Kupno konia

Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
29 stycznia 2016 12:17
minerwa albo do Pankowa, Piotrka Mazurka. Tam dostaniesz już wyszkolonego konia.
Możesz też zapytać Kasi Kuryś w Żółkiewce.
Rudzik, dzięki!
tylko ja chcę konia klasy rekreacyjnej, a wyszkolone konie z pankowa czy książa to chyba wyższa liga ( :???🙂
minerwa, również polecam Kasię Kuryś :-)
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
29 stycznia 2016 15:28
Rudzik, dzięki!
tylko ja chcę konia klasy rekreacyjnej, a wyszkolone konie z pankowa czy książa to chyba wyższa liga ( :???🙂


niekoniecznie same top, Piotrek ma też takie rekreacyjne, albo młodziaka podszkoli.
Kto pyta nie błądzi.
dzięki, w takim razie uderzę i do Piotrka i też do Kasi Kuryś.
na razie robię rozeznanie, potrzebuję jeszcze miesiąc-półtorej by ogarnąć bieżące sprawy i wtedy ruszam na poszukiwnaia pełna parą 😉
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
08 lutego 2016 10:20
desire   Druhu nieoceniony...
08 lutego 2016 12:35
florcia9, jeśli z koniem wszystko ok to chyba pomylili się z ceną. 😉
tez ta cena wydaje mi się za niska jeśli jest zdrowy.
Czy jego przody sa normalne??  🤔
tez ta cena wydaje mi się za niska jeśli jest zdrowy.


Eee tam , góra z pięć razy  🤣
Wracając do polszczyzny - jak sprawdzają się użytkowo angloaraby z Janowa Podlaskiego? Nie są to konie na topie, ale widuje się je w skokach/ujeżdżeniu. Macie jakieś refleksje/ doświadczenia?
doświadczenia?


Raczej się nie widuje . 🤣 Chyba  że na jakichś towarzyskich w porywach regionalnych.  🙄
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
10 lutego 2016 22:44
Losse w WKKW znajdziesz kilka, w innych dyscyplinach nie rzuciły mi się w oczy.
Constantia - o! To jest jakiś trop. Znasz lub kojarzysz te konie?

Ciągnie się za Janowem jakaś magiczna fama, planuję się tam wybrać i obejrzeć młode, ale chciałabym zorientować się wcześniej, na które potomstwo zwrócić uwagę.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
10 lutego 2016 23:06
Na tę chwilę to przychodzi mi do głowy Vacat JP, Ezop, Ekolog i Marta Dziak-Gierlicz. Pod Arturem Społowiczem Rozmaryn, Poker, Baryt, Tanger.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
11 lutego 2016 00:41
Raczej się nie widuje . lol Chyba  że na jakichś towarzyskich w porywach regionalnych.  icon_rolleyes

No a S. Przedpełski potem P. Wielgórska to na czym niby startowali, i raczej nie na jakichś towarzyskich czy regionalnych, jak nie na angloarabie janowskim Eremita. 🙄
Janowski jest Aramis po Efekt, koń na którym Olga Michalik startuje w konkurach GP i to całkiem zacnie.
Pytanie było czy się widuje , a nie czy się widywało .  😉 Kiedyś to się nie tylko widywało ale było ich mnóstwo ,za to teraz widuje się bardzo sporadycznie.  😉
Kiedys malopolaki czy to z Janowa czy z Ochab czy Walewic widywalo sie praktycznie w kazdej dyscyplinie i to na db poziomie. W tej chwili kilka koni startuje w wkkw, z powodzeniem roznym,wspomniany Aramis w uj i jakies pojedyncze konie na ZO w malej i sredniej rundzie. W tej chwili sportowych mlp ( i nie mowimy tu o koniach na N tylko wyzej) jest jak na lekarstwo.
W skokach  i ujeżdżeniu praktycznie nie istnieją . W sumie nie ma się co dziwić , większość tych koni które spotyka się na parkurach i czworobokach to hodowla zachodnia. 100 razy większe możliwości i 1/10 pracy tej co z Młpl.  😉
Bardzo dziękuję!

🤔trzałka:Quanta - kryją jeszcze Efektem? Obejrzałam kilka przejazdów tej pary- podoba mi się.

🤔trzałka:Karla - smutne.. Problem polskiej myśli hodowlanej, czy dostosowanie się do polskiego rynku - zapotrzebowanie na tanie konie?
Czy jego przody sa normalne??  🤔

Nie. Ma bardzo cofnięty staw pęcinowy i dość długą miękką pęcinę. Przeciążenia widać już w kłusie, a lądowanie po skoku - strach wsiadać.
Małopolaki widuje się i widywało się w rekreacji 😉 i tu się sprawdzają 🙂
W skokach  i ujeżdżeniu praktycznie nie istnieją . W sumie nie ma się co dziwić , większość tych koni które spotyka się na parkurach i czworobokach to hodowla zachodnia. 100 razy większe możliwości i 1/10 pracy tej co z Młpl.  😉


hmm 100 razy większe możliwości  nie jeden  koń by się uśmiał 🙂 Mniej pracy eh raczej nie przyczepiał był łatki rasie bo to zależy od uwarunkowania danego konia a nie rasy.
Smutne jest tylko to ze czasami mam wrażenie ze hodowcy i zawodnicy z zachodu często cenią nasze małopolaki bardziej niż my.
Najlepiej swoje braki zrzucić na barki koni ale tak patrze na wyniki polskich zawodników na tych zachodnich furkach i szału nie ma a dobry zawodnik z zachodu pewnie ograł by ich na tym <rekreacyjnym> małopolaku. Słabością małopoloków jest brak promocji w sporcie mówiąc wprost bieda hodowców którzy nie maja pieniędzy na promocje swoich koni w sporcie. 
Dava   kiss kiss bang bang
12 lutego 2016 06:27
Juz to kiedys pisalam: nawet najwieksza promocja nic nie da miernocie 😉

I tak konie malopolskie sprawdzaja sie w wkkw, ale w skokach jako skokach i uj sa cale lata swietlne za polkrewkami, czy to PL, czy zagranicznymi.
Mowie o sporcie (plus C klasa), rekreacyjnie oczywiscie jak najbardziej.
Racja ale i na najlepsze konie trenowane i startujące pod miernotami nic nie osiągną
Trojan - Nie masz pojęcia o czym piszesz .Żadnego z naszych zawodników nie stać na promocję konia nawet żeby był najlepszy na świecie. W tej chwili sport to komercja dla najbogatszych. Niektórym się udaje , bo sprzedając jednego konia za duże pieniądze mają szansę zaistnieć na drugim ( jak Kazimierczak ) inaczej nie mają szans bo nie mają pieniędzy.
http://www.tylkoskoki.pl/aktualnosci/1846-kazmierczak-wsrod-gwiazd.html
Łatwiejsza praca i większe możliwości z końmi Holsztyńskimi , Hanowerskimi czy Oldenburskimi wynikają z ścisłej selekcji hodowli i ukierunkowaniu na konkretną konkurencję sportową .Każdy kto pracuje z tymi końmi wie o czym piszę. Dobry koń to dobry koń , gdyby konie Małopolskie były dobre , to nikt by się nie obruszał że koniecznie musi startować na koniu z hodowli zagranicznej. Jak trafi się wspaniały koń rasy Małopolskiej , to wszyscy go chętnie kupią i będą startować . .
patrz : http://equista.pl/editorial/369/cian-o-connor-bedzie-startowal-na-koniu-polskiej-hodowli
Tylko że niestety to wyjątek. Dobry koń nie ma rasy , maści czy kolorowych paszportów dobry koń jest po prostu dobry !  😉
Rasę Małopolską zabiły dotacje i brak ukierunkowania i selekcji na sport. Kiedyś pisałem że konie ( w rasach gorącokrwistych ) hoduje się tylko do sportu , to mnie wyśmiewano , teraz widać efekty tych śmiechów.  😵

Wyjechało 7 wróciło 6  😉
http://www.pzhkm.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=440:wielki-sukces-polskich-koni-w-pompadour-2013&catid=37:wyniki&Itemid=55
A powinny być sprzedane wszystkie  😉
Gosiaopti- to też świadczy o ich użytkowości, ale nie tego szukam 🙂

Skoro odnoszą sukcesy w WKKW, to może są dobrymi końmi do wszystkiego, a niekoniecznie wpisują się w kanony dzisiejszego sportowego jeździectwa? Podążam dobrym tokiem?
desire   Druhu nieoceniony...
12 lutego 2016 09:58
Losse, no a WKKW to co to jest? Już nie sport? 🤣 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się