Bryczesy

Dzięki  :kwiatek: mam jeszcze pytanie laika (lajkonika) w tym temacie - nigdy nie miałam bryczesów softshell (bluza i owszem)... zawsze kojarzyło mi się, że są na zimę, a przeglądając czeluści re-volty znalazłam, że jeździcie w nich też latem? One są tylko na mrozy?? Jak wygląda ich użytkowanie w praktyce??
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
12 lutego 2016 15:12
Softshel zdecydowanie na jesień i zimę. Są ocieplane więc latem nie da się w nich jeździć, jest za gorąco. Co prawda każdy robi po swojemu, ale mnie przy +5 jest już w nich za ciepło.
Dzięki  :kwiatek: kupuje zwykłe - nie kombinuje z Softshellami 🙂
Ale to zalezy czy softshell letni czy zimowy...pikeur robi 2 rodzaje, jeden ocieplany drugi nie.
vissenna   Turecki niewolnik
13 lutego 2016 16:54
Tak więc przyszłam powiedzieć co i jak z Lucinda Grip. PO tygodniu testów w twardych warunkach życia luzaka stwierdzam wszem i wobec:

KOCHAM JE  😍

Są to pierwsze w moim życiu bryczesy o których totalnie zapominam, że mam je na tyłku.
Na początku byłam sceptyczna do tych silikonowych "gumek" i w sumie cały czas szukałam czegoś z tradycyjnym pełnym lejem.
Bryczesy są jak druga skóra i spokojnie mogłabym z nimi iść na lekcję jogi dla zaawansowanych.  😁
W siodle trzymają się świetnie, lepiej niż niejedne bryczesy z "uczciwym" pełnym lejem.  💘

Zobaczymy jeszcze jak przetrwają próbę czasu, bo ja niestety szybko niszczę bryczesy.
Czy ktoś z was użytkował lub słyszał jakieś opinie o bryczesach COVALLIERO Bali?
Bo aktualnie szukam bryczesów z lejem silikonowym kolanowym, w kolorze niebieskim/czerwonym, w dość niskiej cenie - te z Animo/Kingslana/Pikeura itd. sa dla mnie nie osiagalne  😁
Shelby_xx, była w wątku bardzo dobra opinia. Pewnie (szwankująca) wyszukiwarka nie znajdzie.
vissenna, a nie mówiłam? 😉
Mnie się teraz podobają jakieś Horze z wiosennej kolekcji, też z silikonem (tylko wzorki), ale pewnie się okaże, że są z grubszego materiału i nie tak wygodne... I co z tego, że wzór ładny, jak wygodzie Pikeurów chyba nic nie dorówna? 🙁
deborah   koń by się uśmiał...
18 lutego 2016 10:15
help
poszukuje bryczesów Horze crescendo  Celine w kolorze białym rozm 38. Kupiłam takie brązowe i są fenomenalne. Strasznie pożądam białych ale nigdzie nie znalazłam 🙁
o! to jest ciekawa opinia, napiszesz cos wiecej?
deborah   koń by się uśmiał...
18 lutego 2016 20:19
faith, bardzo ładnie leżą, nieco modelując sylwetkę. To podwyższenie talii nie jest nachalne. Takie delikatnie. Zdecydowanie nie gorsetowe. Leje w idealnym miejscu,  nie chowają się pod kolanem jak masz krótkie strzemiona. Materiał raczej sztywnawy, wygląda na to że  posłużą dłużej

Ale nigdzie nie ma białych  👀
Wiecie, czy można gdzieś zakupić "guzik" do bryczesów? Pękł nit przy tej wsuwanej części. W żadnej pasmanterii w moim mieście czegoś takiego nie mieli. Bezskutecznie przeszukuję net i nic 😀 Pomocy, bo porteczki w stanie idealnym, ale z racji braku zapięcia obecnie nie do użytku 🙁
Shelby_xx, ja mam, są świetne, tylko rozmiarówka - na co dzień noszę 34, rzadko 36, a te 36 są mi przymałe.
Coś mi kolejno bryczesy umierają - czas uzupełnić szafę🙂 Szukam czegoś w miarę korszystnego cenowo (powiedzmy do 300) z pełnym lejem, chętnie wypróbuję z silikonowym. Czy miał ktos do czynienia z horze crescendo kiana lub covalliero guzert? W brego mają fajna cenę i myślę czy nie zaryzykować którychs z nich.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
22 lutego 2016 09:13
Horze to nie wiem, ale Covaliero nie polecam. Znajomy miał (taki model) i przy jeżdżeniu jednego konia dziennie po dwóch miesiącach odszedł mu silikon. Reklamował, ale z drugimi zrobiło mu się tak samo tylko po 4 miesiącach. Ja miałam co prawda buty tej firmy ale nie wytrzymały 3 tygodni.
Ja polecam model Covaliero Detroit 🙂 Tylko ponoć weszła nowa wersja tej kolekcji  nie wiem jak z ta nowszą ale starsze Detroity jeszcze są gdzieniegdzie  dostępne 🙂
Warto spróbować też bryczeski Busse. Forma ta zaczęła robić całkiem niezłe spodnie - możliwe, że nie wszystkie modele sobie równe. Kupiłam sobie białe na zawody w mega promocji w Bergo i jestem mega zadowolona. Materiał super choć zdecydowanie nie wytrzyma tyle i KIEDYŚ wytrzymywały ESy lub Pikeury... Jest taki elastyczny ale wywołuje wrażenie delikatnego. Zobaczymy jak je trochę poużywam.
Kupiłam Busse Liverpool na promocji w Bergo. Po kilku jazdach już kulki na lejach, a w kilku miejscach zrobiły się dziurki przy szwach, jakby materiał się wyparsknął. W porównaniu z nimi zwykłe yorki neli to pancerne bryczesy.
Co bryczesy to bryczesy Busse akurat nie wszystkie modele fajne ale wrażenie robią super.
Moje białe po jednym użyciu i praniu żyją mam nadzieje, ze trochę pożyją 🙂

a i tak najdłużej żyją mi do tej pory Pikeur Hailey - nie do zabicia choć materiał się trochę na mnie wyciągnął :P
Ja mam Busse 2 pary i zdecydowanie nie polecam jezeli chodzi o wytrzymałość. Granatowe - noszone ok. Roku na zmianę z wieloma (oj wieloma :P) innymi parami na jednego konia przetarły mi sie na tyłku na wylot  🤬 No swiecilam gaciami po prostu... A szkoda, bo wygodne i fajny krój... Poza tym lejem jak noweczki... Nigdy mi sie takie przetarcie nie przytrafilo... Z kolei białe Busse wysupelkowaly mi sie na udzie od bata... A w sumie tez jeżdżone jeden sezon na zawody (max co 2 tygodnie). Bardzo sie zawiodłam na Busse...
A nadmieniam, ze dbam o bryczki, piorę w płynie do odzieży sportowej, itd...
Jak dla mnie Pikeur Hailey trochę dziwny krój mają (albo ja mam dziwną figurę) ale poza tym są genialne, zarówno materiał jak i lej i wygląd 😎 prane sporo razy, nic się z nimi nie dzieje, kolory takie same, nie rozciągnęły się ani nic, także również mogę je polecić choć mimo wszystko obecnie dla mnie numerem jeden są Pikeur lucinda ^^ kocham je miłością wielką i najchętniej bym ich nie zdejmowała z tyłka 🤣
ja jakieś 3 lata temu kupiłam na wyprzedaży Busse Liverpool i po roku przetarły się na tyłku  😵 przy czym jeździłam raz w tygodniu, w wakacje 2x w tygodniu... także bardzo nie polecam. za to 2 lata temu kupiłam lugany prestige micro 2000 iiiii...  😍 😍 😍 lej nietknięty, po praniu wyglądają jak nówka... nie żal mi ani złotówki na nie wydanych (mimo że cena w promocji i tak wydaje mi się zabójcza  👀 )
Czy miał ktos do czynienia z horze crescendo kiana lub covalliero guzert?


Horze Kiana mają super materiał, bardzo wygodne, jak druga skóra. Raczej na lato, bo są cienkie.
Ok, zaryzykowałam i zamówiłam te Covalliero Bali.
Jeśli chodzi o wygląd - są mega. Co do leja - nie wróżę mu długiego życia, no ale zobaczymy, nie miałam jeszcze okazji ich przetestować 🙂
Co do rozmiarówki - faktycznie wychodzą mniejsze. Normalnie noszę 36/34, a te są 36 i mam jej dość mocno dopasowane, zwłaszcza na tyłku ale mnie to akurat nie przeszkadza  🤣
Ja zaś zamówiłam Horze Crescendo Kiana, zobaczymy jak będą fajne i rozmiar będzie ok to zostawię  a jak nie to odeślę i szukam dalej.
Chciałam zamówić sobie Bryczesy Cavallino Marino crystal II i teraz pytanie, rozmiary to: 22, 23, 72. Ja nosze XS/S. Który wziąć ? 🤔
22 i 23 to odpowiednio 44 i 46 z krótszymi nogawkami. 72, to "przedłużone" 36 i ewentualnie ten rozmiar bym brała pod uwagę na Twoim miejscu.
Dziękuję bardzo  :kwiatek:
Czy ktoś mógłby mi polecić jakieś bryczesy do 250zł (ewentualnie 300)? Najlepiej z pełnym lejem i porządne, żeby wytrzymały dłużej, niż rok w bardzo dobrym stanie. Mam jedne euro-stary, są super, chociaż kupiłam używane. Teraz niestety żadnych fajnych używanych nie mogę znaleźć. Najchętniej kupiłabym pikeury, bo mierzyłam ostatnio i są jak druga skóra, ale cena zwala z nóg.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się