wrzody żołądka

Dzięki 🙂
Dr Kamionka Flak powiedziała że w paście lepiej działa... I koń nic nie wypluje...
Ja daje w szaszetkach bo mój nie nawidzidzi do pyska dostawać ...:/
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
25 stycznia 2016 18:18
Ja znowu słyszałam opinie, ze ten w paście działa gorzej, bo o ile kuleczki maja powłokę, która rozpuszcza sie po jakimś czasie i zdążą dolecieć do żołądka o tyle pasta jest w tym przypadku "podejrzana".
Mój wrzodowiec najlepiej czuje sie i wyglada wlasnie na sieczkach healthy tummy lub alfa a oil (plus musli plus troche owsa). Do tego dostaje tez makuch laniany z wyslodkami ok 4 razy w tygodniu.
Dla poglądu- zdjecia. Kiedys wygladał zazwyczaj tak jak na pierwszej fotce. Czasami byl bardziej umiesniony, czasami wygladał jeszcze sporo gorzej- jak nie chodził. Teraz na bezrobociu wyglada tak jak na dwoch nastepnych fotkach. A jakby byl w robocie i przypakował to mmmm  😀

Chcialam jeszcze tu zapytac co z takim jęczmieniem http://jarpasz.pl/kategoria/pasza-dla-koni/pasza-musli-mikronizowany-jeczmien-platki-20kg
Moze byc? Bo musze chociaz troche przyoszczędzic i chcialam zamienic częśc paszy na ten jęczmień.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
26 stycznia 2016 11:20
Też myślę nad wprowadzeniem jęczmienia. Tylko trochę się zakręciłam jaki najlepszy dla wrzoda... Gnieciony, mikronizowany, śrutowany...  😲
Czy ktoś planuje zamawiać omeprazol? Potrzebuję jeszcze trochę saszetek i chętnie się podłączę.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
29 stycznia 2016 05:18
Pewnie luty/marzec będzie robione grupowe zamówienie
ja bym też był chętny na 120/200 szt
Też chętnie zamówię na zapas 😀

Jutro w promocji sieczka z Pro Linen, porównałam ją do Healthy Tummy, jest różnica w oleju :HT- 8.5, PL-2.5. Dla wrzodowca, który dostaje olej lniany/sojowy, makuch, siemię nada się z ta z Pro linen?
Ja tradycyjnie mogę zrobić zamówienie, tylko pytanie kiedy chcemy? Koniec lutego/ początek marca mi by pasował  najbardziej, ale mogę wcześniej lub później.
W każdym razie jestem za ustaleniem terminu wcześniej tak żeby każdy mógł się przygotowac
Gillian   four letter word
29 stycznia 2016 20:09
mi pasuje bardziej początek marca
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
29 stycznia 2016 20:11
Mi termin obojętny, dostosuje się, ale tez oczywiście proszę wziac mnie pod uwagę 🙂
famka   hrabia Monte Kopytko
29 stycznia 2016 20:54
ja się określę na koniec lutego
Czy Wasze wrzody na profilaktycznej dawce omeprazolu (1-2 saszetki) zawsze czują się dobrze, czy pomimo leku zdarza im się gorzej poczuć czy mieć lekki ból brzucha? Chodzi mi oczywiście o kuracje, które są już po pierwszym zaleczeniu.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
30 stycznia 2016 06:09
Mojemu zdarza się gorzej poczuć zwłaszcza jak pogoda szaleje.
u nas dzisiaj jakis spadek mocy - klaczunia osowiala i malo jadla, po lonzowaniu troche obudzila sie no ale poki co szalu nie ma wiatr szaleje i te cieplo..ehh
Gillian   four letter word
30 stycznia 2016 20:27
Chiquita, zdarza się.
Też jestem chętna na omeprazol, początek marca powinien być ok.
Zamówiłam tą nową sieczkę z Pro-Linen myślę, że będzie ok dla wrzodowca.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
04 lutego 2016 22:16
Czy dajecie jakies mieszanki ziolowe dla wrzodowcow? Gotowe suplementy czy kilka ziol? Wyczytalam,ze dziurawiec, mieta pieprzowa, len, melisa, prawoslaz, rumianek to ziola, ktore pomagaja. Czy jest sens zamowic po 1 kg kazdego, zmieszac razem i podawac koniowi? Dawkowanie kazdego to okolo 30-50g. Jesli by byla zrobiona mieszanka to podawac tyle samo? Wychodzi 6 kg mieszanki. Oplaca sie w ogole tworzyc samemu? :kwiatek:
Gillian   four letter word
04 lutego 2016 23:28
Zaczynam podawać płucnicę, zobaczymy czy się sprawdzi.
Mój na rokitniku i mimo szalejącej pogody czuje się nieźle - je, nie pokłada się, pod siodłem lekko zamulony, ale na padoku szaleje  🙂
Ja się dołączę do zamówienia na początku marca, ale muszę sobie chociaz trochę zamówić juz bo mi nie wystarczy. Ktoś chce teraz jakiś omeprazol?
A propos rokitnika, jak często robicie kuracje i jak długo podajecie? W jakiej formie? Zastanawiam się nad rozpoczęciem podawania mojemu seniorowi, szukam ekonomicznej opcji.
Ja  również podpinam sie do zamówienia 😉
Ja już kupiłem.
Chętnie dołączę się do zamówienia . Potrzebuje około 200 saszetek
Hej, ja ostatnio tez zrobilam gastroskopie i okazalo sie ze mamy jednego wrzoda do wyleczenia, Pani wet. wystawila mi recepte na miesieczna kuracje Ortanalem, ale w zwiazku z tym ze lek ludzki, w normalnych aptekach krzywo patrza na 1400 tabletek na recepcie =P Powiedzcie mi jakie jest dawkowanie Omeprazolu, ile zawiera jedna saszetka? Jaki jest koszt jednej saszetki?

Bo moze latwiej byloby nam dolaczyc sie do zamowienia, skoro doswiadczeni wrzodowcy polecaja!

Dzieki z gory za wszelkie informacje
Jedno sasetka zawiera 700mg, koszt saszetki to około 6,5-6,8 zł
Leczenie ludzkim omeprazolem wychodzi drogo.
Dawka lecznicza dla konia to 2000mg dziennie, czyli w przypadku Ortanolu 100tbl dz. x 50gr =50zł
Abprazol z USA, dawka dzienna 3 saszetki x +-6zł +18zł
No właśnie, jest spora różnica. To Louisa jakby mozna się dołączyć do zamówienia na 100 saszetek to byłabym chętna, dzięki!
Ja chętnie dopisze do waszego zamówienia preparaty odrobaczajace. Próbowałam właśnie zrobić zamówienie ale jedyna działająca opcja płatności to przelew a konto mają na Seszelach. Sprawdziłam z nimi i potwierdzili,że karta się nie da ale oferuje rabat 30 usd. Domyślam się więc ze koszty przelewu są spore a ja nie mam pojęcia jak to zrobić. Chętnie więc się podepne 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się