ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
14 lutego 2016 14:33
karaka, III licencję będziesz miała już zawsze, to kwestia zdawania części skokowej na egzaminie na srebro (egzamin licecnyjny zwalnia ze skoków na odznace)

a te 6 miesięcy nie wiem skąd się wzieło, ale dawno już przepisów nie czytałam bo nikt od nas nie potrzebował.
o wielkie dzięki :kwiatek:, ulżyło mi 😉) kilku zawodników wczoraj na zawodach mi to powiedziało o tych 6 msc  i sama zwątpiłam już o co chodzi 😉
Pomocy! Ja jeśli chodzi o przepisy jestem całkiem zielona  😡 jeśli chcę wystartować w zawodach gdzie cyt.
Warunki
udziału:
Start tylko dla
zawodników
zarejestrowanych
w WZJ/PZJ oraz
posiadających
minimum licencje
wstępną B lub III
klasę sportową

muszę wypełnić: [[a]]http://pzj.pl/sites/default/files/plikoteka/po%C5%82%C4%85czony%20wniosek%20o%20rejestracj%C4%99%20i%20licencj%C4%99.pdf[[a]] dwa razy? bo nie jestem zarejestrowana ani nie mam wykupionej żadnej licencji + Zgłoszenie Konia Do Rejestracji w PZJ? Koń nie jest nigdzie zarejestrowany, ma tylko paszport.

Jakich muszę dokonać opłat? Koń ma paszport, ja mam przynależność do klubu jeździeckiego. Nie mam ukończonych 18 lat.

Mam nadzieję żę jest to w miare czytelna 🙂
Odysowa, musisz się zarejestrować w swoim WZJ. Nie jest Ci raczej póki co potrzeba licencja ogólnopolska (?) wystarczy regionalna. Musisz też zarejestrować konia. Ponadto obowiązują Cię badania sportowe, oraz ubezpieczenie NNW, koń natomiast musi mieć aktualne szczepienia z ważną bazą. NA koniec potrzebna zgoda rodziców na starty.
W wielu WZJ sporo tańsze są licencje zawodników zrzeszonych - warto zatem zastanowić się nad przynależnością klubową.
Dzięki 🙂 jestem w klubie jeździeckim, mam zdany brąz. Koń ma aktualne szczepienia, ja mam aktualne badania, ubezpieczenie też jest. Czyli wykupuje:
Rejestracja w Śl. Z. J. zawodnika – juniora
Rejestracja w Śl. Z. J. konia posiadającego pochodzenie
Licencja roczna zawodnika juniora uprawniająca do startu w zawodach regionalnych Śl.Z.J.
Licencja roczna konia uprawniająca do startu w zawodach regionalnych Śl.Z.J.

Chcę jechać L z wymaganiami podanymi wyżej. Czy to już wszystko? (trochę dużo pytań ale chcę wiedzieć wszystko dokładnie  🤣 )
Odysowa, nie wiem czy Śl.Z.J. przewiduje oddzieleni rejestracje i licencje, bo bywa, że przy rejestracji jest to zintegrowane. Jak napisała _Gaga, potrzebujesz jeszcze zgody rodziców.
Dziękuję  :kwiatek: napiszę do nich maila i spytam się jak z tą rejestracją
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
17 lutego 2016 14:20
Powracam do własnego pytania z zeszłej strony, na które odpowiedziała mi Halo

Pytanie brzmiało, czy żeby startować w N ujeżdżeniu, trzeba mieść srebrną odznakę. Halo odpisała, że albo srebro, albo 4 x P.

I taką wersję słyszę od wszystkich, którzy startują, natomiast wkleję Wam moją korespondencję z panią z PZJ

JA:
"(...) Piszę z prośbą o udzielenie informacji. Chciałabym rozpocząć starty w klasie N w ujeżdżeniu, jednak posiadam jedynie brązową odznakę jeździecką i jestem zarejestrowana od 2009r (do tej pory startowałam jedynie w skokach, nie mam żadnej klasy sportowej). Co muszę zrobić, aby uzyskać uprawnienia do Nklasy w ujeżdżeniu?
W Dolnośląskim Związku Jeździeckim udzielono mi informacji, że muszę robić srebrną odznakę, a podobno weszły przepisy, które mówią, że nie jest to konieczne. Bardzo proszę o informację."

Pani:
"Przepisy zniesienia dotyczą odznaki brązowej. Jest to ukłon w kierunku osób, które startują w najniższych klasach i nie aspirują na więcej. Jeśli ktoś chce rozwijać karierę sportową musi przejść cały system szkoleniowy. Odznaki srebrne i złote jak najbardziej obowiązują. Tak jak i brązowa dla tych, którzy chcą uzyskać możliwość w startach w wyższych klasach."

JA:
"Przepraszam, że nadal zawracam głowę, jednak jest to dla mnie istotna sprawa z uwagi na konia, który nie może skakać.
Otóż odnośnie srebrnej odznaki. Czy jeśli uda mi się zdobyć III Klasę sportową (przejeżdżając 4 x P na 58%)
[[a]]http://www.pzj.pl/sites/default/files/przepisy/za%C5%82%C4%85cznik_10-normy_na_klasy_sportowe_2015.pdf[[a]]
nadal będę potrzebowała srebrnej odznaki do jeżdżenia N?"

Pani:
"Tak jak pisałam odznaka srebrna i złota nadal obowiązują bez żadnych zmian. System szkoleniowy też nie uległ zmianie czyli żeby mieć srebro trzeba mieć brąz."


Nie rozumiem kompletnie. Zarówno w DZJ jak i PZJ dostaję informacje, że bezwzględnie musze robić srebro. Startujące osoby mówią, że nie muszę. Czy ktoś może mi to wyjaśnić?? Nie wiem, link do jakichś przepisów, w których to jest jasno opisane, albo jakaś interpretacja skąd taka rozbieżność w zdaniach??

taggi, z tego co piszesz to niestety wypływa tylko jeden wniosek, że albo w DZJ i PZJ nie zrozumieli o co Ci chodzi (i w to nie wierzę) albo, są tam niestety osoby delikatnie mówiąc nie za bardzo kompetentne. Przepisy mówią jednoznacznie i Halo napisała tak jak jest. Zrób najpierw III klasę jeżeli Ci tak wygodniej a potem odeślij osoby z biura do przeczytania "Warunków uzyskiwania uprawnień sportowych w Ujeżdzeniu" które PZJ opublikował na swojej stronie http://www.pzj.pl/sites/default/files/przepisy/Warunki_uzyskiwania_uprawnien_sportowych_w_Ujezdzeniu.pdf.
Słowo "lub" jest tam kluczowe, albo srebro albo III klasa.
taggi, problem polega na tym, że nikt nie wie na czym stanęło/stanie w tym (2016) roku. Upierałabym się, że dopóki nie ma nowych tabel, obowiązują tabele z 2015 roku, PLUS brak wymogu brązowej do rejestracji.
Jednak "taka sytuacja", że na próżno szukam na stronach PZJ "Warunków uzyskiwania uprawnień sportowych w ujeżdżeniu" z 2015 r" 🙁, w których stało jak wół słowo "lub". Srebrna odznaka LUB III klasa sportowa.
Może da się znaleźć linka w wątku "Akademickie Mistrzostwa Polski", bo tam to wypłynęło.
Jeśli znajdziesz, to sprawa jest jasna, bo Nowszej tabeli zdobywania uprawnień Nie Ma.
Ale jeśli PZJ ją "zniknął" to obowiązują starsze.

Każdy "lubi" gdy jest bajzel 🙁

O! rajan znalazła  :kwiatek:, i jest tak jak pisze.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
17 lutego 2016 16:59
Boże, no to kocham Was!!! to jest konkret i mam się na co powołać!! rajan i halo dziękuję, dziękuję, dziękuję!!! :kwiatek: :kwiatek:
Ja również odnośnie ujeżdżenia ...
do tej pory jeżdziłam skoki, stąd nie mam w ogóle rozeznania w przepisach ujeżdżeniowych
Chciałabym wziąć udział w zawodach regionalnych, rozumiem, że klasy L mogę jechać od razu, ale czy klasę P też, np. P1 lub P2? Czy może potrzebuje zdobywać jakieś punkty/ oczka w klasie L żeby pojechać P? Gdyż na jednych zawodach chciałabym przejechać czworobok L2 i P1. Czy mogę, jeśli wcześniej nie jeździłam ujeżdżenia?
znalazłam ten dokument
http://pzj.pl/sites/default/files/przepisy/Warunki_uzyskiwania_uprawnien_sportowych_w_Ujezdzeniu.pdf
czy on cały czas obowiązuje?
Z niego wynika że mając tylko brązową odznakę mogę jechać do P włącznie ... już nic więcej nie potrzebuję?
araucaria, tak.
Czy do uzyskania II klasy sportowej w ujeżdżeniu liczą się wyniki tylko z jednego, obecnego sezonu, czy można przedstawić starsze wyniki- tj. 2012, 2013?
Weiderowa, klasę sportową uzyskuje się w konkretnym roku kalendarzowym.
Dzięki za informację. Niestety jestem niepocieszona, bo już by było z głowy  🙄
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
25 lutego 2016 10:03
Jesienią planuję wystartować w sportowych rajdach konnych w klasie open (klasa towarzyska, dla amatorów). Sama pewnie będę musiała mieć kartę sportowca (dalej tego wymagają?). Jak to wygląda ze szczepieniami konia od grypy? Przeglądałam paszporty koni i niektóre mają luki w szczepieniach (albo nie były szczepione, albo nie zapisano w paszporcie). Trzeba ponownie zrobić szczepienia bazowe, żeby móc wystartować, czy wystarczy tylko teraz zaszczepić konia?
Dementek, nie wiem czy za kartę sportowca uważasz kartę zdrowia - jeśli tak, to rzeczywiście musisz mieć ważne badania podbite przez lekarza sportowego (ważne!). Co do szczepień - jeśli "luki" nie przekraczają 12 miesięcy nie musisz robić bazy. Jeśli przekraczają niestety tak. Ponadto musisz mieć ubezpieczenie NNW (może być tylko na weekend, ale opłaca się jednak roczne wykupować), oraz zgodę rodziców.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
25 lutego 2016 13:34
No, zgody rodziców raczej już nie potrzebuję od lat  😉 NNW wykupię na same zawody, kwestia 10-20zł. Do lekarza sportowego wybiorę się przed latem, ale będę musiała zaszczepić konia, na którym będę jechała.
Koń może być po 2 szczepieniach z 3 bazowych? Bo do września nie wyrobię się zrobić 3...
Hej 🙂 Mam takie ważne pytanie. Chodzi o to że chciałabym wystartować w zawodach skokowych w klasie L i P, to są eliminacje do Jeździeckiego Pucharu Lubelszczyzny i zawody regionalne. Czy żeby w tym wystartować to muszę mieć jakąś licencje? Czy muszę być zarejestrowana w Lubelskim Związku Jeździeckim? Proszę o szybką odpowiedź 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
05 marca 2016 18:12
No, zgody rodziców raczej już nie potrzebuję od lat  😉 NNW wykupię na same zawody, kwestia 10-20zł. Do lekarza sportowego wybiorę się przed latem, ale będę musiała zaszczepić konia, na którym będę jechała.
Koń może być po 2 szczepieniach z 3 bazowych? Bo do września nie wyrobię się zrobić 3...


Bazowe to dwa szczepienia. Pierwsze i zazwyczaj około miesiąca następne. Kolejne za 6 miesięcy.
Zmierzchunkowa, w P raczej nie wystartujesz, bo potrzebujesz do tego 3 klasy sportowej, czyli zdania brązowej i srebrnej odznaki oraz egzaminu licencyjnego. Do startu w L - jeśli to nie jest konkurs towarzyski - porzebujesz licencji wstępnej na starty swoje i konia, wykupowanej w OZJcie, do tego NNW dla siebie i ważnych szczepień konia.
witam, doszly mnie sluchy nie wiem ile w nich prawdy, ze po 25roku zycia badania lekarza sportowego sa wazne przez rok czasu. ktos sie z tym spotkal?
bo mój. Lekarz wystawia wpis na 6mcy.
Dudini, tak , senior może mieć badania na rok, jednak o terminie decyduje lekarz. Czasami warto mu przypomnieć, że może dać zgodę na rok 🙂
Ok przypomne mu ze dobijam trzydziestki 😅

Dziekuje 🙂
mam takie pytanie: jak to jest ze zmianą klubu w ramach WMZJ-tu? Tylko na stronie PZJ-tu znalazłam takie przepisy, ale z tego co czytam to one odnoszą się do rejestracji w PZJcie a nie wojewódzkim. Poza tym przerażają mnie koszty, jakie tam podają za wyrejestrowanie.... 😲 moja sytuacja jest chyba standardowa- byłam w poprzednim roku zarejestrowana w 1 klubie, a w tym roku chciałabym startować już w barwach innego klubu (zwykły klub podwórkowy 1 i 2.). Potrzebuję więc na nowo wykupić licencję na ten rok i co jeszcze jeżeli chodzi o formalności?

pliss help bo nie ogarniam tego
polka87, z tego co pamiętam, na szczeblu wojewódzkim nie było opłat, tylko nowa rejestracja. Chyba, że w grę wchodzi uzyskanie min. II klasy sportowej, to może coś być inaczej. Ale też chyba na szczeblu PZJ. Z tym, że to się bardzo zmienia (w PZJ) - w praktyce.
Żeby startować w barwach nowego klubu musisz mieć zgodę dotychczasowego na zmianę barw, jeśli rejestracja była bezterminowa.
polka87, jako, że ostatnio sama zmieniałam barwy to powiem jak było u mnie w SZJ. Ogólnie podsyłasz im normalne zgłoszenie się w nowym klubie + zgodę dotychczasowego klubu na zmianę barw + reszta dokumentów bez zmian. Jeśli chodzi o opłaty, to w WZJ też jest taka opłata za zmianę barw klubowych, w SZJ dla przykładu była to kwota 100 zł - o tyle fajnie, że już w cenie była rejestracja/wykupienie licencji.
_Gaga a jakies podparcie artykulem, kodeksem prawnym?
Nic nie moge znalesc na ten temat. Ale w zestawieniach f faktycznie niektorzy seniorzy maja badania wbite na rok
Dudini, Przepisy Ogólne PZJ, Art. 14, p.p.2.1. d
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się