WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

Po FB chodzi taka propozycja, ja również mam nadzieję, że dojdzie do skutku.
Moon   #kulistyzajebisty
23 lutego 2016 08:08
Wszystko to bardzo szlachetne i jak najbardziej godne podziwu - podpisy, petycje, manifestacje. Ale jak już ktoś napisał - to nic nie da. Jaką sobie władzę wybraliśmy, taką mamy. A oni mają nas i nasze protesty teraz w głębokim poważaniu, bo gucio możemy im zrobić. Ewentualnie się z przekąsem uśmiechną i palną coś a stylu nowego pana prezesa - "że oni z koniami to nie się nie znajo, ale to dobra zmiana".
Tylko niby co mamy zrobić? Siedzieć cicho i pozwalać, żeby wszystko przeszło bez żadnej reakcji?
Nikt z nas się chyba nie łudzi, że to naprawdę pomoże. Ale nie wyobrażam sobie nie zrobić nic, nie zareagować, jakby to było nieważne. Przynajmniej tyle możemy - sprawić, by brak zgody na takie zmiany był widoczny.


Wszystko to bardzo szlachetne i jak najbardziej godne podziwu - podpisy, petycje, manifestacje. Ale jak już ktoś napisał - to nic nie da. Jaką sobie władzę wybraliśmy, taką mamy. A oni mają nas i nasze protesty teraz w głębokim poważaniu, bo gucio możemy im zrobić. Ewentualnie się z przekąsem uśmiechną i palną coś a stylu nowego pana prezesa - "że oni z koniami to nie się nie znajo, ale to dobra zmiana".


Jeśli są czyści, to tak. Ale poczekajmy na ekspertyzę Polskiego Związku Hodowców Koni (od strony merytorycznej, czysto hodowlanej).

No i na wyniki działań dziennikarzy śledczych... a że sporo ludzi z telewizji itd. straciło ostatnio pracę również w dość gwałtownych okolicznościach, to zrozumienie dla znienacka wyrzuconych fachowców może być teraz dodatkową motywacją do pracy...
Góra się nie boi bo wie, że dół zbyt strachliwy żeby coś zrobić.
Nigdy nie brałam udziału w żadnej manifestacji ale na taką pójdę i mam nadzieję że dojdzie do skutku.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
23 lutego 2016 08:19
Mam wrażenie, że PIS testuje ile może zanim ludzie ruszą z "widłami"

Edit: można gdzieś zgłosić działanie na niekorzyść państwa?
desire   Druhu nieoceniony...
23 lutego 2016 08:21
Nie na prawdę ja musze w najbliższym czasie pojechać do Janowa albo Michałowa i posłuchać co ci ludzie mają do powiedzenia na temat hodowli a potem zrobimy z tego kabaret ani mru mru🙂🙂🙂
A jak sobie tylko np wyobrażę pierwszy lepszy przegląd hodowlany w stadninie i takiego prezesa to gęba mi się śmieje 🙂🙂 Co taki pan prezes powie????? 
"Dobry piękny konik ! Zostaje matką hodowlaną🙂" 😂


o ile nowi prezesi nie zamkną stadnin dla zwiedzających, w szczególności, że są chyba świadomi iż takie niewygodne pytania będą padać.  😎


Moon, wypraszam sobie, ja takiej władzy nie wybierałam.  I głosowanie wcale nie było demokratyczne, bo gdyby zmanipulowane katoliczki w podeszłym wieku (i nie tylko) oraz ludzie nie mający skończonej nawet podstawówki mieli zakaz głosowania to byłoby inaczej..

Murat tak teraz pieje, a w zasadzie ma co chciała - pis u władzy.  🙄
(wybacz, że podałam Twój przykład)

Mam wrażenie, że PIS testuje ile może zanim ludzie ruszą z "widłami"

Edit: można gdzieś zgłosić działanie na niekorzyść państwa?


Może to nie taki głupi pomysł
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
23 lutego 2016 08:22
A ja mam wrażenie, że oni wiedzą, że to ich ostatni raz na górze i chcą się przez ten czas nachapać ile się da. Co do manifestacji, to fajne, ale w czasie Cavaliady, to jednak zły pomysł. Masa ludzi wybierze jednak Torwar.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
23 lutego 2016 08:23
Desire, cóż ja odmówiłam zawiezienia babci na wybory w obawie co będzie  😵
desire ależ wiem i nigdzie nie ukrywam, że na nich głosowałam. Cóż, zawiodłam się strasznie. Ale nie, wcale tego nie chciałam, i zapewne wiele takich osób jak ja nie tego chciało. I nie ukrywam też, że mam teraz niesamowite poczucie winy, bo po części sama do tego doprowadziłam.
desire   Druhu nieoceniony...
23 lutego 2016 08:30
safie, moja na szczęście w Rydzyka nie wierzy. W dzień wyborów otwarła wiśniówkę, łyknęła kieliszka i zagłosowała chyba na Korwina, jak stwierdziła 'tak dla jaj'.  😂 😁    
sorry za offtop, ale wiecie co w dzień wyborów księża głosili z ambon w bieszczadzkich kościołach?! - "Głosujcie na prawych i sprawiedliwych".  🤔wirek:

Murat-Gazon, spokojnie, przecież pół re-volty na nich głosowała, większość się pewnie teraz i tak nie przyzna, także brawo za odwagę cywilną. 😉 🙂
mam nadzieje, że będą mieli skróconą kadencje, że ktoś weźmie opony podpali pod sejmem (wraz z kukłą Kaczora) i będzie miał odwagę powiedzieć "głosowałe/am na Was, ale zawiedliście cały naród w tym mnie, waszego wyborcę".
btw. da się cofnąć swój głos?
skoro da się odwołać Trybunał Konstytucyjny to chyba wszystko już się da i można?  😀iabeł:  🏇

desire cofnąć nie, ale zagłosować w następnych wyborach inaczej owszem - poniekąd to jest to samo  😉
Moon   #kulistyzajebisty
23 lutego 2016 08:33
desire, ja też nie i dziwię się ludziom, że łudzili się że ten ciemnogród zmieni coś na lepsze.

Jasne, protestować można do woli (chyba mamy jeszcze demokrację...?) też wzięłabym udział w manifestacji, jeśli byłaby taka możliwość. Tylko najsmutniejsze właśnie to poczucie, że to nic nie da - bezsilność jest okropna.
Constantia, nie masz racji. Zawsze można odmówić przyjęcia stanowiska. Za to nikt nie strzela.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
23 lutego 2016 08:38
Murat, o ile będą jeszcze wybory, do samorządòw chcą przyśpieszyć, żeby swoich upchnąć, a jak dadzą pińćset na dziecko to elektorat będą mieć  🤔wirek:

A ja ich na początku "broniłam" i nie rozumiałam nagonki - pozostaje mi posypać głowę popiołem i cieszyć, że na nich nie głosowałam.

Petycje podpisałam, dzisiaj wyślę list i zastanawiam się czy do kancelarii premiera czy jednak do prezesa pisu
Ja to nawet byłabym skłonna "odwalić" głodówke pod Sejmem w ramach protestu. Fanka Arabów nie jestem ale jest to nasza duma i cholera mnie bierze jak pomyslę, że zaraz tego nie bedzie, że tyle lat cięzkiej pracy pójdzie na marne bo jeden taki z KONIAMI nie miał nic wspólnego ale poczuł, że to bedzie jego pasja  😵
Drodzy Panstwo czy ktos z artystów w sensie aktorow znantch aktorow mógłby poprzec ta akcje?Siedzenie cicho bo jest pozamiatane nic nie da ...nawet dla wlasnego morale warto to zrobic ...myślę ze dobry ruch to zaangażować drodowisko attystyczne ...im glosniej tym lepiej ...P.s mam satysfakcje ze nie glodowalam na PISS
[quote author=safie link=topic=99140.msg2501302#msg2501302 date=1456215560]
Mam wrażenie, że PIS testuje ile może zanim ludzie ruszą z "widłami"

Edit: można gdzieś zgłosić działanie na niekorzyść państwa?


Może to nie taki głupi pomysł
[/quote]

petycja do Parlamentu Europejskiego?
http://www.europarl.europa.eu/atyourservice/pl

Pytanie do prawników: co prawo UE w kwestii ochrony dziedzictwa narodowego stanowi w tym konkretnym przypadku? czy zatrudnienie do prowadzenia takiej hodowli i zarządzania nią osób ze śladowym oraz żadnym doświadczeniem w hodowli koni arabskich nie jest jawnym działaniem na szkodę wieloletniej pracy właśnie nad zbudowaniem tego dziedzictwa narodowego?

Może czas na profesjonalnie od strony prawnej przygotowany wniosek obywatelski....?
Moim zdaniem to nowi prezesi są tylko pionkami. Oni nie będą podejmować ŻADNYCH decyzji. Będą tylko przyklepywać to co im rozkaże ktoś z góry. Do tego jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze i to się sprawdza w 90% przypadków. Dodając dwa do dwóch wychodzi, że Janów i Michałów będą rozsprzedawać najlepsze konie, potem spółki staną się niedochodowe więc i budynki z ziemią też zostaną sprzedane. Kasę zawinie ARiMR, PiS zaklepie tymi pieniędzmi dziurę budżetową i tyle zostanie z wieków pracy.

Nigdy arabami się nie interesowałam, ale ta wiadomość doprowadziła mnie do płaczu. Jeżeli będzie organizowana manifestacja nie dość, że sama pójdę to zawinę całą swoją rodzinę. Im więcej osób tym lepiej. Nawet jeżeli nic to nie da to niech wiedzą, że ludzie są wściekli i rozżaleni ich podstępnym i niszczycielskim zachowaniem. I obiecuję, że wezmę ze sobą wielki transparent z koniem arabskim z głową kaczki! A co!
Też myślę, że jeśli uciszona coś tak wielkiego jak Trybunał Konstytucyjny to kto sie przejmie grupką ludzi kochających konie??? Znalazłam jeszcze to:  http://kielce.tvp.pl/24126252/jerzy-bialobok-juz-nie-jest-prezesem-srodowisko-oburzone
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
23 lutego 2016 08:43
Drodzy Panstwo czy ktos z artystów w sensie aktorow znantch aktorow mógłby poprzec ta akcje?Siedzenie cicho bo jest pozamiatane nic nie da ...nawet dla wlasnego morale warto to zrobic ...myślę ze dobry ruch to zaangażować drodowisko attystyczne ...im glosniej tym lepiej ...P.s mam satysfakcje ze nie glodowalam na PISS


Bogusław Linda podpisał się oficjalnie pod petycją
desire   Druhu nieoceniony...
23 lutego 2016 08:45
maniak75, można by napisać na fb do Olbrychskiego, Lindy, Kraśko.. 
Chociaż znając życie - gó^7o ich to obchodzi.. :/
powiem tak jesli sie naprawde podpisal ...tresc tego pisma nie jest odpowiednia by wysylac do pani premier...zachowujmy jakies standardy nawet jesli druga strona ich nie zachowuje...
Petycja do Parlamentu Europejskiego to jest moim zdaniem dobry pomysł. Skoro i tak środowisko hodowców z całego świata jest oburzone, to pokażmy na forum publicznym poza Polską, co się tu wyrabia i że to nie jest już tylko nasza wewnętrzna sprawa.
Jest szansa, że tam ktoś obiektywny i bezstronny to przeczyta i podejmie temat.
Murat, z mojej strony duży "szacun" za to, co napisałaś, że głosowałaś i żałujesz  👍
Rozumiem ze listy otwarte do ministerstwa premiera itp wysylacie tez poczta nie tylko mailem?tak na swiecie koni polevili i ja to jutro zrobię ...listy polecone wysle poczta tez
Petycja podpisana ...
Za rok/dwa dopiero będzie tragedia w tym kraju ... jak się PISowi hajs skończy ...
A najlepsze jest to, że osoby, które są za tym durnym PISem twierdzą : nie ważne, że dana osoba się nie zna na tym i nie ma pojęcia, to może być DOBRY CZŁOWIEK i to ogarnie.. i potrafią się o to kłócić ... ciężko widzę zarówno to, że cokolwiek zdziałamy tymi petycjami/listami/e-mailami jak i przyszłość stadnin oraz calej Polski...
Murat, z mojej strony duży "szacun" za to, co napisałaś, że głosowałaś i żałujesz  👍


Dokładnie, też miałam to napisać. Tym bardziej należy się szacun, bo są osoby na tym forum, które nadal uparcie twierdzą, że walka dla "słusznych" idei wymaga poświęceń  :bum:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się