Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Fenistil dawałam, kiedy Michał był mniejszy
Dawałam też nasivin soft
Teraz, ponieważ jest zdecydowanym alergikiem, podaję pronasal, aerius itp 🙁
dea a stosowałaś jakieś inhalacje?
Piękne zdjęcia z wszelkich momentów okołoporodowych. Dla tych, których to raczej rozczula niż brzydzi. Dla mnie cudowne  😍 KLIK
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
11 lutego 2016 17:51
Dzionka 12.02 to ładna data  🙂 Moja babcia ma jutro urodziny (85-te)  😉
dea, od sambucolu lepszy syrop z czosnku np. Taniej i zdrowiej.
Ja czasami u mlodego stosowałam na totalnie zapchany nos fenistil.
Cos tam działało.
Jednak nie na tyle aby mnie zadowalalo.
U mojego dziecka katar to armagedon. I musze nos odblokować na noc, inaczej nie ma spania.
Dlatego ja stosuje inhalacje i dodatkowo Nasivin.
Po 3,  4 dniach katar znika
dea   primum non nocere
11 lutego 2016 19:03
Inhalacje czyli nebulizator? Dzisiaj zanabyłam. Jeszcze nie testowany. Sól fizjologiczna wystarczy? Ile? Trzeba wcześniej jakoś odetkać czy na takiego zapchańca maska (dziecinna jest przyduża na nią, ale chyba nie szkodzi? i tak nie jest szczelna), siedzimy i wąchamy, katar zacznie się lać? Wtedy mi pewnie oprotestuje kontynuację... wystarczy obetrzeć w trakcie i odessać raz na koniec? jak będzie konieczne odsysanie w trakcie to słabo widzę powodzenie tej misji...
dea, sol fizjo wystarczy.
Ile? ile wytrzyma im dłużej tym lepiej ( wlej sobie na początek pól buteleczki soli )
Nic nie odtykasz wcześniej tylko przystawiasz maskę i się inhalujecie.
Nic nie szkodzi że maska jest za duża i mało szczelna
Katar od razu lać się nie zacznie ( ale dziecko może kichać podczas więc samo się oczyści )
Powodzenia w misji.
Aha jak ma zatkany tak ten nosek to na noc można przy łózku  pieluszke z oil olbas wywiesic.
Albo nasmarować lub przykleić ten plasterek aromativ


Lotnaa   I'm lovin it! :)
11 lutego 2016 19:19
Piękne zdjęcia z wszelkich momentów okołoporodowych. Dla tych, których to raczej rozczula niż brzydzi. Dla mnie cudowne  😍 KLIK


Obłędne zdjęcia, ja już ryczę 😉 😍 Ale nr 10 to chyba coś nie halo 😉
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
11 lutego 2016 19:24
Ejj,bo teraz to ja zglupialam- jakie to jest badanie, poprzez ktore gin na nfz potwierdza ciaze? Bo ja w zyciu zadnego innego badania niz to z krwi i usg nie zaznalam w ciazy (nie liczac badania rozwarcia przed samym porodem).
Piękne zdjęcia z wszelkich momentów okołoporodowych. Dla tych, których to raczej rozczula niż brzydzi. Dla mnie cudowne  😍 KLIK
8,9,13,14,16 😍 Też mi się łezka w oku zakręciła.
dea Ja podaje Otriven Baby, tylko nie wiem, czy w PL tez jest.

Dzionka Eeee tam! 13.02 to najpiekniejsza data 😉))

Wiecie kobitki, ze dokladnie rok temu ostatni raz przespalam cala noc? Jak to mozliwe, ze tyle wytrzymalam  😂 12.02 od popoludnia juz rodzilam Paulinke, ktora sie wyklula 13-go w piatek tuz po polnocy  😍
dea   primum non nocere
11 lutego 2016 19:38
Dzięki, dobre kobiety  :kwiatek: Jutro będziemy walczyć.
ash   Sukces jest koloru blond....
11 lutego 2016 19:40
Pandurska, ja mam 1 nockę przespaną wiecej niż Ty 😉
ale zleciało. Nasze dzieciaki za chwile roczniaki!
ash Dla mnie ten rok to jak caaala wiecznosc! Serio! Tyle sie wydarzylo, ze nie ogarniam 😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
11 lutego 2016 19:55
Pandurska, ash, sto lat dla Was!  👍
Wy mi tu o 12-14.02. mówicie, a ja się zaczęła modlić żeby do 20 urodzić 😁

Zaraz urodziny Paulinki i Tymka, ale ten czas zasuwa no... Dopiero co się rodziły, dobrze to pamiętam 😀
szafirowa, no jak jakie? Na macanta. Kolor i rozpulchnienie od wiadomej strony oraz rozmiar od brzucha🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
11 lutego 2016 20:50
Dzionka, czas leci strasznie! Dzis zaczelam odkladac pierwsze za male ciuszki. Mój "kurczaczek" wazy juz sporo ponad 4kg, kosmos, jak szybko te dzieci rosną...
Dzionka, Ty weź urodź, bo zaglądam czy już 😉
Inhalacje czyli nebulizator? Dzisiaj zanabyłam. Jeszcze nie testowany. Sól fizjologiczna wystarczy? Ile? Trzeba wcześniej jakoś odetkać czy na takiego zapchańca maska (dziecinna jest przyduża na nią, ale chyba nie szkodzi? i tak nie jest szczelna), siedzimy i wąchamy, katar zacznie się lać? Wtedy mi pewnie oprotestuje kontynuację... wystarczy obetrzeć w trakcie i odessać raz na koniec? jak będzie konieczne odsysanie w trakcie to słabo widzę powodzenie tej misji...
dokładnie nebulizator. A co kupiłaś? Dobra też jest zabłocka mgiełka solankowa (kupisz na allegro) można wlewać to też do nawilżacza.
bera7, haha 😀 Jeszcze chwilunia, po sobocie chcę rodzić, bo się umówiłam z koleżanką i potem ze znajomymi 😀 Ale staram(y) się jak możemy :>

Lotnaa, oj fakt! Widzę po moim bratanku. Co go nie zobaczę, a widzę go dość często, to nie mogę uwierzyć jak on pruje z rozwojem :O Pokaż Hanię aktualną 🙂

Tez kupiłam inhalator, ten z Lidla. Oby się nie przydał. Kurde, martwią mnie te niusy o panujących choróbskach, włącznie z grypą. Czy to jest tak, że już całe życie się będę martwiła o to dziecko 😉? Tak tak, znam odpowiedź na to pytanie...
Dzionka mało powiedziane że się będziesz martwiła..

Co do inhalatorów to ważny jest parametr cząsteczek jakie docierają do płuc.
http://www.aptekamalegoczlowieka.blogspot.com/2016/02/inhalacje-czym-sa-i-kiedy-je-stosowac.html
Liliana.Ishi Dziękuję za gratulacje i mam nadzieję, że Ty niedługo spełnisz swój sen 🙂 Nieoceniona była Twoja pomoc dla Stasia i jakby co to pamiętam i czekam by móc się odwdzięczyć 🙂 Czekam na relację fotograficzną z Indii (zazdroszczę).

szafirowa O usg mi chodzi, chciałabym wiedzieć, że ciąża urojoną, pozamaciczną itp. nie jest. Ale ok, już ochłonęłam i na luzie do tego podchodzę.

Mój synek mówi już: mama, tata, baba, dziadzia, Kla (Klaudia), brrrum na wszystkie pojazdy (nawet te w książce), słowem najczęściej używanym jest "tamm!! z paluszkiem wskazującym 😉, do tego jeszcze nie, tak, mniam i na hasło śpiewamy zaczyna la la la la. Zapytany gdzie jest zegar, pies, kot, oko, nos itp. pokazuje palcem i mówi tam 🙂 Gdy chcę z nim zatańczyć wyciąga łapkę i kładzie ją na mojej dłoni, buźkę otwiera i może tak tańczyć dłuuuugo. Między jedynkami ma diastemę, co wygląda mega zawadiacko (chyba po dziadku) 😉 i jest już tak kumaty, że szok. Odrzuca mi piłkę za każdym razem jak ją rzucę - łapie ją, potrafi bawić się autkami jeżdżąc nimi dookoła siebie i mówiąc brrrum brum. Napatrzeć się nie mogę jak błyskawicznie zaczyna mi się dziecko rozwijać. A najważniejsze to to, że po grudniowym kryzysie niejedzenia + ząbkowania nie ma śladu. Je baaardzo dużo i od razu to widać po dziecku.

Jeszcze z rok temu nie sądziłam, że będę tak zafascynowana rozwojem i nowymi umiejętnościami synka. A teraz mogę patrzzeć i patrzeć jak się bawi i móżdży 😉
nada, To jest cudowny, fascynujący czas. 😍  Niesamowite, prawda? Ledwo to takim naleśnikiem było, a tu nagle łazi, gada i pokazuje. 😁

Mnie Gabryś kilka dni temu powalił na łopatki.
Przyjechaliśmy odebrać go od teściowej  (był u niej na noc, z soboty na niedzielę, a my mieliśmy wychodne i romantyczny wieczór).
Zastaliśmy go na dworze, w piaskownicy, z 10-cio letnią ciocią Zuzią. Ucieszył się bardzo i zaczął relacjonować: Popatrzcie, tu zrobiłem babkę kaczuszkę dla Zuzi, tu dla tatusia, a tu dla mojej najpiękniejszej mamusi! 😍
Sens życia.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
12 lutego 2016 08:43
Dostałam wczoraj mega paczkę ciuszkową od siostry, ilość chyba nie do przerobienia  😅 Troszkę bardziej chłopięce klimaty, ale kto powiedział, że Hania ma być wiecznie różowa  🙂

Sens życia.

Zaczynam czuć ten klimat  😉

Dzionka,
Jak tam, nastroje bojowe? Czekanie jest w tym wszystkim najgorsze, ale śpij ile wlezie. Szkoda, że nie da się snu zmagazynować na zapas 😉

A co do zdjęć, mamy taką zmasakrowaną twarzyczkę, że aż nie mam ochoty na zdjęcia 🙁 Czekałam z nimi, aż się poprawi, a robi się coraz gorzej  😕 Cóż, będę pstrykać i najwyżej retuszować  🤔wirek:

Tutaj są sprzed około tygodnia:

Kołysanki z tatą  😉


I z naszej pierwszej górskiej wycieczki:


Lotnaa - ale Maleńka podobna do Ciebie! a górskie zdjęcie boskie🙂 a co lekarz powiedział odnośnie buzi?
gdzies jeszcze ta wysypka jest? Bo moze to jest jeszcze powiklane jakas alergia? Jesz nabial?
Idze na skaze na policzkach pomaga tylko Linus ten konkretny (bo sa jeszcze inne linusie, niby podobne ale nie dziala tak samo), moze tez by pomogl cos? Tlenek cynku zawsze zlagodzi skore...
[img]https://img2.doz.pl/product/76997/scale/250x250[/img]
Dawno nas nie było 😉

Dzionka aby szybko poszło. Trzymam kciuki


Wrzucam zdjęcia swojego małego potworka hajnidka i spadam 🙂
Chuda - ale Mały Budda:P
hehe Budda  🤣  każdy się śmieje z jej drugiej brody
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się