Pensjonaty we Wrocławiu

Frans - Pasaż znajduje się w Bukówku (Środa Śląska)

drugie ogłoszenie OT 🚫
W marcu będzie w ok Jelcza Witek Dudek -  współpracuje z najlepszymi skoczkami przy trudnych koniach, rozwiązuje też skutecznie problemy typu wchodzenie do przyczepki czy inne - bardzo polecam, pracował z moją młodą dziką, będzie w marcu na 2 dni jeszcze u mnie, raczej tylko ok Jelcza, można dojechać z koniem, później będzie w lipcu jakoś. Jeśli ktoś byłby zainteresowany,  to proszę o info na priv, mam również filmy jak wyglądała praca z moim 🙂  Ponieważ ma w ten weekend w marcu tu kilku klientów to z jeszcze z  2 końmi dałby radę popracować.
Ja moge w ramach rzetelnego polecenia zdradzic, ze Witek to ten magik co nauczyl siwa w ciagu jednej godzinnej sesji wchodzic na komendy do przyczepy na pelnym luzie (kto wiejak bylo doceni) Jest rewelacyjny,  niedrogi, baaaardzo polecam!
Właśnie mi lardia opowiadał w niedziele o twojej. Wstępnie bedzie ost weekend marca
Maxowa no Siwa niestety zawsze slynna 🙁 ale po Witlu efekt mega. No i mnie bardzo duzo nauczyl,  malo slawna a warta poznania postac. 🙂 al koncze off top :p
A ja mogę poprosić o kontakt na priv do ów pana Witka? 👀
Budyń poszło PW 🙂
majaa Ban permanentny
19 lutego 2016 19:28
Przeprowadzam się do Wrocławia, a raczej okolic i szukam pensjonatu, kompletnie nie orientuje się w tych rejonach. Ważne są przede wszystkim warunki dla konia, nie dla mnie. Koniecznie trawa i jakieś padoki do wybiegania się. Dobrej jakości jedzenie, odpowiedzialna obsługa itp. Dla mnie z kolei najważniejsza to przyjazna i miła atmosfera + fajni właściciele(do dogadania się). Miło gdyby była hala i brak szkółki to dodatkowy plus. Czy możecie powiedzieć jakie jest wasze zdanie na temat tych stajni:
- stajnia ozorowice
- stajnia w krzyżanowicach
- stajnia w wiszni małej?
ozorki
Myślę, że Ozorowice spełniają te kryteria. Konie wychodzą na padoki codziennie, jedzenie podawane jest według zaleceń i panuje przyjazna atmosfera. Oprócz tego duży plac do jazdy, lonżownik  i hala. 🙂
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
19 lutego 2016 20:03
Ozorki 1000% z opisu pasuja!
Wisznia to raczej typowo sportowa stajnia a Krzyzanowice chyba poza trawa i hala reszty wymogow nie spelniaja
darolga   L'amore è cieco
20 lutego 2016 01:31
majaa - nie wiem jakie rejony Cię interesują, ale rozważ Rościsławice, skoro trawa jest ultimatum - bo u nich zielono nawet w grudniu było, serio :-) reszta wymogów także spełniona, super stajnia pod wieloma względami :-)
Z takich sensownych miejsc warto pomyśleć jeszcze nad Szewcami - ale w kwestii trawy na padokach musisz pytać u źródła, natomiast co do reszty - jak najbardziej ok.
majaa Ban permanentny
20 lutego 2016 17:50
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Darloga- będę mieszkać kawałek od Wiszni Małej stąd pytanie o tą stajnię, ale nie jestem do niej przekonana. Zależy mi żeby nie było bardzo daleko. A wiecie coś więcej o Szewcach? Tam jest chyba szkółka prawda?
Witam  😉

Czy ktoś miałby jakieś pomocne informacje o stajni w Samotworze? Ktoś tam stoi ze swoim czterokopytnym?

Z góry dzięki za wszelkie wiadomości  :kwiatek:
majaa, To obok będziesz mieć fajną stajnie z karuzelą, ogromnymi trawiastymi padokami, tylko bez hali ale za
to fajny plac do jazdy.

Hej ! Słuchajcie, koleżanka z Kotliny Kłodzkiej szuka jakiegoś konika na pensjonat- szczegolnie emeryta lub źrebaka, 300 zl za msc + kowal, wet, przewspaniałe warunki, raj na ziemi dla konia- olbrzymie pastwiska, dobrej jakości sianko, stajnia przydomowa, wiec wlasciciele są caly czas na miejscu. Jedyny mankament to brak piaszczystej ujezdzalni, ale za to sa wspaniale tereny, a jesli ktos chcialby pojezdzic na miejscu, to ma do dyspozycji kawalek pastwiska 😉 Mozliwe jest takze zapewnienie ruchu koniowi przez wlascicielke w weekendy - z siodla / ziemi .
Jesli ktos z okolic Wroclawia bylby zainteresowany wstawic tam konika np. na emeryture- prosze dac znac, przeslę link do ogloszenia na Re- Volcie.
Pozdrawiam 🙂
majaa Ban permanentny
21 lutego 2016 13:26
aspiw- a gdzie dokładnie ta stajnia?
A w Rościsławicach jest miejsce?
Roudzielec do niedawna jeszcze było - na dworze pod wiatą
majaa, w Piotrkowiczkach (Mienice) Stajnia Giżyńscy

Roudzielec, jeden boks się zwalnia  od piątku ale czy już nie jest klepnięty to nie wiem.

falletta, nie mamy wiaty, w jej miejsce zostały postawione boksy angielskie z poidłami.
Dziewczyny, powoli zaczynam się rozglądać za stajnią dla źrebnej klaczy. Mam na oku jedno miejsce, lecz jeśli nie zwolni się boks (a na to się nie zanosi 🙁) muszę coś innego wymyślić. Najważniejsze to opieka, dużo siana i pastwiska oraz, żeby koń mógł stać na trocinach (ale nie tak, żeby przysypać lekko beton..). Mogą być nawet stajnie, w których jak na razie nie ma miejsc - najwyżej będę się czaić 🙂 Nie musi być jakoś strasznie blisko Wrocławia - tak do godziny jazdy autem.
Aspiw rzeczywiście te boksy są zamykane wiec źle się wyraziłam, chodziło mi o to że nie są szczelnie zabudowane przez co wygląda to bardziej jak wiata podzielona na boksy. Ale miejsce dla matki ze źrebakiem idealne, bardzo przestronne. Zresztą właśnie tam była jakaś kobyła z maluchem. Dodatkowym atutem tej stajni jest świetna infrastruktura i opieka.
falletta,
Te nieszczelne potrójne to są dla kobył hodowlanych ze żrebolami, tam dalej na piasku stała wiata, a teraz stoją dwa boksy angielskie w pełni zabudowane. Otwór jest tylko nad drzwiami.
Hej, chciałabym przenieść konika do Wrocławia i poszukuje fajnej stajni najlepiej z hala i w miarę dobrej cenowo  🙂 mam auto wiec z dojazdem nie ma problemu ale żeby to tez nie było na końcu świata . Ktoś coś poleca ? 🙂
Tak  🙂 Przejrzyj 336 stron tego wątku. Każdy tu coś poleca  🙂
majaa, w szewcach nie ma szkółki.
teraz to stajnia tylko pensjonatowa, niektóre konie są wpółdzierżawione.
jeśli chcesz więcej info zapraszam na pw.
espana, no bez przesady, co chwila ktoś się pyta o stajnię, bo się przeprowadza/ zaczyna studia/ pracę/ itp, i jakoś nikt nie wysyła do czytania całego wątku. Dziewczyna tylko nie sprecyzowała dokładnie jakie ma wymagania. 
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
23 lutego 2016 07:55
Tym bardziej ze niestety i standardy w stajniach sie zmieniaja i dzierzawcy wiec niestety tak sie nie da.

Niestety u Nas Ciężko wogole o dobra stajnie a co dopiero z hala i dobra cenowo 😵
Jedyne co przychodzi mi na mysl to Warzyna, dziewczyny polecaja tez Szewce, reszta albo nie fajna, albo cenowo wysoko albo bez hali  😉
espana, no bez przesady, co chwila ktoś się pyta o stajnię, bo się przeprowadza/ zaczyna studia/ pracę/ itp, i jakoś nikt nie wysyła do czytania całego wątku. Dziewczyna tylko nie sprecyzowała dokładnie jakie ma wymagania. 
ale niech chociaż określi np. region, bo nie koniec swiata to szerokie widełki jak i "w miarę dobrej cenowo"
Nie koniec świata czyli nie jedzie się z centrum Wrocławia 1,5 godziny albo więcej 🙂 a dobra cenowo to np. 700-800 zł 🙂
A co sądzicie o tej stajni Ranczo na Grobli ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się