Wszystko o wspinaniu: skałki, taternictwo, sprzęt, topo, ludzie, kursy etc.

dla mnie plecak nie jest tak wazny jak ciuchy, zwlaszcza termo i kurtki, bo mi czesto zimno, a wiekszosc ciezarow nosi maz. Takze dla mnie nr 1 buty, 2 kurtka, 3 bielizna 4 kijki.
Plecak mam campusa z wyprzedazy, 35l za 165zl i jest super na moje potrzeby. I przez tyle lat nie dorobilam sie spodni  😜 ale to dlatego ze nie moge znalezc nczego ze stanem nizszym niz pod cycki.

Ogladalismy wczoraj Meru, super! Cos jeszcze polecicie?
Super, nie? Na maxa! Mnie polecił kolega niegórołaz, więc musiało być dobre 😁
A jaka jazda z tą lawiną, nie?


"Większość ciężarów nosi mąż"
Badum tss.! 😁
U nas wiekszosc tez nosi maz, ten nasz plecak ma 60-80L
a ja maly plecaczek 😀 ( w maju kupie sobie juz ladniutki, damski plecak ok 40 L).


To ja tez obejrze sobie Meru.
Cóż, zimowe warunki mniej wybaczają. Mokre buty zimą to nie jest fajna sprawa.

Między innymi dlatego ja się na zimę nie nadaję, bo co nie robię to albo mi zimno albo się pocę i potem mi zimno. Swego czasu jak jeździłam więcej rowerem to zmieniałam na mrozie i śniegu skarpetki w dzień - nawet po kilka razy, bo co chwilę mokre wszystko.
Po TPK za to chodziłam tej zimy w ciepłej puchówce, bo w innej kurtce mi za zimno było. A to też spore podejścia i często interwałowy mocno teren.
Z bielizny górę mam under armour coldgear. Jestem zadowolona - ciepłe, ze stójką, krój długi a nie mocno szeroki (w końcu to ma przylegać do ciała). Do tego polar i albo puchówka albo sztormiak z decathlonu (http://www.decathlon.pl/kurtka-kostalde-d-ciemnonieb-lekka-id_8330330.html - uwielbiam!), a ze spodniami mam problem (brak porządnych) więc albo getry plus ortalion albo co innego kombinuję.
Plecak powiem wam że dorwałam raz w deca na promocji - kosztował chyba 80 czy 90 zł a jest przewygodny (ok, nie miałam ospreya ani deutera więc może nie mam porównania...). Nosiłam w nim zgrzewkę wody np i niewiele ciężaru czułam na plecach 😀
Problem mam z szalikiem i czapką na tą chwilę, chciałam coś wiatroszczelnego kupić w tym roku, ale nic w sklepach nie widziałam... W 3mieście to jest jednak bieda i w kwestii ścianek i w kwestii sklepów z ciuchami i sprzętem trekingowo-górskim...
Może Buff zamiast szalika? Ja mam 2: jeden taki zwykły na lato i drugi z merynosa. Jest cieplutki i milutki 😉
Buffy są za luźne zdecydowanie. Ja się muszę szczelnie owijać, szczególnie okolice uszu (za, pod uszami -najlepiej czapka uszatka plus szalik i kurtka ze stójką) 🙁 inaczej jak tylko zawieje to jestem chora. A w tym roku nie zawiało a i tak od miesiąca walczę ze zdrowiem  :emot4:
Na rower np mam buff na szyję i uszy od dołu, opaskę na uszy z polaru, czapkę od wiatru, szalik na szyję i brodę i na to wszystko kask i kurtka ze stójką.
Obejrzalam Meru! Swietny... i znowu zachcialo mi sie w gory.
magda, buffa tez mozna zakladac jak kominiarke, jak jest odpowiednio dlugi. Ja sie od bufkow uzaleznilam, nie tylko Buff, ale tez innych firm. A jesli chodzi o ciepla bielizne termo, to polecam Ullmax, sprawilam sobie w tym roku zestaw gora + dol i teraz nie wyobrazam sobie bez niego zycia.
Witam dziewczęta!

Zajarana ścianką wspinaczkową, potrzebuję buty! Jakie kupić, na co zwrócić uwagę? Jestem zielona jak ogórek, ale buty swoje mieć muszę 🙂
hanoverka, ja bym celowała w coś dla początkujących (niezbyt sztywne jak np. Miury La Sportivy) np Ozony Rock Pillars, zapinane na rzepy (o niebo wygodniejsze przy ściąganiu). Nie daj sobie wmówić, że potrzebujesz mniejszych! Kupuj idealnie pod stopę, mają ciut uciskać, ale nie że będzie Ci się palec podwijał. W takich to łoją doświadczeniu wspinacze, a nie początkujący. Żadne historie typu numer za małe, nawet pół numeru to za dużo. Mnie tak doradzali taternicy i wspinacze mega doświadczeni, a w sklepie ofc chcieli mi wcisnąć za małe
moj buff merino to porazka, przewiewny wiec o kant d rozbic. Ale base layer i rajstopy super.
Mam za to fajnego buffa z Hitec'a z warstwa polarowa, mega cieply, mieciutki, super.
Kumpel robi sobie kominiarke z dwoch buffow, ciasno ma i zadowololy, trzeba wiedziec jak zalozyc 🙂
Jeśli chodzi o buty to ja nie polecam Rock Pillars / Ocun. Większość jest mocno nietrwała (i nie mówię tylko o swoich, które się rozleciały po 3 miesiącach, ale też po tym co widuję).
Mi bardzo pasują 5.10 (anasazi verde mam). Mam też scarpy velocity - wyglądają na bardzo wytrzymałe (zresztą sprzedawca mówił że są mocno wytrzymałe), ale są za wąskie dla mnie i raczej będę chciała je sprzedać i zmienić na 5.10 też. Mam stopę 25,5 cm więc jak ktoś takie potrzebuje to zapraszam 😉 Co do rozmiaru to też różnie, lepiej poszukać informacji czy dany but się rozbija. Moje Rock Pillarsy poszły chyba aż o 2 numery, 5.10 za to trzymają rozmiar, scarpy zresztą podobnie. Ale Ozony np wiem, że się nie rozbijają, więc to naprawdę od modelu zależy. Na pewno but musi opinać stopę, bo potem są kwiatki jak u mnie, że mi się but na stopie kręcił (te nieszczęsne Rock Pillarsy)…
Co dzieje się z tym sprzętem, który na szlaku wkłada się w ścianę - no wiecie, te kości, różne takie ustrojstwa do asekuracji? Ostatnia osoba z ekipy to zbiera, czy może to jest jednorazowe, albo schodząc zbiera się to z powrotem? Ale przecież czasami (albo chyba zazwyczaj nawet) schodzi się inną drogą?
ekspresy zbiera osoba idąca jako ostatnia
hmm mnie najbardziej zastanawia jak to jest, jak sie schodzi z duzej sciany, np jak Meru!?  Jakos trzeba zjechac... Nie mam pojecia  😡 Wie ktos?
Tez mnie to zastanawialo jak ogladalam 🙂

Ja dzis nabylam planszowke 🙂 ma ktos z was?
ahaha, niezla gra! Gdzie kupilas?  😀
na allegro 😀

w koncu zdobede Everesta  😂
Na dużych ścianach to chyba zwyczajnie stanowiska pośrednie się robi. Mnie raczej zastanawia, jak się robi zjazd z miejsca gdzie nie ma stanowiska. Zostawia się np taśmę i ona tam na górze zostaje na zawsze? Albo kość czy cokolwiek?

Tą grę to ja kiedyś wygrałam, ale mi się nie podoba zbytnio. Koszmarna instrukcja, w 2 osoby się przebijaliśmy i nie podołaliśmy. Niejasności, zawiła jest... Także chętnie odsprzedam 😉
to Everest, nie ma latwo 😀 😀
nie no zartuje, ciekawe jak nam pojdzie
Rul, dzięki 🙂
Jak tam, ktos gdzies byl na weekend? My nie 🙁 i za tydzien tez nie dam rady pojechac (synka urodziny). No, ale za 2 tygodnie chce wybrac sie na spacerek niedzielny na Szrenice na ulubione nalesniki z jagodami om om om
a gdzie te nalesniki? jak w chatce gorzystow to mozesz zapomniec - nie robia juz. Tzn robia dla nocujacych tylko  😕

edit: chociaz pewnie masz na mysli gdzie indziej, bo jednak ze szrenicy na hale izerska troche jest 🙂😉
Schronisko "Szrenica"   http://www.szrenica.pl/schronisko.php
Najlepsze nalesniki z jagodami i goraca czekolada 🙂


edit. maz ma 30 urodziny w maju, wiec by nie poniesc finansowej katastrofy postanowilam co miesiac cos kupowac i komletowac 🙂

Chce teraz kupic Czekan, maz ma 180 cm wysokosci, to jaki odpowiedni wybrac?
Wybaczcie moje laickie pytania, ale wole was zapytac  😡
Lotnaa   I'm lovin it! :)
21 lutego 2016 17:15
>jak w chatce gorzystow to mozesz zapomniec - nie robia juz. Tzn robia dla nocujacych tylko  😕


Ale jak to?  ke: Przecież to ich sztandarowe żarełko! Tylko mi nie mów, że ekipa się zmieniła, bo to super cool ludzie.
Cierp a faktycznie przyda sie ten czekan? Jezdzi na zimowe wyprawy?

Lotnaa z tego co wiem ekipa sie nie zmienila ale babka stwierdzila ze ma dosc smazenia calymi dniami.
Magda, jak nie da rady inaczej to się zostawia. Dlatego w miare możliwości trzeba budowac tanie stanowiska. A nie budować np. stanowiska ze śrub za 2 stówy jedna 😉

Wrocilam z Tatr. 3 lawinowa ale cos urobiliśmy. Było czadowo. Poglądowa fotka początkującej taterniczki 🙂

A ja się przygotowałam na ściankę - obcięłam pazurki, spakowałam plecak, już miałam wychodzić a tu sms 'sorry ale muszę odwołać'.  😵
Na jutro znów jestem umówiona. Z kimś innym.
amnestria wygladasz czadowo-zjawiskowo  😀 Wiecej fotek, wiecej!!!
Lotnaa   I'm lovin it! :)
22 lutego 2016 10:12
amnestria, ale jazda, super!  😀iabeł: Spamuj nas tymi obiecanymi fotami, tylko bez wymyślania jak na fb, że więcej nie masz, bo Ci się makijaż rozmazał  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się