WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

Naprawdę wierzycie, że to coś da?

Przecież naród ich wybrał i oni realizują wolę narodu. A za wszelkiemi protestami stoją ci, którzy boją się "oderwania od koryta" albo których już oderwano. 
asds   Life goes on...
22 lutego 2016 21:15
Szczerze?

Podejrzewam że nikt z rządu nie spodziewał się takiej reakcji społecznej.

Spójrzmy prawdzie w oczy... O ile sama decyzja i ruch to wg. mnie samobójstwo było co do powagi sytuacji, to już przysłowiową kulą w głowę było powołanie osób NIE ZWIĄZANYCH wieloletnie z hodowlą, dobrostanem i utrzymaniem koni arabskich....

No po prostu nie mogę pojąć tego manewru personalnego...Logiki w tym brak....

Ale co się dziwić... W rozmowie z zwolennikami tych zmian argumenty takie jakie ciągłość hodowli, plan, pula genetyczna, czy zarysowanie ile lat pracy, pracy i jeszcze raz pracy trzeba poświęcić aby zbudować to co teraz mamy..... To jak grochem o ścianę. Pusty wzrok i magiczne ostatnio słowa w mediach...
Wklejam wypowiedź nowego janowskiego prezesa z Dziennika Wschodniego:

,,Z hodowlą koni arabskich styczności zawodowej nie miałem – przyznaje 54-letni Marek Skomorowski. – Ale uważam, że jestem merytorycznie przygotowany do zarządzania spółką jako całością – dodaje.
Nowy prezes ukończył wydział ekonomii UMCS, pracował w bankowości, był też zastępcą dyrektora w lubelskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Mieszka pod Lublinem.

– Z obszarami wiejskimi związany jestem od lat, a z Lubelszczyzną od urodzenia. Jestem pracowity, zawsze pracowałem w zespole. Ważne jest dla mnie osiąganie celów, konsekwencja oraz uczciwość – wylicza. – Zarządzanie janowską stadniną jest dla mnie dużym wyróżnieniem z racji roli i historii tego miejsca. Sukces zależy nie tylko od prezesa, ale od efektów pracy całej organizacji. Poza tym do historii przechodzą konie, a nie prezesi. I na tym będziemy się koncentrować. Rewolucji tu nie będzie – zapewnia Skomorowski. Deklaruje też, że „ten, kto do tej pory uczciwie pracował dla spółki, nie będzie miał problemów z pracą”.

– Pytałem już i wiem, że krowy (hodowane w stadninie – red.) dają mleko, konie nie wpadły w depresję, zachowują się normalnie. Chyba im nie zaszkodziłem – żartuje na koniec Marek Skomorowski. ''

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
22 lutego 2016 21:30
larabarson , jedyny komentarz jaki mi przychodzi do głowy  😵
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
22 lutego 2016 21:31
do tego jaką ona musi mieć sieczkę w głowie, że bez przygotowania i doświadczenia zgodziła się taką pracę przyjąć, trzeba mieć tupet , nie ma co , i 0 krytycyzmu co do swojej osoby :/


Myślę, że nie masz racji. Jeśli Cię gdzieś wysyłają, to zazwyczaj nie masz większego wyboru bo więcej możesz już nie dostać żadnej propozycji. Czy następcą jest ta Pani czy jakikolwiek iny Kowalski, to nie ma znaczenia i tak kogoś by tam posłali. Góra chciała odwołać 3 osoby i to zrobiła. Tak jak napisała agulaj79 oni są tylko pionkami. Ich tez mogą w każdej chwili odwołać i posłać następnych.
safie dlatego tego nie skomentowałam, bo też nie znajduję słów  🙁
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
22 lutego 2016 21:39
Constantia, ech to gdyby jej zaproponowali pracę renomowanego kardiochirurga to też się powinna zgadzać? Bo innej propozycji nie dostanie?

Mnie opadło wszystko ... Chyba trzeba zacząć godzić się z myślą, że to koniec polskich arabów  😕

edit: no nie zmienia się w ŻADNEJ firmie/ drużynie/ gdziekolwiek wygranego składu  😵
Uff w końcu się zalogowałam ....Nie wiem dlaczego ale ...link do petycji na stronie arabian essense .com - nie działa także ja NIE MOGĘ podpisać petycji...Mało tego zajrzepliście już na stronę Janowa - bo ja tak strona jeszcze jest ale ...kiedyś były odnośniki do koni legend i do ich przodków teraz przeniesione do archiwum z dniem 22.02.2016 !! proszę spróbować ...bo mnie już szlak trafia...i nie to nie jest tak że ci co nie chcą zmian to są odrwyani od koryta ...jak tutaj ktoś napisał od żadnego koryta mnie ani oich znajomych nie oderwano po porstu widzimy zbrodnie tak to jest zbrodnia dla Polski a ci co do tego dopuścili są zbrodniarzami . Im nie chodzi o Polskę ani o Polaków chodzi o kasę bo "żadna siła nie przekoona nas że białe jest białe a czarne jest czarne"...
Nie szkoda mi też tej paniusi( ani pana Nikt- że Marka Szewczyka zacytuję ) to nie jest pożyteczna kretynka tylko idąca po trupach do swojego celu osoba , bo ..nie obejmuje się stanowiska w taki sposób jak się ma trochę honoru...
Wkurza mnie to na maksa ...jak coraz więcej spraw ale może to i dobrze że naród znienawidzi tych pseudofachowców ...
Pytanie do zorientowanych: jak wyglądają zasady współpracy Agencji Nieruchomości Rolnych z Polskim Związkiem Hodowców Koni Arabskich?

cytuję za artykułem Moniki Luft, Polskiearaby.com
http://www.polskiearaby.com/?page=news&lang=pl&id=1039

„Jako członek zarządu PZHKA jestem zaskoczony sytuacją i decyzją ANR, ponieważ jeszcze ok. g. 16.00 w piątek mieliśmy posiedzenie Zarządu w pełnym składzie i rozpatrzyliśmy wszystkie sprawy zgodnie z porządkiem obrad – mówi Krzysztof Poszepczyński (SK Chrcynno-Pałac). – Dopiero wieczorem, ok. g. 22.00, zobaczyłem w internecie informację o odwołaniach. Uważam, że hodowla wymaga kontynuacji. Jako hodowca zdaję sobie sprawę z tego, że jest to czas niepokoju. Jestem pełen troski o to, co się może dalej wydarzyć. Stadniny to nie są zwykłe spółki kapitałowe, w których takie decyzje podejmowane są z dnia na dzień. To spółki związane z hodowlą koni, wyjątkowe w skali światowej. Tu nie chodzi tylko o zysk. To dobro narodowe. Zmiany na stanowiskach są rzeczą normalną, jednak odwołane osoby są autorytetami i szkoda, że odbyło się to w tak raptowny sposób. Powinno się przygotować następców, którzy będą realizowali ustawę o hodowli i rozwijali polski program hodowlany”. W zarządzie PZHKA zasiadają, poza Anną Stojanowską, Jerzym Białobokiem i Krzysztofem Poszepczyńskim, także Andrzej Wójtowicz (wiceprezes) i Tomasz Tarczyński.

Ok, Anna Stojanowska - zwolniona bez uprzedzenia
Jerzy Białobok - zwolniony bez uprzedzenia
Krzysztof Poszepczyński - mówi, że nic nie wiedział

CO MÓWIĄ POZOSTALI...?

*proponuję archiwizować na bieżąco również ten wątek na forum, na wypadek gdyby i on zniknął...
..hmmm dzisiaj w komentarzach na blogu P. Marka przeczytałam że to m.in pan Wojtowicz maczał ręce w tym wszystkim - taki był wpis jednego z użytkowników
cytuję komentarz pod wpisem na blogu p. Marka Szewczyka
http://hipologika.pl/modules/news/article.php?storyid=152&com_mode=nest&com_order=1#comment311

Pan Marek nie mogl tego napisac ale osobami odpowiedzialnymi bezposrednio jest grupa prywatnych hodowcow pod wodza p senatora Dobrzyńskiego i Andrzeja Wójtowicza.zniszczyli polska hodowle bo chcieli miec o kobyle czy dwie wiecej na janowskiej aukcji....

*edit - senator Jan Dobrzyński, [[a]]https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Dobrzy%C5%84ski[[a]]
W latach 1998–2006 był radnym rady miejskiej (w 1998 wybrany z listy Akcji Wyborczej Solidarność, w 2002 z listy Prawa i Sprawiedliwości; był przewodniczącym klubu radnych PiS), a także dyrektorem biura poselskiego oraz senatorskiego Krzysztofa Jurgiela (2001–2006).

...
Zaraz dadzą im z 5 doradców 🙂
A skąd ich znajdą ? Tu chodzi o prywatyzację stadniny ...zacznie przynosić straty zadlużenie wzrosnie i potem taki jeden z drugim od koryta kupią za bezcen wszystko....
Teraz na Polsat News reportaż.

e: krótkie, rzeczowy i na temat. Bez zbędnego pierdzielenia, reportaż na naszą korzyść. Tylko czy coś z tego będzie, burza zaraz minie... I co potem  🙁
Czy ten reportaż będzie dostępny on-line?
W takim szybkim skrócie wypowiedź nowego prezesa Janowa :
"Czuję, że będzie to moje nowe hobby, z KONIAMI nie miałem nigdy wiele do czynienia to znaczy wiem o co chodzi ale teraz poznam bardziej"
breakawayy Może później wrzucą na stronę. Pięknie wyśmiali nowego dyrektora, usiłującego otworzyć wejście do stajni, czy ujęcia jak próbuje pogłaskać jakąś klacz. Pan Marek sam stwierdził, że na koniach się niezbyt zna, ale czuje, że to będzie jego nowe hobby.  🙄

I coś takiego pojawiło się na fb, propozycja manifestacji np. podczas cavaliady : https://www.facebook.com/events/150608638658297/
Ja powiem tak.  Mam na dziś 33 lat prowadzę 100h gospodarstwo rolne gdzie są głównie konie i krowy mięsne i nie wyobrażam sobie siebie na miejscu tej pani w wieku 28 lat. 

Mało tego powiem dalej tak naprawdę teraz to leży w Michałowie wszystko w rękach pracowników i w dużej mierze pani Białobokowej gdyż ta młoda osoba bez wsparcia personelu nie jest w stanie zarządzać tą stadnina.

Dobrze chociaż że stadnina ma rezerwy to będzie miała się na czym uczyć i gdzie popełniać błędy.
I zgadzam się w zupełności że trzeba mieć zielono w głowie aby podjąć takie stanowisko.  Dalej idąc jeśli jest to osoba po zeotechnice to powinna przynajmniej minimalnie zdawać sobie sprawę co to jest SK Michałów i jaka odpowiedzialność się za.tym kryje.
Hmm jedynym sensownym rozwiązaniem dla wszystkich stron wydaje się być jak najszybsze odwołanie tych pospiesznie wprowadzonych zmian i przywrócenie stanu personalnego sprzed "afery", ponieważ ta sprawa jest coraz głośniejsza nie tylko w Polsce, ale i za granicą.
W przeciwnym razie, jeśli rzeczywiście cokolwiek podejrzanego za tym stoi jak głoszą plotki o rzekomych układach, to w końcu wyjdzie to wszystko na jaw... już dziennikarze opozycyjni się dobiorą

kolejne relacje w mediach
http://natemat.pl/172233,prawo-i-sprawiedliwosc-wchodzi-do-stajni-doswiadczeni-hodowcy-koni-arabskich-traca-prace
Właśnie skończylam oglądać wydarzenia w POLSAT 🙂🙂
I jak miałam nadzieje że  może ten prezes Janowa Ekonomista jest jako taki to ....... O zgrozo🙁🙁:  🙇
        "Już widzę że będzie to moja pasja"  -- o mater deo,


Nie na prawdę ja musze w najbliższym czasie pojechać do Janowa albo Michałowa i posłuchać co ci ludzie mają do powiedzenia na temat hodowli a potem zrobimy z tego kabaret ani mru mru🙂🙂🙂
A jak sobie tylko np wyobrażę pierwszy lepszy przegląd hodowlany w stadninie i takiego prezesa to gęba mi się śmieje 🙂🙂 Co taki pan prezes powie????? 
"Dobry piękny konik ! Zostaje matką hodowlaną🙂" 😂
A tak zupełnie bez związku... mnie np. ciekawi, jakie konie, zwłaszcza ze stadnin państwowych, będą teraz i później kupować do swoich hodowli panowie Andrzej Wójtowicz, Tomasz Tarczyński, Adam Ważyk... warto śledzić rozwój ich bez wątpienia interesujących programów hodowlanych...
Serio, opada wszystko, co tylko może.  😵
Równie dobrze mogli mianować na te stanowiska ludzi z losowej łapanki na ulicy pod sejmem, mieliby dokładnie tyle samo wiedzy o hodowli koni, co ta dwójka.
Strach się bać.

Jest już pełna relacja Faktów: http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/prezesi-stadnin-w-michalowie-i-w-janowie-podlaskim-odwolani,621547.html
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
23 lutego 2016 06:54
Straszna kompromitacja nowego prezesa... Nie umieć otworzyć belki do stajni, pogłaskać konia i jak sam przyznał z końmi nie miał nic wspólnego. Więc jak można było go mianować na takie stanowisko? Przecież jak szuka się kogoś na miejsce chociażby zwykłego pracownika banku to szuka się ludzi z doświadczeniem... Nawet w sklepie na kasę szuka się ludzi już z doświadczeniem  😵
Dobrze chociaż że stadnina ma rezerwy to będzie miała się na czym uczyć i gdzie popełniać błędy. 

Tylko że skutki jej błędów prawdopodobnie staną się widoczne za około 11 miesięcy od ich popełnienia. I nie będzie się dało tego naprawić, bo niby jak.
Czy jest gdzieś link do relacji z Polsatu??  👀
berula

http://www.polsatnews.pl/wideo-program/20160222-wydarzenia-1850_6363319/

Swoją drogą oba reportaże bardzo fajnie zrobione i na naszą korzyść póki co.
Dziękuję  :kwiatek:
Ja jestem nadal roztrzęsiona i muszę powiedzieć, że to co piszecie jest wielkim wsparciem. Araby to całe moje życie mimo, że nie jeżdżę konno ani nie hoduję. I nie myślałam, że dożyję takiej sytuacji... Dzięki dziewczyny za wsparcie, myślę, że załogi też czytają i czują, że nie są sami
Polsat sie lepiej postaral...
No Pan stwierdzil ze to bedzie jego pasja... 😀 pewnie mu kazali powiedziec. Boze widzisz i nie grzmisz...
Żałuję, że wczoraj nie oglądałam Polsatu ani TVN, a w pracy niestety głośniki mi nie działają.

Moje zdanie jest takie, że będzie troszkę szumu wokół sprawy i wszystko przycichnie. My będziemy się burzyć, ale niestety "dobra zmiana PiS" (nie pamiętam kogo cytuję) już weszła. To jest koło, które się rozpędziło i nie ma zamiaru się zatrzymać. Na końcu się przewróci, niestety będzie już po hodowli.  Smutne to 🙁
Czy nie można by zorganizować jakiejś manifestacji pod sejmem czy ministerstwem w czasie Cavaliady ? To chyba lepsze niż petycje bo bardziej widoczne i niewygodne. Nie będę na Cavaliadzie ale na takie wydarzenie na pewno przyjadę. Nie mam nic wspólnego z arabami ale z końmi już tak i nie chcę tylko stać i patrzyć !
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się