M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

No ok , ale ludzie w ten sposob traca ciezko zarobione pieniadze...ile to zadatkow przepadlo przy kredytach hipotecznych. Zlodzieje i tyle.


o to mi właśnie chodzi. Wyłożyliśmy na budowę 1/3 sumę potrzebną do budowy czyli nie mało bo niby mieliśmy dostać kredyt. Co byśmy zrobili gdyby żaden bank nam teraz nie udzielił kredytu(tfu tfu) rozpoczętej budowy nie sprzedamy przecież...
rosek0, zgadzam się. Ale niewielu  sprzedawców np. niekorzystnych umów na media robi sobie coś z tego, że nabija ludzi w butelkę. Dziś nie liczy się morale tylko kasa.
Ja odmówiłam kiedyś sprzedaży jednego z produktów bankowych, bo po przeczytaniu uważnie regulaminu oczywiste było, że to bubel i nikt kasy nie zobaczy. Ale reszta zespołu nie miała problemu z naciąganiem ludzi, w imię wyrobionego targetu.
Masakra jakas.Ja znam ludzi, ktorzy zadatek oddali. Ja tez w razie W oddam o ile sama tej kwoty nie dam na zadatek na inna nieruchomisc.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
11 lutego 2016 16:09
Z innej beczki - znacie jakąś firmę robiącą duże lustra? Najlepiej w Warszawie albo z możliwością transportu. Tak z 16m2 potrzebuję  😉
smarcik, takie duże z jednej tafli może pękać. Ja mam ok. 1,5mkw w łazience i są mikropęknięcia na brzegach.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
11 lutego 2016 18:05
Tego się obawiałam.. A istnieją jakieś sposoby łączenia, żeby nie było za bardzo widać? Potrzebuję na sufit.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
11 lutego 2016 20:03
rosek0, nam sprzedaz zajela 2 miesiace. Lokalizacja taka se, wykonczenie wysoki standard- cena adekwatna, acz absolutnie nie okazyjna. O dziwo w promieniu kilometra ludzie mogli sobie kupic nowe mieszkanie w 5(!) roznych inwestycjach i wykonczyc po swojemu i wyszlo by im mniej wiecej tyle samo. Z ceny zeszlismy 2,5%.
smarcik, może jakieś metalowe polerowane na wysoki połysk listwy? A jak chcesz zamontować to na suficie? Szkło ciężkie i kiepsko jak by na głowę spadło:/ . Ja mam wklejone w ścianę, ale opiera się na listwie. I inne jednak ciążenie na suficie.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
11 lutego 2016 20:08
Liczyłam na to, że znajdę jakiegoś specjalistę, który mi to zamontuje i on już będzie wiedział jak  😡 Ale póki co znalazłam opcję zrobienia napinanego sufitu z folii imitującej lustro i na zdjęciach wygląda to świetnie, a folia jednak bezpieczniejsza 😉 Planuję lustro na całym suficie w sypialni.
smarcik, pewnie są jakieś sposoby. Tylko ciekawa jestem kosztów, bo musi pewnie być szkło hartowane, ciężkie. Ale nie widziałam czegoś takiego u nikogo w domu. Max 4mkw nad łóżkiem.
smarcik, polecam folię lustrzaną. Efekt identyczny jak w przypadku lustra, a wyjdzie taniej i przede wszystkim bezpieczniej. 😉 Klienci często kupują właśnie taką folię jako tańszą alternatywę luster, zwłaszcza tych dużych - ściany, sufity, itp. i mówią, że przy odpowiednim montażu nie widać, że to folia. 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
11 lutego 2016 20:32
mundialowa orientujesz się w tym temacie?  🙂 Mam irytująco wysokie mieszkanie, czy taką folię da się zamontować niżej niż jest normalny sufit? I mniej więcej jakich kosztów należy się spodziewać przy 20m2? (oczywiście orientacyjnie, chodzi mi o to czy jest to 5 czy 50 tys 😉 ).  :kwiatek:
Dwie tafle po ok 3 i 4 m^2 za 1400zł z montażem na ścianach w łazience, zdjęć na razie nie mam
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 lutego 2016 13:54
Mam lustro 1,5mkw (na 2,5m wysokie) i nie ma ani jednej rysy, pęknięcia. Jest w idealnym stanie 😉
u mnie lustro 1,6m na 2,7m w jednym kawałku, na scianie - bez problemów 🙂
na suficie bym nie powiesiła.
O matko , po co Wam takie duze lustra, malo macie w domu sprzatania?  😁 ja po rozmowie z posrednikiem troche zeszlam z ceny mieszkania i dalej czekam...
rosek0, Ty się uzbrój w cierpliwość, bo to może trochę potrwać jeśli nie chcesz sprzedawać tanio.
Ja wiem, tylko dzisiaj przejrzalam podobne ofery i rzeczywiscie wszystkie sa ponizej tego co wystawilam. Wiec zeszlismy o 5 tys😉
Od poniedziałku na raty wynoszę kartony i nic nie ubywa 🙁. W poniedziałek oddajemy klucze i jeszcze ze 3-4 tygodnie kątem na walizkach
Od poniedziałku na raty wynoszę kartony i nic nie ubywa 🙁. W poniedziałek oddajemy klucze i jeszcze ze 3-4 tygodnie kątem na walizkach


Ale fajnie ! Spróbujcie wyrzucić troche 🙂
Zazdroszczę, mi sie chyba budowa przedłuża więc wszystko sie opóźni, eh.
Zasada Dwóch D
Zawsze jest drożej i dłużej. Plan zakładał parapetówkę na początku stycznia
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
12 lutego 2016 20:02
ogurek, piona! my zdajemy klucze w niedziele, w domku remont ma sie ku koncowi, od jutra musimy mieszkac (co tam, ze kuchni i lazienki jeszcze nie ma 😉 ). Aaa i jeszcze od wczoraj domek sie nie zamyka, bo padl 60-letni zamek 😉
szafirowa wrzuć jakieś fotki domku. Z zewnątrz i wewnątrz 😉
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
12 lutego 2016 21:02
Muffinka, wrzuce jak tylko je zrobie 😉 mam jakies w jakosci zepsutej mikrofalowki z pierwszego ogladania. Za pare dni obfoce efekt prawie koncowy, to bedzie jakies porownanie.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
12 lutego 2016 21:13
Dziękuję za wszystkie lustrzane odpowiedzi  :kwiatek: Ostatecznie stanie chyba na tej folii.

Czeka mnie wkrótce gruntowny remont całego mieszkania, więc chyba na dłużej zawitam w tym wątku  😉 Chciałabym to wszystko robić już, ale muszę czekać, aż wymienią piony w bloku, więc póki co tylko wymyślam aranżacje i ekscytuję się jak głupia  😉
mundialowa orientujesz się w tym temacie?  🙂 Mam irytująco wysokie mieszkanie, czy taką folię da się zamontować niżej niż jest normalny sufit? I mniej więcej jakich kosztów należy się spodziewać przy 20m2? (oczywiście orientacyjnie, chodzi mi o to czy jest to 5 czy 50 tys 😉 ).  :kwiatek:


Pracuję obecnie w sprzedaży mediów do druku, ale folie też mamy, stąd moja "lekka" orientacja w temacie. 😉 I powiem Ci tak, musiałabyś znaleźć folię jak najbardziej podobną do lustra (u nas w oddziale mamy tylko coś na kształt lustra weneckiego, ale wiem, że istnieją też niemal identyczne odpowiedniki luster), przykleić ją na jakąś pleksę  i tym mogłabyś obniżyć sufit. Ale zdolny monter jest konieczny w całym przedsięwzięciu, żeby Ci ta konstrukcja na głowę kiedyś nie spadła. 😉
Kosztów folii nie jestem w stanie podać, bo zależy od jej rodzaju/grubości/kleju/trwałości/itd.
Tylko tak sobie myślę - w jaki sposób zrobić to technicznie? Folia może być w rolce, i klejona na obniżonym "stropie". Ale jak wnieść i zamontować ten strop? Żeby był w jednym kawałku, np z pianki reklamowej/modelarskiej? Pod folią widać każdziutkie łączenie. Czyli trzeba by podwiesić niby-strop, z karton gipsu czy czego tam, na to nakleić cienką pleksi w rolce, wniesioną jak dywan, i dopiero na to folię lustrzaną z rolki. Pewnie potrzebne ze 4 osoby do klejenia. I to fachury. Bo sytuacja nietypowa, bo wszelkie wielkoformatówki ogląda się z daleka i drobne nierówności nie przeszkadzają. A takie "lustro" oglądane z 2 m musi być tip-top gładziutkie.
Może są takie grubsze elastyczne folie, którym nie szkodzi zginanie? I jakaś samo-rozprężna rama do tego, coś jak "składana" blenda fotograficzna. Dokładnie o wymiarach pomieszczenia. Jakieś mocne zatrzaskowe uchwyty - i by było.
Ale gdzie coś takiego dorwać? U jakichś dostawców sprzętu do wyposażenia studio filmowych?
ale lustro w jednej tafli wnieść to też raczej na kg i najlepiej desant z dachu, przed zamontowaniem dachu. Sufit, to jakieś mało wdzięczne miejsce🙂 U nas jest spore lustro i facet niósł i montował z nabożną czcią i wsparciem wszelkich kurew na ustach.
Ja się za to zastanawiam jak to na suficie umyć bez najmniejszej smugi, ale ja bym chciała takie tip -top🙂
nika77, no, lustro w całej takiej tafli to już chyba helikopterem 🙂
Przed położeniem stropu 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się