Styl western (dawniej kącik)

A dlaczego miałabym jechać z? 😉
Myślałam, że z koniem na trening jedziesz!  😵
Tu na miejscu jeździ ją trener 😉, ja jadę badać teren dalej. 😉
Witam, baaaardzo dawno mnie tutaj nie było po prawie 3 letniej przerwie chce zacząć jeździć westerno ale w Niemczech, szukam tutaj stajni dokładnie okolice Duisburga, Viersen , Munchengladbach ,ponieważ mieszkam przy granicy holendersko-niemieckiej trochę mi się poukładalo i mogę zacząć szukać miejsca dla siebie. Bardzo proszę o informację.
Co tu tak cicho?  👀

Pytanie: czy jest strona na której znajdę zapowiedzi klinik, szkoleń (niekoniecznie PL, niedalekie sąsiedztwo też)? Czy tylko plwir.pl / plqha.com?
mila   głęboka rekreacja
17 lutego 2016 07:06
Dyra. Mogę ci poszukać linków w sieci, co najwyżej. Niestety nie ten region. Widzę że więcej west jest na południu Niemiec.
Ozzy. Może wszyscy trenują  😉



Livia   ...z innego świata
17 lutego 2016 12:22
Faktycznie wątek dość ucichł 🙂

U nas spokojnie, po przerwie pogodowo-wyjazdowej wróciliśmy dzisiaj do jazd z instruktorką. Oj, ciężko było 😁 Szczególnie, że wracamy do drągów i cała praca zaczyna się od początku 😉 Ale jak teraz zaczniemy, to na sezon powinno być całkiem znośnie 🙂

ozzy_bb, często ośrodki same ogłaszają szkolenia u siebie, także możesz śledzić ich strony - Roleski Ranch, Janiowe Wzgórze, Wild Hill itp. 🙂 Zbiorczej chyba niestety nie ma.
najwięcej wiadomości to chyba teraz jest tu
https://www.facebook.com/groups/442903789169225/?fref=ts
Livia   ...z innego świata
17 lutego 2016 16:10
Magda, może, ale tam są same ogłoszenia, a nie takie pogaduchy co kto robi, dyskusje na różne tematy itp. 🙂
Wystarczy zadać pytanie. Ludzie chętnie tam odpowiadają. 😉
odpowiadałam ozzy ona o szkolenia pytała właśnie
Dzięki Dziewczyny  :kwiatek:

No i już jestem dodana do grupy western  😀
Pytanko: kupował ktoś konia z hodowli Double R Ranch Rzeczyca? Zastanawiam się nad kupnem w tym roku odsadka QH/roczniaka, tylko nie do końca wiem jak to wygląda. Ewentualnie czy są w Polsce jakieś inne hodowle ras QH, PH, na które warto zwrócić jeszcze uwagę?
I jeśli ktoś ma konia z Rzeczycy - mogłabym kilka pytań na pw? :kwiatek: Nie chcę jeszcze samym zainteresowanym zawracać głowy, zwłaszcza, że okres wyźrebień dopiero przed nimi 🙂 ).
Ja mam dwa konie z Double R Ranch.
ontaria my mamy konia z Rzeczycy (najpierw rok tylko u mnie teraz u mojego taty)- bardzo polecam tę hodowlę.
U nas w stajni jest ogier z Rzeczycy. Niedlugo przyjedzie jeszcze roczniak. Fajne maja konie.
ontaria - ja również mogę polecić. DRR 😉
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
19 lutego 2016 11:44
padłam jak to zobaczyłam  😁 😁
edit
coś sknociłam z tym linkiem  🤔
klik
euforia twój link rozjeżdza forum, skróc go bo nic nie widze!
Ja też ze szczerego serca polecam hodowle Agnieszki Double Ranch Rzeczyca.
Nie dość, że ma świetne konie to jeszcze potrafi rzetelnie doradzić i pomóc dobrać konia względem oczekiwań przyszłego właściciela 🙂
Ja mam jednego konia od niej i w tym roku planuję drugiego kupić również od niej, nie widzę innej opcji  🙂
Dzięki Wam za szybkie odpowiedzi  :kwiatek:
Właśnie najbardziej zależy mi na koniu dopasowanym do mnie - raczej stawiam na spokój i opanowanie, a już sama rasa to zwykle warunkuje. Już się tak napaliłam, że najchętniej pisałabym już. Ale jeszcze chyba za wcześnie  😁

Właśnie najbardziej zależy mi na koniu dopasowanym do mnie - raczej stawiam na spokój i opanowanie, a już sama rasa to zwykle warunkuje.


to 'zwykle' to bardzo istotna część twojej wypowiedzi. Niestety, psychika nie zalezy w pełni od rasy. A jeżeli nie chcesz jeździć sportowo westu to warto tez rozwazyc inne rasy, które często wychodzą po prostu korzystniej cenowo 😉
Nadchodzi wiosna 🏇 to  jazd będzie więcej i będą przyjemniejsze 🙂 przynajmniej do czasu zanim wredne muchy zaczną dokuczać  🙄
Livia   ...z innego świata
20 lutego 2016 14:40
U nas też wiosna, mimo śnieżnego poranka. Mój koń dziś dostał takiego szwungu, tak był nabuzowany, że nie miałam żadnych wątpliwości 😜
A ja mam zamiar potupac troche po pastwisku-troche obawiam sie wyjechac poza swoj teren, bo cieplo u nas 20-30C co dzien) i obu koniom szajba odbija. Chce sprobowac tylko stepu i ewentualnie running walku. To moj pierwszy raz od daaawna. Trzymajcie kciuki, prosze! :kwiatek:

A dla poprawy nastroju (przesuwanie ogrodzenia to ciezka sprawa), wlasnie zamowilam sobie zestaw 3 DVD "Riding the Gaited Horse"
-bo o lonzowaniu juz mam, znalazlam na Amazonie za dos niedrogo
http://www.gaitedhorsemanship.com/DVDs.html

Zauwazylam ze kiedy probuje lonzowac Babe, zaczyna poruszac sie stepping pace. Niezbyt wygodne i bede probowala ja przestawic na running walk.



Zobaczymy jak pojdzie pod siodlem. Wylonzuje ja najpierw z nadmiaru energii  🤣
Livia   ...z innego świata
21 lutego 2016 16:56
Planta, powodzenia, trzymam kciuki! I zazdroszczę temperatury 😜
W tej temperaturze jest fajnie, ale juz sie obudzily osy i lataja wszedzie, a dranie dlugie jak maly palec  🤔

Dalej pracujemy nad przeniesieniem ogrodzenia pastwiska. Maz tak mierzyl, ze na jednym rogu wcial sie na 2,5 metra w cudzy teren, ktory teraz ma nowego wlasciciela. Tak wiec slupki drewniane trzymajace siatke ogrodzeniowa musza byc wyjete z ziemi, lacznie z cementem. Na poczatku myslelismy o wynajeciu kogos z buldozerem, ale po co, skoro mamy Rosomaka! (a przy kompletowaniu wyposazenia pytal mnie po co mi wyciagarka... :oczy2🙂

Wyjmowanie slupkow metoda redneckow wyglada tak  😁 (Piwo w rece stanowi niezbedny rekwizyt kazdego szanujacego sie rednecka  :lol🙂


i wyjmowanie cementu..


Z tego wszystkiego nie wiem czy jednak wsiade dzis na konia. Przeforsowalam sie przy tym ogrodzeniu  🙄

Edit. Teksanskie kosiarki (riding mowers po tutejszemu. Doslownie riding  :lol🙂
Odświeżam wątek bo widzę że coś umarło. Podjęłam męską decyzję o rozstaniu się z moim siodłem więc poszły ogłoszenia. Niestety ale choćbym nie wiem co robiła koń mi nie schudnie i siodło MUSI być większe bo to się kołysze na boki i istnieje ryzyko że spadnę wraz z siodłem xD

Mam dziwne pytanie... Co to za siodła z Pool's saddlery i czemu są takie tanie? Jakieś opinie? Ktoś miał styczność, jeździł? xD
Katharina   "Be patient and trust in the process"
27 lutego 2016 19:51
Hmmm, czemu są propozycje dla reiningowców, a nie ma jeszcze na szybkościówki?  🏇
mila   głęboka rekreacja
27 lutego 2016 20:28
Cześć. I jak było Planta, w terenie?

U mnie powoli do przodu. Pozdrawiam kącik
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się