siodło ujeżdżeniowe

rybka   Różowe okulary..
03 stycznia 2016 17:37
turini, kasiakliczkowska mój Jaguar to właśnie XKC Extra, ono jest dedykowane dla koni krótkich, do tego jest szerokie. trudno jest znaleźć krótkie, szerokie siodła, a to świetnie leży na moim koniu. Raz do roku odwiedza nas pasowacz, dopycha, lub odejmuje czasem i wciąż potwierdza, że to bardzo dobre siodło dla mojego konia.
Ściągamy w następną środę bądź niedzielę Pana Andersza na Śląsk. Jak ktoś chętny, to koszty przyjazdu sporo się obniża🙂
Ktoś używa może Otto Schumacher Fusion? Jakieś wrażenia lub porównanie z modelem Profi Comfort? 🙂
Zwracam się do Was z pytaniem lub odesłaniem do właściwego miejsca w wątku, ponieważ mogłam przeoczyć. Czy ktoś z Was miał styczność z siodłami Ainsley. Chodzi mi o stronę techniczną: użytkowanie, wytrzymałość skóry, komfort siedzenia oraz praktyczną, czy są mocno domykające, dla krótko czy długonożnych, jak wypadają w porównaniu z Eurorinigiem Diamantem z niebieskim znaczkiem? Gdyby ktoś miał dokładniejsze informacje dotyczące modelu Van Den Boomen oraz Vanguard to bardzo proszę o pomoc  :kwiatek:
vissenna   Turecki niewolnik
11 stycznia 2016 10:13
A ja dziś kupuje nową ujeżdżeniówkę.
Kieffer Malmo  😎
Pojeździłam i się zakochałam. Takie "nic" a na prawdę mi podpasowało.  🤔
Siodło wyszperałam na niemieckim e-bayu za śmieszne pieniądze w genialnym stanie, więc zaryzykowałam i wzięłam na próbę z myślą, że jak nie dla mnie to na jakiś handel pójdzie do PL. Ale nic z tego - zostaje  🏇
Kojarzy ktoś siodełka z DK Saddlery ?
A konkretniej model freedom.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
13 stycznia 2016 15:35
Jeśli nie ten wątek, to mnie pogońcie  🤬

Szukam klocków do Winteca ujeżdżeniowego. Jak nie znajdę używek to kupię nowe, ale może ktoś coś słyszał  👀 Może być na PW, żeby tutaj nie robić reklamy. 😉
Siodło wyszperałam na niemieckim e-bayu za śmieszne pieniądze w genialnym stanie, więc zaryzykowałam i wzięłam na próbę z myślą, że jak nie dla mnie


🚫 Kupiłabyś coś Rudej Klusce a nie się okazjami chwalisz!  😁 😜 🚫
vissenna   Turecki niewolnik
13 stycznia 2016 16:11
Euphorycznie to poszukaj czego chcesz na niemaiaszkim e-bayu, kupię w twoim imieniu  🤦
vissenna   Turecki niewolnik
18 stycznia 2016 11:14
Przepraszam, że post pod postem, ale wydaje mi się, że tu najszybciej znajdę pomoc.

Potrzebuję torby (nie pokrowca) na siodło. Dostatecznie dużego, by weszła spora ujeżdżeniówka. Fouganza mimo, że fajna odpada bo jest za mała.  😵
Do tego dobrze, by torba była pancerna, bo w maju zabieram siodło ze sobą do Turcji (samolotem - mam nielimitowany bagaż) ale czarterem. Wszyscy wiedzą jak wtedy są traktowane bagaże.  🙄
Cena właściwie nie gra roli. Może jakaś firma podjęłaby się uszycia?
Ktoś, coś?  👀
ushia   It's a kind o'magic
18 stycznia 2016 11:20
o uszycie to musisz pytac albo deborah albo ivett

ja mam wintecowa torbe - dlugasna izabelka w nia wchodzi, ale nie wiem jak sie maja wymiary do fouganzy 😉
vissenna, - jak masz nielimitowany bagaż czarterem, to ja poza tym, ze wepchałabym siodło w torbe/pokrowiec, to jeszcze włożyłabym w coś twardego, albo karton wyładowany folią bąbelkową - jeden mocniejszy pechowy rzut siodłem i może być po łęku.
Moje siodło dotarło do mnie w wielkim pudle opatulone dużą poduchą  😂
Czy możecie mi powiedzieć, co to za marka siodła - Wellington? W ogłoszeniu niby jest napisane, że to Euroriding Diamond, ale średnio jestem do tego przekonana. To jakaś podróba? Odpowiednik? Czy faktycznie tak jest?
ushia   It's a kind o'magic
26 stycznia 2016 09:52
wpisz sobie w google wellington saddlery i poczytaj...
A miał ktoś do czynienia z takim siodłem (Wellington Elite)? Byłabym wdzięczna za jakieś opinie :kwiatek:
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
04 lutego 2016 10:12
Edit: pomyłka
ekuss   Töltem przez życie
19 lutego 2016 14:06
Znowu ja  😂

Latem kupuje drugie siodlo dla siebie. Mojego startrekka zostawiam,bo jest bardzo wygodne i pasuje na Bjarmiego i Kleine. Natomiast na beczkowata Þokkadís juz niekoniecznie.
Na razie mam dylemat miedzy stubbenem maestoso,a equipe olympia. Tu pytanie nr.1- ma ktos porownanie?

Pytanie nr.2- jakie brac siedzisko?

W wintecu iceland /czy tölt mialam 16´- siodlo tragiczne- wiem ,chodzi o porownanie tylka:



KenTaur Medusa 17,5 (nie wiem czy tybinka standard czy dluga- ja mam 170 cm)



oraz Startrekk dressage (bezterlicowka) 16,5:



Cos mi sie wydaje,ze 17´pyknie, niedawno testowalam islandzkie stubbeny 17´i siedzisko bylo ok.

Z tego co przeczytalam w watku o equipe to wypadaja mniejsze, wiec brac 17 czy 17,5?  👀
Ja bym na Twoim miejscu wzięła Equipa 18'. IMO w tych mniejszych siodłach ledwo Ci się tyłek mieści  😉 Chyba, że celowo ma być ciasne.

Ja mam 18', 172cm wzrostu, ale to raczej nie ma znaczenia (w przypadku siedziska, w przypadku tybinki owszem).


Hej Tulipan , widzę że użytkujesz Olimpię . Czy zauważyłaś może unoszenie się tyłu siodła podczas pracy na lonży / jazdy ? Mimo dwukrotnego dopasowywania , tył mojego siodła jest ewidentnie ...ruchomy 🙁
ekuss   Töltem przez życie
19 lutego 2016 15:01
Co prawda teraz kilka kg schudlam ,ale tylek mam no...kuperkowaty  😂 Problem w tym,ze mam male konie i boje sie,ze 18 bedzie za duze na nie. W zasadzie to nawet nie male konie tylko kuce. Bardziej zaczal do mnie przemawiac wlasnie equipe po tym jak wiele osob chwalilo je sobie na krotkich, szerokich koniach.
dominoxs ja też mam Olympię, używaną na 2 konie i na żadnym tył nie odstawał. Łęk o jeden rozmiar szerszy w stosunku do standardu i przy tym tył o 1 rozmiar odepchany (1 cm chyba)- p. Beata powiedziała, że zawsze odpychają tył przy poszerzaniu. Mimo odepchania nawet na moim prostoplecowym nie skacze tył. Kto Ci pasował? Nie jest za szerokie?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
19 lutego 2016 16:52
dominoxs, nie pocieszę cię... ale jeśli tył jest ruchomy to niestety siodło nie jest dopasowane.

ekuss, ja mam Olimpie, miałam Maestoso. Oba siodła bardzo fajne ale zamieniłam Maestoso na Olimpię więc... 🙂 Co prawda Maestoso średnio podobało się mojemu koniowi (zdecydowanie lepsze chody i więcej rozluźnienia pokazuje w Equipe), ale i ja wolę Olimpię. Stubbeny z biomexem to na prawdę fajne siodła, szczerze polecam i nawet swego czasu chciałam kupić drugie na drugiego konia. Jednak jeśli porównywać Equipe do Stubenna, to to pierwsze jest Mercedesem a to drugie porządnym ale jednak Fordem 😉
Przeważnie jak tył się unosi, to front siodła jest za wąski.

Też mam Olympię, jeżdżę ją na zmianę z Devoucoux. Bardzo fajne siodło, wygodne i dla konia i dla jeźdźca i bardzo uniwersalne. Kilka dni teraz miałam do dyspozycji Equipe Victorię - też bajka, chociaż nie na wszystkie konie i na młode bym tego modelu raczej nie wybierała. Ja mam 16'', bo większość moich koni ma krótkie grzbiety i sama jestem kurduplowata 😉 Ale w 17'' widziałam rosłego chłopa jeżdżącego i bardzo nie narzekał 😉

Jak wszystkie wiemy- z tym tyłem to różnie bywa- często przy zbyt szerokich też lewituje. Przy za wąskich, przy złym kształcie terlicy, niedopchanych poduchach na prostym grzbiecie.
Ja tylko dodam, że Equipe 18" sprzed roku to tak naprawdę 17,5". Teraz robią 18" które ma faktycznie 18" - wiem, bo mój gruby tyłek się w nią  mieści, a jak miałam na testach poprzednią "osiemnastkę" , tak z pół roku temu, to siodlo było za małe (wszystkie te uwagi dotyczą modelu Olympia)
ekuss   Töltem przez życie
20 lutego 2016 09:34
Dziekuje dziewczyny  :kwiatek: 

Moglby mi ktos jeszcze zmierzyc dlugosc tybinki? Krotka, normalna, dluga? Bardzo mi pasuje tybinka jak w Startekku,ale moglaby byc jednak troszke dluzsza. Nie mam pojecia jak zmierzyc dlugosc uda, zmierzylam od pachwiny do konca kolana- wyszlo mi 37-38, jak mierze od zewnetrznej strony (od bioder) - 55-56.

edit.
zmierzylam tak jak na obrazku i wyszlo 58-59...

Moje siodło dopasował producent , kupowałam nowe. Teraz wróciło z pierwszego poszerzenia - mam już więc 2,5 rozmiaru na plus w stosunku do standardu.
Wróciło , wygląda tak, i nadal , jak tylko koń rozluźni się i zaczyna pracować grzbietem , podnoszą się panele na tyle. Jeździmy teraz bez niczego - czaprak i siodło . Według producenta , jest ciągle za ciasne... A tak na logikę , lewitować powinien tył w za szerokim , prawda ?
dominoxs, dla mnie jest mocno za ciasne - zobacz, jak wysoko masz przedni łęk i pod jakim dużym kątem są panele i tybinka na drugim zdjęciu - nawet gdyby zaczepić puśliska, to będą one zwisały gdzieś w tylnej połowie tybinki. To jest ujeżdżeniówka, to powinna celować poduchą trochę w dół.
Quanta , dzięki za uwagi... trochę to zdjęcie przekłamuje ,załączam inne bezpośrednio z boku . Niemniej jednak , siodło wciąż za ciasne 🙁 zostaje mi zatem pół rozmiaru tylko....i potem już łęk do poszerzenia u producenta we Włoszech.
Ale tak generalnie , to mega fajne i wygodne siodło jest 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się