Konie czystej krwi arabskiej

Tzn ja troche nie rozumiem dlaczego ktos mialby wolac wiecej za Ptkowego konia po kontuzji, serio.
Czy ja nie doczytalam czegos?
moim zdaniem, to nie jest koń P-tkowy, bo przecież przygotowany był na min. C, w każdym razie widziałam go w figurach C-klasowych pod Kają na rozprężalniach... A że trudno sprzedać araba wierzchowego za dobre pieniadze w Polsce, to inna historia, przykra. Ciągnie się za nimi fatum 'wariatów' i 'koni nieprzydatnych sportowo'.
No to wobec tego dziwnie jest ogloszenie napisane.
Sivrite, tam,wiem, że przyznałaś, że nie znałaś całych perypetii Szamanki, ale może na przyszłość zanim rzucisz w wątku miłośników rasy takie niestosowne i niesmaczne oskarżenie:

Myślałam, że ten temat jest takim trochę kącikiem miłośników arabów..... Myślałam, że w tym wątku nie będą plenione te same teorie, co w stajniach rekreacyjnych - szurnięte, niejezdne i dla samobójców.


to wypadało by sprawdzić,skąd u innych,zwłaszcza znających się już jakiś czas ludzi, takie reakcje a nie inne. Tu każdy ma z arabami do czynienia na co dzień i nie trzeba nikomu tłumaczyć, jakie są  🙄
faith a byłyście już na zawodach kiedykolwiek z Manti? My nie, jeździł parę razy przyczepą z czym ma problem i to mnie najbardziej schizuje w moich planach na pierwsze zawody, różnie znosi przejazdy. Jak już wlezie do przyczepy to wychodzi mokry a przyczepka cała w kupach 😀 Drugą sprawą jest płochliwość, aczkolwiek rok temu i dwa lata temu chwaliłam sobie jego odwagę, za to teraz świruje strasznie ale to jest do zrobienia, jemu pracy trzeba bo mu wali jak długo stoi.

ashtray kurde mój też w tym roku kończy 13 lat, może dam sobie spokój z realizacją moich planów i przygotowaniem siwego do pierwszych zawodów wyjazdowych w jego życiu, co ja sobie wyobrażam!  😀
fender, sprzedaję nie araba o podobnych umiejętnościach i też z czasu ktoś zadzwoni, ale jakoś oglądaczy brak. Może gdyby zarzekać się jak wielu, że koń nigdy w życiu nawet podbity nie był...
Prawda jest przykra, a konie arabskie mają dodatkowo złą sławę, że nie nadają się dla każdego itp. Do tego nie są rosłe, więc nie każdy się na nich dobrze prezentuje.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
19 lutego 2016 21:31
Oj tak,  jakoś arabom przypieto łatkę trudnych koni. Że nie nadają się do ujeżdżenia czy skoków ... ogólnie koń pudel  😉 
A ci do ogłoszenia to uważam,  że cena jest zdecydowanie za niska.
Czy to nie następstwa "dobrej zmiany"??? Zastanawiam się co dalej......
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
19 lutego 2016 21:53
...to może i MP nie będzie. ...
Jestem w szoku
Niestety to już potwierdzone info i ni etylko prezesi stracili pracę - KLIK
Jakiś obłęd, zastępuje się Trelę i Białoboka dyletantami. Totalny nepotyzm.W szoku to jest już  międzynarodowa społeczność arabiarzy.
Powiem szczerze, że słyszałam taką plotkę w Lbl, ale uznałam ją za złośliwość. Jak widać - przeliczyłam się.
Mówi się o niszczeniu PL stadnin przez zachodnie mocarstwa... ?  😀iabeł: 😤  🤔wirek:
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
20 lutego 2016 05:47
Poczytałam komentarze na stronach zagranicznych czasopism, czy tez wśród zagranicznych miłośników i hodowców koni czystej krwi....wszyscy są w szoku i generalnie są podobnego zdania co my. Wszyscy się boją o dalsze losy polskiej hodowli....

Ja nie wiem do czego ten nasz nowy lepszy rząd dąży  😵

Że co???
Słuchajcie, nie róbmy teraz z wątku dyskusji politycznej, ale... kogoś tam nieźle powaliło. Przecież taka decyzja to jest totalny idiotyzm.
I piszę to ja - a przyznaję się wszem i wobec, na którą partię głosowałam.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
20 lutego 2016 06:20
[quote author=Murat-Gazon link=topic=752.msg2499559#msg2499559 date=1455948969]
Że co???
Słuchajcie, nie róbmy teraz z wątku dyskusji politycznej, ale... kogoś tam nieźle powaliło. Przecież taka decyzja to jest totalny idiotyzm.
I piszę to ja - a przyznaję się wszem i wobec, na którą partię głosowałam.
[/quote]

W tym wypadku trudno się jednak nie odnosić do polityki - niestety po wyborach Ci co głosowali mają mało do powiedzenia - do tej pory każde polskie ugrupowanie pokazywało wyborcom, że ma ich w poważaniu. Dlatego w chwili obecnej pozostaje tylko wyborcom dziękować za taką 'dobrą zmianę' w Janowie i Michałowie.

A czy gdzieś można przeczytać o powodach takiej decyzji?
W głowie mi się nie mieści.
Po prostu.
Hodowla koni to wieloletnia wiedza, doświadczenie, wręcz talent a nie gra w ruletkę. Decyzja o odwołaniu tak doświadczonych dyrektorów nigdy nie powinna być polityczną czy stricte ekonomiczną, chodzi o  narodowy 200 letni dorobek hodowlany.


Z  Fb OLD WORLD POLISH ARABIAN :
" rzecznik.prasowy@minrol.gov.pl

Dear Krzysztof Jurgiel

Sometimes decisions are made in haste and latter discovered to be made in error.  While I do not know the inner sanctuary reason for the termination of  Dr. Marek Trela, Anna Stojanwska and Jerzy Bialobok    I must hasten to say that these three individuals, dedicated breeders who live and breath the very word and embodiment of breeding and raising an Arabian horse  represent the pillar of what it means to breed quality horses that are recognized throughout the world.. It is so very disturbing to find out that they will no longer be part of a breeding program that has taken generations in fact 100s of years to preserve and continue.  I too have dedicated my life to such a pursuit while I have not mastered it as these three distinguish soles I understand their nature and their determination and their dedication.  Poland should be as would any country be proud for their representation .  I am writing with the deepest concern that without a reconsideration of your decision that what I and so many other hundreds of dedicated breeders have tried in our little way to preserve  which is the heritage of the Polish Arabian will be lost and forever forgotten.  I am humbly requesting that your decision be reconsidered and remanded. 
Respectably.  George B. Altenberg, Jr,"
No właśnie o to chodzi. Nawet gdyby chcieli ich zastąpić kimś o porównywalnym doświadczeniu - to takich ludzi zwyczajnie nie mamy.
No nie ogarniam.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
20 lutego 2016 06:36
Ja niestety znam przypadki zmian prezesów w kilku polskich stadninach. .... one już nie istnieją.  Obym się myliła  😕
m.indira   508... kucyków
20 lutego 2016 08:38
To nie jest głupota, to przemyślane zagranie, bo jak za jakiś czas wszystko padnie to dzieki nie tym co nowe władze osadzili ale właśnie dzieki tym którzy te stołki objęli i co pojecia nie mają za grosz o tak elitarnej hodowli ... I wszystko w białych rękawiczkach sie stanie...
Obyśmy byli złymi prorokami, ale trajlery juz się grzeją a Kupcy zacierają ręce...
jest już gotowa petycja, zagraniczni hodowcy też działają. mam nadzieję, że to da do myślenia tym, którzy podjęli tą niefortunna decycję. https://podpisz.to/petycja/mowimy-nie-zmianom-w-polskiej-hodowli-koni-arabskich,127#.VsgnR3q_7s0.facebook
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
20 lutego 2016 09:59
Już podpisałam . .ale czy to coś da ??
m.indira   508... kucyków
20 lutego 2016 10:01
A co da taka petycja, trybunał konstytucyjny ma guzik do gadania to co my mamy, no chyba żeby sam prezes jedynej słusznej taka petycje poparł
Dobra wiadomość, tematem zainteresował się jeden z opozycyjnych posłów i udostepnił go dalej na twitterze. Szukam jakiegoś dojścia do mediów "niekońskich"  🏇 🏇 🏇
na program 500+ bucom brakło
A co da taka petycja, trybunał konstytucyjny ma guzik do gadania to co my mamy, no chyba żeby sam prezes jedynej słusznej taka petycje poparł

Chyba tyle samo, co ta o zmianie na zwierzę towarzyszące...

Ja też podpisałam. Może i nie da nic ale nie zostańmy obojętni wobec takich sytuacji. Ludzie tak bardzo zasłużeni, oddelegowani ot tak bo zmieniła się władza. Katastrofa
Podpisana. Kurde, to jest jakiś sądny dzień... Polskie Araby to jedna z ostatnich polskich sław na świecie. I również ogromny przychód dla PiSiorów, nie wiem, co im odpierdzieliło, za przeproszeniem... A już kiedyś pozmieniali sobie w ten sposób prezesów, zabijając hodowlę folblutów w Polsce. Raczej nie uda się ich przywrócić na stanowiska, a uczciwą pensję za ich wiedzę dostaną tylko na zachodzie lub u arabów. To tyle było z zatrzymania tej wiedzy u nas.
[quote author=Murat-Gazon link=topic=752.msg2499563#msg2499563 date=1455949320]
A czy gdzieś można przeczytać o powodach takiej decyzji?
W głowie mi się nie mieści.
Po prostu.
[/quote]

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się