Dopasowanie siodła

Ech.  😵 chyba naprawdę skończę z ujeżdżeniówką  👿

A tego typu siodło mogłoby pasować? KLIK

Wcześniej klacz chodziła w takim equipie, niestety nie znam modelu  🙁. Co to może być?



A coś w tym stylu? KLIK2
julka177 te dwa siodła mają się tak do siebie jak Toyota do Poloneza. Jak możesz pozwolić sobie na tego Equipe'a to nawet nie zastanawiaj się na tym Passierem, który nadaje się do muzeum albo po prostu do śmieci, a nie na końskie plecy.
baS to był przykład 😉
Zastanawiam się nad tym, ale możliwe,  że zostanie sprzedany 🙁 klik

Ten equip, nie wiem czy budową nam podpasuje 😉
A nie łatwiej wezwać saddle fittera z jednej i drugiej firmy i zobaczyć, które siodło najlepiej pasuje? Przykład czy nie, ten Equipe ma się tak do tego Passiera jak eklerka do czerstwej bułki...

P.S. A jeśli mnie oko nie myli to koń na Twoich zdjęciach ma siodło HBC
julka177, ten drugi Passier wygląda już całkiem ok. Siodło jest chyba nowsze. Passiery mają słabą opinię bo u nas w Pl to same starocie 20-30 letnie. Ja miałam Equipa. Nowego. No kocham to siodło, wygodne, miękkie, super po płaskim i na skoku. Ale co z tego, jak właśnie mamy 2 wytarte placki sierści i mega spięte mięśnie? A siodło robione na tego konia. Teraz czekam aż plecy wrócą do stanu "normalnego" i zobaczymy czy mój nowy Passier będzie lepszy.

Na razie szukam:
kieffer
passier
prestige arezzo i doge
equipe


Doge? On raczej na płaskie plecy sie nie nadaje przez kształt paneli właśnie i ich za małą powierzchnie przylegania. Z Prestige , z tego co widze to mało które na proste plecy sie nadaje.
BaŚ jeśli znów trafie na takiego jak ten co dopasował mi obecnego winteca to ja dziękuję  😵

Myślałam, że to ten equipe, w którym koń chodził ostatnio. No nie wiem, nie będę się kłócić, a innych zdjęć nie posiadam 😉

xxagaxx tylko ten passier jest prawie sprzedany 🙁. W środę się dowiem czy na pewno. Jak nie, to od razu biorę na przymiarkę.

Z passierow mam jeszcze coś takiego, ale to chyba jest gorsze i starsze siodło. klik

A taki kieffer? klik2

A kieffer garmisch? Co z tymi panelami? 😉klik3

armaquesse przymierzałam na szybko w stajni doga, zawąskiego, więc nie było to do końca miarodajne ale jakoś przylagało. Chyba, że to kwestia łęku i przy szerszym zaczęło by odstawać.
Wcześniej klacz chodziła w takim equipie, niestety nie znam modelu  🙁. Co to może być?


to moze byc Equipe Synergy monoflap.
Nie, to nie Equipe. Zdjęcie tego samego konia, siodło wyraźniejsze i dobrze widoczny charkaterystyczny znaczek HBC:
Faktycznie. Dziękuję :kwiatek:
A idąc tym tropem może coś takiego? [url=http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/231084?q=Hb+contact+&kategoria=13&rodzaj=0&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0&strona=]klik[/url]
Co prawda mierzyłam już HB Contact ale inny model i z innymi panelami,które odstawały. Może to byłoby lepsze? W sumie bardzo podobne do tego powyżej. 😉
julka177, możesz napisać do HBC. Oni ci powiedzą czy da się siodło do konia dopasować 🙂 Polecam, kontakt jest idealny 🙂
A nie lepiej Ci napisać do byłej właścicielki konia (która ma zresztą konto na re-volcie) i dopytać o parametry siodła, skoro pasowało na konia? Pleszew (miejsce gdzie HBC ma siedzibę) niedaleko Poznania to może by Ci dopasowali do konia, o ile mają wolne terminy.

Julka, a w ogóle bierzesz pod uwagę jakieś dopasowanie do siebie? Bo robisz taki przegląd od sasa do lasa - może Equipe, może jednotybinkowe HBC bez tylnego klocka...
Pisałam do niej, ale na tą chwilę nie może mi podać dokładnego modelu siodła. Wiem tylko, że miała HBC, a potem Equipa i w equipie jeździłam gdy oglądałam konia. Myślałam, że to to siodło.  😉 A, i siodła nie sprzedaje, bo pytałam o to 🙂

Myślę o sobie na zasadzie żebym mogła i pojechać bardziej ujeżdżeniowo i coś skoczyć. Więc celuje w coś bardziej wszechstronnego/skokowego.
W większości z tych siodeł i tak nigdy nie siedziałam 😉. W jedno tybinkowym to już zupełnie.
Dodatkowo widzę, że dopasowanie do konia nie jest takie proste więc dopasowanie do mnie jest na samym końcu  😵
julka177, raczej mi chodziło o ten kształt paneli jak spojrzysz od tyłu. Przy prostych plecach one się praktycznie wbijaja w konia.
Garmisch jest super , na moich prostoplecowcach leży idealnie pod tym wzgledem. Mam podobny problem do ciebie 😉
No wlasnie, kieffery sa wyciete mocno i zwykle maja klinowe panele.

A tego typu siodło mogłoby pasować? KLIK



Nie będzie pasowało, chyba, że z żelem z wycięciem na kłąb w komplecie 😉
Twoja klacz ma za duży/wysoki kłąb na te siodło! Wsród Equipe poszukałabym czegoś z grubszym wypełnieniem z przodu np. Emporio i koniecznie z podniesionymi panelami z tyłu, najlepiej o 2cm klik. I de facto u Twojego konia, przynajmniej w fazie bezmięśniowej takie Equipe może leżeć lepiej niż większość siodeł z klinowymi panelami, bo o ile kliny są fajne na proste plecy w sensie prostej/poziomej linii kręgosłupa, o tyle są przeznaczone  (nie wszystkie, ale duża część) dla koni z szerokimi plecami (prostymi na boki patrząc z tyłu), a Twoja takich nie ma. Inną sprawą jest to, że na zmieniające się plecy lepiej inwestować w siodło na wełnie...

Doge sobie odpuść, ręczę, że panele przy dobrze dobranym łęku nie będą przylegały ani z tyłu ani na pełnej szerokości.



Gniadata   my own true love
17 lutego 2016 12:36
Testuję Isabellkę i mam problem - popręg mocno ściąga ją na łopatki już przy samym dopinaniu go na sucho, po jeździe jest jeszcze gorzej (wczoraj poszło do przodu o dobre 5-6 cm względem pierwotnego położenia). Łęk teoretycznie dobry. Da się to jakoś ugryźć czy poszukać czego innego?
OK dziękuję  :kwiatek:.

Na razie skupie się na Kiefferach i tym jednym, lepszym Passierze.

Jak na podstawie nr siodła Kieffera poznać rok produkcji? 😉
Gniadata, miałam ten sam problem z Isabelką i  500 Dressage, mimo dobrego dopasowania łęku i popręgu anatomicznego. Z żelem było trochę lepiej, ale nadal nie idealnie. Odpuściłam sobie w ogóle Winteci, nie mogę już na nie patrzeć  🤣
Gniadata, probowalas przystuly poprzesuwac? Czemy popreg ściąga siodło do przodu, kon ma brzuch?
Gniadata   my own true love
17 lutego 2016 21:25
Ethelwen ja bardzo cenie winteki za to, że są mega leciutkie i strasznie bym chciala w końcu coś dopasować. 🙁
Orzeszkowa koń ma i bebzol jak na kulę przystało, i mocno wysunięty w tył ten "koniec łopatki" (nie wiem, jak to się fachowo nazywa). przystuł juz nie mialam jak przesunąć - co bym nie robiła to wedrowało do przodu.
kon ma brzuch?


cóż jakby to powiedziec, uśmiałam się  😁
drabcio, 😁 dzieki, nawet nie zauwazylam 😉
Jeśli Kieffer ma taki nr  901210    6 i niżej 1 to:
Siedzisko jest 17", a rok produkcji 2010?
Czy w takim razie 6 - letnie siodło nie jest już stare? 😉
Livia   ...z innego świata
20 lutego 2016 16:37
julka, 6letnie siodło jest całkiem nowe, biorąc pod uwagę że niektóre Prestige, Kieffery czy Passiery mają -naście lub nawet -dzieścia lat i ciągle dobrze służą 🙂
Livia skoro tak 🙂. Nie mam zbytnio porównania, a wolę zapytać niż kupić jakiegoś starego grata  😁

A tu? KLIK jest ktos w stanie odczytać rok produkcji?  :kwiatek:
Livia   ...z innego świata
20 lutego 2016 16:58
julka, bo to też oczywiście zależy od konserwacji, serwisowania, gdzie to siodło leżało. Są siodła 10-letnie, które wyglądają jak rzęchy, i są 20- lub 30-letnie prawie jak nówki 🙂 Jedno z moich siodeł w tej chwili też ma co najmniej 18 lat, wystarczyło tylko trochę je odpicować 🙂
Jaki rozstaw w cm ma Prestige 33 i 34?  :kwiatek:
M Daw Maga to 29 cm, to mniej niż 33 i 34 Prestiga, nie?
Zapytam przekornie: a w ktorym miejscu mierzone te 29cm?😉
julka177, wg mnie Daw-Magowskie L to jest 33 Prestiga, mniej więcej. Ile to w centymetrach, mogę Ci zmierzyć jutro.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się