czapsy i buty

Chciałabym się podzielić z wami moimi wrażeniami na temat kompletu Pascuello, gdyż z własnej autopsji wiem, że takie posty się przydają w wyborze sztylpów/sztybetów.
Wczoraj przyszedł do mnie komplet w kolorze gorzkiej czekolady, za który łącznie zapłaciłam 310zł. Za pierwszym razem zamówiłam zły rozmiar sztylpów (zła wysokość – jak ją mierzyć opowiem niżej), oraz sztyblety z filcem,  dzięki któremu buty nie nadawałyby się do jazdy latem, a chciałam żeby były uniwersalne. 
Po wymianie kompletu, przyszedł czas na przymiarki – zdjęcia poniżej. Sztyblety bez filcu są cieńsze, przez co jak przypuszczam szybciej się zniszczą (ze względu na brak dodatkowego usztywnienia), jednak jak wczesniej wspomniałam, filc nadaje się tylko na zimę.
Sztylpy ze sztywnej licowej skóry są bardzo dobrze wykonane, aczkolwiek skóra gdzieniegdzie się marszczy. W porównaniu do moich poprzednich sztylpów ( Elt Paris – Dressage ) są mniej elastyczne, lecz mimo wszystko bardzo dopasowane.
Moja łydka jest nieco niewymiarowa, ze względu na dość duży obwód w najszerszym miejscu łydki a z drugiej strony wąziutką kostkę i miejsce pod kolanem. Sztylpy Pascuello sobie z tym poradziły, chociaż mam delikatne luzy w tych „węższych” miejscach  🙂

Rozmiar sztylpów można dobrać do każdej łydki, ze względu na dosyć szeroką game rozmiarów. Ja z początku, sugerując się moimi poprzednimi sztylpami wybrałam rozmiar 40/35 ( 40 cm wysokości, 35 cm szer. w najszerszym miejscu łydki) , jednak sztylpy okazały się zbyt wysokie. Wysokość czapsa (czyli te 40cm) nie była mierzona w najdłuższym miejscu czapsa – czyli po zewnętrznej stronie, lecz po wewnętrznej - z tyłu kolana.  W najdłuzszym miejscu sztylpy te miały aż ok. 52cm.
Jeśli więc zamawiacie sztylpy pascuello, zmierzcie długość dotychczas uzywanych przez was sztylpów w najkrótszym miejscu ( w miejscu zgięcia kolana z tyłu) . Będzie to wymiar długości czapsa Pascuello. W moim przypadku w starych sztylpach miejsce to miało 37cm, więc taki też zamówiłam i okazał się idealny.
Rozmiar butów jest standardowy, jaki nosicie na co dzień, taki wybierzcie (nawet z filcem mój rozmiar był mi dobry) .

Ogólnie jestem zadowolona z zakupu, za tą cenę są bardzo dobrze wykonane, w dodatku pięknie się błyszczą 🙂
W kolejnym poście opisze moje stare sztylpy Elt Paris Dressage, i sztyblety Pfiff ze skóry syntetycznej ( najpierw muszą się wyczyścić 😀 ). Z biegiem czasu napiszę też jak się sprawuje komplet Pascuello 🙂
Zdjęcia robione były przy różnym oświetleniu, stąd różnice w kolorach.

[center] Wielkość zdjęcia
[/center]

Ciąg dalszy zdjęc kompletu Pascuello ( W poprzednim poście się nie zmieściły...  🤔)

 Wielkość zdjęć
A ja ostatnio kupiłam sztylpy Szydłowski, za całe 68 zł w promocji. Specjalnie kupiłam węższe, żeby się dopasowały i z początku myślałam, że ich nie zapnę. Ale okazały się bardzo miękkie i się naddały do zapięcia. Za trzecim razem zapięłam juz bezproblemowo. Moim zdaniem są trochę cieńsze od poprzednich Pascuello, które miałam 4 lata ( ciorane niemal codziennie na 1-3 koni), ale mam nadzieję, że równie wytrzymałe.
No i mam ten sam problem co Baailey,  w kostce są wszystkie zbyt szerokie.
Przyszłam się poradzić. Moje sztyblety (hippica sznurowane) po 2 latach użytkowania niekiedy w trudnych warunkach nie nadają się chyba już do niczego. Potrzebuję w związku z tym kupić coś na szybko, tylko co? York, FairPlay, Pascuello?
Baailey od jakiegoś czasu miałam ten komplet na oku, a Twoja opinia i zdjęcia ostatecznie mnie przekonały 🙂 dzięki :kwiatek:
Baailey akurat jestem 'na kupnie' sztybletów i miałam pytać o Pascuello, bo ich cena bardzo zachęca. Dzięki!!
Pcheeczka   Wodze w dłoń i na koń!
20 grudnia 2015 16:28
To ja mam takie pytanie.. Czym najlepiej zmniękczyć skórę w sztylpach? Kupiłam właśnie nowe i jak wiadomo są dość sztywne  🙂
Pcheeczka, ja smarowałam pastą do siodeł 😉
Pcheeczka   Wodze w dłoń i na koń!
20 grudnia 2015 19:25
Libertee - dzięki bardzo 🙂 A ile mniej więcej trwało, zanim zrobiły się miększe? 😉
Pcheeczka, sztywne hippicy zawsze były sztywne... :/ dlatego następne od razu brałam z miękkiej skory
Hmmm... ale jak się kupuje te ze sztywnej skóry, to chyba właśnie dlatego, że są sztywne i takie komuś pasują? (albo myśli, że pasują 😁 ) Po co je zmiękczać?
Które sztylpy z hippici polecacie? Zastanawiam się czy nie kupić modelu windsor. 💘 Jednak cenowo różnią się trochę od pozostałych i nie wiem czy warto. No i jakie sztyblety do tego kupić żeby wizualnie pasowały i były wytrzymałe? Co myślicie o achen szydłowskiego?
Hej, jakie środki polecacie do pielęgnacji sztylpów? Dzisiaj kupiłam i chciałbym jakoś o nie zadbać 😉 Zależy mi na tym żeby nie straciły koloru.
Witajcie, ostatnio stanęłam przed trudnym wyborem, mianowicie przyszedł czas by zaopatrzyć się w oficerki. Problem leży w mojej niewymiarowej nodze (stosunkowo wielka stopa i stosunkowo wąska łydka) i nic co mierzyłam nie pasowało. I tu moje pytanie: czy macie jakieś sprawdzone marki/modele, które mogłyby pasować?
Została mi polecona pewna firma, która podobno może dopasować buty do indywidualnych potrzeb CLICK. Czy ktoś z Was miał doświadczenia z tą firmą?
half-potato, większość dobrych firm produkujących oficerki szyje na miarę. Kwestia tylko tego, ile chcesz wydać.
Ideałem byłoby wydać jak najmniej za burty dobrej jakości ale tak to się raczej nie da.  Wolę, z dwojga złego,  wydać więcej u niech te oficerki przetrwają dłużej niż zaoszczędzić i wywalić je po roku noszenia.
half-potato, wybacz, ale dla niektórych więcej znaczy 1000zł a dla innych 3000 wiec musisz się raczej określić.
Myślę, że 1500 to moja górna granica, niestety.
Czapsy oficerkowe HKM... jakieś opinie?
Cześć wszystkim  😉
Mam pytanko, kupiłam czapsy, miękkie firmy Hippica (dokładnie Romy) i wydają mi się być na styk w zapięciu, czy one się jeszcze rozejdą, rozciągną czy lepiej wymienić na większe?  🤔
half-potato, to ja bym poszła w Hippikę.
Agniecha rozciągną sie
To ja z pytaniem o Pascuello   🤣
Czy któraś z Was posiada może model lakierowany? Jak z ich trwałością?
Czy do brązowych (czekoladowcych) sztybletów będę w stanie dobrać jakieś czapsy, innej firmy, żeby w miarę wyglądały? Odcień podobny?  🤔
Baailey po nasmarowaniu zmienił kolor na ciemniejsze?
Weerka ja osobiscie nie posiadam lakierowanych, ale moje po roku nadają się do wyrzucenia lub mega porządnej odnowy... skóra od wewnątrz się zdarła i szew poszedł, w dodatku jakimś cudem nagle są dużo za duże.. a z łydką przez rok nic się nie stało 🤔
Czy ktoś może wie, jaką wysokość mają sztyblety sznurowane od Pascuello? 🙂 zależy mi na wysokości od końca obcasa do końca cholewy
Miała któraś z Was do czynienia ze sztybletami Gabut? http://www.gabut.pl/sztyblety_do_jazdy_konnej.php?pro_id=43#p
Niektóre modele wyglądają naprawdę ładnie i zgrabnie, ciekawe jak z wykonaniem 🙂
Ehh...zdecydowałam się na zakup brązowego kompletu: czapsy Hippika Roma + sztyblety elite. Na fotkach kolor był taki jak mi się podobał, a...w realu to zupełnie inny kolor 🙁
Jakość mnie mocno rozczarowała. Mam wyraźnie, że to długo "nie pożyje". Takie "jak z papieru"  🙄  czapsy nierówno ufarbowane (te Romy tak mają?? Takie cienie?)
Prawy czaps się gorzej układa na nodze.. Nie wiem czy jest tak uszyty, czy może leżał i potrzebuje czasu by się "wyprostować"...
Buty nieco za duże.
I nie wiem co robić. Oddawać, czy zostawiać.
Jak Wasze Hippika się sprawują ( te nowsze, bo te stare Hippika to wiem, że wytrzymałe). Albo podpowiedzcie w jaki komplet warto zainwestować  🙇
akzzi, nowe Romy to jakaś porażka. Ja mam jakieś starsze i są dużo lepsze, grubsze. Coś się ostatnio zmieniło. Mam moje już chyba ze 4 lata..
Wstawiam fotkę jak się różni ułożenie prawego od lewego  🤔

Nosz...

aga polecisz coś innego? Boję się, że znów zamówię jakieś inne i będzie kolejny bubel...
akzzi, nie pomogę. Sama jeżdżę aktualnie w oficerkach i najlepiej się spisuja ;l) . Miałam FP, przetarły się. Mam też jedne z hooksa, CRW, i też myślę że niedługo umrą (choć na razie żyją :P ) mam też jedne cienkie z hippiki i póki co żyją (oprócz zamków które mogłabym wymieniać chyba co 2 miesiące :P ale to wina chyba kaletnika który nie ma porządnych zamków, a do hippiki nie chce mi się wysyłać)
Chyba zdecyduje się odesłać, a na Cavaliadzie może uda się coś wybrać fajnego.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się