Wybór kierunku studiów

Dlatego zadzwonie na uczelnie i dopytam o konkrety. Za moich czasów nie zdawało się dodatkowych przedmiotów. Polski pisemnie i ustnie, jeden wybrany przedmiot pisemnie i ustnie, ustnie język obcy. Wszyscy na tym samym poziomie. Inne czasy   😉

Szkoda, że dla takich jak ja nie robią egzaminów wstępnych.
Przez pewien czas na pewno były egzaminy wstępne na zasadzie matury dla osóļ które miały starą maturę i nie miały danego przedmiotu to na pewno bo nawet na stronie były (może są nadal?) zasady rekrutacji dla osób ze starą i nową maturą.
Zaglądałam na strony uczelni, ale za nic nie mogłam się w tym połapać.  W poniedziałek w pracy powinnam mieć więcej luzu, to zajmę się molestacją pań w dziekanatach  😎
A jak się nie będzie jednak dało, to jakiegoś technika zrobię, albo co. Jako pomoc weterynaryjna już pracowałam, więc wiem mniej więcej w co się chcę pakować.
efeemeryda   no fate but what we make.
02 lutego 2016 19:10
na niestacjonarne dla takich osób są jakieś możliwości, kiedyś były egzaminy ale od pewnego czasu są chyba przyjmowane "po prostu"
Moim zdaniem to nie ma żadnego znaczenia, we Wrocku i tak odpadną po pierwszym semestrze lub roku jak nie dadzą rady, a to co zdawali na maturze nie ma tu znaczenia  🙂
hm pierwsze słyszę o przyjmowaniu 'po prostu'


Info ze strony UP w Lublinie:
- z tzw. starą maturą oparte jest na konkursie świadectw dojrzałości. JeżeLi kandydat nie zdawał egzaminu dojrzałości z przedmiotów objętych konkursem, wówczas brane są pod uwagę oceny końcowe z tych przedmiotów uwzględnione na świadectwie ukończenia szkoły.

Czyli wszystko jasne jeśli ma się starą maturę z historii to wówczas liczy się ocena z biologii i chemii ze świadectwa ukończenia LO.
Też mi się wydaje, że prosto z ulicy nie przyjmują. Dam znać czego się dowiedziałam o takich szaleńcach jak ja  😉
Poza tym kwestie finansowe mogą "rozwiązać" problem. Musiałabym pracować i studiować, bo w wygraną w totka nieco wątpię.
Na pierwszym i drugim roku raczej tylko weekendowa praca bo z inną ciężko, chyba że znjadzie się taką na nieregularne godziny po kilka dziennie ale to też nie łatwo.
Domyślam się. Swoją drogą m.in. Ty mnie natchnęłaś do tego pomysłu z wterynarią 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
02 lutego 2016 21:23
może za duży skrót myślowy zrobiłam, ale generalnie jak ktoś zapłaci to się dostanie czy miał 30% z matury czy tam 4 na świadectwie  😀
Oczywiście pomiędzy dostaniem się, a skończeniem tych studiów jest przepaść więc mnie to w ogóle nie oburza 🙂
Policzyłam koszty i jednak zacznę grać w totka  😁

(Dlaczego nie spróbowałam się dostać zaraz po maturze. Ofiara losu...)
Studiuje ktoś z Was na ALK?  🙂
A tak a'propos płatnych weterynarii, wie ktoś coś na temat wety po angielsku w Warszawie lub we Wrocławiu? Lub w Brnie, ale to jednak w Czechach, więc nie podejrzewam, że ktoś ma jakieś info  🙂
we Wrocławiu jest na pewno english division i mają zajęcia prowadzone w języku angielskim, ale czy normalnie uczęszczają tam Polacy to nie mam pojęcia. Trzeba by pewnie zadzwonić do dziekanatu 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 lutego 2016 14:00
Lentilky a co chcesz wiedzieć o wecie w Brnie? Jest taki kierunek, tylko trzeba zdać egzaminy wstępne  😉 Wety nie studiowałam, ale Brno ogarniam dobrze.
infantil, ja mam znajomych, mogę się spytać o to co chcesz wiedzieć 😀
Co do przyjęć na wete to nie jest to prawdą, że jak się chce zapłacić to wynik matury nie ma znaczenia. Jestem w sumie świeżo po rekrutacji na Sggw i dokładnej ilość punktów koniecznych do zakwalifikowania na niestacjonarne nie podam, ale nie była to na pewno przepaść rzędu kilkudziesięciu punktów 😉
infantil, ja mam znajomych, mogę się spytać o to co chcesz wiedzieć 😀

znajomych-znajomych to i ja mam, raczej chcialam o kilka ogółów sie bezpośrednio kogoś studiującego zapytać 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
22 lutego 2016 16:17
Co do przyjęć na wete to nie jest to prawdą, że jak się chce zapłacić to wynik matury nie ma znaczenia. Jestem w sumie świeżo po rekrutacji na Sggw i dokładnej ilość punktów koniecznych do zakwalifikowania na niestacjonarne nie podam, ale nie była to na pewno przepaść rzędu kilkudziesięciu punktów 😉

ja mowiłam tylko o Wrocławiu, przyjmowani byli ludzie mający po 61pkt czyli matura zdana na 30%... oczywiście taka osoba raczej odpada po semestrze, ale była  😉
Ja na razie odpuszczam realizację marzeń ze względów finansowych. Na dzień dzisiejszy przeszkoda nie do pokonania  😉
Hej,

jestem tegoroczna maturzystką; dotychczas miałam zamiar studiować weterynarię, jednak ostatecznie uznałam, że nie do końca tędy droga. Stanęło na behawiorystyce zwierząt, bo kierunek zdaje się dobrze wpasować w ewentualną wizję tego, czym w przyszłości miałabym się zajmować, jednak mignęło mi, że flygirl zdecydowanie tego kierunku odradza. Myślałam by w razie czego z tego zrobić inżynierkę, a magistra skończyć w Warszawie na Hodowli i Ochronie, także jakby miał ktoś jakieś informacje, byłabym wdzięczna. Również jeśli jakieś ewentualne informacje mogłabym od Ciebie, flygirl, uzyskać nie tu, a na pw, prosiłabym o informacje.
Disharmony Ja co prawda nie studiuję behawiorystyki a wetę, ale powiem Ci, że miałam podobny wizje ba nawet z tego powodu nie poszłam na wetę kilka lat temu stwierdzając, że ja chcę szkolić i pracować ze zwierzętami a nie je leczyć, w efekcie teraz jestem na wecie. Moim zdaniem (ale tylko i wyłącznie moim) jeśli czujesz sie na siłach to lepszą opcją jest weterynaria i po niej zawsze możęsz iść w behawiorystykę, łatwiej dorobić kurs a powiem Ci z własnego doświadczenia jako wlasciciel psa problemowego znaleźć√ weterynarza, który jest behawiorystą, zna się na rzeczy i jeszcze receptę przepisze to naprwdę wyzwanie. Tak wieć przemyśl sobie to jeszcze dokładnie🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
21 marca 2016 16:15
Wybiera się ktoś do Olsztyna na ,,Zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii - studia pierwszego stopnia - licencjackie stacjonarne"? Kusi mnie, ale cały tydzień poza pracą to lekka przesada w moim przypadku.
Spotkam kogoś jutro na Politechnice Gdańskiej? 🏇
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 marca 2016 17:15
Czy ktoś studiował psychologię dla magistrów i licencjatów na SWPS?
maiiaF, a jaki wydział planujesz zwiedzać? 😀
mka, jednak jutro chyba nie dam rady niestety (byłam w zeszłym roku też 😀 ), ale jeśli chodzi o składanie papierów na studia to ETI 🙂
maiiaF również studiuję na ETI, szkoda, że nie ma szansy jutro (aczkolwiek u mnie też jeszcze jutro jest niepewne :P), ale serdecznie zapraszam - mam nadzieję, że nie będziesz żałować 😀
mka, o ja, ale super, to już wiem do kogo uderzać, bo do tej pory na re-volcie nikogo z PG nie znalazłam 🏇 będę walić z pytaniami jak coś 😀
A ktoś z Was studiuje,studiował bądź wybiera się na socjologię?  🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 marca 2016 22:08
aeterie, a co chcesz po tym robić?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się