kącik skoków

Widzisz, on się boi wszystkiego. Papierka na ziemi, psa, muzyki z głośników etc.
Ma 7 lat, wiec juz ta młodość przemija... Ale, pchamy co mamy. Z wczoraj
A ja jak zwykle trochę nietypowo 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
14 lutego 2016 19:44
Zorilla, czy to jest zdrowe dla końskich pleców? Bo chyba zdecydowanie większy ciężar jest cały czas na jednej stronie? Jak to właściwie jest z damskim siodłem?
Zorilla właśnie ja mogę zadać dosyć głupie pytanie, ale czy jazda po damsku uczy jakoś by dosiad był taki aby ciężar był rozłożony równomiernie? Czy to jest jak wygląda, że jest cały czas jedna strona bardziej obciążona.  I pytanie, które już Strzyga zadała 🙂
Jest to pierwsże tak jak z kazdym siodlem, czyli powinno byc ono dopasowane. No wiadomo jak to jest, zwlaszcza ze damskich siodel w Polsce jest z 10 na krzyz.
A kwestie inne, ciezar ciala jako rownowaga rozlozona powinna byc rownomiernie. Oczywiscie nogi sa po 1stronie wiec tych kilogramow po lewej jest wiecej. Ale tylek ma siedziec rowno.
Oczywiscie nie jest to dla konskih plecow sanatorium, ale wsiadajac w takie siodlo raz na dwa tygodnie na 30min tez ciezko tego konia zepsuc. Zakladajac ze siodlo nie jest jakos masakrycznie niedopasowane a jezdziec nie telepie sie jak worek z gruzem.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 lutego 2016 05:46
Zorilla, a dla pleców jeźdźca nie jest to niezdrowe? Biorąc pod uwagę, że kiedyś tak właśnie się jeździło
deborah   koń by się uśmiał...
15 lutego 2016 07:19
Zorilla, nawet po damsku świetnie wyglądacie 🙂
naovika, a że bez ochraniaczy tez wyjątek. Ja bym się bała ciągnąc w góre bez zabezpieczenia nóg 🙂 Skaczecie coś z podmurówkami? Masz jakieś filmiki z treningu?

eterowa jakoś inaczej wyglądacie. Koń jakby zawisał w skoku. i z Twoją równowaga coś nie tak chyba. Nie potrafię powiedzieć konkretnie ale coś mi nie leży..
Dzieki 🙂
Z czlowiekiem to podobnie. Dla zdrowia to raczej nie ten sport 😀. Ale z tego wzgledu siodla dla dzieci sa i na lewo i na prawo, albo treningowe z przekrecanymi kulami (te kije wystajace z lewej strony, na ktorych sie ma nogi). Ale to raczej dawniej i glownie w Anglii. Wlasnie po to zeby wsiadac raz na lewo, raz na prawo i rownomiernie wykrecac miekkie dzieciece kostki 😉.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
15 lutego 2016 20:16
deborah, ano mam problemy z równowagą po przerwie i przez te śruby nieszczęsne (przymusowa sztywność w lędźwiach) 😉 Muszę się na nowo wdrożyć, dawno nie skakałam takich przeszkód. W kwietniu (po wyciągnięciu śrub) na pewno będzie lepiej).
Dzisiejszy parkur 130 cm, na zakończenie pobytu w KJK Romico.
Zaśrubowana jeździ parkury 130 cm  😜 Szalona!

Faktycznie ciut u Ciebie widać różnicę, ale serio - nic dziwnego. Podziwiam, zazdroszczę i kibicuję. Uważaj tylko na siebie!

Edit: Wlazłam w filmik. Eter zawsze z taką sztywną kitą pomykał?
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
15 lutego 2016 20:30
Atea, :kwiatek:
Co do kity - zawsze zawsze, odkąd go mam 😉 Ale z pleckami wszystko w porządku, miał niejednokrotnie sprawdzane.
eterowa, dla mnie ten parkur 130 wygląda naprawdę super 😀 równa jazda, tak spokojnie. Ale jak leżałaś na skoku na szyi tak leżysz. Śmiesznie to wygląda, bo zaczynasz dobrze, po czym w jednej fazie kładziesz się na płasko prawie :P  i potem znowu idealnie powrót do pionu. Trener ci na to zwraca uwagę?
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
15 lutego 2016 21:12
xxagaxx, no śmiesznie, szczególnie na okserach, co zrobić; ale było naprawdę dużo gorzej kiedyś, bo leżałam przez cały skok ^ Także jest mały progres. W poprzednim sezonie pozbyłam się problemu (naskakałam się na wyższych przeszkodach na kilku koniach), no ale potem te złamanie kręgosłupa, kilka miesięcy zastoju i teraz na nowo muszę się wdrożyć. Dajcie mi proszę trochę czasu jeszcze 🙂 Muszę też popracować nad oparciem "w nogach". Po kilku dniach intensywnych treningów na kilku koniach dziś naprawdę byłam mocno zmęczona, kondycja jeszcze nie ta... Najbardziej czułam pachwiny 😀 Toteż mną "nieco" miotało dziś. Ale Eter jest wyrozumiały!
eterowa, pokazałam filmik trenerowi. Kwalifikatorowi. Bo bardzo podoba mi się jak jeździsz. Z zastrzeżeniami, ale chciałabym trochę dla siebie ściągnąć. Powiedział, że Bardzo mu się podoba. Twój spokój. Krótkie wodze. Z błędami: taki, śmaki, owaki... (no, jeszcze sporo można poprawić), ale ten spokój i płynność robią wrażenie.
deborah   koń by się uśmiał...
16 lutego 2016 07:23
eterowa, 130 zdecydowanie lepiej ! pilnuj oparcia na strzemieniu w skoku w każdej fazie bo leci do tyłu przez co, co widać szczególnie na okserach lądujesz w kolano, nie w strzemię. Potem mijają dwie fule zanim złapiesz równowagę. Mam dokładnie ten sam problem i cały czas nad soba pracuję. Tak czy inaczej mocno wam kibicuję. Przyjemny obrazek. Szczególnie, że większość tego sukcesu sama wypracowałaś.
Moon   #kulistyzajebisty
16 lutego 2016 07:27
eterowa, tak jak w poprzednim filmiku mi coś nie grało w Tobie, tak w tym najnowszym jest super! Leżenie wg mnie to nie dramat, może nad niektórymi przeszkodami można by się doczepić, ale też trzeba wziąć pod uwagę, że Eter jest stosunkowo nie duży, dobrze baskiluje i po prostu potrzebuje dużo swobody by pracować szyją. Bardzo podoba mi się Twoja ręka, no i spokój w dojazdach! (napisała ta, co ją korcą posyły z łokcia do oksera 100cm  😵 )
Uważaj na siebie, jak przeczytałam o śrubach to aż mi zaczęło strzykać tu i ówdzie!  😉
Moon, właśnie dlatego że Eter jest nieduży nie powinno się przekładać ciężaru na przód. To jest odruch, każdy z nas gdzieś podświadomie myśli że jak się położy, rękę odda (a wręcz może i rzuci) to konikowi będzie lepiej. Nie prawda. 
Czy komukolwiek się może obiło o uszy cokolwiek w temacie zawodów w Białym Borze w tym roku ??
W zeszłym roku organizacja przez BB zawodów stała pod znakiem zapytania, ale ostatecznie cały cykl zawodów się odbył. Całkowita cisza w tym temacie odnośnie tego roku mnie martwi. :/
a ile eter ma wzrostu, ze piszecie, ze jest nie duzy?
deborah   koń by się uśmiał...
16 lutego 2016 10:53
162 cm
Ufff.... moje pytanie już nieaktualne. Namierzyłam info z datami zawodów. Mało ich na ten moment, ale coś jest.
nie wyglada na takiego co ma 162, moja ma 164 a wyglada na nizsza od niego, do tego na takich malych trzeba miec tempo. Choc może on ma szersza fule, bo moja ma krótką fule (choc juz wie ze jak wypadnie blisko odskok musi wyciagnac galop do nastepnej) i potrafila w szeregu na 2 fule zrobic 3.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
16 lutego 2016 18:19
Eter do dużych nie należy, to fakt, ale ma ogromne serce 😉
Naprawdę ogromnie dziękuję za miłe słowa i rady! :kwiatek: Bardzo dla mnie cenne są Wasze wypowiedzi 🙂 Będę pracować ciężko!
Wstawię jeszcze kilka fotek i znikam, bo będziecie mieli nas dosyć 😁



naovika, a że bez ochraniaczy tez wyjątek. Ja bym się bała ciągnąc w góre bez zabezpieczenia nóg 🙂 Skaczecie coś z podmurówkami? Masz jakieś filmiki z treningu?



Powiem szczerze - nie zamierzałam wtedy nawet skakać. Trener przyszedł i tak postanowił.

Nie mam filmików 🙁 tylko zdjęcia

domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
17 lutego 2016 21:56
Oj dawno Nas tu nie bylo, oj dawno😉

deborah   koń by się uśmiał...
17 lutego 2016 21:59
domiwa, miło Was widzieć znowu na parkurach!
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
17 lutego 2016 22:07
deb  :kwiatek: Mi tez juz za tym teskno🙂 Co prawda moj kon wozi mnie przez L jak chce;d ale dzialamy🙂 Ja sie jeszcze musze ogarnac bo nie moge na siebie patrzec.
domiwa, fajnie was widzieć. A powiedz mi proszę, jak podłożowo Kwidzyn ? Rozprężalnia tez jest na głównej hali ?
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
17 lutego 2016 22:21
Klami :kwiatek: Jesli chodzi o Kwidzyn. Ostatnio bylo tak,ze rozprezalania byla na glownej hali, na malej hali i na dworzu na kwarcu🙂 Na dworzu dla mnie super, na malej hali kopnie, ale tam juz nie bylo przeszkod. A na duzej w miare, choc na tak malej przestrzeni robily sie wiraze. Rownali co jakis czas. Ja sie rozprezalam na dworzu, generalnie w duzej hali juz nie skacze, no moze kilka skokow. Ale z tego co wiem są plany na hale rozprezeniowa🙂
domiwa, dzięki za info. Jak można oficjalnie się rozprężać na zewnętrznym placu to super. Może się wybiorę jeszcze na jakieś w tym roku, a nie ciągle Sopot i Sopot.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się