Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Moje jedno stajenne:



I podejście do zabawy z folią aluminiową w tle  😜

Cierp1enie, tylko rękawiczki bez talku 😉

Podziwiam za odwagę 😉 rożne rzeczy już rozkręcałam ale nie wiem czy miałabym odwagę zająć się obiektywem. Z drugiej strony... to nie fizyka jądrowa 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 lutego 2016 20:52
abre, ajfony naprawiam seryjnie, a obiektyw jest większy i ma większe części 😀
nerechta, szkoda tylko, że akurat porada Facelli Ci się nie przyda - d&b służy do innych rzeczy. Nie chcesz przyjąć do wiadomości, że takie zdjęcie wymaga odpowiedniego materiału wyjściowego i liczysz na efekt wow. W takim razie proponuję poświecić 50-300$, kupić kilka zestawów presetów lub akcji do PS lub LR i za naciśnięciem guzika osiągniesz taki efek,t na jakim Ci zależy.

dzizas, abre... sorry ze smialam zadac pytanie. Na nic nie licze i nie nie przyjmuje czegos do wiadomosci, nie wiem skad wyciagnelas taki wniosek. Zachowujecie sie jak jakas dziwna klika, ktora swoich glaszcze, a innych jedzie dla zasady. Nie mozna normalnie?  🙄

smartini jestes zwyczajnie arogancka - jesli nie chcesz po ludzku odpowiedziec na czyjes pytanie to tego po prostu nie  rob.

Dzieki Isabelle za normalnosc.

smartini   fb & insta: dokłaczone
21 lutego 2016 21:00
Przecież odpowiedziałam, nawet dwa razy i do tego moja odpowiedź nie odbiega jakoś szczególnie od innych głosów. Ciężko odpowiedzieć prawidłowo nie wiedząc dokładnie czego ktoś oczekuje... oO
Do głaskania kogokolwiek zdecydowanie mi daleko. Gdy ktoś pyta o sposób na konkretne zdjęcie zazwyczaj podaję najprostszą drogę do uzyskania efektu. W powyższych postach dałam dwie. Tylko tyle i aż tyle.
nerechta, bo ja chyba wiem o co Ci chodzi. To nie jest żaden "konkretny" zabieg. To jest nieuchwytna nuta, charakter, specyfika zdjęcia. I jeśli nie spróbujesz to nie zaczniesz tego zauważać jako "konkretów" a jako właśnie coś ala "efekt". Po pewnym czasie robienia, próbowania i nauki przestanie to być "nieuchwytne coś" a konkretny szereg zabiegów jak stworzyć takie zdjęcie. I wchodzi takie... "KLIK" w głowie i zrozumienie "aaa, to to mnie nurtowało, to chciałam osiągnąć, to trzeba TAK zrobić!".

Do wielu rzeczy zwyczajnie trzeba sprzętu, bo plastyka obrazu, pewne niuanse są kwestią budowy konkretnych sprzętów i uzyskanie tego niskobudżetówką... jest praktycznie niemożliwe, bo "ona tak nie maluje" 😉
Isabelle dzieki  🙂
Naprawde zdaje sobie sprawe, ze zdjecie to wiele czesci skladowych i obrobka to czesto wiele h pracy nad jedna fotka. Jestem totalnym amatorem, bardziej maz wie co i jak i on bawi sie w photoshopie (i siedzi przy tutorialach tez), ale wszystkowiedzacy nie jest 🙂 Sprzetu nie mamy najgorszego (canon 550 + sporo fajnych szkiel, np 50 1.8f ) ale tez wiem ze nie umiemy wyciagnac ze zdjecia wszystkiego co bysmy chcieli. A ze fajnie focicie i macie doswiadczenie, to sprobowalam spytac... Moze taki "efekt' ma swoja nazwe, czy jakos bardziej fachowo mozna go okreslic zeby sobie cos tam w necie poszperac i sprobowac.

Jesli chcialybyscie np skomentowac ta fotke, bez zbednych emocji prosze, naprawde chce znac wasze zdanie. Dla mnie, podkreslam amatora i sie bardzo nie znam, to zdjecie jest "bure" i zwyczajne. Nie wydaje mi sie, zeby bylo dobrze doswietlone samo w sobie (?) Ale z pozniejsza obrobka wyszlo z tego bardzo jasne, zywe zdjecie - czy glowny wplyw ma na to np jasny obiektyw, niskie iso i robienie w RAW i dzieki temu zdjecie jest bardziej plastyczne?

Jak uczylyscie sie photoshopa? Jakies szkoly/kursy, ksiazki czy dupogodziny np z tutorialami?
nerechta może nie konkretnie PSa, ale ja Lightrooma uczę się z tutorialami 🙂
Nic się nie odzywam, bo praktycznie to już się nie bawię w fotografię (a szkoda, bo wiele frajdy to daje, nawet zupełnym laikom takim jak ja), ale breakawayy świetny efekt z folią! W życiu bym nie wiedziała co to. Jak będę mieć chwilę to może też się tak pobawię  👀.
Naturalsi,  koniecznie!


to bardzo popularny pomysł na zdjęcia z efektownym tłem i z budżetowym portfelem.

mnie ta strona mocno pomogła : http://www.diyphotography.net/shoot-perfect-perfume-shot-using-el-bokeh-wall/
i bardzo dużo można się nauczyć, bo na bieżąco widać efekty pracy, różnice w pracy na różnych przesłonach, używając różnych świateł. Ja urządziłam "studio" na blacie kuchennym i spędziłam dobrych kilka dni cykając tysiące zdjęć różnych ustawień i potem godzinami analizując efekty jakie osiągałam używając różnych ustawień swiateł, blend screenów i kolorów 😀  ekstra sprawa!
Isabelle ja też się tak swego czasu bawiłam, ale jeszcze moim kompaktem. Muszę się znów za to wziąć! Bardzo fajny sposób, żeby poznać dokładnie swój sprzęt, dużo mi to dawało 🙂
Dziękuję za link!  :kwiatek:
Cierp1enie, tylko rękawiczki bez talku 😉

Podziwiam za odwagę 😉 rożne rzeczy już rozkręcałam ale nie wiem czy miałabym odwagę zająć się obiektywem. Z drugiej strony... to nie fizyka jądrowa 😉



tak, tak wiem 🙂

no wlasnie ja tez bym sie nie brala, ale moj maz - pan zlota raczka, powiedzial ze sprobuje 🙂
Bischa   TAFC Polska :)
22 lutego 2016 20:42
Czy znajde kogos z wawy, chetnego na zdjecia w przyszla sobote/niedziele, miedzy 16 a 19 (sobota) lub 19-22 (niedziela), kto by zrobil mala fotorelacje w szkole muzycznej, gdzie zapisalam sie na nauke gry na bebnach brazylijskich? Za kawe/piwo/ciacho jakies, gdzies, niestety obecnie zaczynam prace nowa, wiec z kasa krucho i tylko tak sie moge odwdzieczyc. Musi byc to osoba facebookowa, poniewaz moge zabrac osobe towarzyszaca, ale jak wszyscy musi sie zapisac (warsztaty sa darmowe) i polubic ich strone na fejsie 😉


Ktos, cos? Zalezaloby mi :kwiatek:
Wczoraj byłam w Szczecinie, spędziłam dzień z moim wujkiem który jest fotoreporterem, kocha robić zdjęcia i taaaaaaaaaaak zaraża  😜 Zawsze lubiłam robić zdjęcia, ale po spotkaniu z wujkiem, gdy ten z pasją rozmawiał ze mną o fotografii, tak mnie zmotywował  😜
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 lutego 2016 14:06
jutro zawiśnie na terenie Cavaliady wystawa Polskich Fotografów Koni 😀 miłego oglądania  :kwiatek:

fotograficzny debiut dresażowo-zaprzęgowy póki co uznaję za udany  🏇 spanie po 2-3h też jest spoko póki co...  😜

Tymczasowiczka modeluje.🙂


Następnym razem zdejmę tą zasłonę, co wisi po lewej.


Abre
Pochwal się megafotą 🙂
(nienawidzę Cię )
😀iabeł:
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 lutego 2016 16:10
szemrana, czyżbyś mówiła o Mateuszu z potęgi?  😀iabeł:
Ano 😉
Zwykła latająca podkowa 😉
raczej bardzo niezwykła podkowa.
To jedno z takich zdjęć, które samemu chciałoby się zrobić 🙂
abre, super! Świetne ujęcie  🙂

Jedno odgrzewane z Patrycją:

I kilka świeżych:



m.indira   508... kucyków
02 marca 2016 11:25
Ja też mam latającą podkowę


Tyle że ta wylądowała na jeźdźcu 😉



Cocosowo, na pierwszym wdg mnie za dużo góry, kadrowałabym ciaśniej by nie zaśmiecać fotki innymi informacjami prócz tych które powinny interesować odbiorcę, 4- no cóż, zupełnie nie trafiony kadr, przed koniem zero przestrzeni, ciasno, zero oddechu, na dodatek że modele spoglądają w jedną stronę, i szare niebo jakby ucieczka przed przepaleniem w ściemnienie? 5 to dla mnie zagadka, ucięte uczy konia jeszcze przełknę ale palce modelki???I znowu efekt szarego nieba ... Poszukałabym czystego tła bez wyskakujących z grzywy pokrzywionych drzew, a jeśli już drzewa to robiące za jednolite tło, bez agresywności w przesłanie, fajnie wybrnęła z tego smartini, ten sam koń... Warto też mieć plan co tak naprawdę jest na zdjęciu najważniejsze, zespół, jednostka, tło, kompozycja, czy zrobię 100 może coś wybiorę. Jeśli masz taki układ jak w 3 i 5, całą uwagę ma skupiać modelka , koń robi wtedy za tło, i cięcie drastyczne konia, uznaje się za dopuszczalne. W portrecie konia w lesie przeszkadza mi jasna partia łopatki, grzbietu oraz drzew po lewej, dominuje to ciemne partie obrazu i najzwyczajniej odwraca uwagę od tego co najważniejsze... 3, czy mi się zdaje czy ono jest dziwnie nie ostre?
desire   Druhu nieoceniony...
02 marca 2016 11:41
Bischa, nie licz, że Ci ktoś odpowie.  😎
moje zdjęcia i posty też są tu ignorowane, chyba za mało słodziłam, przez to już nic nie wstawiam i o nic nie pytam... 🙄
m.indira   508... kucyków
02 marca 2016 12:01
desire, cyt:moje zdjęcia i posty też są tu ignorowane, chyba za mało słodziłam, przez to już nic nie wstawiam i o nic nie pytam...  icon_rolleyes .... No tak nie do końca jest to prawda, racja jest że albo sa achy albo cisza bo wychylić się jest trudno, co ja osobiście robię zawsze i wszędzie gdzie jawnie coś mi sie nie podoba, druga sprawa to to że ludziom już sie nie chce dziamać o tym samym w kółko, no najzwyczajniej wychodzi na to że mało kto czyta wyjaśnienia i sie do nich stosuje, ja mam inny problem, choć raczej się nie mylę nigdy nie wiem czy potraktowano mnie serio czy olano, a że wpadam tutaj tylko okazyjnie to moje odpowiedzi, podsumowania i oceny sa raczej totalnie przypadkowe.
Następnym aspektem jest ocena forumowych guru, dla mnie to żaden problem napisać co się sądzi o danej fotce, jesli jest skopana technicznie dostanie po głowie, bardzo dobre zdjęcie zawsze znajdzie moje uznanie, i może dlatego nikt raczej moich prac nie ocenia, totalnie je zlewając, no może kiedyś komuś coś sie zdarzyło, ale są to wyjątki, wiecej się dzieje na fb niz tutaj, choć kręgi wzajemnej adoracji są wszędzie  😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
02 marca 2016 12:17
Bischa, nie licz, że Ci ktoś odpowie.  😎
moje zdjęcia i posty też są tu ignorowane, chyba za mało słodziłam, przez to już nic nie wstawiam i o nic nie pytam... 🙄


teraz to żeś dowaliła
Bischa akurat szukała fotografa więc odpowiadają Ci, którzy wchodzą w układ. Po co mam jakkolwiek odpisywać na post skoro nie mam czasu jej pomóc i się pojawić. Mam robić sztuczny ruch i zamieszanie? Skoro nikt nie odpisuje to pewnie nikt nie może, ot takie proste.
Poza tym, to nie grupa 'oceń moje zdjęcie' tylkoo 'nasza tworczość' i nikt nie ma obowiązku niczego komentować. Dyskutują chętni i mający czas. Sama wrzuciłam dwa kadry z Cavaliady czyli mojego pierwszego podejścia do zawodów klasycznych i nie było żadnej reakcji, dobrze, źle. I co, popłakać się mam, obrazić?
Jeśli potrzebujecie na cito CC to zajrzyjcie na Ho0rse Photo Critique, grupę na fejsie pod EPNet, tam zawsze ktoś coś skomentuje bo dokładnie po to jest ta grupa

darujcie sobie odgrzewanie tych pretensji co 20 stron bo to naprawdę nudne się robi
Moje pierwsze podejście do fotografowania ludzi, jakoś zawsze się przed tym tematem broniłam  😁







Bischa, nie licz, że Ci ktoś odpowie.  😎
moje zdjęcia i posty też są tu ignorowane, chyba za mało słodziłam, przez to już nic nie wstawiam i o nic nie pytam... 🙄


sorki
będę niegrzeczna .... chyba Cię po.......rało !!!
Nikt nie jest zainteresowany to i nikt nic nie pisze.
Proste ? Proste !
Widziałam prośbę na poprzedniej stronie i tą ponowioną.
Nic nie napisałam ponieważ nie miałam nic do napisania,

Na dodatek po takiej jak moja odpowiedzi utwierdzisz się w przekonaniu, że grupa ma Cię w d..e.
Generalnie jesteśmy hardzi, zazdrośni o własną wiedzę, zakochani w swojej tffurczości.
Stado nieużytków.

breakawayy
jedynie ostatnie interesujące dla mnie.
Jest pomysł. Centralnie umieszczony chłopak a symetria złamana chujaczkiem  😡 z lewej.

Na dwóch pierwszych za dużo grzybów w barszcz.
Ale najbardziej razi odciągająca uwagę od chłopaka prawa (jasna) strona.
Mało plastyczne, bo światło do niczego.

O ile na pierwszym światła też brak to rekompensatą jest właśnie ta zachwiana symetria.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się