Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

to ja też dorzucę coś z sigmy...ja bardzo polecam 🙂
[url=http://countslove.flog.pl/wpis/10545745#w][/url]
[url=http://countslove.flog.pl/wpis/10531796#w][/url]
[url=http://countslove.flog.pl/wpis/10488117#w][/url]
A macie dziewczyny porównanie tej sigmy ze szkłami systemowymi? Męczę trochę ale wlasnie słyszałam, że jest super dopóki się nie weźmie do ręki Lki canona to potem sigma wypada blado, w nikonie nie wiem ale też pewnie są jakieś dobre systemowe tele. Bo nie pomagacie, już byłam na systemowe ciemniejsze zdecydowana a tutaj kusicie sigmą.
A kupowałyście nowe czy używane? Bo chciałabym kupić używaną, ok 1400zł warto? Czy już raczej zbyt długo używane?
Haffek - ja kupowałam używaną, jestem bardzo zadowolona 🙂
Af czasem się gubi ale idzie się przyzwyczaić i to wyczuć.

Magdzior - Wiadome, że systemowe lepsze. Zobacz na porównania na youtube. Sigma 2.8 a canon 2.8 to jednak jest różnica. W cenie też 😀
Ale ja osobiście postawiłam na światło i wolałam wziąć sigmę która jest jaśniejsza niż canona f4
Ja już zgłupiałam i nie wiem czy brać sigmę czy ciemnego nikona ;/
monisiaxp wiadomo, że systemowe z tym samym światłem lepsze ale cena inna, a tak to jest dylemat światło czy celność AF, ja chyba zważająć na to, że konie i psy robię głównie na zewnątrz za dnia wezmę systemowe (magia białek Lki;d)
Magdzior - udanego zakupu życzę 😀 ja nie mogłam sobie pozwolić na lkę f4 bo body iso ma tylko do 1600 i nic by mnie już nie uratowało 😀
a z piłkarzami sobie w miare radzę z tym af 😀
Ja biotech swiatlo  bo celować moge pare razy ale w sumie naprawde sigma mi pasuje i pod tym względem a światła sobie nie wyczaruje 😉
No nibs racja, ale zaś jak jest jakaś sytuacja gdzie ważny jest dany moment to światło też niewiele pomoże, to już nawet łatwiej podbic iso i ewentualnie coś potem wyciągnąć przy obróbce, ale wiadomo dla każdego coś innego jest priorytem. Dla mnie fotografia jest tylko hobby więc jak nie ma warunków to mogę po prostu zdjęć nie robić🙂

Facella   Dawna re-volto wróć!
29 stycznia 2016 20:41
Pytałam ostatnio o interfoto.eu. Wprawdzie jeszcze nie wysłałam im swojego sprzętu w ramach rozliczenia, ale nowy, zamówiony wczoraj, dzisiaj już jest u mnie. Super sprawnie to poszło, sprzęt do transportu tak zabezpieczony, że chyba musiałaby wybuchnąć obok niego bomba, żeby uległ uszkodzeniu 😁 kontakt i obsługa klienta nienaganne!
Facella ale nowy sprzęt od nich kupowałas czy używany? bo widzę, ze mają trochę rzeczy w dosć dobrych cenach, nie znałam wcześniej tego sklepu więc będę śledzić na pewno
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 stycznia 2016 08:11
Używany. Zapakowany super, wyczyszczony dokładnie, w środku tez, testowany pod każdym kątem. Rysy na obudowie, o których uczciwie napisali, okazały się maleńkim zarysowaniem. Kupowałam juz u nich akumulator, tego typu pierdółki mają często sporo taniej (aku kupiłam nowy, a połowę taniej).
Możliwe, że dzisiaj stestuje nowy sprzęt, wtedy powiem coś więcej. No i w poniedziałek wysyłam stary obiektyw w ramach rozliczenia, zobaczymy, co powiedzą.
A miał ktoś porównanie między Sigmą 70-200/2.8, a Tamronem 70-200/2.8? Który lepiej wybrać?
Haffek -

Tu masz porównanie tych trzech obiektywów. Sama sobie ocenisz co wypadło najlepiej.
Dziękuję  :kwiatek:
Poszukuję niedrogiego (do 2000 zł maks) szerokiego kąta pod FX Nikona. Nie mam kompletnie pomysłu - pomożecie?
Ja już zgłupiałam i nie wiem czy brać sigmę czy ciemnego nikona ;/


Osobiscie wolalbym jasniejsza Sigme,
masz jeszcze przeciez Nikkora 80-200 af-d f2.8 (wersja dwu pierscieniowa!!) - jak sie nie spodoba to mozna sprzedac w tej samej cenie - nie tracac nic  😉


monisiaxp wiadomo, że systemowe z tym samym światłem lepsze ale cena inna, a tak to jest dylemat światło czy celność AF, ja chyba zważająć na to, że konie i psy robię głównie na zewnątrz za dnia wezmę systemowe (magia białek Lki;d)


Nie zawsze  😉
zalezy ktore modele (starsze, nowsze) - trzeba byc dokladnym - bo pozenij glupoty na forach sa powtarzane 🙂
np. link


A miał ktoś porównanie między Sigmą 70-200/2.8, a Tamronem 70-200/2.8? Który lepiej wybrać?




zalezy co wazne dla CIebie - Tamron jest cholernie ostry,a Sigma np wg mnie ma ładniejszy bokeh  😉


Poszukuję niedrogiego (do 2000 zł maks) szerokiego kąta pod FX Nikona. Nie mam kompletnie pomysłu - pomożecie?


manual / auto focus?
Przybywam z pytaniem! Planuję zakup lustra (w sumie, to jestem już zdecydowana na nikona d7100), ale mam problem co z obiektywem. W zestawie mam opcję 18-105mm, albo dokupić coś oddzielnie, ale w rozsądnej cenie. I tu właśnie mam problem: kit czy np. 50mm? Albo coś jeszcze innego w podobnej cenie? 🙇 :kwiatek:
Małe No Ja w Nikonach nie siedzę, ale tak obiektywnie Ci doradzę, ze ja bym na początku zostałą z tym 18-106 i zobaczyła co i jak, oswoiła się z lustrem i zobaczyła czego mi brakuje. Będziesz wiedziała jakich ogniskowych używasz najczęściej czy brakuje ci światła, czy dobrego autofocusa czy innej ogniskowej itd. 18-105 jest bardzo uniwersalny i większosć rzeczy z nim zrobisz ak więc kupowanie do niego jeszcze kita o innej ogniskowej wydaje mi się zbędne. 50tka to klasyka i zawsze się przyda jeśli polubisz tą ogniskową no i na pewno stałoogniskowy obiektyw z dobrym światłem dobrze mieć z torbie.
Małe No - ja też na systemie Nikona nie pracuję. Ale moim zdaniem warto wziąć 50mm 1.8
Ma dobre światło i będziesz zadowolona. Prędzej czy później ją pewnie kupisz bo to dobry obiektyw za male pieniądze.
A ew później dokupiłabym jakiegoś zooma.
Małe No ja zdecydowałam się na kit 18-105 i póki co jestem bardzo zadowolona 😉. Moim zdaniem na początek jest super, fociłam tym architekturę, konie, dzieci, przedmioty i starczało 😉. Tak jak pisze Magdzior - pracuję sobie na tym i patrzę, czego mi brakuje. Niedawno pożyczałam od znajomego teleobiektyw, jaśniejszy od mojego kita, do zdjęć w hali i już widzę, że tego będę w przyszłości potrzebować 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 lutego 2016 22:02
Małe No, podstawowe pytanie - do czego będziesz go używać?
Małe No, podstawowe pytanie - do czego będziesz go używać?


Dokladnie to samo mialem zadac pytanie - kazdy odpowiada patrzac przez pryzmat swoich potrzeb i tak dalej.
Jakie dokladnei zdjecia chcesz robic? jaka ogniskowa Ci potrzebna?
Jezeli nie znasz odpowiedzi -> to kup na poczatek z kitem - po pewnym czasie zrozumiesz/zauwazysz co Ci potrzebne (ogniskowa, jasnosc obiektywu, stalki czy jakie zoomy / tele itp itd)  😉
Mi naprzyklad wystarczy zestaw Sigma 18-35 , do tego jakas stalka okolice 50 i jeszcze okolice 80  😀iabeł:
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 lutego 2016 07:37
Ja osobiście bym szału dostała z takim zestawem, jaki ma Musti... Swojego kita 18-55 używam raz na ruski rok, często korzystałam z 50, ale do koni to bardzo niefortunna ogniskowa, więc po zakupie 70-200 rozważam jego sprzedaż. Mogłabym miec tylko ten jeden obiektyw i tyle by mi do szczęścia wystarczyło.
Magdzior, monisiaxp,  breakawayy, dzięki dziewczyny. 😉 Chyba też jestem za 18-105.  🙂
Facella, Musti, chodzi głównie o fotografię koni, psów, czasem ludzi i innych luźnych pstryków. 😉 Więc i tak z czasem będę musiała pomyśleć o jakimś lepszym szkle. 😉
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
10 lutego 2016 10:18
Małe No - ja też na systemie Nikona nie pracuję. Ale moim zdaniem warto wziąć 50mm 1.8
Ma dobre światło i będziesz zadowolona. Prędzej czy później ją pewnie kupisz bo to dobry obiektyw za male pieniądze.


O matko :P To wychodzi chyba, że jestem jakaś dziwna, bo tydzień temu kupiłam to szkło i.. no nie 😉 Na razie baaaardzo się nie lubimy - raz, że ja go chyba najzwyczajniej na świecie nie umiem ogarnąć, a dwa, że chyba trafił mi się felerny egzemplarz, który nie ostrzy tak jak powinien 😉

Także tego... no ja bym chyba jednak na początek zostawiła to 18-105 - uniwersalne, może nie najjaśniejsze i najlepsze, ale czy na początek i zobaczenie "z czym to się je" nie wystarczy? Zresztą ja i teraz bym nie pogardziła tego typu szkłem, bo idąc na spacer nie chce mi się targać kilku szkieł - a  18-55 jest dla mnie niekiedy za krótki na takie wypady czy tam wycieczki, a dodatkowe 70-200 robi mi już różnicę wagową 😉
ja bym chyba jednak na początek zostawiła to 18-105 - uniwersalne, może nie najjaśniejsze i najlepsze, ale czy na początek i zobaczenie "z czym to się je" nie wystarczy?


Dokładnie o tym pisałam 😉. Dla mnie na początek jest zdecydowanie wystarczające, uniwersalne. Tak jak wspominałam - potrzebowałam czegoś dłuższego i jaśniejszego do zdjęć w hali, w trakcie konsultacji i dzięki uprzejmości kolegi mogłam na czymś takim popracować. No ale dla mnie, amatora, raczkującego w temacie, tele warte 4tysiące to zdecydowanie za wiele 😉. Fajnie było się tym pobawić, zobaczyć jak to jest mieć tyle kg w rękach (swoją drogą, nie zdawałam sobie sprawy jakie to męczące - 2 godziny z tym szkłem, a zakwasy miałam przez kolejne 2 dni  😁 ). Wiele osób polecało mi zakup innych szkieł, ale na moją kieszeń i aktualne potrzeby ten kit jest idealny. Zapewne nadejdzie taki moment, kiedy w wyniku dalszego zagłębiania się w temat uznam, że to już mi nie wystarcza, ale póki co - satysfakcjonuje mnie w pełni. To jest dla mnie dobry punkt wyjścia i sprawdzenia czego tu brakuje, co będzie mi potrzebne w przyszłości i za czym mam się dalej rozglądać 😉.
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 lutego 2016 14:05
Małe No, drugie podstawowe pytanie - jaki masz budżet?
Ja bym wzięła taki zestaw: 18-55 (albo 18-105, jeśli jest dołączany do puszki jako kit i wyjdzie taniej, niż osobno puszka i osobno kit) + 55-200 albo 55-300 albo 70-300 (kwestia budżetu) + 85/1.8, jeśli na niego kasy starczy. 85 to fajne szkło zarówno do ludzi, jak i psów, na upartego do koni też. W takim zestawie masz wszystko - od szerokiego kąta, przez zoom, po bardzo fajne szkło portretowe. Po jakimś czasie zobaczysz, czego używasz najczęściej i jak wypada szkło w stosunku do Twoich wymagań, aż sama będziesz wiedziała, co chcesz zmienić i jakie dalej szkła kupować.
Facella Niby tak, dla mnie też 70-200 to docelowo cel do koni ale jednak mając tylko takie cieżko zrobić inne zdjęcia na rodzinnej uroczystości, w pomieszczeniu itd więc jednak coś jaśniejszego i krótszego fajnie mieć. Mi się narazie spradza ta 24mm do takich rzeczy, w najbliższej przyszłości planuję 85 a potem 70-200. Jak już taki zestaw będe miała to mooże kiedyś uzupełnię go jakimś jaśniejszym zoomem (szerszym typu 17-50) ew. szerszą stałką.
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 lutego 2016 19:07
To zależy, co kto potrzebuje. Ja np. mam ochotę sprzedać 18-55 i 50, a kupić superszerokokątną stałkę typu 8mm. Ogniskowych pomiędzy praktycznie nie używam i nie odczuwam potrzeby posiadania obiektywu typu 17-50. Teraz priorytetem jest zmiana puszki, potem pomyślę o szerokim kącie, na końcu będę się brać za 85 mm.
W zestawie, który podałam wcześniej, masz wszystko - szeroki kąt, dłuższy zoom i fajną stałkę, na początek nic więcej nie trzeba.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się