujny i dlugi - tne na wiosne zawsze okolo 15 cm a juz w lipcu go przydeptuje 🙂



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się