Sesja/Studia i t d ;)

madmaddie czekaj na wyniki, ja też "czułam, że uwaliłam" fizjologię, a potem 4 w usosie  😂.
Poproszę o kciuki dziś o 17.15 - ostatni egzamin tej sesji  🏇
Kciuki dla wszystkich potrzebujących! 🙂

Czy ktoś z voltopirów też się niedługo broni? Przydałaby mi się jakaś grupa wsparcia 😵
Magdzior, mialas anatomie z M. Skibniewskim? Zaczelam juz kurs zoofizjo w Warszawie i 2 zjazdy z anatomii mam na SGGW wlasnie z dr 🙂 Mega czlowiek, zupelnie inaczej uczyc sie i sluchac praktyka, niz profesorkow na uczelni ktorzy tylko jelenie szlachtują i inne leśne stwory (UTP w Bydgoszczy, nie pozdrawiam). W dwa weekendy naucze sie wiecej niz przez caly rok studiow, jestem w szoku. ale jednak bez wczesniejszej nauki anatomii ciezko by bylo przebrnac przez ten kurs.
Slyszalam opowiesci o "martwym koniu, ktory sam stoi" nie wiem czy wiesz o co chodzi 😉 i memlaliśmy w miesniach psa w prosektorium. Mega mega mega sa te zjazdy z dr!
xymena ja sie bronie , jak będą Pani prof raczy zaliczyć nam przedmiot.Koło pisałam z 30 razy.  Zastały dwa tygodnie a ona trzyma 35 osób. Na początku było to calkiem śmieszne ,ale teraz juz mnie to wkurza. Tym bardziej ze praca skonczona. ;/
elena111, też mieliśmy takie przypadki.. raz też przez widzimisię Pani prof (ludzie pisali po naście razy), a raz w sumie na własne życzenie kolegów, którzy jechali po przedmiocie innej prof tuż pod jej gabinetem. Na szczęście takie kwiatki nie zdarzyły się w tym semestrze..
Ja się stresuję, czy zdążę się obronić przed rozpoczęciem nowego semestru, bo jak nie to mogę się pożegnać z drugim stopniem.
W końcu, oficjalnie, mogę pożegnać się z tym koszmarem! Żegnaj biochemio!  🏇 💃
nopebow super!  😅 Pozytywne wiadomości  🙂.
Awers typowe  😁. Czasem mam wrażenie, że nie uczę się niczego praktycznego na studiach a potem wystarczy jeden dzień np praktyk z kimś kto potrafi i chce przekazać wiedzę i mam głowę pełną wiedzy  😜. Takie były ostatnio praktyki z kardiologii, nie mogę się doczekać następnych!
ja też, ja też!  💃 💃 w końcu zdaaaaaane!  😍
xymena sprawa poszła wyżej może sie cos ruszy,ale chyba oszaleje do tego czasu nerwy mi puszczają. :/ o złożenie kwitów na magisterkę też nie wiem czy zdarzę bo rekrutacja do 15 a ostatni termin oddania pracy to 28.02.
mils   ig: milen.ju
14 lutego 2016 09:27
nopebow, Sonkowa gratulacje dziewczyny!

edit. Zoologia na 4! Tym pozytywnym akcentem kończę swoją pierwszą sesję. 😀
a przede mną jeszcze wyniki wczorajszego egz, jutrzejszy egz i poprawka z ochrony własności  intelektualnej na której nastąpiła rzeź. Przedmiot za 1PKT ETCS.. miało to być zaliczenie w formie egzaminu, miłe i przyjemne- zdało góra 10osób. 😵
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 lutego 2016 14:59
madmaddie czekaj na wyniki, ja też "czułam, że uwaliłam" fizjologię, a potem 4 w usosie  😂.



uwaliłam. tak jak połowa roku :P
mils   ig: milen.ju
14 lutego 2016 16:14
Malaaa u nas facet tak strolował cały, rok, że szok. Na te OWI jakoś wszyscy narzekają. I z takiego czegoś uwalić... PS. Gdzie studiujesz?
mils kochany UMCS  👿 na poniedziałek jest jakieś 100osob do PRZEPYTANIA a tylko 3h.. więc będę koczowała od samego rana żeby wejść.  🤔wirek: Moim hasłem przewodnim na tą sesje jest "wytrzymaj, to już przedostatnia sesja"
robakt   Liczy się jutro.
15 lutego 2016 09:29
Ja 5 dni sobie odpoczywałam totalnie od nauki, równo za tydzień egzamin i codziennie chcę trochę ogarniać.
Ma ktoś Atlas Anatomii Psa i Kota (ten z obrazkami sekcyjnymi) i może polecić? Zastanawiam się nad sensem zakupu. Jestem typowym wzrokowcem i muszę mieć dużo kolorów 😉 Konig jest ok, ale to jeszcze nie to (zresztą nie jest atlasem, ale zdj sekcyjne ma).
Widziałam, że ryciny w tym atlasie są dobre - zdjęcie danej okolicy ciała żywego (?) psa, obok zdjęcie sekcyjne tej okolicy i kolorowy obrazek. Są tam może obrazki z wyczuwalnymi punktami kostnymi? To bardzo ważne dla mnie żeby były, a coś mi się obiło o uszy, że właśnie w tej pozycji je znajdę.

Sesja za mną, teraz do końca lutego wolne 🙂
Mam taki atlas. Mi się bardzo przydał, szczególnie do powtórki przed kolokwium z mięśni. Tętnice, nerwy i żyły masz oznaczone różnymi kolorami.
Są tam ryciny z wyczuwalnymi punktami kostnymi oraz radiogramy. Niestety jestem teraz w domu, a atlas został w akademiku, więc nie mogę więcej napisać, żeby nie wprowadzić cię w błąd.ą

Ja też mam już pierwszą sesję za sobą  😅 , wolne mam tak naprawdę od ostatniej środy do 22 lutego, więc teraz mogę oddać się słodkiemu lenistwu.
Ja tez go miałam ale kompletnie nie przypadł mi do gustu.. Po jednym dniu go odstawiłam. Raczej nieczytelne te obrazki dla mnie były. Nie potrafiłam sobie tego wyobrazic. Zdecydowanie lepiej uczyło mi sie na filmikach z YouTube. Treść tez bez szału.
elena111, ja jednak zdążę.. dzisiaj się dowiedziałam, ze obrona w środę  😜
Malaaa, u nas też był odsiew z OWI, niektórzy po półtora roku dopiero zdali a w pierwszym terminie przeszło tylko "naście" osób.
Jak dla mnie najlepszy jest atlas Popesko. Czytelny, ładny i przyjemny - do tego opisany jest też koń i krowa

Awers nie wiem skąd jesteś, ale jeżeli z Wrocka lub z Poznania to mogę Ci ten atlas (2 tomy) skserowany w kolorze odpalić za worek marchewek, bo już mi się nie przyda 😉
A ja od dziś zaczynam nowy semestr... I czuję się tak mega rozleniwiona przez te 3 tygodnie, a w poniedziałek kolos z KPK i 2 marca kolos z UE...  🙄 Nic mi się nie chce, nawet ruszyć na zajęcia 😁
galopada_   małoPolskie ;)
18 lutego 2016 08:43
ja się lenię aż do niedzieli 😀 czuję się naładowana energią i chęcią do nauki 🏇
Gratulacje wszystkim zaliczeń. 🙂

Zostały mi poprawki kosmetyczne w mojej pracy ,a tak mi się nie chce. Najchętniej to bym to wszystko rzuciła i poszła do koni. Jeszcze taka piękna pogoda za oknem. ;/  Jak wcześniej pisanie pracy mi szło całkiem fajnie tak teraz to jakaś porażka. Siedzę godzinami lampie się w komputer i jedna strona na dzień. O zgrozo niech to już się skończy. ;/
Poproszę o kciuki. Za 24 i pół godz poprawka egzaminu. Trzymajcie mocno 🙂
i ja znów zamawiam kciuki na jutro na 9, zaczynam się stresować  😡 ostatnio podziałały rewelacyjnie, tym razem też by na pewno pomogły  :kwiatek:
robakt   Liczy się jutro.
18 lutego 2016 12:52
cavaletti są kciuki! Ja w poniedziałek walczę z reaktorami po raz kolejny.
robakt, reaktory to złooo! Mi się udało pchnąć na 4,5 na szczęście, ale to była droga przez mękę...
Trzymam kciuki za kogo tylko trzeba, a sama zabrałam się w końcu za pisanie pracy. Część teoretyczna jest w sumie całkiem ciekawa, ale ja już nie mogę się doczekać części praktycznej 😀
Jenyyyy jak ja bym chciała mieć ten egzamin już za sobą. Marzę o "kto chce 3 może wyjść", ale to uczelniane Urban Legend, nikt tak nie robi 🙁
W ogóle mi nic do głowy nie wchodzi 🙁
Mi wasze kciuki w tej sesji pomogły wiec teraz ja trzymam za Was.  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się