Konie czystej krwi arabskiej

Iwona... na razie dali zezwolenie na "przecinki" w Puszczy Białowieskiej, na odstrzał 35 żubrów i coś tam jeszcze... czemu nie rzucić się na konie? Z Puszczy będzie kasa, za żubry może zapłacą dewizowcy a araby? To hobby... elit... z innego ustroju.

Sivrite, zobacz jaki jest stan pogłowia koni w obydwu stadninach i kogo byłoby stać na wykupienie wiekszosci w pęczku? Elita to jednostki nie masa. Ilu  prywaciarzy wybiło się na taką skalę jak Michałów czy Janów?

Nie śledzę aukcji, ale aż sobie zerknę jakie ceny osiągały konie arabskie prywatne 😉
Miejmy jednak nadzieję, że nowi prezesi będą chcieli  dalej utrzymywać hodowlę
http://hipologika.pl/modules/news/article.php?storyid=152 swój artykuł również dorzucił Marek Szewczyk
Iwona... na razie dali zezwolenie na "przecinki" w Puszczy Białowieskiej, na odstrzał 35 żubrów i coś tam jeszcze... czemu nie rzucić się na konie? Z Puszczy będzie kasa, za żubry może zapłacą dewizowcy a araby? To hobby... elit... z innego ustroju.

Sivrite, zobacz jaki jest stan pogłowia koni w obydwu stadninach i kogo byłoby stać na wykupienie wiekszosci w pęczku? Elita to jednostki nie masa. Ilu  prywaciarzy wybiło się na taką skalę jak Michałów czy Janów?

Nie śledzę aukcji, ale aż sobie zerknę jakie ceny osiągały konie arabskie prywatne 😉
Miejmy jednak nadzieję, że nowi prezesi będą chcieli  dalej utrzymywać hodowlę

Przecież przyznałam Ci rację, więc nie rozumiem, do czego pijesz. Przyznałam, że prywaciarze nigdy się nie wybiją tak, jak hodowla, ale również uczestniczą w aukcjach i, o ile dobrze wiem, również sprzedają konie za wysokie ceny. Nie pamiętam, ile konkretnie.
Wiem, że nie znajdzie się jedna osoba, która wykupi wszystkie, to są setki koni. Ale wiem też, że niektórych stać, żeby kupić ich kilka i zrobić z nich dobry użytek, jeśli szczęście pozwoli.
Ale chyba nie ma co gdybać, na razie nikt nic nie sprzedaje (może dlatego, że nowy prezes pewnie nawet nie wie, co dostał 😀).
Spoko. Będzie taka oferta aukcyjna w tym roku, że wszystkim szczęki poopadają.  🥂
To wygląda na kolejny pomysł skąd wziąć kasę na realizację irracjonalnych obietnic wyborczych. Moim zdaniem niedługo będziemy świadkami wielkiej wyprzedaży ... obym się myliła.
Swoją drogą... Ciekawi mnie, czemu się do Białki nie przychrzanili przy okazji, wtedy mieliby już całe krajowe pogłowie.
"They're not just horses, they're living Rembrandts. And if it was up to me I'd keep them wrapped in cotton wool, daring to take a peek at them only every once in a while."

Urocze, ubawiło mnie :] Iskierka wesołości w tym temacie dzisiaj.
No właśnie mnie też, a w ogóle nie ten link chciałam wstawić i teraz zgubiłam ten co chciałam ha ha. Szukam dalej, może znajdę  😂
Zobaczcie też, kiedy wprowadzono tę zmianę. W trakcie wyźrebień, stanówek i zbliża się marzec czyli ustalanie listy aukcyjnej i wybór koni na pokazy.... Dla mnie to koniec....  👿  👿
Zobaczcie też, kiedy wprowadzono tę zmianę. W trakcie wyźrebień, stanówek i zbliża się marzec czyli ustalanie listy aukcyjnej i wybór koni na pokazy.... Dla mnie to koniec....   👿  👿


Ty myślisz, że oni wiedzą , kiedy się konie źrebią?
Mnie się wydaje, że prezesowi się przyśniło w czwartek.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
20 lutego 2016 20:41
Iwona... na razie dali zezwolenie na "przecinki" w Puszczy Białowieskiej, na odstrzał 35 żubrów i coś tam jeszcze... czemu nie .


Jeżeli robi się czegoś za dużo, przestaje się mieścić na swoim obszarze i idzie w dużą szkodę to dobra decyzja. Powinni jeszcze zrobić porządek z dzikami. Ale to już nie na temat  😉



Myślę, że na razie możemy snuć tylko czarne wizje, nic już nie można zrobić. Musimy poczekać na pierwsze decyzje nowych prezesów i potem ocenić je. Mam nadzieję, że nikt nie jest na tyle głupi, żeby zrujnować polską hodowlę i wie, że przynajmniej dzięki tej hodowli Polska coś znaczy na świecie.
iwona9208, błagam nikt nie jest głupi? Tu nie trzeba być głupim, tylko wystarczy nie mieć odpowiedniej wiedzy żeby to spartaczyć. To nie jest wiedza z książek, googla czy gazety. To doświadczenie, którego chyba nikt inny nie ma, a na pewno nie obsadzone na te miejsca osoby.
Bronze   "Born to chase and flee.."
20 lutego 2016 20:57
Iwona - czy po  kimś kto pociąga za sznurki marionetek w tak ohydny i zdeprawowany spodziewałabyś się,że ma wiedzę i dobre intencje ?
Nasze Pride of Poland zasilą projekt 500+. Trzeba było wywalić dyrektorów, którzy poświęcili życie hodowli, bo nie dałoby się nimi sterować. Jest mi niedobrze jak o tym myślę.
jezeli ich nie obchodzi Polska, to co ma ich obchodzić polska hodowla?  👀
Iwona... jesli chodzi o żubry, to można je odsprzedać, nie trzeba zabijać... mamy najliczniejsze stado, jedyne tak liczne, wolnożyjące w europie (choc to tylko 500 sztuk.)
Rysie jakos kupowaliśmy z Czech chyba, aby "zarysiać" puszcze... dzik jest szkodnikiem w tej chwili i nie jest pod ochroną... to inna sprawa.
Dobra, koniec OT
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
20 lutego 2016 21:09
Bera wiem, że to nie jest wiedza z książek, googli i gazety. Jednak zostali tam ludzie, którzy również posiadają dużą widzę, doświadczenie i mam nadzieję, że nowi prezesi będą polegali właśnie na tymże doświadczeniu a nie na swojej 'wiedzy'.

Araby to wyjątkowe konie, przetrwały niejedno-przetrwają i to.
Ale nie będą mieli realnej władzy i będą podlegali więc co najwyżej będą sobie mogli przeklnąć w duchu albo się zwolnić.
A Wy myślicie, że się utrzymają??? Walewice wyczyścili do dna
Wyczyszczą i te dwie stadniny, gdyby o to nie chodziło, nikt by nie chciał zmian... z szacunku
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
20 lutego 2016 21:28
...czyli może i ja dostane te 500 zl na dziecko  🤣
A tak na poważnie to już wcześniej pisałam. Wszędzie gdzie była zmiana stołka na tzw swego człowieka stadnina upadała w trybie expressoeym.... Można wymieniać i wymieniać. Hofowla folblutów sie skończyła to przyszedł czas na czystą krew.....obym sie myliła
Sivrite, do Białki się nie przychrzanili, bo jej szef jest w wieku emerytalnym i go wyślą elegancko i w białych rękawiczkach na zasłużony odpoczynek. I tu przynajmniej nijt się nie będzie czepiał
To jest wręcz nieprawdopodobne. Siedzę i myślę co tu się dzieje. Jak można niszczyć coś, co nie przynosi strat - ba jest dumą w świecie.
Mogliby odpuścić chociaż tutaj.
Teraz już autentycznie zaczynam się bać, co stanie się z naszym krajem.
Bera wiem, że to nie jest wiedza z książek, googli i gazety. Jednak zostali tam ludzie, którzy również posiadają dużą widzę, doświadczenie i mam nadzieję, że nowi prezesi będą polegali właśnie na tymże doświadczeniu a nie na swojej 'wiedzy'.


Weź ty się zastanów kobieto. Doświadczenie i wiedzę do takiej roboty zdobywa przez kilkanaście lat praktyki. I Trela i Białooki zanim zostali szefami byli po kilkanaście lat asystentami swoich poprzedników.  Kogo i w czym mają się radzić ? zootechnika , z którym z szejków z emiratów gadać o ogierze ? Traktorzysty o to czy z kobyłą jechać do Scottsdale czy do Paryża ? Traktorzysty o plan stanówki ? Myślisz że jakiś lokalny kacyk się w rok nauczy tego wszystkiego ? Jakaś paniusia, której tatusiowi się córunia zachciało posadzić na takiej posadzie? Jak się zwalnia tak zasłużonych ludzi, to się to powinno robić z kwiatami i podziękowaniami. Ale jak widać PIS-owskie lemingi są tak zapatrzone w swojego wodza że wszystko przełkną. Z PO-wskich lemingów to się można było pośmiać, te teraźniejsze są zatrważające. A nadzieja jest matką głupich.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
20 lutego 2016 22:11
Będzie tam teraz hodowla kaczek. .... 😵

A zmieniając temat to czy juz mówiłam,  że mam super konia  😁 ?
asds   Life goes on...
20 lutego 2016 22:28
Ankietę podpisałam i rozesłałam linka znajomym.

Sprawy nie chcę nawet komentować bo mi ręce opadają....

Czy ja dożyję w końcu dnia kiedy ktoś w rzędzie, MR zacznie podejmować LOGICZNE decyzje i będzie patrzył w przyszłość i rozwojowo, a nie jak szczur zamkniety w labiryncie i szukający sera....

😵
iwona9208 Twój optymizm mnie zadziwia i przeraża. Tak jak to co PiS robi z Polską i z polskim majątkiem. Dziękuję Ci za to 🙁
To wygląda na kolejny pomysł skąd wziąć kasę na realizację irracjonalnych obietnic wyborczych. Moim zdaniem niedługo będziemy świadkami wielkiej wyprzedaży ... obym się myliła.


PIS juz pokazal, gdzie ma obietnice. Chodzi o to, zeby napchac prywatne kieszenie roznych "niepokornych", "patriotow" i innych wyczynowych hipokrytow. To jest realizacja polityki totalitarnej. Zaden odcinek nie pozostanie bez swojego Rysia Czarneckiego czy jemu podobnego politruka. Zaden.

LR
sine zwał jak zwał. Ważne, że z torbami nas puszczą ... chociaż raczej nie. Na torby już nie starczy 🙁

W życiu nie wpadłabym na to, że w wątku o arabach będziemy o polityce pisać. Niestety niedługo każda dziedzina życia zostanie doprowadzona do ruiny. Tak więc i w wątku o obiadach i fryzurach o polityce będziemy niedlugo pisać. Dobra zmiana 🤔
Ale... jak to..tak?  😵
Przepraszam ale jestem w szoku bo dopiero teraz przejrzałam facebooka i zaproszenia i...
Chyba potrzebujemy kolejnej brzozy zanim nic w tym kraju wartościowego nie zostanie.  😕
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się