WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

fanelia   Never give up
23 lutego 2016 09:17
Też głosowałam na PiS i do wczoraj nie żałowałam tego, ale decyzja w sprawie hodowli bardzo mocno mnie uderzyła. Przecież to nasze dziedzictwo narodowe, w głowie mi się nie mieści, jak można było zrobić coś takiego. Do tej pory byłam przekonana, że PiS właśnie staje w obronie tego, co polskie, co ważne, dlatego na nich głosowałam (i to nie tylko w tych ostatnich wyborach), ale teraz właśnie udowodnili, że polskie dziedzictwo w ogóle się dla nich nie liczy!! Podpisałam wszystkie możliwe petycje i jestem za tym, by stworzyć coś, co można wysłać do Parlamentu UE, poszukać znanych osób, które wspomogą akcję - to ma sens. Tylko trzeba byłoby ustalić jakiś plan akcji, kto co robi?
asds   Life goes on...
23 lutego 2016 09:18
Bardzo fajnie by było jakby organizatorzy Cavalliady w ramach solidarność  z sprawą np. zrobili projekcie 5 minutowego materiału o tych dwóch stadninach i esencji sprawy zwolnień? W czasie największej oglądalności w TV?
Napiszmy do szejkow arabskich, niech przykreca Polsce kurek na ropę czy coś, dopóki ta 3 nie wróci ja swoje stanowiska...  😁
fanelia mam identyczne odczucia.  :kwiatek:
berula, larabarson, bez przesady z tym szacunem, ot człowiek powinien przyznawać się do swoich działań i poglądów nawet wtedy, gdy się pomylił. A może zwłaszcza wtedy.
Straszna kompromitacja nowego prezesa... Nie umieć otworzyć belki do stajni, pogłaskać konia i jak sam przyznał z końmi nie miał nic wspólnego. Więc jak można było go mianować na takie stanowisko? Przecież jak szuka się kogoś na miejsce chociażby zwykłego pracownika banku to szuka się ludzi z doświadczeniem... Nawet w sklepie na kasę szuka się ludzi już z doświadczeniem  😵

Z doświadczeniem to się szukało kiedyś. Za PiSu kryterium jest przynależność partyjna. Vide ustawa o służbie cywilnej. 

Moje zdanie jest takie, że będzie troszkę szumu wokół sprawy i wszystko przycichnie. My będziemy się burzyć, ale niestety "dobra zmiana PiS" (nie pamiętam kogo cytuję) już weszła. To jest koło, które się rozpędziło i nie ma zamiaru się zatrzymać. Na końcu się przewróci, niestety będzie już po hodowli.  Smutne to 🙁

Oczywiście że tak będzie. Po pierwsze trzeba swoich poupychać, po drugie skoro naród dał PiSowi mandat, to nie można narodu zawieść. Jak ja podpisywałam petycję, było ok. 3000 podpisów. Będzie jeszcze kilka tysięcy, ale co z tego? To jest nic. 

Murta-Gazon, nie rozumiem, dlaczego tak się burzysz. Przecież na nich głosowałaś i jeszcze niedawno jak lwica broniłaś ich poczynań. Mówiąc brzydko, widziały gały co brały. Gdyby PiS nigdy nie rządził – owszem, bym zrozumiała, że ktoś mógł dać się nabrać. Ale nie trzeba daleko sięgać pamięcią, żeby ocenić ich rządy. Sama kiedyś powoływalaś się na historię i pięknie mówiłaś o wyciąganiu z historii wniosków. Więc wybacz, ale we mnie w odróżnieniu od beruli i innych głaszczących po główce żadnego szacunku tym biciem się w piersi i posypywaniem głowy popiołem nie budzisz. Uderzyło cię dopiero to, co cię personalnie dotyczy, a przecież araby to pikuś w stosunku do calości działań PiSu. Co z tego, że teraz ci przykro i żałujesz? 
trusia, o co ci chodzi właściwie? Napisałam, że się pomyliłam, i skończmy temat. To nie jest wątek do rozważań politycznych i nie róbmy z niego takiego.
A myślał ktoś o dołączeniu się do manifestacji KODu? To jest na sporą skalę, może zainteresować tematem kogoś stamtąd i podpiąć się pod ich manifestację?
Trusia, lepszy żal późny niż żaden. Wracając do tematu ustalmy datę manifestacji - widzę, że będą chętni. Nie można z góry zakładać,że to nic nie da, bo gdyby tak było do tej pory żylibyśmy w socjalizmie. Do nas przynajmniej nikt strzelać nie będzie. Pomysł z zaangażowaniem organizatorów Cavaliady bardzo dobry, parę wolnych minut na pewno się znajdzie.
maniak75, można by napisać na fb do Olbrychskiego, Lindy, Kraśko.. 
Chociaż znając życie - gó^7o ich to obchodzi.. :/


Olbrychski arabiarz więc mógłby.

KOD to wg mnie zły pomysł. Kojarzy się ogólnie jako anty pisowski, a tu chodzi o stadniny i na tym się skupmy.
Agulaj79 dobrze prawi - to nie ma być manifestacja polityczna, tylko przeciw prywacie i skandalicznie głupim decyzjom. Jestem zagorzałą przeciwniczką PIS ale tu nie o to ma chodzić.
asds   Life goes on...
23 lutego 2016 10:15
To protest w Warszawie czy w stadninach?
ze strony "stadniny" Ewex Arabians w Trzyciążu (niech się rozwija i ma dobrze, ale jej skala nijak nie jest porównywalna do Michałowa):
"Stadnina Koni Ewex Arabians powstała w 2001 roku. Mieszka w niej obecnie 8 koni czystej krwi arabskiej (4 klacze,1 klaczka, 2 wałachy, 1 ogierek),oraz 1 klacz małopolska."

a tu Pani Anna Durmała:
http://www.strefaagro.echodnia.eu/artykul/anna-durmala-zastapila-jerzego-bialoboka-na-stanowisku-prezesa-stadniny-koni-michalow
skąd informacje, że wiek 28 lat, podany w powyższym artykule, jest błędny? w każdym razie tu występuje podane imię i nazwisko, studia mgr w latach 2003-8 (choć oczywiście nie ma pewności, że to ta sama osoba):




Bardzo jestem ciekawa co to za Pani i dlaczego tak gwałtownie zlikwidowała wszystkie informacje o sobie w sieci.
Tylko z tymi studiami to chyba nie ta sama osoba jest - jak teraz ma 28 lat = ur. w 1988 r. czyli w 2003 miała 15 lat... To chyba nie zrobiła magisterki jak miała 20 lat?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 lutego 2016 10:31
To protest w Warszawie czy w stadninach?

w Warszawie może lepiej?
Anna Durmała to rocznik 84'
W Warszawie lepiej - bardziej będzie widoczna.
Wiecie co, to już nie chodzi o to czy dziewczyna ma mgr czy nie i w którym roku robione. Nawet jeśli ma doktorat z żywienia koni to nadal jest to wiedza za mała na takie stanowisko. Chyba, że obstawi się ludźmi, gdzie odwalą za nią robotę w kawałkach na różnych frontach, a ona będzie się tylko uśmiechać do zdjęć. Co może się okazać za mało, by utrzymać dobre relacje z hodowcami na świecie.

A jeśli chodzi o p. Białobok, to chyba jest na emeryturze, poza tym nie sądzę aby pozostała w stadninie po tym jak potraktowano jej męża.
Tak jak poprzedniczki , głosowałam  na PiS, bo myślałam ,ze to jedyna partia , której zależy na Polsce,  jeszcze do dzisiaj myślałam , że to jakiś sabotaż z tym zwolnieniami, ale po rozmowie telefonicznej , z rzecznikiem miejskim PiS, nie mam żadnych złudzeń,  czułam sie jak z książki Ossendowskiego ,,Lenin" , oni zostawią tylko gołą ziemię i popiół, bo ktoś tam jest tylko z PSL, albo z PO, masakra. Oni najpierw działają bez  głowy, a następnie , może zweryfikują informacje. Jestem załamana, nie sądziłam ,ze dożyję takich czasów. Opowieści R. Pankiewicza, Zofii Kossak i innych,  o koniach w czasie rewolucji i II WŚ, czytałam jak bajkę o złym wilku, myślałam , że to czas przeszły, ale jakże się myliłam  😕
W Warszawie lepiej - bardziej będzie widoczna.


No nie do końca... Z jednej strony w Wawie taki protest zniknie w tlumie jako jeden z wielu a w Janowie czy Michałowie to byłoby już całkiem spore wydarzenie warte zainteresowania...
asds   Life goes on...
23 lutego 2016 11:03
[quote author=vicevers dziki link=topic=99140.msg2501403#msg2501403 date=1456224057]
W Warszawie lepiej - bardziej będzie widoczna.


No nie do końca... Z jednej strony w Wawie taki protest zniknie w tlumie jako jeden z wielu a w Janowie czy Michałowie to byłoby już całkiem spore wydarzenie warte zainteresowania...
[/quote]

O wywożeniu na taczkach nie wspomnę....
WP o godzinie 15 ma przeprowadzić wywiad na żywo z Prezydentem

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,dziejesienazywo-oceniamy-100-dni-rzadu,wid,18175602,wiadomosc.html?ticaid=116885

Można do nich słać pytania, które zadadzą Dudzie.

Link do FB https://www.facebook.com/wiadomosciwppl/?ref=hl


Może by tak zadać jedno pytanie wspólnie i je wywindować lajkami?
[quote author=AnetaW link=topic=99140.msg2501414#msg2501414 date=1456225311]
[quote author=vicevers dziki link=topic=99140.msg2501403#msg2501403 date=1456224057]
W Warszawie lepiej - bardziej będzie widoczna.


No nie do końca... Z jednej strony w Wawie taki protest zniknie w tlumie jako jeden z wielu a w Janowie czy Michałowie to byłoby już całkiem spore wydarzenie warte zainteresowania...
[/quote]

O wywożeniu na taczkach nie wspomnę....
[/quote]

Dokładnie, dziwię się załodze, ze w ogóle wpuściła ich na teren stadniny, teraz będzie  ciężko ich z niej wydłubać :/
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
23 lutego 2016 11:32
WP o godzinie 15 ma przeprowadzić wywiad na żywo z Prezydentem

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,dziejesienazywo-oceniamy-100-dni-rzadu,wid,18175602,wiadomosc.html?ticaid=116885

Można do nich słać pytania, które zadadzą Dudzie.

Link do FB https://www.facebook.com/wiadomosciwppl/?ref=hl


Może by tak zadać jedno pytanie wspólnie i je wywindować lajkami?



Dobry pomysł, chociaż chyba nie odpowie na nie ... Wyślesz?
Bardzo fajnie by było jakby organizatorzy Cavalliady w ramach solidarność  z sprawą np. zrobili projekcie 5 minutowego materiału o tych dwóch stadninach i esencji sprawy zwolnień? W czasie największej oglądalności w TV?


z tego co pamiętam organizatorem Cavaliady są Międzynarodowe Targi Poznańskie.
Nie jest to prywatna firma - podlega więc również zawirowaniom politycznym.
Nie sądzę więc by w jakikolwiek sposób była zainteresowana wikłaniem się w jakąkolwiek polemikę. Zwłaszcza, ze Cavaliada to jeden z wielu projektów jakie robi.
Ava, safie, o ile dobrze kojarzę, to już jest zadane to pytanie na FB, może faktycznie trzeba je zalajkować ile się da.
WP o godzinie 15 ma przeprowadzić wywiad na żywo z Prezydentem

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,dziejesienazywo-oceniamy-100-dni-rzadu,wid,18175602,wiadomosc.html?ticaid=116885

Można do nich słać pytania, które zadadzą Dudzie.

Link do FB https://www.facebook.com/wiadomosciwppl/?ref=hl


Może by tak zadać jedno pytanie wspólnie i je wywindować lajkami?



Ja już wczoraj zadałam tam pytanie o powód usunięcia prezesów z ich dotychczasowych stanowisk.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
23 lutego 2016 11:51
[quote author=Murat-Gazon link=topic=99140.msg2501438#msg2501438 date=1456227611]
Ava, safie, o ile dobrze kojarzę, to już jest zadane to pytanie na FB, może faktycznie trzeba je zalajkować ile się da.
[/quote]

komentarzy ponad 90, jakieś wskazówki jak je odnaleźć?
Na_biegunach -  nie wiem jak inaczej je odnaleźć w tym gąszczu - komentarz od Lara Barson .
Proponuje lajkować i komentować komentarz Lary, bo przesuwają się wtedy ku górze.

Szukajcie we wczorajszym niusie o tym wydaniu, w komentarzach w przedziale od 500-600.
A jeśli chodzi o p. Białobok, to chyba jest na emeryturze, poza tym nie sądzę aby pozostała w stadninie po tym jak potraktowano jej męża.

Nie wiem jak teraz, ale w zeszłym roku Pani Białobok  normalnie pracowała kiedy tam byłam. Bardzo polubiłam Panią Urszulę i miejsce i naprawdę żal patrzeć co się właśnie dzieje 🙁
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
23 lutego 2016 12:06
Atea, nie umiem znaleźć tego pytania :/ wrzuciłam swoje
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się