Pożar stajni w Karolewku

A czy coś wiadomo w sprawie przyczyn pierwszego pożaru? Czy to też było podpalenie?  👀
kochani a jak geograficznie wypada sprawa tej stadniny i tej o której niedawno pisali o celowych dzialaniach na szkodę koni - brony na plecach, dziury na manezu etc? One są jakoś blisko siebie? Od razu widać że tu i tu jakiś psychopata

Kompletnie inne części kraju - Karolewko jest na pograniczu zachodniopomorskiego i pomorskiego (w zachpomie)
Tamto działo się na Śląsku


A czy coś wiadomo w sprawie przyczyn pierwszego pożaru? Czy to też było podpalenie?  👀

Dochodzenie ws przyczyn pożaru z reguły trwa dość długo (w miesiącach czasem się to liczy). Zatem na tę chwilę nie ma odpowiedzi na to pytanie.
z tego co widzialam na youtube to podpalacz grasuje w tym rejonie. Byly juz wczesniej podpalenia
Gaga, akcje były w opolskim.

Żeby dwa razy zwyrodnialec to samo miejsce podpalił to aż nie możliwe...
Wtedy nie sprawdziłam własnie tamtej stajni, ale nikt o tym ze znajomych nie mowił więc raczej Śląskie to faktycznie nie było

Żeby dwa razy zwyrodnialec to samo miejsce podpalił to aż nie możliwe...


Ja w wiele uwierzę. U mojej rodziny na wsi też grasował podpalacz, który zazwyczaj najpierw wypijał wódkę z gospodarzem, a za parę godzin szedł mu podpalić stajnię/stodołę.  🤔
Nie wiem co powiedzieć. Ode mnie poleciało parę kantarów, dwie derki, suplementy, wysłodki buraczane i jakieś octanisepty i inne takie preparaty z apteczki.
Mam pytanie, czy ktoś oprócz zabookuj organizuje coś jeszcze w pomorskim?

Edit: A co jest potrzebne pozostałym zwierzętom? Koniom to wszyscy wiemy, a reszta?
Edit2: W jednym z filmików jest napisane, że ucierpiało 68 koni. Czy ktoś zna faktyczny stan zwierząt, które przeżyły i potrzebują pomocy?
Behemotowa, reszta zwierząt (owce, krowa, papugi) zginęła w pożarze 🙁
Ucierpiało tak mocno i bezpośrednio 7 koni. 5 nie przeżyło, 2 są poparzone. Pozostałe uratowano, tj. część wypuścili właściciele i pracownicy, pozostałe "wyrąbali" strażacy. Nie do końca wiadomo ile kotów nie przeżyło, bo powoli wracają (koty raczej uciekają) z pożaru. Ale z tego, co widać - mają sporo karmy. Psy właścicieli nie mieszkają w stajni, zatem nic im nie jest.

Co do ilości koni - im więcej filmów tym więcej koni... W Karolewku stało ok 60 koni, spora część w systemie wolnowybiegowym, tym nic bezpośrednio nie jest. Ich "ucierpienie" to spalony zapas pasz , siana, słomy. Spalony sprzęt, spalone łopaty, widły, grabie, taczki, itd. itp... no i tragedia ich właścicieli 🙁
Od nas poszla właśnie paczka z derkami, głównie kucykowymi (4 padokowki, polarek, kocyki polarowe) i kantarami, powinna byc jutro na miejscu.
Mamy jeszcze druga paczkę z derkami ktorych nie zdazylam pozszywac, czaprakami, ochraniaczami etc.ale nie dalam rady dotargac jej na pocztę, bo urwalam sobie wczoraj bark 👿 Wolac kuriera czy czekać jeszcze na jakies info, czy tego rodzaju sprzęt będzie w ogole potrzebny?
Z wydarzenia na fb:
W związku z działającymi tutaj dalej zbiórkami, przekazuję info zdobyte dziś od właścicieli. Na chwilę obecną są w pełni zabezpieczeni żywieniowo i weterynaryjnie. Na siano nie ma już miejsca, musiałoby leżeć "pod chmurką", płynów i leków starczy spokojnie z zapasem, pasze i owies również są w sporych ilościach (silos paszowy po wysuszeniu udało się w części uratować, więc mają zapasy).
Teraz najważniejsza jest pomoc "budowlana". Dmuchawę do ziarna udało się pożyczyć, ale potrzebne są wszelkie pomoce budowlane - szlifierki, narzędzia itp itd. No i oczywiście pomoc finansowa na odbudowę. Szczegóły na pewno podadzą "miejscowi", jednak zbiórkę pasz i sprzętu jeździeckiego można zatrzymać (derek jest aż nadmiar).
Właściciele ogromnie dziękuję za całą pomoc i, jak to wspomniał Pan Jarek, "bez tej pomocy zewsząd nie daliby chyba rady i zupełnie by zgasli"

KOCHANI !!
Sprzętu dla koni i jedzenia dla zwierzaków mamy już pod dostatkiem ! Dziękujemy Wam serdecznie za Wasze dobre serduszka
Teraz potrzebujemy materiałów do odbudowy stajni ! Bardzo prosimy, teraz zamiast kupować nowe kantarki i paszę, wpłaćcie te pieniążki na konto !

derek i kantarów jest juz pod dostatkiem. w sumie wszystko dla koni już mają  😅

na facebooku jest podany numer konta, na które można przelać pieniądze  😀
polonez, w tym wątku tez są podane numery kont zarówno do wpłat bezpośrednich dla włascicieli, jak i pośrednio na konto Zachodniopomorskiego Związku Jeździeckiego...
O, no to super 🙂
Ktos wspominal o bazarku - moge dostac link? Nic nie moge znalezc na fb na komorce 🤔
aha - to dobrze  :kwiatek:
Pisałam na facebooku, wrzucam też tutaj 🙂

W związku z działającymi tutaj dalej zbiórkami, przekazuję info zdobyte dziś od właścicieli. Na chwilę obecną są w pełni zabezpieczeni żywieniowo i weterynaryjnie. Na siano nie ma już miejsca, musiałoby leżeć "pod chmurką", płynów i leków starczy spokojnie z zapasem, pasze i owies również są w sporych ilościach (silos paszowy po wysuszeniu udało się w części uratować, więc mają zapasy).
Teraz najważniejsza jest pomoc "budowlana". Dmuchawę do ziarna udało się pożyczyć, ale potrzebne są wszelkie pomoce budowlane - szlifierki, narzędzia itp itd. No i oczywiście pomoc finansowa na odbudowę. Szczegóły na pewno podadzą "miejscowi", jednak zbiórkę pasz i sprzętu jeździeckiego można zatrzymać (derek jest aż nadmiar).
Właściciele ogromnie dziękuję za całą pomoc i, jak to wspomniał Pan Jarek, "bez tej pomocy zewsząd nie daliby chyba rady i zupełnie by zgasli"

W ogóle cała ta sytuacja bardzo podnosi na duchu... Ta cała organizacja, tyle dobrych ludzi na miejscu. Przez te kilka godzin, które tam byłam, przewinęło się na prawdę wiele ludzi i samochodów, wiele transportów. Piękne!  😍 aż się ciepło na sercu robi. Za nami wjeżdżało kilka aut, przed nami jedno, jak wyjeżdżałam mijałam kolumnę czterech aut. Każdy miał w aucie chociaż kilka worków paszy/karmy, jakąś kostkę siana, kilka rzeczy sprzętowych. Wspaniała akcja! Przywraca nadzieję w ludzi 🙂

edit: właśnie widzę, ze już ktoś mojego posta udostępnił 😉 wybaczcie a dubla 🙂
To co w takim razie robimy z paczką Cavaliadową?
Może to co się da to na bazarek jeżeli się zgodzą darczyńcy?
drabcio to chyba najlepszy pomysł, o ile właśnie się zgodzą.. derki nawet zszyte są dość 'chodliwym' towarem 🙂
Ja już mam pół bagażnika, do tego jeszcze owies dowiozą na Cavaliadę i inne rzeczy😀 ale to się zawsze przyda. Pogadajcie z dziewczynami z Karolewka czy podjęłyby się bazarku- to by była super sprawa🙂
sumire robimy- na dziś oni mają wszystko, ale to na dziś, zawsze lepiej mieć jakiś zapas czy tak jak dziewczyny tu podsunęły pomysł-bazarek
No właśnie też myślałam o przekazaniu tych rzeczy (przynajmniej części) na bazarek. :kwiatek:
Właśnie podali w rmf.fm, że znowu w nocy pojawił i było to prawdopodobnie podpalenie !!!
Trzeci raz???
trzeba postawić kamere, albo wyjątkowo zjadliwego rottweilera  🙄 niech odgryzie d* podpalaczowi, a potem go do ogniska, skoro tak je lubi  👿
Pasze pewnie się nie zmarnują, bo i tak konie zjedzą, jednak na razie nie ma tego gdzie trzymać 😉 jeśli chodzi o derki np to Pan Jarek mówił ze będzie ich zaraz więcej niż koni  😁 więc bazarek to bardzo dobry pomysł. Jednak trzeba spytać darczyńców, żeby nie było niesmaku. Bo właściciele mają prawo się trochę obawiać, żeby nie zostało to odebrane negatywnie. Za zebrane pieniążki można by kupić trochę tej "budowlanki". To już droższe zabawki i niestety z własnej kieszeni trudno mi kupić taką np szlifierkę, przydałaby się zbiórka.

Saladin mówi o tym drugim podpaleniu, nie? Kurde, chyba nie 3ci raz??

Kamery są! widziałam co najmniej 3
Jak dla mnie to bardzo dobry pomysl, zeby wlasciciele stajni zatrzymali to, co jest im faktycznie potrzebne, a resztę spieniezyli. Mam nadzieje ze znajdzie sie ktos na miejscu, kto będzie w stanie koordynować bazarek /aukcje na allegro etc. 🙂
Kochani.  Chciałam Was ostrzec.
Po tragedii jaka  stała się w Karolewku, jakiś dzieciak próbuje wyłudzić sprzęt. Dostałam 2 maile tej samej treści tylko zmienioną nazwa  czaprak/popreg.  Ktoś chciał abym wysłała do niego e/w rzeczy. Podana została tylko ulica i jakiś nr tel. Brak imienia, nazwiska kodu pocztowego czy nazwy miasta.
Wiadomo, taki sprzęt już stajnia posiada a najpilniej potrzebne są  pieniazki.
Mail : Szymek 1999
Czy ktoś organizuje zbiórkę w POMORSKIM? Najprawdopodobniej moja stajnia będzie organizować i później osobiście do nich wszystko zawieziemy. Jeśli ktoś byłby chętny to zapraszam na priv. Będę informować tutaj jak coś więcej będzie wiadome 🙂
Sluchajcie a moze zrobimy bazarek z rzeczami roznymi, takze niekonskimi na fb? Tak jak robia wolo ze schronu, fundacje itp. Co Wy na to?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się