Konie czystej krwi arabskiej

Moja jedyna styczność z hodowlą koni arabskich to artykuły w " końskich czasopismach". Czytam je od ponad 30 lat i siłą rzeczy czytałam też o hodowcach. Wzbudzali mój szacunek wiedzą i pasją, wieloletnim zaangażowaniem. Przyznaję też, że prominentni działacze PIS i ich zwolennicy od początku wzbudzali we mnie przeciwne uczucia. Jestem wykształciuchem, ateistką i " homofilem" więc zawsze mi było nie po drodze ale myślałam jak wiele osób na forum, że skoro zostali wybrani ( choć tylko przez ok. 15% uprawnionych ) to co ja mogę. Lecz decyzja o odwołaniu w.w. osób, tak absurdalna i szkodliwa we wszystkich możliwych aspektach wzbudziła we mnie wstyd. Nie dość, że jako Polka jestem utożsamiana z osobą, która wybrała na swoich przywódców takie osoby jak pan Kaczyński, Macierewicz czy Ziobro to jeszcze jako koniarz stoję i patrzę na niszczenie 200-letniego, niekwestionowanego dorobku polskiej hodowli koni. Gdy o tym myślę mam ochotę stanąć przed ministerstwem i powiedzieć " Panie ministrze niech pan stąd idzie i nie robi sobie więcej wstydu, sobie i Polakom. No i chciałabym, żeby obok mnie stało jeszcze parę osób - tak z tysiąc.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
21 lutego 2016 05:12
[quote author=iwona9208 link=topic=752.msg2499977#msg2499977 date=1456002567]
Bera wiem, że to nie jest wiedza z książek, googli i gazety. Jednak zostali tam ludzie, którzy również posiadają dużą widzę, doświadczenie i mam nadzieję, że nowi prezesi będą polegali właśnie na tymże doświadczeniu a nie na swojej 'wiedzy'.


Weź ty się zastanów kobieto. Doświadczenie i wiedzę do takiej roboty zdobywa przez kilkanaście lat praktyki. I Trela i Białooki zanim zostali szefami byli po kilkanaście lat asystentami swoich poprzedników.  Kogo i w czym mają się radzić ? zootechnika , z którym z szejków z emiratów gadać o ogierze ? Traktorzysty o to czy z kobyłą jechać do Scottsdale czy do Paryża ? Traktorzysty o plan stanówki ? Myślisz że jakiś lokalny kacyk się w rok nauczy tego wszystkiego ? Jakaś paniusia, której tatusiowi się córunia zachciało posadzić na takiej posadzie? Jak się zwalnia tak zasłużonych ludzi, to się to powinno robić z kwiatami i podziękowaniami. Ale jak widać PIS-owskie lemingi są tak zapatrzone w swojego wodza że wszystko przełkną. Z PO-wskich lemingów to się można było pośmiać, te teraźniejsze są zatrważające. A nadzieja jest matką głupich.
[/quote]
Zabawne. Chyba dyr.Trela czy Białobok nie podejmowali sami wszystkich decyzji? Przecież mieli też swoich 'doradców' i hodowców w stadninie np. pani Stefaniuk czy pani Białobok. One przecież też mają dużą wiedzę.
A z polityką to sio do wątku o wyborach, bo to już  🚫.

Nie wiem, pożyjemy zobaczymy.

Ja po prostu nie dopuszczam do siebie takiej myśli, że może nie być polskich arabów.

Zduśka jakaś bardzo udana jazda na Rudym? 🙂
iwona tylko problem polega na tym, że - owszem, na pewno są w stadninach pracownicy mający dużą wiedzę, którzy mogliby wspomóc nowych "dyrektorów". W końcu zapewne gdyby zmiana dyrektorów odbyła się kiedyś w przyszłości w sposób naturalny, to Trela i Białobok pewnie wskazaliby jako kandydatów kogoś ze swojego otoczenia, bo sami by wiedzieli, kto będzie potrafił to dalej pociągnąć. I myślę, że ci ludzie tam są.
Tylko że - skoro dokonano politycznej zmiany władz, na Pana Nikt i Panią Nikt, to zrobiono tak po to, by mieć możliwość sterowania decyzjami podejmowanymi przez nich. Zatem nie będą oni słuchać kompetentnych pracowników stadnin, tylko grzecznie wykonywać polecenia ministra. Jakkolwiek destrukcyjne dla hodowli by nie były.
Zwyczajowo każdy dyrektor przygotowuje swojego następcę, który "terminuje" jego boku latami. Tak terminowali Białoboka i Trela u boku poprzednich dyrektorów. Ale ostatnie decyzję, to ustawka polityczna. Więc wiedzą się nie liczy. Nowi będą chcieli odstawić się swoimi ludźmi świadomi, że nikt z pracowników ich nie zaakceptuje. To dyletanci.
No właśnie, bo jeszcze jest obawa, że co bardziej doświadczeni i samodzielni pracownicy, z których zdaniem w stadninach się liczono, też mogą teraz stracić pracę.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
21 lutego 2016 08:18
ja pirdu*** cycki opadają za przeproszeniem.....

jaki powód odwołania? Bo za chiny nie mogę znaleźć w artykułach?
Nigdzie nie ma słowa wyjaśnienia.

edit. Aż się płakać chce...
http://pulsmiasta.tv/artykul,ludzie-listy-pisza-ta-decyzja-moze-miec-nieodwracalne-skutki,738
Na fb pojawiła się propozycja manifestacja koniarzy, wierzchem w strojach tak żeby się TV zainteresowalo
galopada_   małoPolskie ;)
21 lutego 2016 09:40
drabcio, podrzucisz link?
Taka propozycję akurat znajomy wrzucił chwilkę temu do siebie na tablicę
Bronze   "Born to chase and flee.."
21 lutego 2016 09:46
Drabcio - pytanie, która TV ? Ta kontrolowana przez PIS ?
Chętnie przyjadę na tę manifestację tylko bez konia bo ja z Częstochowy. Są jeszcze inne telewizje i niezależni dziennikarze - poproszę o link.
Murat-Gazon, pracownicy jak stracą pracę to znajdą lepszą w hodowlach koni arabskich na całym świecie. O nich bym się nie martwiła, to fachowcy. Bardziej koni żal, bo one trafią w nieodpowiedzialne ręce 🙁

iwona9208, wiedza hodowlana to jedno, ale znajomości, kontakty, przyjaźnie z hodowcami na całym świecie to coś czego nie załatwi kajet z telefonami. Uważasz, że ktoś nowy może tak sobie zadzwonić to szejka i zapytać czy mu wydzierżawi ogiera na kilka sezonów?
drabcio dawaj tego linka 😉 Konia nie wezmę, ale sama bym pojechała.
bera7 pewnie, że pracownicy znajdą pracę, pisałam pod kątem tego, że nawet jeśli są tam ludzie z wiedzą, to i tak można się ich łatwo pozbyć, żeby nikt nie przeszkadzał we wprowadzaniu "dobrej zmiany". Wrrr.
ja pirdu*** cycki opadają za przeproszeniem.....

jaki powód odwołania? Bo za chiny nie mogę znaleźć w artykułach?


Już wyjaśniam:
1.zachodzi podejrzenie że odwołani dyrektorzy wozili byłego prezydenta bryczką albo przyjęli jakiś order od byłej pani premier. to jest zachowanie niepatriotyczne, bo wiadomo że byli to wrogowie narodu polskiego i należało ich z tej bryczki wykopać a order wyrzucić
2. obie stadniny mają znakomite wyniki finansowe i sukcesy w świecie, zachodzi więc podejrzenie, że odwołani dyrektorzy, którzy zachowywali się tak niepatriotycznie, mogliby to popsuć i trzeba było te stadniny uratować przed nimi
3. córeczka tatusia bardzo, bardzo marzyła żeby być hodowca w Michałowie
4. urzędnik z Lublina bardzo, bardzo marzył, żeby sobie pohodować w Janowie
5. dobra władza spełnia marzenia obywateli
s.heykowski, ja obstawiam, że jednak należało zniszczyć wszystko co arabskie w imię patriotyzmu. A dyrektorów odwołać, bo mają liczne kontakty z arabami i mogą być szpiegami...
s.heykowski, ja obstawiam, że jednak należało zniszczyć wszystko co arabskie w imię patriotyzmu. A dyrektorów odwołać, bo mają liczne kontakty z arabami i mogą być szpiegami...


jest to również  bardzo prawdopodobne. mogliby też przywieźć bombę w kontenerze z nasieniem
iwona9208, "Stadnina Koni Michałów odnieśliśmy wiele bardzo ważnych sukcesów. Wygraliśmy w sumie wszystko, co można było wygrać – podkreśla Białobok, który w 2010 roku w Paryżu na Światowym Salonie Konia Arabskiego Czystej Krwi otrzymał nagrodę specjalną dla najlepszego hodowcy na świecie. "

Czytaj więcej: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/pinczow/art/9419947,prezes-stadniny-koni-w-michalowie-odwolany-kierowal-nia-prawie-40-lat,id,t.html

Nadal uważasz, że zastąpienie takiego człowieka jakąś siksą to "dobra zmiana"? Ja jedyną osobą jaką typowałabym na następcę p. Treli, gdyby np. przechodził na emeryturę jest p. Stefaniuk.

edit: pomylone nazwisko
iwona

Ale tu chodzi też o kontakty, o przyjaźnie. Dzięki takim dobrym stosunkom Shirley Watts przysłała do Janowa kilka swoich klaczy (kupionych na aukcji za grube pieniądze) i pozwoliła je stadninie użytkować jak swoje!
Jasne, że cała trójka sobie poradzi. Tylko jak można było ich tak potraktować? Z buta i "won", co to w ogóle jest???
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
21 lutego 2016 11:07
Bera zaraz zaraz STOP. Proszę mi pokazać w którym miejscu napisałam, że wymiana dyrektorów to dobra zmiana i że cieszę się z niej?? Podzielam obawy o dalszą hodowlę, ale próbuję wymyślić inny scenariusz niż ten z góry zakładany.

Polecam poczytać dyskusję na forum polskiearaby.com, bo jest naprawdę merytoryczna, biorą w niej udział osoby, które na prawdę znają się na arabach i obserwują to co dzieje się od lat, są tam głosy za i przeciw. Mnie przeczytanie tego i komentarzy pod niektórymi artykułami troszkę uspokoiło.

Armara zgadzam się. Takie zwolnienie jest co najmniej karygodne. Jeżeli postanowiono ich wymienić, bo czasami mogli postąpić tak a nie inaczej, popełnili błędy  to powinien być rozpisany konkurs i powinny być wybrane osoby o odpowiednich kwalifikacjach.
iwona9208, no zaraz, zaraz? To "twoja" partia dokonała tych zmian i napisałaś, że trzeba spokojnie poczekać na efekty. Ja nie będę spokojnie patrzeć i czekać jak jakaś kaczka roz...la to o co między innymi walczył mój dziadek.
Mnie przeczytanie tego i komentarzy pod niektórymi artykułami troszkę uspokoiło.


Wiesz, nie mogę uwierzyc, że możesz wypisywac takie rzeczy, pokaż mi chociaz jedno zdanie, które tak Cię uspokoiło, bo ja ja czytam komentarze tych wielkich obrońców pisowców i że ludzie bez doświadczenia świetnie poprowadzą hodowlę koni to aż mnie trzęsie  👿
A może Ci obrońcy to senatorowie, wspomniani przez redaktora Szewczyka?
http://hipologika.pl/modules/news/article.php?storyid=152
m.indira   508... kucyków
21 lutego 2016 12:10
Od 2002 roku jestem zwiazana z arabami stajennie, przewineło sie w tym czasie przez moje rece kilkanaście sztuk lepszych lub gorszych, rodowodowo białeckich, janowskich, michałowskich , ba nawet zagraniczniak sie też trafił w potomstwie, konie wyscigowe nigdy pokazowe, poczatkiem tegoż wieku stajnia mając tylko 2 konie na torach uznana była wdg sumy wygranych za najlepsza prywatną ...
nie jestem laikiem, bo od lat 80 araby zawsze śledziłam.
nikt nie ujmuje zasług obu byłych już prezesów Janowa i Michałowa, ale tak jak napisano na forum http://www.polskiearaby.com/forum.php?lang=pl w dziale konie arabskie i nowinki z JP, nie sposób sie nie zgodzic z niektórymi wpisami i ich racją... kiedyś mieliśmy świetne konie pokazowe ale i wyscigowe(Krzyształowicz świetne hodował), dzisiaj pokazowe sa elitą, a ścigają sie nie liczne, dostając baty od "prywaciarzy". gdzie sa te doskonałe linie które wygrywały?, gdzie są inne typy niż tak preferowane saklavi ?
bardzo mnie zaskoczył wpis o piesku cara... o zarzutach wobec zaniedbań...
druga strona medalu?
zawsze trzeba znać obie by sie na ich temat wypowiedzieć
nie jestem za taka zmianą prezesury, nie jestem za takim sposobem, i nie za tymi nastepcami, ale moze przyszedł czas na zastanowienie sie i podsumowanie za i przeciw oraz powołanie ludzi którzy znaja sie wiecej niż jakiś urzednik, czy amatorka w dodatku z jedynej słusznej partii 
moze
poczytajcie i sami oceńcie
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
21 lutego 2016 12:36
m.indira właśnie o to chodzi. Należy przyjrzeć się drugiej stronie medalu, może po części sami ukręcili na siebie bat?
Bera chyba na prawdę nie chcesz zrozumieć tego co piszę.
Należy przyjrzeć się drugiej stronie medalu, może po części sami ukręcili na siebie bat?


Może ? A może nie ? Tak to każdą głupotę można wytłumaczyć  Postawił im ktoś zarzuty ? Kto ? Jakie ? Czym je uzasadnił ? Skoro prywaciarze ścigają się na  to bardzo dobrze. Tylko co ci prywaciarze ugrali na światowych salonach i aukcjach ? Niestety, czy to się komu podoba czy nie , to właśnie one rządzą tą hodowlą.
Wasze na siłę powymyślane racje Iwona , Indira , to miałby by szansę na swoje pięć minut w internecie , gdyby na miejsce odwołanych osób , w imię owej troski o dobre zarządzanie  , zatrudniono profesjonalistów cieszących się szacunkiem środowiska.
Ja jestem z forum PA i jeśli nie zna się jaka atmosfera panuje w arabskim świecie to lepiej nie komentować wpisów na tym forum. Jeden z komentujących to troll forumowy z banem na re-volcie, obrażający zawsze i wszędzie wszystkich, prezesów, pracowników, forumowiczów, wyzywający nas od szczekających piesków, dziewczynek z przedszkola, wyrzucony z wszystkich redakcji końskich gazet. Takich chcecie autorytetów????
środowisko arabów wyścigowych zawsze walczyło ze stadninami bo nie chciały kryć francuskimi brzydotami uważając, że arab musi wyglądać jak arab a nie jak brzydki folblut. Prywatne konie wygrywały ale jakie??? głównie po francuskich potworkach.
Większość, zdecydowana większość arabiarzy (poza kilkoma osobami i kilkoma hodowcami prywatnymi, którzy nie kryli się ze swoją antypatią do stadnin państwowych) jest przeciw tej decyzji. A ci co są za , dali żenujący bardzo żenujący pokaz na zjeździe PZHKA w marcu.
Arabskie środowisko stoi murem za prezesami. Nawet ci, którzy głosowali na rządzącą opcję.
Niestety to prawda , poziom dyskusji na polskich arabach jest żenujący a działania tych trolli przeciwko państwowym stadniną , wręcz hodowli jest czymś obrzydliwym i większość prywatnych hodowców jest tym oburzona.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się