PSY

Poszukuje weta w Poznaniu. U mojej psiny pojawily sie guzy i niektore z nich sie dosyc rozrosly. Chcialabym to skonsultowac z jakims wetem godnym polecenia. Znacie kogos??
Znam dwóch, ale pod Poznaniem. Jednego masz w Kamionkach, a drugi jest w Mosinie.
dempsey   fiat voluntas Tua
09 lutego 2016 12:49
Ja z kolei zawitałam tu aby zapytać o szkoleniowca. Okolice wschodniej strony Warszawy.
Sensowny musi być i najlepiej żeby przyjechał do psa i zobaczył co ten pies robi u siebie w domu. I jak reaguje na to jego właścicielka........

Pies jest bardzo młody i chyba jeszcze plastyczny.
Właścicielka też jest plastyczna i już zrozumiała, że bez pomocy polegnie.

Dziewczyny, poszukiwana zabawka, bo nie wiem czy dam radę znowu przeszyć tyle jeansu ręcznie. 😉
Najlepiej by to było coś prostego. Wolałabym, żeby nie przypominało maskotki (by nie uczyć suki ich niszczenia). Nie piszczało!!! Nie miało uszków, nosków, rączków do obrywania.
Jakiś wałek ze średnio twardą gąbką obszyty drelichem? Ale tak porządnie przeszyty...
Taki a'la szarpak do domu... 
dempsey, może Katarzyna Iwańczuk z Psorbony? Ja mam z nią same dobre doświadczenia.

Ascaia, myślałaś o typowym aporcie?
abre, zabawka do domu, chodzi mi o to, by nie hałasowała przy podrzucaniu. Taki mymłak, tylko porządniejszy, żebym tyle sprzątania non stop nie miała.

Czy myślisz o takim?
http://joy4paws.pl/zabawki-dla-psa/176-aport-dla-psa-duzy-joy4paws.html
W opisie jest, że nie należy zostawiać psa z nią bez opieki  ? Why?
Zapewne już było. Potrzebuję namiary na weta całodobowego we Wrocławiu. Czy dr Niedzielski jest ok? Jak ze Ślężną? Wolałabym po zachodniej stronie Wrocławia. Ktoś się orientuje?
Ascaia, bo pewnie jak zacznie memlać, to zeżre, to jest do szarpania, a nie gryzienia w domu. Popatrz na szarpaki z juty, może się sprawdzą.
Miałyśmy taki, ale wszystkie jakie znajduję stacjonarnie lub internetowo mają zewnętrzny szew i watę w środku... Już pokazywałam jak wygląda taka zabawka po 7 minutach... 😉
Aktualnie wykańczany jest mymłak z jeansu uszyty przeze mnie. Żył blisko dwa miesiące, więc to jest dobry wynik.
dempsey   fiat voluntas Tua
09 lutego 2016 13:42
abre, dziękuję!  :kwiatek:
zaraz dzwonię.
Raczej o czymś takim jak wspomniała Honey. Albo sznurku poskręcanym. A co nie zostawiania psa z zabawką… chyba jeszcze nie zdarzyło mi się kupić takiej, na której nie było takiej uwagi 😉 Tak producenci zabezpieczają się przed ewentualnymi przykrymi sądowymi konsekwencjami.
Ascaia, a polarowe szarpaki? Mocno splecione?
Ja już nie mam problemu z szukaniem nieśmiertelnych zabawek, bo mój blisko trzyletni pies nauczył się w domu spać, nie brykać. Wszystko czego używam na zewnątrz może być średnio zniszczalne, bo nie pozwalam jej całkiem rozszarpywać. Przestałam się certolić i ma do dyspozycji na wpół zjedzone piłki, z resztkami sznurka, zamiast estetycznej pętelki, potargane szarpaki. A linka treningowa wygląda jak wyjęta z psiego gardła, bo jest tylko hamulcem, do przytrzymywania butem, w razie gdyby obcy Fafik kręcił się wokół naszych zabawek.
Ascaia, a coś takiego? http://www.sklepy24.pl/sklep/domowypupil_pl/produkt/comfy-shanty-sznur-z-wezlami-15-cm-/2329
To się na serio mocno sprawdza a chyba im bardziej zmemłane tym fajniejsze.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 lutego 2016 14:22
CuLuLa, tylko dr Niedzielski przy ul Krzywoustego.
Ja się wystraszyłam tych szarpaków ze sznurka po tym, jak pies memłał i zwrócił kulkę tych wystających nitek, które obżarł z boków. Wolę polarowe, takie grubsze nie niszczą się chyba tak łatwo. 🙂
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
09 lutego 2016 17:18
Polecam polarowe szarpaki z http://szarpaki.blogspot.com/
Jakość i cena OK, czasu wykonania trzeba przypilnować. Mój młody jest tym wynalazkiem zachwycony 🙂
Ja jak zwykle z dużym opóźnieniem, ale bardzo dziękuję wszystkim za gratulacje  :kwiatek:

Odnośnie rozmowy o szarpakach- ja w ogóle wychodzę z założenia, że nie powinno zostawiać się psu szarpaków, pluszaków etc, a jedynie kongi i podobne zabawki. A szarpaki polarowe polecam- sama przerobiłam kilkanaście, w agility są bardzo powszechne i wiele osób robi je sobie samemu  😉
maluda spóźnione życzenia dla solenizantki!  🙂

Mamy ostatnio intensywne, agilitowo-wyjazdowe dni- dwa tygodnie temu zawody Elity Agility, w ten weekend byliśmy na seminarium z Tomkiem Jakubowskim (zresztą czwarty raz u niego  😁 ), za dwa tygodnie zawody w Warszawie, a za miesiąc zawody we Wrocławiu, także jesteśmy w swoim żywiole startowania. Jakby kogoś zainteresowało, to tu link do filmu z seminarium:


No i dziś- jako, że do kolejnych zawodów jeszcze chwila- robiliśmy kondycję. Zrobiliśmy kilkanaście kilometrów z rowerem, tak fajnie wiosennie już jest!
Alvika pożyczaj swojego patyczaka do naszych wypraw  😀iabeł:
Tak się jeździło  😉
https://www.facebook.com/fidowy/videos/427238267466705/?comment_tracking={%22tn%22%3A%22O%22}
Zora90, gdzie są zawody we Wrocławiu? Chętnie bym zobaczyła 🙂
jakieś śmieszne imię dla suczki potrzebuję 😉 mam juz Kapsla i Muffinke i chciałabym coś do kompletu a nie mam pomysłu  😵 ktoś w nocy przerzucił mi przez płot szczeniaka i w ten sposób wzbogaciłam się o nowego psa
epk halowe na Partynicach, 12-13 marca, eliminacje do MŚ i FMBB  😉
Ooo bliziutko, trzeba się wybrać 😉
jakieś śmieszne imię dla suczki potrzebuję 😉 mam juz Kapsla i Muffinke i chciałabym coś do kompletu a nie mam pomysłu  😵 ktoś w nocy przerzucił mi przez płot szczeniaka i w ten sposób wzbogaciłam się o nowego psa

Prażynka 😀
Chociaż w obecnej sytuacji to Podrzutka byłoby jak znalazł. 😀
Imię samo przyjdzie, jak ją trochę lepiej poznacie 😉
Zora90 super filmik! Nieźle Fido zasuwa! Już polubiłam na fejsie 😉 No i kiedy jakieś zawody zaprzęgowe? Ja sama ambitnie trenuję w kierunku startu w canicrossie kiedyśtam 🙂

Przyszły do mnie drugie sport sledy z Sali.pl  - tym razem niebieskie - i jestem w nich zakochana  😍 są naprawdę porządne i bardzo ładne. Muszę zrobić fotę Mackiego w jego nowych sledach, chodząca reklama firmy się z nas robi 🙂

W każdym razie wygląda na to, że mam na zbyciu sledy Manmata w rozmiarze M w bardzo dobrym stanie jeśli by ktoś reflektował - o takie:

http://pelna-miska.pl/pl/p/ManMat-szelki-SLED-Paws-czerwone/2669

Na moje oko na psa ok 25kg i grzbiecie >= 65cm, bo na chodziaki były trochę za duże.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
10 lutego 2016 07:48
hanexxx, jak przeleciala przez plot to Kraksa 😉
Odnośnie zabawek do niszczenia, mój mąż wpadł na genialny pomysł.
Zebrał z mieszkania wszystkie zużyte/dziurawe/pojedyncze skarpetki i mocno związał w kulę  😜

Pies zachwycony, nie rozstaje się ze swoją zabawką na krok. A jak niszczy to regularnie uzupełniamy o stare skarpety. Oczywiście są wyprane itd. choć myślę że dla psa atrakcyjniejsze byłyby takie znoszone  😁 No trudno.
Dzięki za wszystkie porady, będziemy kombinować.
Wczoraj dostała piłkę "rugby" coś-tam-Paws. Wydawała się porządna, no i okrągła, więc jak tu niby naderwać... 34 minuty! 😉 Więc nieco dłużej niż inne zabawki miękkie wypełniane. No ale już trzy dziury ma i wata "się" 😉 wyciąga.
Spróbuję z polarem. I chyba ukradnę rodzicom stary wałek do spania. Przedzielę na pół, obszyję jakimś drelichem...

kajpo, taką zabawkę miała przez 14 lat swojego życia nasza kundelka Perełka. Nazywało się to "tobołek" i było rzeczywiście ukochanym mymłakiem i aportem. 😉
Hiacynta dzięki  🙂
Z tymi zawodami to sama nie wiem, czy dałabym radę pogodzić,  bo mamy sporo wyjazdów na zawody agilitowe i oczywiście treningi,  a rower biorę tylko w przypadku przerwy od agility (np tydzień). No i musiałabym wyrobić kolejne papiery,  bo z książeczką startową agility na bikejoring raczej mnie nie przyjmą  😁
Ale nie powiem,  kusi mnie ta perspektywa  🙂
Ascaia- ale Tobie chodzi o to, żeby pies niszczył? Gryzł? Czy miał zajęcie?
Jak to ostatnie to polecam wszelkie rogi- np jelenia. Nie zniszczy a zainteresowanie jest i to duże.
Róg jelenia super, mój męczy już bardzo długo i namiętnie.
Mam tylko wątpliwości bo o ile wnętrze rogu (to jest szpik, albo coś?) jest względnie miękknie i tyle zewnętrzny róg jest twardy jak kamień. Nie byłoby to problemem, dopóki nie zobaczył że pies odgryzł wąski podłóżny kawał i bawił się nim tak jakby miał za chwilę połknąć. Wolę nie wiedzieć co te ostre krawędzie zrobiłyby z jego wnętrznościami.

Acha i jest to bardzo głośna zabawka, jak jakby ktoś rzucał kamykiem po panelach  🙄
Czy jest jakieś forum o psich sportach?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się