Paka :-)

falletta, bardzo Ci dziękuję! Właśnie o rozmiar czapraków miałam pytać, bo ja na pewno celowałabym w przegrodę która zmieści cottona DL.
Fajny pomysł z regulacją wysokości półki, mnie przydałaby się wyższa dolna część - żeby oficerki i termobuty się zmieściły.
Orzeszkowa dla pewności najlepiej zmierzyć czaprak w jego najszerszym miejscu i dodać ze 5cm luzu 😉 (ja zmierzyłam czaprak cob  :głupi_łeb🙂
Planuję zakup paki, cena im niższa tym lepiej  😉. Z dwoma wieszakami na siodło ze zmienną wysokością, półką, na której zmieszczą się na płasko czapraki i jakimiś półeczkami/szufladami na derki, wcierki, kosmetyki, ochraniacze i inne pierdoły. Musi być pojemna, bo będę w niej trzymać również końskie rzeczy - bryczesy, buty itd. i chcę mieć tam jeszcze trochę luzu.  🙂
Patrzyłam na Alfako, myślałam nad Nortexem, ale zupełnie nie wiem na co się zdecydować.  🙁 Dodatkowo nie może być zbyt szeroka - nie mam aż tyle miejsca, myślę, że maksymalnie ok 2 takich koszyków [url=https://www.google.pl/search?q=kosz+sk%C5%82adany&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi6uZ3v_-3KAhXEQhQKHSazDy8Q_AUIBygB&biw=1366&bih=633#imgrc=ILr1lre1yA-rlM%3A]KLIK[/url]  😉
Co polecacie?  :kwiatek:
julka177, ja polecam Nortex model pkd2. O taką http://nortex.pl/portfolio-type/pkd-2-rozne-kolory/, http://nortex.pl/przenosna-szafka-na-siodlo-pkm-2s/. Mam ją i jestem bardzo zadowolona. Jest taka w sam raz wymiarowo i pod względem pakowności. Wadą jest słaby zamek, który potencjalnie może się szybko popsuć, ale cenowo wpada bardzo korzystnie na te konkurencji.
julka177, zrób sobie projekt i zamów w Nortexie. Ja polecam całym sercem, ale jako pakę stacjonarną. Na zawody muszę zamówić coś z Alfako.
Ale faktycznie je robią? Bez żadnych problemów? Czytałam posty, że niektórzy mieli z nimi kłopot :/
Ja czekam na moją. Zamówiłam według własnego projektu, na razie jest tydzień opóźnienia względem umówionego terminu  😉
julka177, ja swoją dostałam w terminie. Czekałam 4 tygodnie zgodnie z ustaleniami. Nie było żadnych problemów.
Moon   #kulistyzajebisty
11 lutego 2016 12:16
Z Nortexem to chyba trochę ryzyk fizyk, pamiętam jak D+A (jeśli pomyliłam nicki to poprawcie mnie :P) opisywała swoje przeboje z tą firmą - najlepiej byłoby chyba po prostu mieszkać nieopodal i mieć możliwość odbioru osobistego, bo z tego co pamiętam to właśnie o transport był największy cyrk. Szkoda, że taka akcja miała miejsce, bo zastanawiałam się dość mocno na paką od nich, jednak wielka używka z płyty osb wygrała (bliskością i ceną ;-) )
U nas w stajni są trzy paki Nortex i poza właśnie lekkim przekroczeniem terminu realizacji przy jednej z nich nikt nie ma żadnych zastrzeżeń  😉
Ja zamawiałam 2 paki wg swojego projektu i czas realizacji razem z transportem był zgodny co do dnia. Pan bardzo miły i uprzejmy, wniósł paki tam gdzie miały stać, o fakturze też pamiętał. Pieniądze chciał przy odbiorze, nawet grosza zaliczki mu nie dawałam. Także bardzo na plus.
To chyba spróbuję z Nortexem 😉. Zobaczymy wycenę  😁
Mój bardzo szybki projekt paki, myślicie, że się sprawdzi? 🙂

julka177, ja też  mam nortex  już  od jakiegoś  czasu . Nie narzekam  ani na firmę  ani na kontakt . Mam różową  (fuksja) i kolor też  ładnie trzyma. Zamek z pozoru delikatny,  ale nie oszczędzam  go , nieraz dopycham  na siłę  i nic mu nie jest.
julka177, dla mnie ta półka na dole zupełnie niepraktyczna, bo nie będziesz przecież klęczeć żeby tam coś w niej układać 😉 lepiej wrzuć ją na górę, tzn tą u góry zrób podwójną. A jeśli to ma być szuflada to też zły pomysł, bo żeby otworzyć szufladę to trzeba na maxa otworzyć drzwi a siodlarnie są różne.
Parę stron wcześniej jest na fotce moja gotowa paka - polecam taki układ. Mogę wrzucić też projekt.
Olson pieknie proszę  :kwiatek: :kwiatek:
Ja mam taka Półkę na dole i jestem zadowolona "rzucone" mam tam patenty do lonzownik typu pessoa, wypinacze itp. 😉
Moon   #kulistyzajebisty
12 lutego 2016 12:45
Też mam takową (co prawda podzieloną na pół, ale jest) i też łatwo tam "wkopać" wiaderko z suplementami, patent. A powyżej jest jeszcze miejsce na derkę, skrzynkę ze szczotkami etc. ;-)
Mam jeszcze drugi pomysł



Widzę, że zdania na temat półki podzielone, musze wobec tego przemyśleć. Ale jak będzie na głębokość 60/70 cm to chyba jednak łatwiej na górze ją mieć. Poręczniej.

W tym projekcie mam półkę na ogłowia z wysuwaną listwą chyba, że koszty drastycznie wzrosną, wtedy normalne haczyki. Jakie wymiary powinna mieć taką półeczka? Mam 90x15.
Polki wymyśliłam sobie 20x25 nie za małe? Jedna będzie 30x40. Te górne 30x100.
Przestrzeń na siodła 120x60.
Na drzwiach po 3 haczyki,  w lewych dodatkowo taka skrytka ja w drzwiach w samochodzie. Sprawdzi się to?
Na bokach paki po wieszaku na czaprak / derkę.
Paka ma 170cm z kółkami chyba 180 wyjdzie, nie? Jakby co mogę też coś na górę rzucić.
Jaka głębokość? 60/70? Jakaś inna? 😉

Będzie funkcjonalna? Który pomysł lepszy? 🙂
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
12 lutego 2016 13:40
julka177, głębokość 60-65 w zupełności Ci wystarczy. Półka z wysuwaną szyną na ogłowia powinna mieć przynajmniej 20cm szerokości moim zdaniem, sama mam 17cm i jest ciasno 😉 Jedną półkę zrobiłabym na 35cm wysokości - na jakąś wysoką butelkę z suplementem itp 😀
Mój Nortex - dzisiaj przyszedł  😉

Paka jest wielka, niestety w siodlarni mamy ścisk i ciężko zrobić dobrą fotę. Paka jest porządnie wykonana, wszystko zgodnie z projektem. Mały minus za opóźnienie (2 tygodnie), ale producent przeprosił i bardzo szybko wysłał szafkę  😉
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
22 lutego 2016 21:36
tulipan możesz podać wymiary (wysokość i szerokość) oraz cenę? Może być PW  :kwiatek:
Szerokość 120cm, wysokość 155cm + 20ck kółka  🙂 Zapłaciłam 1894zł za własny projekt z dostawą.
To ja się pochwalę ręczną robótką w wersji taniej 😉
Całość kosztowała mnie 340 zł i 2 wieczory wiercenia 🙂 Oczywiście to nie jest pełne wyposażenie, cały czas się zastanawiam nad nadstawką na derki, ale w razie czego zmieszczą się i tu.

Wieszak na ogłowie jest wysuwany, a wieszak na siodło można sobie podwyższać i obniżać 🙂 Polecam 😉
ziraell a jak wysoka jest ta paka?
160 wzwyż, 120 wszerz i głebokość koło 60 🙂
Czy ktoś juz sie zdecydowała pakę Gp horse? Albo chociaż widział ja na żywo?
Na zdjęciach wyglada bardO zachęcająco😉
evescool   Konia nie możesz do niczego zmusić...
24 marca 2016 21:46
Witam,

Fajna paka, nie widziałam jej na żywo też przymierzam się do kupna takiej,albo podobnej, bo mam dosyć wożenia sprzętu w samochodzie.Jaka jest cena tej skrzyni gp horse?nie znalazłam info na ich stronce. Fajne i w dobrych cenach są paki http://unicase.pl/

pozdrawiam

Ewa
dziewczyny  🙇  jakie wymiary powinna mieć przestrzeń w pace na dwa siodła skokowe. Głębokość 60? Szerokość 60? A wysokość  🤔    :kwiatek:
Ja to bym chyba musiała mieć taką z szufladami i pułkami i aż się boję ile by mnie wyniosła.
Bez wieszaka na siodło - nie potrzebny mi.
Przedstawiam mój projekt. Wujek ma swoją stolarnie wiec mi zrobił pakę🙂 nie chciałam duzej bo całej siodlarni zajmować nie chce ale ta i tak dość spora wyszła  ;p  kilka poprawek i jak dla mnie bomba! W końcu mam gdzie trzymać rzeczy w nowej stajni 🙂 wymiary 135x85cm głębokość 60cm
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się