kącik skoków

eterowa, rtg wygląda paskudnie. Miałaś wypadek na koniach?
deborah, super! Swoją drogą oglądam na fb same zdjęcia z tego typu skoków 1 stycznia, skąd to się wzięło? (ja nie siadam na konia 1 stycznia odkąd w ten własnie dzień złamałam poważnie rękę spadając 😉)

domiwa, faktycznie zmienił sie bardzo na plus od momentu wywrotki na przeszkodzie (święte słowa crazy: jak się nie przewróci, to się nie nauczy). Poza tym u niego rewelacyjnie widać lekką zmianę metod treningu (gimnastyka na b. krótkich odległościach, na tym filmiku od stacjonaty do oksera jest 12,5 m). A eterowa pracowała w Prudniku 🙂

mrowka004, w trakcie najazdu myśl o oparciu na strzemieniu.
deborah   koń by się uśmiał...
01 stycznia 2016 20:53
armara,  planujemy sezon zakończyć na 120. Pytanie czy wystarczy mi zimnej krwi. Nigdzie sie nie spieszę. Nie chcę się wstydIć swoich parkurów 🙂
Anai Jaki Nowy Rok taki cały rok więc jeździecko trzeba łamać bariery i pokonywać swoje ograniczenia.
Nie wiem skąd ta tradycja ale mi pasuje. Auto sugestia  działa bo rok temu nie skakałam i jeździecko  był beznadziejny..

eterowa,  nie widziałam rtg. Pokażesz  na pw ?

mrowka004, w trakcie najazdu myśl o oparciu na strzemieniu.

Dzieki, bede probowac  🙂 chociaz ciezko to idzie bo wtedy zaczynam sie spinać ze znowu polecę na szyje i o wszystkim zapominam, koło sie zamyka  🙄 na niskich nie ma złe, ale jak juz stoi cos wyższego to nie ma siły... Przez to zaczęłam bac sie skakać  😜
deborah   koń by się uśmiał...
09 stycznia 2016 17:43
Debiutowaliśmy dziś w P po przerwie.. koń wspaniały ♡♡



lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
09 stycznia 2016 22:12
A my dzisiaj zaliczyliśmy wydarzenie roku, czyli powrót na parkury... trzymajcie kciuki za Ojca dyrektora 😅
W ogóle jakoś tak pozytywny dzień.
Debiutowaliśmy dziś w P po przerwie.. koń wspaniały ♡♡






nie chce się otworzyć  😤
deborah   koń by się uśmiał...
10 stycznia 2016 14:47
lusia722,
jak liczyć fakt, że to pierwsze zadowy w tym roku to szubki ten powrót 😉 i liczę że ten rok będzie obfitował w pozytywne wydarzenia u Was
btw widziałam filmik urodzinowy. wzruszający bardzo !
naovika, dziwne u mnie normalnie wszystko 🙁

tu dzisiejsze L1 może to się otworzy ..
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 stycznia 2016 16:16
deborah  Dyrektor ponad 3 lata nie był na parkurze,  ale jak dla kogoś to szybki powrót 😉
deborah   koń by się uśmiał...
10 stycznia 2016 16:17
lusia722, to tylko w kontekście wydarzenia roku. żle zabrzmiało chodziło mi o to że wydarzenie roku a rok trwa zaledwie 10 dni 😉
Hej wszystkim 🙂 czy ktoś z was mógłby mi polecić trenera pod Warszawą a konkretnie okolice KJ Aromer? szukam już jakiś czas i nie ma nikogo sensownego  😕 z góry dziękuję za odpowiedzi :kwiatek: :kwiatek:
Fajna stronka. Kiedyś wstawiałem filmik tej zawodniczki.  😉 [url=http://aleksandradabkowska.wix.com/adhorses#] Stronka [/url]
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
21 stycznia 2016 21:32
My wracamy do formy 🙂 Skaczę już siwym jakiś czas, nie było nigdy okazji by zrobić jakieś zdjęcia. Dziś niestety też niewiele wyszło, kiepskie warunki oświetleniowe, ale najważniejsze widać 😉 Eter daje z siebie wszystko, na każdym jednym treningu od jakiegoś czasu max 1 zrzutka, i to najczęściej moja. W lutym wybieramy się na zawody 🙂 Mam jeszcze też inne konie do skoków i startów (podjęłam współpracę z pewną prywatna stajnią), ale o nich może kiedy indziej.
eterowa, watiatko, nie boisz się, że zawiśniesz na tych rurkach z dachu? 😉
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
22 stycznia 2016 15:32
kare_szczescie, bez przesady, trochę jeszcze brakuje  😁
Mam pytanie 🙂 Czy jak mamy konkurs o wzrastającym stopniu trudności i dajmy na to, na przeszkodzie nr 6 nastąpi wyłamanie, ale zawodnik przy ponownym najeździe skoczy tę przeszkodę na czysto, to czy dostanie +6pkt bon(w sumie tylko 2, po odjęciu 4 za nieposłuszeństwo), czy z racji wyłamania +0?
Dostanie 2. I zaznaczone nieposłuszeństwo. Oraz ukarze się czasem.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
25 stycznia 2016 10:52
Halo a nie zero?
eterowa, miło was znowu widzieć aktywnych 😉
My też wracamy 🙂 W końcu, po 1,5 roku przerwy - trzecie skoki

Mozii, dlaczego zero? Przeszkoda pokonana bez zrzutki daje tyle punktów na ile "wyceniona". Za nieposłuszeństwo są 4 punkty karne. Za zrzucenie dżokera są punkty karne. Za przekroczony czas są punkty karne. Reguły konkursu są takie same jak konkursu zwykłego, oprócz punktacji za czyste pokonanie przeszkody (i karnych za strącenie dżokera), oprócz braku szeregów. W zwykłym za czysto pokonaną jest zero, we "wzrastającym" tyle punktów bonitacyjnych, ile "liczy" przeszkoda. Oprócz punktacji za przeszkodę bez zrzutki konkurs jest sędziowany wg tabeli A.
Dziękuję Halo! 🙂
Dziewczyny i chłopaki- mam pytanie 😉
Jeździłam na jednej klaczy jakieś 2 lata, skakałyśmy P na zawodach. Od dobrych 2-3 lat koń i ja z resztą też, mamy przerwę w skokach. Na niej z rok temu jakaś dziewczynka skakała, mi się zdarza czasem na jakieś kopertki wsiąść 😉 Koń chodzi tak z 1-2x w tygodniu w tereny.
Właściciel poprosił mnie wczoraj (!) o to, żebym pojechała na niej zawody w następną sobotę w naszej stajni. Więc mamy tak z 1,5 tygodnia na jakiekolwiek podskoki.
Myślałam o tym, żeby pojechać po takiej przerwie LL, maksymalnie L. Tylko nie wiem czy już taka L-ka to nie będzie za dużo?? Myślę, że na LL krzywda jej się nie stanie, ale nie chcę przegiąć.
Zawody bardziej dla funu i wzięcia delikatnie udziału, niż dla jakiegoś ciśnienia, chętnie bym po prostu sobie przypomniała "jak to jest" 😍
Agniecha, sama sobie na końcu opowiedziałaś :😉

My ostro trenujemy do Sopotu 😜
Heh, jakie to słabe ze bed straszaków to koń i stodołę ]przeskoczy  🤦
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
11 lutego 2016 21:01
naovika, co jedziecie? 😉
Ostatni trening:
https://www.facebook.com/eternalharmonyy/videos/779652332135984/
Wyobraź sobie ze tym grzmotem jedynie LL i L drugiego dnia to samo chyba tam L jest w niedziele o kilka cm wyżej. Ten kon ma bardzo dużą silę i skok ale boi sie wszystkiego. Niestety jest dla mnie zbyt silny, taki typów męski. Ale mam w treningu to jeżdżę, właściciel chciałby aby juz Nki chodził gdzie on ostatnio w Sopocie odskakiwał od bandy do bandy... Niestety nie wiem czy cos z niego bedzie, drażni mnie ten jego cykor bo nigdy nie wiadomo czy się odbije.... 🤔
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 lutego 2016 19:14
naovika, dlaczego bez ochraniaczy?
Jadę jutro na HZRiT-B Kwidzyn w roli fotografa 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
13 lutego 2016 07:20
naovika, skoro taki cykor to w domu skakałabym same podmurówki żeby się opatrzył.. gołe przeszkody w domu a na zawodach zabudowane, kolorowe. Nic dziwnego, że się boi 😉
naovika, skoro taki cykor to w domu skakałabym same podmurówki żeby się opatrzył.. gołe przeszkody w domu a na zawodach zabudowane, kolorowe. Nic dziwnego, że się boi 😉

Tak robimy na co dzień, te zdjęcia to wyjątek wysokościowy 🙂

eterowa   dawniej tyskakonik ;)
14 lutego 2016 09:56
naovika, po prostu musi się opatrzeć 😉 Mój panicznie bał się suchego rowu. Zawsze był z tym problem. I co? Od tego roku mam chyba innego konia! Mam nadzieję, że to nie jest chwilowe, ale rów nie robi już na nim wrażenia. Nadal trochę się spina nad nim i czasem puka (nigdy nie zrzuca), ale nie ma żadnego sprzeciwu. No cóż, miła niespodzianka 🙂
My jesteśmy w Bolixie na kilka dni potrenować. W tym roku na pewno uderzam w C, a może i CC. Zobaczymy jak to będzie z jego formą 😉 Tymczasem podrzucam znów filmik z wczorajszego treningu. Skakał świetnie, ani jednej zrzutki przez cały trening.
https://www.facebook.com/eternalharmonyy/videos/781069208660963/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się