kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić

sumire, przebadaj się pod kątem kamieni w pęcherzyku żółciowym - miałam bardzo podobne objawy (właściwie identyczne) i okazało się że mam woreczek pełen kamieni. Radzę nie zwlekaj z wizytą u lekarza i poproś od razu o usg pęcherzyka, mnie lekarz rodzinny jakieś 3 tyg leczył na niby nawrót wrzodów żołądka choć mówiłam mu że zupełnie inaczej mnie boli - i skończyło się nocnym wzywaniem pogotowia i na cito operacją bo jeden z kamieni utknął mi w przewodzie żółciowym i zupełnie go zatkał :/
Do czasu zdiagnozowania radzę przejdź na ścisłą dietę, poszukaj w necie co wolno jeść przy kłopotach z drogami żółciowymi.
BeAtra, nie strasz. 😲 Ale też tylko po mleku miałaś takie problemy? Teraz od tego poprzedniego posta na wszelki wypadek nawet nie mam mleka w domu 😉 (nie udało mi się znaleźć mleka bezlaktozowego w sklepach u siebie w miejscowości, a do czegoś lepiej zaopatrzonego mam spory kawałek, więc jeszcze nie sprawdzałam, czy to coś zmieni). I od tego czasu NIC się nie działo... A jadłam też tłuste rzeczy (np. chipsy czy pizzę z dużą ilością mozzarelli - co prawda to była pizza domowa, więc nie ociekała tłuszczem, ale mozzarella jakaś super dietetyczna nie jest 😉).
Scottie   Cicha obserwatorka
02 stycznia 2016 22:17
sumire, mleko bez laktozy jest chyba w Biedronce, sprawdź (o ile masz u siebie Biedronkę, ale Biedronki chyba są wszędzie 😉 ).
Scottie, Biedronki u mnie nie ma, mieszkam na wsi w sumie. Mamy Kulfona 😂 i wielki napis sprejem "chcemy Biedrone!!!" (pisownia oryginalna) na jednym budynku na placu targowym. Może się kiedyś doczekamy spełnienia tego postulatu. 😁 Ogólnie do wyboru w ofercie lokalnych sklepów jest Garwolin, Garwolin, ewentualnie... Garwolin 😉, w jednym sklepie mieli też trochę schowane Łaciate (robiąc trzecią rundę dookoła sklepu w poszukiwaniu półki z mlekiem w kartonach), wow.
Poza tym to z Biedry podobno średnie, a to z Lidla smakuje jak normalne - a że tak czy siak muszę po to mleko zrobić wycieczkę, to już wolę do Lidla. 😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
03 stycznia 2016 07:02
Mleko bez laktozy z lidla  smakuje jak mleko bez laktozy czyli słodko i wg mnie nie da sie tego pic chyba ze do kawy, na ciasto czy budyń 😉 mam nietolerancje laktozy od wieków i próbowałam juz mnóstwo bezlaktozowych produktów.

Jest jedno mleko, które da sie pic. Ale to świeże mleko marki Landliebe niedostępne w Polsce tylko do kupienia w Niemczech.
Ja piję mleko właściwie tylko z kawą, ewentualnie używam do naleśników itp., więc nie przeszkadza mi, że jest słodkie. 😉 No chyba, że jakbym chciała zrobić naleśniki wytrawne, to by to mogło przeszkadzać... Ale z drugiej strony po naleśnikach na zwykłym mleku mi akurat nic nie jest.
sumire, jak masz jakieś jeszcze pytania co do problemow, diety i zastepczych produktów to możesz sie odezwać na priv. Wcale nie jest tak ciężko, wszystko da sie zastąpić.

Wpadłam z szybkim pytaniem bo nie umiem znaleźć na ulotkach i w google odpowiedzi. Biorę aktualnie duomox, mogę wypić bezpiecznie vicks? Nie wymieszałabym żadnych substancji, ale zastanawia mnie fakt, że przy duomoxie mimo innych objawów nic innego nie mam nigdy zalecanego dodatkowo.
Alabamka, możesz, ale polecam coś na florę bakteryjną również.
Cricetidae, biorę z antybiotykiem 🙂 Dziękuję  :kwiatek:
Czy to możliwe, że ludzkie zapalenie spojówek poszło od kota?
Nasze dziecko przeszło zapalenie spojówek prawie 2 tygodnie temu. Nagle dopadło męża. Wtf?!
Gościmy w domu na zimę nadworną kicię, której wiecznie łzawi jedno oko. Czy to może mieć jakiś związek? Kicia sypia z nami w łóżkach.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
25 stycznia 2016 00:32
Z tego co wiem to zapalenie spojówek moze przejść z człowieka na zwierze czy odwrotnie.
Kota bym leczyła. O mężu nie wspominając oczywiscie 😉

Mysle, ze jakiś tutejszy wet rozwieje wszystkie watpliwości zaraz 🙂
Ktos kiedys dawał link do artykulu o odrobaczaniu u ludzi, byl tez taki watek? nie moge go odnalezc.



Link zlalazlam:
http://www.3miary.pl/special-view/metody-na-pasozyty-wg-dr-ireny-wartolowskiej-i-inne/
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 stycznia 2016 21:01
Julie, jakiś teraz sezon jest na zapalenie spojówek.
Kolegi syn zachorował do tego stopnia, że miał gorączkę i wylądował w szpitalu. Następnie zaraził ojca, a ojciec zaraził mojego brata 😉
Trzeba uważać, żeby nie przenieść na drugie oko lub na innego człowieka 😉
Czy przy złamaniu głowy kości promieniowej lepsze  jest wyprostowanie czy zgiecie łokcia?
Enterobacter aerogenes w moczu. Help. Co to jest za bakteria i jak ją zwalczyć. Groźne to to?
CuLuLa z tego co kojarzę, to nasza normalna bytowa bakteria 🙂 w sensie bytuje sobie w układzie pokarmowym, więc w moczu nie powinna się znaleźć. Masz jakieś objawy, typu zapalene pęcherza ?

I w temacie moczowym - czy w trakcie przyjmowania antybiotyku na zapalenie nerek można zrobić badanie moczu ? Miałam kiepskie wyniki w poniedziałek, lekarz zalecił kontrolę, ale nie mogę sobie przypomnieć czy tylko po antybiotyku czy w trakcie też... ?
Jeśli masz zapalenie nerek/układu moczowego, to wynik moczu będzie nieprawidłowy. I co ci da taki wynik? Jeśli diagnoza jest postawiona prawidłowo, na podstawie objawów, jeśli masz wdrożone leczenie, to ja osobiście zrobiłabym sobie badanie moczu po skończeniu leczenia. Po to, by zobaczyć, czy wynik moczu jest już prawidłowy.
dzięki Ci dobra kobieto, tak żem też myślała, że w trakcie nie ma po co 🙂  :kwiatek:
Oko i ucho mie sie popsuło.
W lewym oku mam jakieś niewidzialne, białe ciało obce, które przemyka mi przez wizję z częstotliwością od kilku minut do kilku godzin. Z zewnątrz nic nie widać w oku, a oko widzi lecącą w dół białą plamkę, z lewej strony. Najlepsze jest to, że czasem widzę ją nawet jak mam zamknięte oczy. 🤔wirek:

A w prawym uchu mam pulsujący szum. Pojawia się i znika co raz częściej.
W internetach wyczytałam, że "też tak mam, a ja też tak mam, wszyscy lekarze badali, wszystkie badania zrobione, nic nie pomaga, a ja też tak mam, a ja też..."  😵

Czy ktoś się spotkał z takimi przypadłościami?
Julie, a w oku to nie przypadkiem męty??
http://coopervision.pl/troska-o-wzrok-i-zdrowie-oczu/mety-w-oku
Ja mam męty od nie wiem kiedy. Najpierw były pojedyncze teraz jest ich juz duzo duzo więcej.
Nie wyjde gdy jest słonecznie bez ciemnych okularów, bo po prostu nic nie widzę.
jedyne co okulista każe robic to odżywiac i nawilżac oko.



W oku męty. Chyba nic się z tym nie robi. Trzeba się przyzwyczaić i "nie widzieć" ich. Ale pewności nie mam.
W uchu też tak mam. I jest to naczynie krwionośne, przez które sama CZASAMI słyszę szum przepływającej krwi. Pulsacyjnie, w rytm pracy serca. Nauczyłam się olać i nie słuchać.
Ale te moje porady to nie porady lekarskie, tylko takie "porady cioci Joli"  😉
Dzięki ciocie. :kwiatek:
Co do mętów (męt?) wyczytałam, że warto skonsultować u okulisty, bo może coś tam się odkleja.
Julie, warto zbadac oczy.
Przede wszystkim dno oka.
Mnie męczy oststnio ból tylko wtedy kiedy spie, leże na jednym boku. Czuję jakbym leżała na czymś niewygodnym i żebra mnie bolą z tej strony. Macie jakies pojęcie dlaczego tak może byc? druga strona normalna.
Julie, nie wiem jak to wygląda u Ciebie, ale w moim mieście najlepiej iść na pogotowie, mają bardzo dobry sprzęt do usg  etc.
Julie - ja tak mam od czasu jak miałam wstrząśnienie mózgu. Przez jakiś czas bylo lepiej a potem się znowu nasililo - oczy, tomografia ok. Mam tylko momentami mety i śnieg i blyski przed oczami, w uszach mi dzwoni albo różne dziwne wrażenia akustyczne mam, zwykle jak sie klade spac ale czasem i np jak jade autem. Ponieważ nie znaleziono żadnej przyczyny - kazano mi sie przyzwyczaić i tak zrobiłam, raz na ruski rok sobie p tym przypominam. Co prawda neurolog stwierdził ze mu to wygląda na migrenę z sama aurą,ale sama nie wiem.

Ale oczy zbadaj,moja mama jak miała męty przed oczami to sie okazalo ze ma jakas skomplikowana chorobę oczu.

anil22 - moze przeciążenie przepony?
Ale tak jednostronnie?
Jakiś stan zapalny w obrębie klatki piersiowej. Może boli cię nerw międzyżebrowy, mięsień międzyżebrowy, przyczep jakiś. Może to nerw odchodzący od kręgosłupa. Może powodem było silne nadwyrężenie, a może kaszel przy przeziębieniu. A może się mocno uderzyłaś i masz lekko pękniete żebro? A może pod skóra gdzieś robi ci się np tłuszczak, który w jakiś sposób drażni unerwione części klatki piersiowej? A może na nerwie robi ci się nerwiak na tym nerwie.
Można se tak gdybać i gdybać i gdybać
Jeśli płuca osłuchowo po tej stronie są ok, to jakieś lepki NLPZ systematycznie przez kilka dni, rozgrzewanie?, unikanie bólu i powinno minąć. Choć czasami podrażnienie nerwów międzyżebrowych może dłuugo męczyć. Jak nie minie to na USG tej okolicy celem diagnostyki.
Mój syn lat 8 idzie w ferie do szpitala na planowaną operację ortopedyczną. W szpitalu spędzi 3-4 dni. Pytanie mam czy mi przysługuje zwolnienie z pracy na opiekę nad nim w szpitalu? A jeśli tak, to kto takie zwolnienie wystawia, pediatra na badaniu kontrolnym przed przyjęciem do szpitala? Szpital? Ortopeda?
gwash, jak najbardziej przysługuje Ci zwolnienie na opieke nad dzieckiem. Zwolnienie wystawia lekarz prowadzacy w szpitalu.
Dostajesz zwolnienie razem z wypisem czyli w ostatnim dniu pobytu.
I zalezy od lekarza czy dostaniesz zwolnienie tylko do dnia wypisu czy tez pociągnie je dalej.
Jak nie to trzeba bedzie z wypisem udac sie do pediatry i wtedy tam dostaniesz przedłużenie opieki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się