e-book

Ja mam  z kolei "Krew na śniegu" i "Więcej krwi", mogę się podzielić - chociaż to nie to samo co Harry 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
31 stycznia 2016 08:17
Podziel sie :-D.
Graba.   je ne sais pas
07 lutego 2016 09:12
czy ma ktoś kindle fire? Szukam jakiegoś czytnika i waham się trochę nad tym, tylko obawiam się, że gorzej się z niego czyta niż ze standardowego czytnika?

edit: podobno jest jakiś watek o czytnikach, ale wyszukiwarka nic nie wypluła

edit2: jednak poczytałam i podobno jako czytnik sprawdza się średnio. W takim razie zmieniam pytanie, ma ktoś inny czytnik niz kindle? myślę troche o Mantcie, specyfikacja wydaje się być całkiem ok
Graba. a Kindle Paperwhite nie wchodzi w rachubę?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 lutego 2016 19:10
czy ktoś ma biegnącą z wilkami?
busch   Mad god's blessing.
07 lutego 2016 19:13
Graba., ja mam inkBook Onyx, jestem bardzo zadowolona ale to mój pierwszy czytnik, więc nie mam też porównania 😀. Jeśli interesuje Cię jakaś jego cecha, to pytaj 🙂
Graba.   je ne sais pas
07 lutego 2016 19:42
adriena, wychodzi dość drogo. będę zamawiać na francuskim amazonie i tutaj po 70e... wolałabym coś tanszego, bo w sumie potrzebuję tylko do czytania.
busch, chyba o ogolne użytkowanie? i czy ma jakieś wady? 😉

wszędzie słyszę kindle i kindle, a tak naprawdę to czy jest taka duza roznica? mojej kolezance rozlał się ekran zaraz po gwarancji, więc chyba nie ma reguły
graba to może czytaj po prostu na tablecie (jeśli masz oczywiście)

Graba.   je ne sais pas
07 lutego 2016 19:53
adriena, własnie nie mam, dlatego rozwazalam fire, ale podobno się słabo czyta zwłaszcza przy świetle dziennym 🙂
busch   Mad god's blessing.
07 lutego 2016 21:00
Graba., trzyma bardzo długo baterię - ładuję go jakoś co 2-2,5 tygodnia, a czytam codziennie. Czytam zazwyczaj bez żadnego podświetlenia, nie męczy to oczu wg mnie. Podświetlenie też ma, skala jest duża i przy największym podświetleniu wali po oczach jak żarówa, no ale można sobie ustawić mniej światełka też 😉
Ma przyciski do przewracania kartek, których używam zamiast ekranu i wg mnie to dobra sprawa - jednak często czytam w podróży itd., więc dobrze że nie muszę macać ekranu przy każdym przewróceniu strony. Są też przyciski do odświeżania strony i do włączania podświetlenia, ale nie korzystam z nich zbyt często - nie mam potrzeby odświeżać strony bo się załadowuje zawsze cała, a podświetlenie przez przycisk niestety się załącza na pełną żarówkę, więc i tak ekranem dotykowym reguluję jasność.
Jak dotąd z problemów - raz mi się zawiesił, a mam go już od jakichś 5 miesięcy. Lekki, ekran moim zdaniem spoko - nie jest jakiś wielki, widziałam kindle większe, ale ja się przyzwyczaiłam do tego 🙂
Chodzi na Androidzie, można od biedy Internet przeglądać też, ale widać zdecydowanie że nie jest do tego stworzony - strony w odcieniach szarości robią się nieczytelne, a ekran 'mruga' czasem przy ładowaniu danej strony. No ale wiadomo że czytnik nie jest do internetów 😉. Oczywiście można zmieniać wielkość literek i tego typu szmery bajery.
Pamięć ma ogromną - to znaczy chyba jakieś 8GB jak dobrze pamiętam? Niby tyle co dobry pendrive, no ale prawda jest taka, że e-booki są bardzo lekkie, więc 8GB będzie ciężko zapełnić 🤣

Dostałam razem z abonamentem w Legimi, miesięcznie koszt to 54,99zł za nielimitowany dostęp do e-booków pod patronatem Legimi i przy takim abonamencie czytnik był za złotówkę 🙂. Dostałam razem ze skórzanym etui, bardzo fajne, zamykane na magnesik 😉. Jedyny minus to że dali jeden kabelek, który się podczepia do portu USB do komputera i tym sposobem można i e-booki ściągać, i ładować. Wolałabym jeszcze mieć ładowarkę do kontaktu.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
08 lutego 2016 09:55
Graba. ja mam Onyxa i bardzo go sobie chwalę. Tańszy niż kindle, bateria trzyma do 8 tygodni. W czerwcu będzie u mnie już 3 rok i nic się z nim nie dzieje. Nie polecam czytać na tabletach, bo to świecenie ekranu męczy wzrok.
Graba.   je ne sais pas
08 lutego 2016 14:51
busch, dzięki za wyczerpującą odpowiedź! Jak napisałaś i legimi to jestem przekonana, że był osobny temat o czytnkach, ale nie mogę znaleźć :/

Constantia, dzięki, rozejrzę się za tymi onyxami 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
08 lutego 2016 17:16
Ja mam kindla i bardzo sobie chwale, broń boze nie kupowalabym manty bo to badziewie  😉
Graba.   je ne sais pas
08 lutego 2016 17:44
efeemeryda, ale pod jakim wzgledem? Bo bie wyobrazam sobie co moze szwankowac w takim czytniku, a roznica to jakies 200zl...
efeemeryda   no fate but what we make.
08 lutego 2016 21:00
Manta to ogolnie jest szajs czego by nie robili 😉 miałam od nich kilka rzeczy i wiecej tego błędu nie popełnię 😉
Za cos sie jednak te 200zl płaci 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
09 lutego 2016 12:04
Graba., chociazby wtyczka od ladowania klynknie, takie rzeczy.
Ja nie namawiam, bo nie mam doswadczenia z innymi poza Kindle.
MOj sie zbuntowal teraz i musialam zresetowac, dziala po tym idealnie.
Ciekawa jestem, czy te "igrzyska smierci" to nie byly wlasnie pierwsze akcje tego, co zakonczylo sie twardym resetem.. tylko ze nie rozpoznalam, bo czytal inne ksiazki. Az z koncu przestal czytac cokolwiek.
Bosz, na elektronika to jest kurde naprawde skomplikowana....
Może gupie 😉 pytanie, czy e-book może złapać wirusa?
BASZNIA   mleczna i deserowa
10 lutego 2016 09:04
No wlasnie mi wychodzi, ze chyba zlapal. No bo co by mu bylo? Reset z czyszczeniem do fabrycznego pomogl...
Graba.   je ne sais pas
13 lutego 2016 08:45
to jeszcze ja 😀 chyba faktycznie zdecyduje się na kindla, ale tę najtańszą opcję. Ma ktoś z reklamami? Bardzo uciążliwe?
Czy można go ładować taką normalną ładowarką do smartfonow?
efeemeryda   no fate but what we make.
13 lutego 2016 08:56
Nie mam reklam ale jesli to sie wyświetla tak jak wygaszacz to w ogole nie jest uciążliwe 😉 mozna normalna ładowarka  😉
Hej, poszukuje serii "pamietniki pisane szminka " Krystyny Nepomuckiej . Ktos cos?? 🙂

edit: ort
a ja mam pytanie co do Kindle z reklamami.. czy wyświetlacz kiedykolwiek przybiera 'ładną' formę - tą taką kindle'ową, czy cały czas są reklamy? 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
19 marca 2016 08:18
Reklamy są tylko jako "wyświetlacz" kiedy Kindle jest wyłączony i przy wybieraniu książek. Kiedy czytamy, reklam nie ma.
Zaraz zrobię zdjęcia 🙂

edit: oto zdjęcia, żeby nie było już wątpliwości, jak wyglądają te "straszne" reklamy  😀
to to wieeeem 🙂 ale miałam kiedyś Kindle'a bez reklam i tam były taaakie ładne obrazki jako wygaszacze!  😍 a teraz mnie trochę irytują te reklamy i się zastanawiam, czy będę musiała przywyknąć, czy może keidyś znikną  😁
Nie znikną 🙁
BASZNIA   mleczna i deserowa
21 marca 2016 10:40
kaskal94, obrazki są kultowe 😀. Nie będziesz ich miała na kundlu reklamowym...
szkoda  😕 tęsknię za ołówkami..  😜
BASZNIA   mleczna i deserowa
23 marca 2016 17:20
Pióra....wieczne pióra.....
kaskal94, możesz reklamy wyłączyć. Spytam męża jak to zrobił.
Dopisek: W ustawieniach kindle powinna być opcja wyłączenia reklam.
Poszukuję ksiązek Małgorzaty Musierowicz w formie eBook dla mojej córki. Może coś ktoś wie, ewentualnie podpowie gdzie jest największy wybór?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się